Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:22:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Grabljivica" - Simonida Stankovic  (Pročitano 50808 puta)
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Ne vidim zasto je knjiga smece,mislim,pisana je prostim jezikom,kako bi sire mase razumele.Oslikava jedan dobar period koji se desava u Beogradskim diskotekama,splavovima i dogadjajima.Knjiga je interpretirana na nacin - da moze svako da procita i shvati poentu iste.Knjiga jedino moze da bude smece onima koji je nisu u potpunosti razumeli,tj; pouku koja ona nosi.

Nezamislivo je koliko i obicne price mogu da donesu znacajne poruke,samo ako ih dogledno saslusas ili procitas.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Do pravih zakljucaka dosla sam i bez te knjige. A onaj ko ima pogresne stavove pre citanja te knjige, shvatice je na potpuno drugaciji tj. pogresan nacin.  Smile
IP sačuvana
social share
And we die young ...
Faster we run ...




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Do pravih zakljucaka dosla sam i bez te knjige. A onaj ko ima pogresne stavove pre citanja te knjige, shvatice je na potpuno drugaciji tj. pogresan nacin.  Smile

Do pravih zakljucaka dosla sam i bez te knjige.

Jedino ako si prosla i videla isto sto i junakinja kjnige. Smile

[b]A onaj ko ima pogresne stavove pre citanja te knjige, shvatice je na potpuno drugaciji tj. pogresan nacin.[/b]

Sta si ovde htela da kazes? Smile  Pogresan stav i pogresno shvata knjigu...?!
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
KAd procitam, dacu svoje misljenje
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Dont fear the reaper!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 27
Zastava Planet Hell
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 6500 Slide
Jos jedan nazovi roman koji oslikava mentalitet ljudi u Srbiji...
Knjiga koja je izdata samo da bi doticna gospodja poboljsala svoje materijalno bogatsvo, bez ikakve pouke, smisla i umetnicke vrednosti...
dovoljno je da se procita prva stranica i sve je jasno... Smile
IP sačuvana
social share
It's better to burn out than to fade away...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Jos jedan nazovi roman koji oslikava mentalitet ljudi u Srbiji...
Knjiga koja je izdata samo da bi doticna gospodja poboljsala svoje materijalno bogatsvo, bez ikakve pouke, smisla i umetnicke vrednosti...
dovoljno je da se procita prva stranica i sve je jasno... Smile

Znaci,vecu glupost nisi mogao da napises Smile Smile

Knjiga kao prvo nije pisana kao roman... Smile Smile

Kao drugo kjniga nosi dve pouke,a posto vidim da imas 17 godina nisi ni dogledan da ih shvatis. Smile

Doticnoj gospodjici pare nisu ni potrebne,jer ako si procitao knjigu (a nisi) shvatio bi zasto je tako.

I imam jedno pitanje,sta je to jasno na prvoj stranici? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne vidim zasto je knjiga smece,mislim,pisana je prostim jezikom,kako bi sire mase razumele.Oslikava jedan dobar period koji se desava u Beogradskim diskotekama,splavovima i dogadjajima.Knjiga je interpretirana na nacin - da moze svako da procita i shvati poentu iste.Knjiga jedino moze da bude smece onima koji je nisu u potpunosti razumeli,tj; pouku koja ona nosi.

Nezamislivo je koliko i obicne price mogu da donesu znacajne poruke,samo ako ih dogledno saslusas ili procitas.

ja se sve nadam da se ti salis...a ti ozbiljan kao pred smrt.

ne samo da je smece,nego bi svakoga iole ozbiljnog citaca i nekog ko je procitao makar i jednu knjigu od mnogih srpskih pisaca koji to uistinu i jesu bilo i sramota da ga neko vidi da istu i kupuje na trafici, a kamoli da je preporucuje po forumima i kuloarima.
pardon,nekog kome je mama,recimo,citala bajke pred spavanje.

zasto?

pojava piskarala poput doticne gospodje potpuno su ocekivana i normalna u drustvu u kojem smo.
u drustvu koje toliko bolno prolazi kroz jebenu tranziciju i gdje su devedeste duboko usle u 21 vijek i gdje su vrijednosti toliko poremecene da jos uvijek postoje oni koji kroz muziku ili pisanje i dalje prodaju jednu te istu pricu...
"oh kako je jebeno bolno bilo biti mlad u srbiji"...pa sad marginalci ipadaju heroji...sto bi rekli hrvati...moja iskrena sucut Smile

tema vec vidjena,dakle...od originalnosti ni traga.ali boze moj,to ne bi bio ni toliki problem.
mislim,primjera radi,Vladimir Arsenijevic govori o devedesetim,ali nemojmo ni tako usko-vec o bitisanju u nenormalnosti nase svakodnevnice u romanu "U potpalublju"(ovom prilikom toplo preporucujem)pa je to malo remek dijelo...

drugo,hajmo da pricamo o nacinu na koji je pisana.o umjetnickoj vrijednosti ove knjige nema ni govora.i nema to veze sa prostim jezikom,vec sa plitkoscu istog.
ja sam imala nepodnosljiv osjecaj da citam magazin "skandal" samo u duzoj formi...senzacija!!!
knjiga igra na kartu vjecite i nezajazljive potrebe da se zna kako,ko i sa kim...koliko dugo...i to je doticna gospodja odlicno i iskoristila...na tome joj svaka cast!!!

ne znam zbog cega bi ostali(a nije ih malo)trebali da se odusevljavaju estradnim nacinom pisanja.

kao neko ko je odrastao citajuci Crnjanskog,Pekica,Kisa,Albaharija i da ne nabrajam...sasvim je logicno da ovaj pokusaj knjige i ne moze da mi se dopadne.

ja sam na svom knjizevnom ukusu radila dugo...sasvim je normalno da tesko mogu da padnem na knjizevni kic i sund.

edit:
izvinjavam se forumasima sto mjenjam neke stvari u tekstu nakon ovoliko vremena.
radi se o nekim pravopisnim greskama,a ne o sustini samog teksta.
uzasno me nervira kada mi se omakne Smile
« Poslednja izmena: 10. Jan 2009, 20:58:18 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Do pravih zakljucaka dosla sam i bez te knjige. A onaj ko ima pogresne stavove pre citanja te knjige, shvatice je na potpuno drugaciji tj. pogresan nacin. Smile

Do pravih zakljucaka dosla sam i bez te knjige.

Jedino ako si prosla i videla isto sto i junakinja kjnige. Smile

[b]A onaj ko ima pogresne stavove pre citanja te knjige, shvatice je na potpuno drugaciji tj. pogresan nacin.[/b]

Sta si ovde htela da kazes? Smile Pogresan stav i pogresno shvata knjigu...?!


Sesirce je sve lepo objasnila, a ja samo da objasnim moj post: Nisam videla da tu knjigu cita neko normalan. Ali stvarno. A videla sam i kakve se devojke raspituju o njoj, i kakve devojke pricaju o njoj i podrzavaju je. Onaj ko ima pogresan stav (da treba biti sponzorusa), nece shvatiti tu knjigu onako kako bi trebalo. Moje misljenje o onima koji to citaju objasnila sam u mom prvom postu o ovoj temi.
IP sačuvana
social share
And we die young ...
Faster we run ...




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jos nesto bih dodala...

moje javljanje je bilo postaknuto iscudjavanjem nekih na moju konstataciju da smatram knjigu jednim smecem smecem i iscudjavanjem na sve one kojima se knjiga ne dopada.

tema nije samo tu da bi se pomenuta knjiga samo hvalila.

uostalom,knjiga se cita...e sad,neko se odusevi ispovjescu sponzoruse(tacnije nacinom na koji nam je ona pretocena u knjigu),a neko i ne...stvar ukusa...boze moj...

knjiga svoju publiku definitivno ima...ne cudim se tome...

ali nema potrebe da se ovakva knjiga brani sa ovakvim zarom...bas ovakva knjiga...sa ovakvim zarom... Smile

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Nisam čitala, ali imam loša iskustva sa ovakvim ''književnim delima''.
Naime, mene je istraumirala Anabela Basalo sa svojom ''Ženom s greškom''.
Kad sam je pročitala, bilo mi je dva dana zlo.  Smile
Ne znam ni koji me đavo terao da je čitam, ko će ga znati, radoznalost valjda.  Smile
Posle sam opet čitala Dostojevskog da se oporavim.  Smile

Elem, u svakom slučaju, treba praviti razliku između romana za zabavu (ili šta god) za široke narodne mase, i prave književnosti.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2009, 20:28:46 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:22:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.