Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradjani prvog i drugog reda  (Pročitano 1877 puta)
01. Jun 2018, 00:42:24
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Sad bas proguglah nesto po netu o ovome i vidim da se negde provlaci ovakva diskusija a meni se cini bas interesantna..Na zalost mislim da u realnosti nije moguca ali postoji kao solucija negde u daljini.
Mozda ne bas ovako projektovana ali na tom principu..

Dakle o cemu se radi ako neko vec nije zakljucio iz samog naslova teme..
Ako bi iole bilo moguce da se u nasoj zemlji razdvoje dva sloja Smiley
Nisam ja ovo analizirao isao mnogo daleko..vec govorim samo o nekom teorijskom modelu.

Gradjani prvog reda bi bili ljudi koji se na neki nacin obavezu svojoj drzavi..na ne znam, odbranu u slucaju rata, eventualnim ucestvovanjima u slucaju prirodnih nepogoda, i bla bla bla.
Placali bi neki porez tj neku tarifu za gradjane prvog reda i sl.
Gradjani drugog reda bi bili ljudi koji ne snose nikakve obaveze ka drzavi. Eventualno neki oblik poreza koji je obavezan ali nije preteran.

U cemu je poenta..
Ja ne mislim da treba ici u diskriminaciju. Kad neko postane punoletan dati mu papir sa pravima i obavezama pa neka sam izabere opciju jedan ili dva.

Dakle gradjani prvog reda bi imali sve ono sto danas imaju..od ne znam besplatnog zdravstva, skolovanja i sl. do svega onog sto bi eventualno bilo kasnije uvedeno.

Gradjani drugog reda bi imali pravo na sve to s tim da bi morali da placaju kao sto lupam stranci danas u nasoj zemlji placaju skolovanje i slicno.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
teško. veoma teško.
evo imamo one koji bi po ovom trebalo da budu građani prvog reda. ratovali su devedesetih, stigla ih tranzicija i privatizacija, ostali su bez posla, neki od njih teški invalidi, plaćaju besplatno školovanje i besplatno zdravstvo. postali su građani drugog reda.

imamo dezertere infiltrirane u naše državne službe koje izdržavaju građani srbije.
imamo veliki broj cigana koji ne plaćaju ništa i još im je plaćeno za to.
imamo veliki broj migranata koji imaju sve besplatno.

našim ljudima oduzimaju decu zbog nemaštine i daju pare nekom drugom ko će da ih usvoji.

kako ono reče neko, gde prestaje logika, tu počinje srbija  živeli.

kod nas su građani prvog reda, građani drugog reda. a građani drugog reda su građani prvog reda.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
Komunizam je propao - kažu zbog diktatora

Socijalizam je propao - ipak nisu diktatori krivi, nego narod neće da radi za drugoga

Ajde da pomažemo samo one koji su uproblemu (socijalna pomoć) - ljudi koji su na tome ne žele da je se odreknu i problem postaje sve dublji

Ako svima damo isti neki minimalni prihod, kako se socijana pomoć neb' zloupotrebljava? - Probno su dali nekim ljudima. Nemam pojma, šta se desilo. Ali izgleda da se nije pokazalo pozitivno.

Valjda je ovo sledeći pokušaj da se reši problem klasa u društvu.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
pa to ti je diskriminacija,kako ''nisi'' za diskriminaciju a daješ vaki predlog
pa nisu svi gradjani u mogućnosti da ''izaberu'' neke od te dve opcije,npr retardirane osobe i slično,jel bi njih u gasne komore il šta
msm bar otvoreno reci da si latentni diktator/fašista  il neš slično i bilo bi okej a ne vako kao ''hehe nisam ja ___ aaaali *insert nešto što nedvosmisleno potvrdjuje da JESTE*''
fazon, ma nisam ja rasista samo mrzim cigane i crnce i pobijo bi gi kad bi mogo
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Ma to nije rešenje, ne možeš kupiti patriotizam Jaši brate nekim beneficijama, jer od takvog patriotizma u praksi nema ništa. Pa vidi JNA kako je branila državu, imao si oficire, čak i generale koji su kako je opalila prva puška odmah dali ostavku na ratovanje.  Patriotizam se stvara umetnošću. Zapaljivim filmovima, romanima ... znači kao kad pročitaš u Hajduk Stanku kad Zeka i njegovi idu u poslednji juriš, pa se "izljubiše kao pred svadbu", teško da ti ne ovlaži oko. To ti je ta neka magija koju umetnici moraju da prosipaju po narodu da bi se nešto promenilo.
Šta misliš šta je izgradilo veliko junaštvo naših predaka, beneficije? Jok more, narodne epske pesme prepričavane vekovima oko ognjišta. Zašto smo svi bili zainteresovani za ovu seriju Nemanjići? Pa baš zato što smo očekivali malo te "magije", i zato što smo svesni da je patriotizam u Srbiji na niskim granama.  Patriota može samo da bude hrabar i slobodouman čovek, a ne čovek zaplašen time da izgubi besplatno lečenje ili šta već.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
Citat
Zašto smo svi bili zainteresovani za ovu seriju Nemanjići?
ne generalizuj,ja nijednu epizodu tog smeća nisam odgledo niti planiram i apsolutno sam nezainteresovan za to

Citat
Patriota može samo da bude hrabar i slobodouman čovek,
slobodouman čovek nikako ne može da bude patriota,možda si hteo napisati slabouman
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ma to nije rešenje, ne možeš kupiti patriotizam Jaši brate nekim beneficijama, jer od takvog patriotizma u praksi nema ništa. Pa vidi JNA kako je branila državu, imao si oficire, čak i generale koji su kako je opalila prva puška odmah dali ostavku na ratovanje.  Patriotizam se stvara umetnošću. Zapaljivim filmovima, romanima ... znači kao kad pročitaš u Hajduk Stanku kad Zeka i njegovi idu u poslednji juriš, pa se "izljubiše kao pred svadbu", teško da ti ne ovlaži oko. To ti je ta neka magija koju umetnici moraju da prosipaju po narodu da bi se nešto promenilo.
Šta misliš šta je izgradilo veliko junaštvo naših predaka, beneficije? Jok more, narodne epske pesme prepričavane vekovima oko ognjišta. Zašto smo svi bili zainteresovani za ovu seriju Nemanjići? Pa baš zato što smo očekivali malo te "magije", i zato što smo svesni da je patriotizam u Srbiji na niskim granama.  Patriota može samo da bude hrabar i slobodouman čovek, a ne čovek zaplašen time da izgubi besplatno lečenje ili šta već.

Nije stvar u kupovini patriotizma. Kao sto nije stvar ni u tome da izbor izmedu prvog i drugog reda bude iskljucivo korist. Cak sta vise..ovaj sistem koji ja predlazem je "Nagradjujuci" za odredjene grupacije Smiley
Jer u danasnjem sistemu ne mozes da biras..Izbije rat sutnu ti dupe na front dal si ti nacionalista ili ne, niko te ne pita.

Imas ljude koji sebe ne smatraju Srbima odnosno njihova nacionalnost im nije preterano bitna. Nije vernik ili ne znam ne leci se ili skoluje u drzavnom sistemu..omogucis mu da bude u drugom redu, placa skromniji porez skoluje na privatnom univerzitetu i slicno.

Sto se tice toga sta si napisao ja se u principu slazem.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
U sta bi spadali onda popovi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
u patišpanj
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Први ред: не мисле да је земља равна плоча. Од тога градити даље.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.