Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradjani u Srbiji osudjujui korupciju----10 najvecih zala Srbije danas  (Pročitano 10013 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Pa znas sta nije ni najmanje naivno. Zasto da im ja placam kojekakve dazbine od onoga sto drzava meni uzima kao porez?
ja sam vec jednom napisao, da ne postoji jedno efikasno drzavno preduzece(drustveno) u celoj istoriji revolucije od 45-e do danas, sem vojske koja je uzimala poslove napolju i uposljavala jake gradjevinske firme.
To su sve dzabalebarosi, koji nisu ni imali plate, nego primanja, izmisljali kategorije kao regres, topli obrok, visak, stimulacija i delili ono sto je ck dodeljivao.
To je i dan danas. Javna preduzeca, presipaju iz supljeg u prazno, dele zajmove, prodanu imovinu i imas socijalu koja se zove eps. Konacno je nis poceo da se formira u pravo preduzece dolaskom novog gazde.
« Poslednja izmena: 06. Jul 2009, 02:55:15 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
Stečajni upravnici i sudije trgovinskog suda su se valjda namlatili dovoljno para, te sada treba ukinuti ta u stvari nepostojeća preduzeća.
ili ih je odavno trebalo likvidirati, ili ih je trebalo pokloniti (ako je negde to uopste bilo moguce).
za lopovluke u toj drustvenoj i drzavnoj svojini presudna stvar je vreme.
kada ti kazu da nesto odlazu da privatizuju, znaj da nameravaju da nesto urade. ili napumpaju dugove, srede neku papirologiju ili pripreme kredite kod banaka.
bolje prodati firmu za jedan euro 2002. a da ona nastavi da bude firma, nego je prodati 2008. god. za dva miliona eura a da se ona adaptira u poslovan prostor za iznajmnjivanje.
onaj ko se kleo u sindikalnu borbu i prodavao narodu pricu o transparentnosti i pazljivoj prodaji, radio je za tajkune. da li svesno ili nesvesno, odredjuje njegova inteligencija i umestnost da zaradi novac i za sebe.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
Potrebno je radikalno smanjiti izdatke za kulturu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Stečajni upravnici i sudije trgovinskog suda su se valjda namlatili dovoljno para, te sada treba ukinuti ta u stvari nepostojeća preduzeća.
ili ih je odavno trebalo likvidirati, ili ih je trebalo pokloniti (ako je negde to uopste bilo moguce).
za lopovluke u toj drustvenoj i drzavnoj svojini presudna stvar je vreme.
kada ti kazu da nesto odlazu da privatizuju, znaj da nameravaju da nesto urade. ili napumpaju dugove, srede neku papirologiju ili pripreme kredite kod banaka.
bolje prodati firmu za jedan euro 2002. a da ona nastavi da bude firma, nego je prodati 2008. god. za dva miliona eura a da se ona adaptira u poslovan prostor za iznajmnjivanje.
onaj ko se kleo u sindikalnu borbu i prodavao narodu pricu o transparentnosti i pazljivoj prodaji, radio je za tajkune. da li svesno ili nesvesno, odredjuje njegova inteligencija i umestnost da zaradi novac i za sebe.
ne moze se to pokloniti jer traze da preuzmes i neradnike. ko ce da rani stoku koja nema pojma sta je rad?
To je vec refleks da dodje na posao i pita za prava, pare, itd?
Problem je sto ja mogu na bureku da kazem, oteraj lenjivce, ali u politici to ne mozes.
Zavlace ih obecanjima, da bi na kraju legali po prugama ili sekli prste. Kako ti njemu da objasnis da on ne zna da radi? Tek vika kad mu kazes da nikad nije radio.Struktura socijalistickih preduzeca je bila ocajna. Na pedesetak njih petorica u vrh glave koji rade. E ti su se snasli, otisli, uzele ih gazde a sada ostali ogoljeni Kardeljevci.
Odakle da mu uplatis penziono? Odakle penzija? Struktura drsutva bez promena ide da ce svi biti penzioneri.
A glasa za svakog koji mu obecava alajbegovu slamu.
Ima dva nacina da se iskoreni korpucija. Primenom a ne glasanjem zakona i odgovarajucim kvalitetnim izborima.
Za sada se 99,99% njih kandiduje da nesto ucari na bilo koji nacin.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
Potrebno je radikalno smanjiti izdatke za kulturu.
i da se salis!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Potrebno je radikalno smanjiti izdatke za kulturu.
i da se salis!
Ne treba kulture uopste. Sta ce ti to? Samo zlo donosi.Ja bi to skroz izbacio i uveo potpisivanje krampom.
Ili palcem, to je najsavremenije. Ostaju otisci.Tesko je svi da nose kramp.
Ali bi zato krampom mogla pravda da se istera.
Ova deca sto sviraju kojekakve violine i klavire, to se bre para trosi. Dve note i silikon i eto umetnosti.
I dokumentarci? Trosenje para. Lepo kazes: mudrom politikom nase partije kroz kanjon Tare, protice Tara.
Zavrnes: Zlatibore pitaj Taru i eto dokumentarca. Smile Smile Smile
Knjige, sto rece Andric niko ne cita. Jedan Kurir dovoljan. Zatvori sve ostalo.

A tu je i leglo korupcije. Podmitis recimo da ti daju da cuvas onog mamuta u Kostolcu.
« Poslednja izmena: 06. Jul 2009, 17:20:16 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
to je ozbiljna prica.
vrlo je nezahvalno jednostavno reci  ne trosimo pare na kulturu jer rizikujes da te nazovu raznim imenima, jer si ti divljak koji podrzava unistavanje kulture.

ja se tu ne bih slozio. kao sto svako treba da vodi racuna o trzisnoj perspektivi mislim da i radnici u kulturi takodje to treba da rade.
koja to drzava moze sebi da priusti finansiranje svakog kulturnog priojekta, od performansa do ne znam i ja cega?
ta oblast mora da dozivi ozbiljnu reformu.
evo ti sada primer, navac odlazi u kulturu a sa druge strane muzeji prazni, pozorista tu i tamo, film nikada gori...
i kako moze nekom da bude argument za ovaj neuspeh u kulturi da je krivac nedovoljno finansiranje.

pa sta zele, budzet kalifornije, da bi uradili nesto?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
to je ozbiljna prica.
vrlo je nezahvalno jednostavno reci  ne trosimo pare na kulturu jer rizikujes da te nazovu raznim imenima, jer si ti divljak koji podrzava unistavanje kulture.

ja se tu ne bih slozio. kao sto svako treba da vodi racuna o trzisnoj perspektivi mislim da i radnici u kulturi takodje to treba da rade.
koja to drzava moze sebi da priusti finansiranje svakog kulturnog priojekta, od performansa do ne znam i ja cega?
ta oblast mora da dozivi ozbiljnu reformu.
evo ti sada primer, navac odlazi u kulturu a sa druge strane muzeji prazni, pozorista tu i tamo, film nikada gori...
i kako moze nekom da bude argument za ovaj neuspeh u kulturi da je krivac nedovoljno finansiranje.

pa sta zele, budzet kalifornije, da bi uradili nesto?
Pa treba da se razdvoji nesto sto ce neko za svoj hir ili umetnicko vidjenje sam da finasira, a sta ide na ono sto je nama najpotrebnije: dugorocna masovna edukacija.
Dokle god nemas istoriju, dokle god imas tabu teme, ne moze ni nekakva masovna edukacija.
Mi ne mozemo da koristimo svoje resurse, jer su ti pola ljudi koji su ulagali, publikovali, ostavljali zaduzbine, narodni neprijatelji. Mi smo bili decenijama silovani, nekom kulturom Dobrice, Antonija i narocito komesar ubica Markovic.Koliko se uvijeno nama svima smeje Dusko Kovacevic u Radovanu trecem, ni danas ljudi ne razumeju sve.
Naravno da ne mozemo sve, niti imamo para zato, ali dobra volja i narocito kontinuitet onoga sto je copavi Vuk na jednoj nozi zapoceo se mora uspostaviti.Ono sto je prekinuto 45-e i pocelo trovanje mase kojekavim djubretom.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Nokia 2610
Stečajni upravnici i sudije trgovinskog suda su se valjda namlatili dovoljno para, te sada treba ukinuti ta u stvari nepostojeća preduzeća.
ta preuzeca su ocerupana od stecajnih iupravnika i njihovih potrcica.....stecajne sudije-uglavnom radile kasnije kupovine i papirologiju za nove vlasnike -pod cijom upravom -preduzeca postase profitabilna jer se skolonjena i ocerupana oprema vartila u pogone i sve radi kao sto je radilo u najboljim vremenima...

Najveca problemi sa korupcijom su u sudstvu...i tu kada bi se moglo stati na put...
Sasvim si u pravu za spregu svih ovih- i mozda nekoi pion uleti kao gazda -da ne bi ispalo providno
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Stečajni upravnici i sudije trgovinskog suda su se valjda namlatili dovoljno para, te sada treba ukinuti ta u stvari nepostojeća preduzeća.
ta preuzeca su ocerupana od stecajnih iupravnika i njihovih potrcica.....stecajne sudije-uglavnom radile kasnije kupovine i papirologiju za nove vlasnike -pod cijom upravom -preduzeca postase profitabilna jer se skolonjena i ocerupana oprema vartila u pogone i sve radi kao sto je radilo u najboljim vremenima...

Najveca problemi sa korupcijom su u sudstvu...i tu kada bi se moglo stati na put...
Sasvim si u pravu za spregu svih ovih- i mozda nekoi pion uleti kao gazda -da ne bi ispalo providno
Pored sudija najcesce su stetni ugovori koji su sklapali direktori drustvenih preduzeca, dovodeci time samo preduzece u podredjenom polozaju.Ali opet, sve je bilo kontrolisano. ja nisam mogao recimo da otvorim firmu i napravim stetan ugovor, ako nisam imao ko da nazove direktora. Iako sam sve poznavao.(karikiram ono ja).
Najgore su strvinari, koji su to znali (radnici) ali ih kupis za jednu platu. Cute ko pizde i samo se deru kad im ne das sise.Sve ove koje vidis su znali sta ih ceka.
Zasto korupcija ne bi bila i kada namerno ne koristis svoja prava, nego cutis ko pizda za jednu akontaciju?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.