Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Nišu je danas najpotrebniji:
beogradski most
7.1%  (1)
beogradski metro
35.7%  (5)
beogradske ustanove kulture
7.1%  (1)
nešto što se nalazi u Nišu da se unapredi ili izgradi
50%  (7)
Ukupno glasova: 14
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grad Niš - perspektive, imamo li svoj interes?  (Pročitano 8233 puta)
19. Dec 2011, 01:57:43
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
Browser
Chrome 16.0.912.63
Gradjani i gradjanke  Smile

Srbija je u raspadanju. Gradjani Niša su zaboravljeni i prevareni. Kada ste čuli poslednju vest iz Niša? Šta znate o Nišu osim da se tamo nalazi Ćele kula?

Broj stanovnika je smanjen, opada privredna aktivnosti, ustanove kulture su zapostavljene. Razlozi su mnogobrojni, ali jedan od tih je i da se Niš provincijalizuje zbog nebrige i premeštanja svega što vredi u Beograd.

Znate li za sedište nekog državnog organa u Nišu? Da li se u Nišu nalazi najbolje pozorište ili najbolji muzej u Srbiji? Da li su tamo najbolji istraživački centri ili sportski klubovi?

Junački Niš zaslužuje više!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Свиђа ми се, има потенцијала Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Citat
Grad Niš - perspektive, imamo li svoj interes?

ti si iz Nisa ?

Citat
Gradjani i gradjanke

Definisi ova zvanja, da ne bi dolazilo do zabune  Smile

Zasto tvrdis da ljudi ne znaju nista o Nisu ? Odakle ti te informacije ?

P.S. ja sam mislio da ces ti da otvoris svoju temu, tvoj program tj, kandidaturu. Zasto koristis lightsoftov komentar za pocetak teme  ?
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
znao sam da je iz Niš.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
prvo nisam iz Niša, zašto mislite da ćovek mora da sve radi samo iz sopstvenog interesa!?!?

gradjani i gradjanke - šta je tu nejasno!?!?

ja tvrdim da ljudi ne znaju mnogo više o Nišu u kontekstu medija, o Nišu i drugim gradovima se izveštava tek kada se radi o nekoj saobraćajnoj nesreći ili čemu sličnom. Ali i bez obzira na to, ljudi ne znaju puno i znam jer razgovaram o ljudima

Program razvijam kroz temu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
prvo nisam iz Niša, zašto mislite da ćovek mora da sve radi samo iz sopstvenog interesa!?!?

Naslovio si temu kao da si iz Nisa, ako nisi, zar ne mislis da je uvredljivo za ljude koji zaista zive u Nisu da pokreces temu u njihovo ime  Smile

gradjani i gradjanke - šta je tu nejasno!?!?

prejudiciras tj. dodeljujes ljudima mozda nesto sto oni nisu ili ne zele da budu... posto ti je to na samom pocetku znaci da svi ljudi koji se ne misle da su "gradjani" ne mogu da ucestvuju u temi ...

P.S. zasto bi tvoje tvrdnje bile istinite i zasto nisi napravio svoju temu o tvom programu pa razvijao isti, nego otvarao temu o Nisu  ?
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Citat
Naslovio si temu kao da si iz Nisa, ako nisi, zar ne mislis da je uvredljivo za ljude koji zaista zive u Nisu da pokreces temu u njihovo ime

stvar je u decentralizaciji, to se tiče svih


Citat
prejudiciras tj. dodeljujes ljudima mozda nesto sto oni nisu ili ne zele da budu... posto ti je to na samom pocetku znaci da svi ljudi koji se ne misle da su "gradjani" ne mogu da ucestvuju u temi ...

svi jesu gradjani i gradjanke ove države, šta je tu nejasno!?!?!?


Citat
P.S. zasto bi tvoje tvrdnje bile istinite i zasto nisi napravio svoju temu o tvom programu pa razvijao isti, nego otvarao temu o Nisu  ?

istinite su jer su činjenice. činjenica je da je niš zapostavljen u medijima, kažu oni koji su merili da je prva vest van beograda u 17-om minutu na dnevniku. takodje ustanove kulture su objektivno lošije od beogradskih po ulaganju u njih, festivalima, predstavama, izložbama i to se sve može izbrojati i izmeriti, ali je isuviše jasno svima da bi ih ovde zatrpavao podacima. koliko je uloženo u beogradski metro, a koliko u niške železnice i kolika se ulaganja planiraju!?!? sve je to jasno
« Poslednja izmena: 19. Dec 2011, 02:55:57 od maslinazelena »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Citat
Grad Niš - perspektive, imamo li svoj interes?

Naslovio si temu kao da si iz Nisa, zar moram da ti ponavljam ? Ako si zeleo da pricas o decentralizaciji trebao si da otvoris temu za to ili temu gde predstavljas svoj program kojim bi obuhvatio decentralizaciju  Smile

Nisu svi gradjani i gradjanke npr. seljak i seljanka nikako ne mogu da budu g. i g. ... ako mislis samo na ljude koji zive u Nisu delimicno je ok naziv. Ali sam si rekao da se tema tice svih (e sad i to je pitanje da li mislis na ljude koji zive u Srbiji ili samo na ljude koji zive u gradovima na teritoriji Srbije)

Ne postoje Niske zeleznice, a ne postoji ni Beogradski metro... ako ti ja kazem da postoji Leskovacki Ajfelov toranj to ne znaci da zaista postoji ..

I ovo je valjda diskusija, slobodno zatrpavaj sa podacima, za pocetak navedi te koji su merili ?
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Onaj ko prati lokalne vesti posredstvom kablovske televizije i drugih blagodeti savremenog doba moze da sazna dosta toga o Nisu i sta se tamo desava. Podrzavao sam ono da se dodeli nacionalna frekvencija nekome van Beograda(npr, jedna Novom Sadu, jedna Kragujevcu i jedna Nisu) ali i ovako mislim da nisu lose pokriveni i da koga interesuje moze da cuje dosta. A naravno da ce Beogradske televizije najvise izvestavati o tome sta se desava po Beogradu. Najveci grad, najvise desavanja i najvise naroda tamo koga interesuje da cuje sta se desava u njihovom gradu.

Decentralizacija je vec druga tema i ta tema je vec bila ovde i provlaci se kroz mnoge teme.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Citat
Naslovio si temu kao da si iz Nisa, zar moram da ti ponavljam ? Ako si zeleo da pricas o decentralizaciji trebao si da otvoris temu za to ili temu gde predstavljas svoj program kojim bi obuhvatio decentralizaciju

valjda ja znam šta sam trebao da uradim i uopšte nije bitno da li sam iz niša, ne treba sve raditi samo za svoj interes u smislu niša, ali bez jačanja niša kao regionalnog centra nema decentralizacije ni za koga


Citat
Nisu svi gradjani i gradjanke npr. seljak i seljanka nikako ne mogu da budu g. i g. ...

ti se šališ, jel da!?

Citat
Ne postoje Niske zeleznice, a ne postoji ni Beogradski metro... ako ti ja kazem da postoji Leskovacki Ajfelov toranj to ne znaci da zaista postoji ..

postoji. kada pričam o ulaganju u metro mislim na ceo projekat, a ne u ulaganje u održavanje tog sistema kada je već izgradjen. reč je o ulaganjima do sada i od sada ubuduće u projekte, stanice (jedna postoji) itd.


Citat
I ovo je valjda diskusija, slobodno zatrpavaj sa podacima, za pocetak navedi te koji su merili ?

nema potrebe, jer oni koji misle da je Niš adekvatno zastupljen u medijima, da se tamo više ulaže u ustanove kulture nisu oni sa kojima ću o tome da polemišem, jer su to toliko očigledne stvari da nema smisla raspravljati se i diskutovati. ako recimo u nišu nema ni jedne televizije sa nacionalnom frekvencijom to je sasvim dovoljno. navedi mi televiziju sa nacionalnom frekvencijom iz niša pa ću da priznam greške. navedi mi pozorište u nišu koje više dobija sredstava nego pozorišta u beogradu pa ću isto da priznam grešku


Onaj ko prati lokalne vesti posredstvom kablovske televizije i drugih blagodeti savremenog doba moze da sazna dosta toga o Nisu i sta se tamo desava. Podrzavao sam ono da se dodeli nacionalna frekvencija nekome van Beograda(npr, jedna Novom Sadu, jedna Kragujevcu i jedna Nisu) ali i ovako mislim da nisu lose pokriveni i da koga interesuje moze da cuje dosta. A naravno da ce Beogradske televizije najvise izvestavati o tome sta se desava po Beogradu. Najveci grad, najvise desavanja i najvise naroda tamo koga interesuje da cuje sta se desava u njihovom gradu.
Decentralizacija je vec druga tema i ta tema je vec bila ovde i provlaci se kroz mnoge teme.

ne radi se o tome, ako je beograd dobio sve nacionalne frekvencije to onda znači da je celokupna moć u bg skoncetrisana. pitanje nacionalne frekvencije nije samo pitanje izveštaja o stanju kanalizacije nego pitanje ekonomske moći, perspektive za one koji se u tom gradu bave novinarstvom, reklamama i svim drugim stvarima koje su vezane za takve tv stanice.

beogradska televizija je recimo studio b, a televizije sa nacionalnom frekvencijom nisu beogradske, odnosno ne bi trebale da budu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.