Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: GYL: Skandal u Hali Pionir  (Pročitano 29602 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
« Poslednja izmena: 05. Dec 2005, 13:58:53 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung 
Guma-liga je postojala i pre klubova iz Srbije i postojaće i posle nas
toj ligi se prvo priključila Budućnost...
  pa Zvezda...
pa ostali...
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Predrag Bojić :"Ružna epizoda"

Posle skandala na utakmici Partizan – Hemofarm u derbiju 10. kola Goodyear lige, saopštenjem se oglasio i direktor Predrag Bojić u ime Košarkaškog saveza SCG.

“Povodom teškog incidenta i događanja na utakmici Jadranske lige između PARTIZANA I HEMOFARMA, iako se radi o takmičenju koje nije u ingerenciji Saveza, želim da  ukažem na određene činjenice važne pred početak završnice Nacionalnog kupa i naše Super lige.”

“Poslednjih nekoliko godina veoma su izražene tenzije između svih aktera takmičenja, uzajamno nepoverenje i negativan odnos nekih klubova prema Košarkaškom Savezu. Učestalost u poslednje vreme ovakvih događanja, tuče na terenu, iznošenje neistina i međusobna vređanja u medijima, zaboravljanje na sportski moral, fair play, ukazuju na potrebu da već sada počnemo da se pripremamo za Super Ligu i Nacionalni kup i vrlo jasno i konkretno se odredimo prema takvim slučajevima.”

“Iako je povod izuzetno ružan, tuča između igrača naša dva kluba, koja je sigurno uznemirila i ogorčila sve prave ljubitelje košarke, imam potrebu i da na ovaj način iskreno zamolim, ali i vrlo ozbiljno upozorim sve timove da se sportski ponašaju jer u suprotnom će snositi vrlo stroge konsekvence.”

“Ubeđen sam da je najveći interes košarke strikno pridržavanja košarkaških pravila i drugih akata i međusobno poštovanje prava i obaveza svih aktera takmičenja, službenih lica, trenera, igrača i navijača. Samo od nas zavisi da li ćemo imati jedno kvalitetno takmičenje interesantno za sve ljubitelje košarke, vratiti međusobno poverenje ili doživeti ponovo ovakve sramotne scene.”

“Što se tiče Košarkaškog Saveza i mene, kao Direktora KSSCG , izuzetno želim da podignem nivo naše nacionalne lige, ali to podrazumeva iskrenu želju i poverenje ostalih, u suprotnom još jedanput upozoravam sve one koji tako ne misle, da će biti najstrože sankcionisani.”

“Na kraju, nadam se da je ovo samo jedna ružna epizoda koju ne treba zaboraviti, ali se ipak treba okrenuti lepšim stvarima, uživati u igri naših mladih košarkaša i verovati u budućnost naše košarke.”
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung 
Predrag Bojić - to je onaj što je pomrsio račune Bori Stankoviću oko izbora.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Sramna tuča na utakmici Jadranske lige Partizan - Hemofarm

Zatvor za košarkaše siledžije

Skandaloznom tučom na utakmici između Partizana i Hemofarma, kao i teškim telesnim povredama koje su dvometraši u belim i crvenim dresovima naneli jedni drugima, moraće da se pozabave policija i tužilaštvo.

Pobeda Hemofarma nad Partizanom (89:78) u 10. kolu Gudjir lige prošla je u senci opšte tuče igrača dva tima 22,2 sekunde pre kraja. Incident je iniciralo guranje Veličkovića i Amerikanca Konlija, kada je pravdu počeo da deli 19-godišnji prvotimac crno-belih Novica Veličković, koji je desnicom tresnuo u lice Vrščanina Slavka Stefanovića. Istovremeno sa obe klupe poskakali su i ostali igrači i uključili se u haos koji je deset minuta vladao na parketu.

Najdeblji kraj izvukli su gostujući igrači Nebojša Joksimović (polomljen nos od strane Nikole Lončara) i Slavko Stefanović (Predrag Šuput mu razbio arkadu). Propustom obezbeđenja učešće u tuči uzelo je i nekoliko navijača domaćih, ali je ulazak pripadnika policije ipak sprečilo da incident poprimi veće razmere. Iako se incident dogodio u Hali “Pionir”, koja je u nadležnosti Prvog opštinskog tužilaštva, za komentar smo pitali Zorana Jakovljevića, zamenika tužioca u Drugom opštinskom tužilaštvu, pod čijom se ingerencijom nalaze najveći sportski objekti u zemlji (stadioni Partizana, Crvene zvezde, Rada...). Jakovljević smatra da u ovom slučaju policija ne bi trebalo da čeka tužilaštvo, kako bi preduzela mere iz svoje nadležnosti.

- U poređenju s ovim, slučaj Pantić (golman Partizana osuđen je zbog toga što je uhvatio za vrat protivničkog igrača) je bezazlen! U ovom slučaju nikako ne dolazi u obzir mera humanitarnog rada jer se radi o znatno ozbiljnijem delu. U pitanju su učestvovanje u tuči, teške telesne povrede i nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi. Samo da napomenem da je za nanošenje teških telesnih povreda zakonom zaprećena kazna od šest meseci do pet godina zatvora - objašnjava Jakovljević.

Epilog skandalozne tuče su jedna rasečena arkada, polomljen nos i povređena šaka.

Robert Konli, Amerikanac u redovima Hemofarma, povodom optužbi da je njegov duel sa Urošem Tripkovićem bio povod za opštu tuču kaže:

- To je smešno! Ono čega se ja sećam jeste da me je neko uhvatio za ruku i da me nije pustio i da sam je ja istrgao. Ne znam ko je to bio, ali znam da mi nije odmah pustio ruku. Nikada se ranije nisam tukao. Nisam kavgadžija, to nije moj stil. Znam da to nema veze sa košarkom i da se to ne radi na utakmicama. Ovde očigledno postoji neka dublja pozadina cele priče koja meni nije poznata. Pojedinci iz Partizana su poštovani širom Evrope i nerazumljivo je da ne mogu da se iskontrolišu u ovakvim situacijama. Utakmice gledaju i deca, i mi kao igrači trebalo bi da im služimo kao uzori.

Nebojša Joksimović, slovenački reprezentativac u redovima Hemofarma, ipak je izbegao operaciju polomljenog nosa nakon udaranja Nikole Lončara u sveopštoj gužvi. Bek Vrščana je zaradio frakturu nosa, koji mu je u nedelju uveče vraćen na mesto pa će posle korekcije u narednih tri do pet nedelja trenirati i igrati sa zaštitnom maskom na licu.

Predsednik Hemofarma Miodrag Babić odgovorio je na prozivke Duška Vujoševića.

-Za ponašanje trenera Partizana Duška Vujoševića u poslednjih nekoliko godina nije kriv samo on, već i uprava Partizana koja takvo ponašanje odobrava. Pominjanje mog imena u kontekstu izmišljene veze mene i Danka Radića samo je dokaz koliko je Vujošević u poslednje vreme frustriran Babićem i Hemofarmom - rekao je predsednik Skupštine KK Hemofarm Miodrag Babić.

Direktor KS SCG Predrag Bojić, povodom tuče igrača Partizana i Hemofarma pozvao je sve timove da se ubuduće sportski ponašaju, jer će u suprotnom snositi posledice.

Roman Lisac, izvršni direktor Gudjir lige, trebalo bi ove nedelje da donose odluku o kaznama.


Izvor: Blic \ Veljko Nestorović - Milan Prelić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


I kada ne budes prvi ti i kada se cuju zvizduci

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4720
Zastava yu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson p900
Dakle,ovako.Zasigurno znam da se moj komentar nece mnogima svideti,ali cinjenice su nepobitne.Svaki dan imamo u svojim gradovim na desetine tuca,pa nikom nista.Nikola Loncar udari onog Slovenca Joksimovica i odma frka.Covek je priznao da je kriv,zvao Joksimovica fonom i kaze pricali su 10 min.
Dakle,sad treba Loncara oterati u zatvor.Vratimo se malo u vrlo blisku proslost.Djordje Pantic,golaman Partizana,dobio kaznu,doduse ne zatvor,ali to je nebitno.Simptomaticno je to sto uvek pripadnici sportskog drustva Partizan,da izvinete,najebu.
Jankovic iz Crvene Zvezde na svakoj utakmici ima bar po tri starta za zatvor,a o prljavstini u prekidima da ne pricam.I nije samo on iz Zvezde takav,pola tima je.Verujte znam,jer po prirodi posla pratim sportke dogadjaje u nas.Ne mislim ovim da blatim igrace Crvene Zvezde,ali postavlja se pitanje samo po sebi:zasto uvek Partizan???
Ljudi,pa Partizan nije ni hteo tu guma ligu,sad je nece ni Hrvati---dozvali se i oni pameti.
Na kraju,imena necu pominjati,jer neznam pravu istinu.Samo sam ubedjen da su igraci najmanje krivi,kako Partizana,tako i Hemofarma.
Izvinjavam se ako sam bio malo opsirniji.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
nema problema nesso slazemo se delimicno naravno...

Vidis partizan je uvek bio glavni u upravnom odboru KSS tako da je mogo da radi bukvalno sta je hteo, Kada je kes sto ce mo se sloziti najvaznija stvar i jedina stvar zbog koje se i danas igra Basket, presao u ruke Hemofarma i onog FMP(tj Covica lopova) sada se vi bunite. Za Tucu tj, izazivanje nereda na sportskoj manifestaciji je kazna od 40 dana do 5-6 godina.

Iskreno mislim da Loncar nece dobiti nikakvu kaznu. Ali moramo biti realni jel se taj isti Dule Vujoseviic budnio i kad je Partizan dobio i zvezdu i hf i fmp sa 30 razlike. Navikli ste vi na vlast to je problem.


isto
Izvinjavam se ako sam bio malo opsirniji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


I kada ne budes prvi ti i kada se cuju zvizduci

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4720
Zastava yu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson p900
Nisam siguran da sam te u potpunosti razumeo.No,probacemo.
Pomenuo si kazne,ok,ali to treba da vazi za sve,a ne samo za pripadnike sportskog drustva Partizan.
Zar ne?
Dalje,Dule Vujosevic je zaposlen u Partizanu,i normalno je da ce braniti interese svojih poslodavaca.Jedna stvar je velika cinjenica,Dule je vrhunski strucnjak,a kakv je on covek,to me bas i ne zanima.Kao takvog,dok ima rezultate bice u Partizanu,posle toga pljuvace po istom,zarad interesa nekog drugog kluba.To je po meni sasvim ok.
Osnovno je to sto se ti nisi osvrnuo (precutao si),ponasanje drugih sportista na nasim terenima.I ne samo nasim,seti se samo Erika Kantone.Na nasim prostorima prednjace u nedisciplini,blago receno,(citaj prljavstini) par fudbalera i kosarkasa Crvene Zvezde,barr oni sebe nazivaju fudbalerima i kosarkasima.
I da zavrsim,nemam nista protiv da se kazne vinovnici ovog nemilog dogadjaja,ali da ne bude kao sa Djordjem Panticem.On i niko vise.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nisam siguran da sam te u potpunosti razumeo.No,probacemo.
Pomenuo si kazne,ok,ali to treba da vazi za sve,a ne samo za pripadnike sportskog drustva Partizan.
Zar ne?
Dalje,Dule Vujosevic je zaposlen u Partizanu,i normalno je da ce braniti interese svojih poslodavaca.Jedna stvar je velika cinjenica,Dule je vrhunski strucnjak,a kakv je on covek,to me bas i ne zanima.Kao takvog,dok ima rezultate bice u Partizanu,posle toga pljuvace po istom,zarad interesa nekog drugog kluba.To je po meni sasvim ok.
Osnovno je to sto se ti nisi osvrnuo (precutao si),ponasanje drugih sportista na nasim terenima.I ne samo nasim,seti se samo Erika Kantone.Na nasim prostorima prednjace u nedisciplini,blago receno,(citaj prljavstini) par fudbalera i kosarkasa Crvene Zvezde,barr oni sebe nazivaju fudbalerima i kosarkasima.
I da zavrsim,nemam nista protiv da se kazne vinovnici ovog nemilog dogadjaja,ali da ne bude kao sa Djordjem Panticem.On i niko vise.

Ipak je jedno napraviti faul (koliko god bio grub, a zaboravio si da pomenes recimo Nadja koji je jako grub) i potuci se sa nekim otvoreno. Velika razlika, tako da se te stvari ne mogu uporedjivati sa ciljem krivicnog kaznjavanja. Grub faul preraste u tucu ponekad, kao sad sto se desilo. Dok ne preraste u tucu nema nista od zatvora i kazni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Javno propagiranje nasilja je za krivicnu odgovornost, kao direktno podsticanje mladih ljudi, ciji su oni idoli, na isto, a svi znamo kakve su posledice divljanja navijaca. Sto se tice Vujosevica, nemam komentar jer se smucio cak i partizanovim navijacima.
Simptomaticno je to sto uvek pripadnici sportskog drustva Partizan,da izvinete,najebu.
Jankovic iz Crvene Zvezde na svakoj utakmici ima bar po tri starta za zatvor,a o prljavstini u prekidima da ne pricam.I nije samo on iz Zvezde takav,pola tima je.Verujte znam,jer po prirodi posla pratim sportke dogadjaje u nas.Ne mislim ovim da blatim igrace Crvene Zvezde,ali postavlja se pitanje samo po sebi:zasto uvek Partizan???
Ljudi,pa Partizan nije ni hteo tu guma ligu
Simptomaticno ili ne, oni su vinovnici svih tih dogadjaja pa ne vidim nista cudno.Ne moze se porediti start u zaru borbe, pa makar bio i pregrub, sa  razbijanjem arkade pesnicom ili sutiranjem nogom u glavu.
Odgovor treba potraziti bas u cinjenici da Partizan ne zeli da igra tu ligu, ali na svu srecu njihov lobi koji niko ne spominje nije dovoljno jak da bi oni odlucivali i krojili lige i takmicenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.