Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Goran Milekić ~ Priče iz prakse  (Pročitano 9561 puta)
25. Jan 2007, 12:23:57
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9

Neprihvatanje


Rec dve o Uranu.
I prica koja kasnije bude bila vezana za znak Vodolije i njegovog vladaoca ce govoriti o jednom posebnom fenomenu, posebnom, a tako cestom u danasnje vreme, o delu karaktera koji oni stvaraju. Zapravo sustina se uvek ogleda u jednom neprekidnom dualizmu, koji ce se desavati kao nezadovoljstvo, pobuna i negacija, uvek u vremenu, u jednom trenu, minutu, mesecu, godini.

Jeste li znali uopste da ovaj tip coveka permanentno nezadovoljan, jeste li znali da je zadovoljan samo onda kad ne naslucuje i kada zapravo nema viziju, a ne IMA kako to drugi misle, ili da budem jos precizniji, kadá ziveci stvara bez najave novog, bez vizije koja ga opterecuje.
No upravo to, ne mnostvo, nego nezadovoljstvo onim drugim sto se naslucuje dok covek zivi jedno, podseca na nekog coveka koji postaje svestan smrti, kraja, prolaznosti, na coveka Vodoliju, na uticaj Urana, na to ljudsko bice ka smrti sto iz ovog dolazi, a ne samo ka zivotu i zrtvi.
I nista on ne moze da pomiri u sebi. Ne moze da prihvati jedan tren kao vecnost niti vecnost kao vrednost ako prolazna jeste. Ne moze da prihvati vreme sto je on sam, jer u tom vremenu on neprekidno nadilazi sebe, permanentno nadilazeci DANAS onim SUTRA, sto sve dovodi u jednom casu kada covek stvara, zivi, ljubi, misli - u pitenje smisao svega.
On nije sumnja po sebi, on je vizija, afirmacija, ali vizija koja ce negirati sebe onom novom, pa sledecom, pa je tako zapravo sve ono sto je vodolijsko, neprekidno nezadovoljstvo svescu o tom da se nista ne moze dovrsiti, da se sve mora menjati, ma koliko siroti covek uzdisao.
bas zato sloboda je imperativ njegov, jer jos strasnije bi bilo kada bi ma sta na ovom svetu zaista bilo trajno, postojano, nepromenljivo, ma kako uzviseno da jeste.

Sve zapravo govori o jednoj planeti koja ne moze da prihvati trajanje, planeti koja unosi nemir, za koju odavno znamo da je podjednako i planeta vere i ateizma, vere u coveka-boga, doduse, ali ipak vere. Promeniti sto znaci pobeci, sto nekad znaci odvojiti se, sto uvek znaci slediti sebe je imperativ. Slediti sebe, a ne druge ili drugog. Ali, sta onda ako covek nema sebe. Kako je mnogima ili svima nama kada Uran deluje ma kako polozen bio, a mi nemamo mogucnost da slobodno stvorimo svoj svet ili nemamo znanja, pa zato negde u gordosti, tasto nedodirljivi preziremo sebe od boemske pobune do militantnog fanatizma ili recimo od skromne potrebe da se odvojimo od roditelja, pa sami stvaramo jos pre pocetka univerziteta svoj svet do ideje koja se razlikuje apsolutno od svih.
Potpuno razapet cini se da je covek, jer sloboda, samostalnost su potraga za sobom, a oni u svetu kakva stvarnost jeste ľ cesto jesu avantura velika onoliko koliko je inace hrabrost individue velika.

Tamo gde je Uran ľ tamo su u horoskopu, u likovima, u ambijentima ateizam, sumnja i nevera, tamo je isto tako postovanje i divljenje spram onih koji su spremni da urade nesto sto drugi nisu i da daju put.á I sta je zapravo njegov uticaj ľ dodavanje smera i primera koji ce naravno vredeti sve do casa dok ne bude savladan, prevazidjen, domisljen, nadidjen.

Moja klijentkinja bese dupla Vodolija, sa Uranom u Raku sto govori o brizi i spremnosti na zrtvu za svoje ukucane, ali ne u mladosti kada planeta individualnog mora dosegnuti sebe, kada se vapi za slobodom. I zato je vec kao mlada neumoljiva, SO na Asc. otputovala u Francusku, JU u Devici u IX polju sekstil Uran. Sta je mogla da radi i sta sve moze, zamislite, neko ko u isto vreme ne postuje i u isto vreme obozava ljude, od pranja sudova, preko bebi-siterke, bedinerke, krupijea, pa sve do, jednog dana, upisa na univerzitet, jer je Jupiter ipak u IX polju u Devici. I kako zivot kod ovakvih osoba, a na hiljade i hiljade ih ima, sasvim pobunjenih u mladosti, i uvek zarad slobode i samodoslednosti - uzvraca nivoom i likovima medju kojima se licnost krece, prvi muz bese stariji, iskusniji, sto uvek imponuje kada je Sunce na Asc., vozac kamiona, jer Jupiter u IX ľ njegovo III polje, dok jednog dana nije prokockao sve. Ocajna, vratila se ovde, ali bese uzasnuta, kada je Uran ľ ona ľ pogledala neznost koja bese zapljusnula njenu volju i pobunu. Nazad, pa onda otvara nekakvu proizvodnju, jer je Uran u Raku u VI polju. No kako je kvadrat od Neptuna ľ novi muz, sasvim ozbiljan, nije se slagao, a dominantan i strog, jer beskrajne su varijacije svih planeta sto se u Vodoliji nadju, beskrajne mogucnosti promena, sem te da promenjene, posebne, ma na kom nivou moraju biti. Svadje, pa gubici, uprkos VIRGO ľ sesti znak. Ali ľ Mars u Skorpionu, pa iako je Saturn tu negde, treci muz je pomorac i ona napokon slobodna u stanu otvara cvecaru pored opere, ona saá iskustvom sto ga ima dve stotine ljudi, godina joj ne bese jos 30. No muz se vratio iznenada (UR 120* Mars), pa kako je bese zatekao zaista sa nekim prijateljem o kome mu je ona cak i pisala, pismenim i otmenim gospodinom, kog koga je usavrsavala svoju potrebu za citanjem, ME na Asc, s malo vecim odusevljenjem, razvede se i treci put.
Mesec u Blizancima u V polju, pozornica, deca, trigon ME na Asc, pa predstava o majcinstvu, sto zbog avanturistickog duha, sto zbog mesecevog prioncipa igre koji on retko ima ľ bese kasnila. Prodavacica ljubicica, kao kod Bernard Soa g-djica Dulitl, Pigmalion, pa sve do spremnosti da prebaci iz Marseja neki kraden zlatan nakit do Pariza, ucila je srpsku decu, tamo rodjenu, maternjem srpskom jeziku, i kadaá bese dosla kod mene sve joj onako visokoj, hercegovacko-crnogorske geneze, mladoj i prezreloj i prestaroj u isto vreme ľ bese ôdeja-vuöá dakle vec vidjeno, dakle dosadno.Koliki je nemir, ali verujte, samo u potrazi za sobom i kolika je muka, to sam video odmah, u potrazi za sobom naravno, za onim najbojim u sebi, a ne avantura ili borba sa zivotom, sto mnoge zene i muskarci danas tasto hvaleci svoje iskustvo, ciju tajnu ne znaju ľ slave. A ja joj rekoh, da mir duboki sto ga religije znaju posvecenost trazi, a ne borbu zaá opstankom, koja bese izoblicila jednu vrhunsku intelektualnu potenciju.
I upita me ona za tog svog prijatelja profesora, a ja joj rekoh da je to neko sa kim treba da ima dete SO, ME 120* LU, ali da sve dok ona ne bude razumela UR 90* NE - svoju samoobmanu, sto se ogleda u neprekidnoj potrazi za apsolutnim, autenticnim identitetom i za apsolutnim pripadanjem svetu, mir naci nece. Rodice dete i bogami, rodise se dvoje, pricala mi je, kako sam joj bog zna sta sve pogodio, i kako je bila sretna neko vreme samo i kako se cetvrti put razvela dok je zavrsavala kratak kurs za kompjutere i nekakav strani jezik, malo znan, cak tamo.
Moras prihvatiti cinjenicu, govorio sam joj, da tek onda kad ego bude iziveo sve ono sto je spolja, sve ono sto je borba sa zivotom, sve druge, sve muzeve, pa potom kad bude proziveo i odbacio ponos iskustva i mudrost opstajanja, dakle tek onda kad bude prihvatila ono sto je najbolje u njoj. I tako, moras biti ona koja jesi, a ta je ona sto je apsolutno autenticna i sto mir imati nece sve dok zrno posebnosti, samo svoje ľ ne bude stvorila, bas kao i porodicu, spokojna ne moze biti.
I tada je pocela da uci ponovo kako bejah rekao, pa za koju godinu bese vec u nekakvoj finoj elitnoj skoli predavac za decu, samo za tren dok ne bese zavrsila psihologiju, svoju pravu ljubav i usla u misiju. Misija ľ istina i zivot za Urana, dakle nju, kao sto je bejah ucio ľ jesu uvek podjednako posvecenje i sebi i drugima, dva u jednom svetu, kao sto dve volje i dve ideje o kolektivnom i individualnom u njemu zive.
Tek tad deca pocese da je jos dublje postuju, a ona kao psiholog u nekakvom sasvim modernom, alternativnom predskolskom obdenistu, a kasnije terapeut i traumatolog kasnije se pokaza posebnom, te napisa posebnu knjigu o adolescenciji i traumi, o pobuni koju covek priziva, ne bi li se suocio sa strahom, s njim, na kom ovaj svet pociva, da bi se vratio nazad ľ ljudima.I zapravo to bese lako napisati, jer njeno iskustvo, danas uvazenog profesora sto zivi u Kanadi, ex francuskom dominionu, bese njeno iskustvo, njena introspekcija, njeno pomirenje dva sveta, dva kosmosa, dva neba sto samo zagrljeni trajati kao red mogu. I dok se smeska zagonetno, priznaje da sam bio u pravu, ali da jos uvek ne zna kada je bila radosnija, kada punoca i zanos strastan behu imali odsjaj radosti.
I ne zna, rece na kraju, uprkos tom sto je razumela da mora prihvatiti sebe, pa kao sve druge i svi drugi ľ odrediti svet, a ne svet njih, sto je opet uslov Urana, da li mir vredi vise od radosti je li mudrost spokojna i stabilnost ma kakva vrednija od besne slobode.

Ali i Uran uci, samo on mora kao Mars ili kao nadsvesni Mars ľ sve sam da iskusi, sve sam da domisli, jer mu cak slava genija smeta i onog kom se divi a kamoli kad prezir na svetinu baca. Mudrost nuzno slobodu ne negira, ali ja znam sto hiljada bas ovakvih kao sto ona bese, sto samo zivi jesu dok odbacuju i zaboravljaju i sebe i druge, misleci o slavi slobode, ne znajuci da ce je bas oni jednog dana dobrovoljno iz nuznosti mudre i prihvatanja zajednice ľ slobodno ukinuti. Jer iznad svega ipak bratstvo lebdi, pa zato moraju znati svi koji ce sebe prepoznati u ovoj prici, da uvek kada stvaraju zajednicu ľ traze maksimum slobode jer samo onda mogu biti verni sebi, samo tako mogu biti zivi, samo tako stvarati mogu, samo tako mogu veru svoju u sebe slediti, veru koju ukinuti niko ne sme, veru koju ce tek, jedino i samo tad vise od svih posvecenih zahvalno pokloniti onom drugom. I zato sanjaju, u mladosti o tome kako ih ne razume ama bas niko i zato sanjaju zreli i mudri hoce li se pojaviti neko ko ce podrzati bas tu njihovu osobenost, dok nekakav mali djavolak se i tog casa u njima smeje, pa im se ruga na tome sto nisu apsolutno samodovoljni, isti onaj koji im se ruga uvek dok ne prihvate sebe i onda kad odbacuju dobrovoljno svet trazeci sebe i onda kada ga prihvataju.
Nekakvo svesno nezadovoljstvo uvek malcice ispred u vremenu mozda tajnije ako ne jace o nuznosti promene uzima snagu i ruga se ovakvim likovima i Uranu, nastajao dosledni individualizam ili maksimum socijalno-kreativne porodicne topline zivota koju ona bee stvorila. Zapravo sve ovo je prica o jednom nadsvesnom preziru, o jednoj svesti, o tome kako covek samodovoljan nije, ni kada je sam ni kad sebe ljudima i drugom poklanja.


Izvor
« Poslednja izmena: 25. Jan 2007, 14:53:41 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Deca, tajna ljubavi

 
Sve vise sam ubedjen da u ljubavnom odnosu da ni strast ni privlacnost, kao baza odnosa,á nisu primarni. Negde duboko u nama, pogotovo u zeni, posle estetskog, erosa, intelektualne komunikacije, postoji nesto jos dublje i jos prirodnije ili cak jos zivotinjskije, tajnije od samih strasti.
Postoji majcinstvo, koje bas danas, kada se sve menja, bas danas kada mi se cini vaznim, hocu ponovo da potenciram. Majcinstvo je nekad jace, nekad slabije, nekad u svesti gotovo zakrzljalo, ali ipak tajna u horoskopu i genima sasvim odredjena, koja nas kroz ljubavnu komunikaciju vodi.Imao sam pre vise godina klijentkinju koja je bas ovih dana dosla zahvalna, ali jos uvek zacudjena.

Tada je preko puta mene sela jedna zaista posebna zena, progonjena ljubavnim jadima. I bese opcinjena dilemom i ocajna sasvim u svom ljubavnom nemiru. Govorila mi je kako se vec vise godina zabavlja sa jednim covekom koji joj stalno izmice, kog svim srcem voli, oseca ceznju beskrajnu. Ali on, gotovo uvek pomalo izmice, pa iako se cesto vidjaju, iako su po par meseci ziveli zajedno, ona se nije udala za njega. Vreme je prolazilo, a on je govorio da je za brak jos rano, iako su vec tada imali oboje vec 30 i neku godinu. I nije za mene bila tajna, a jos manje za nju, kada sam joj rekao da ce se udati za njega. On je sad na putu negde, omiljen od zena, verovatno s nekom drugom, ali ja sam siguran, a ona mi potvrdjuje, da on ipak voli samo nju.Ona je Strelac, sa Ascendentom u Skorpionu i Marsom i Venerom u konjunkciji na Ascendentu u Strelcu, u konjunkciji koja nuzno namece coveku da bira ideal strasnog zavodnika. No kako su dispozitor VII polja i njen dispozitor zajedno, ja znam da braka mora biti, ali posle svih avantura i silne slobode, za koju znamo da je privid biranja zelje koja je odredjena. I razume ona njegovu strast i razume da su oboje dominantni, dok ja pokusavam da objasnim koliko pre braka sloboda Marsa u Strelcu je bitna, jos veca Venere, pa i to, da on oseca da ce brak biti sasvim radostan, ali slobode nece biti. Sve do casa kada ce brak nastati kao posledica kraja lutanja, on ce se pretvarati, obmanjivati i sebe i nju, jer zna negde, da oboje opet znaju da ce biti zajedno. I govorim joj da on na decu i ne pomislja i da mu je to strano, sto mi ona potvrdjuje. A tada je pitam, koji je to muskarac nezan, prema kom ne oseca ni strast ni ljubavni zanos, tek uteha, tek prijatelj daleko od estetskog i fizickog ideala. Mars i Venera su u kvadratu od Meseca u Ribama u V polju, a Mesec u trigonu od Urana, sto je ovaj drugi. Uran u trigonu od Sunca, sto mu daje snagu, ali je Uran ipak u Raku, pa je on umetnik, slikar kazem, jedan deo njenih ambicija i potreba koju je ona imala, UR u CA trigon od LU iz PI. Ona se slaze sa mnom, ali sem toga da joj ukida samocu i da je apsolutno razume, sto svakako nije malo i dalje se njoj ne cini vaznim. A ja je pitam i govorim da ako on ima u planu da otputuje i kako je vec svestan da je samo njena prolazna avantura, uprkos sveg, onda je sve dobro. Jer tajni smisao ja tu vidim u cinjenici da ona bas tih meseci mora ostati u drugom stanju, na sta se ona smeska i govori mi da vec jeste. Pozelece abprtus, kazem joj Mars 90* LU, a onda sasvim suprotno, da iz osvete prema onom prvom, rodi dete. I ona mi govori da je sve vise svesna ovog drugog i da se pita hoce li upropastiti svoj zivot, hoce li je neko voleti, kako ce joj biti samoj s detetom i sve ostalo. Strahovi majke, Mesec u Ribama u V polju, ali ona MA 90* LU. Dobri tranziti, dobar godisnji horoskop, a Mesec u trigonu od Sunca i Urana ipak govore o rodjenju uprkos njenoj volji, zbog drugih harmonicnijih volja unutar nje.I proricem i savetujem joj da rodi dete, a tako i bese uprkos svim njenim sumnjama i razapetosti. Uskoro je otac detetov vodjen svojom sudbinom, delimicno od nje odbacen, delimicno sledivsi svoj dar, otputovao negde na kraj sveta i otpoceo novi zivot. I kako nam s zivot uvek ruga uprkos svim znanjima, kada se vratio njen sadasnji muz s pocetka price, bas u casu pred sam porodjaj, on bese iznenadjen i ziveli su odvojeno jos neko vreme. I sve je licilo da veza ta nece uspeti, no ona i posle porodjaja bese carobna i zavodljiva, a on valjda potrosi slobodu, jer se sve na ovom svetu potrositi moze, pa jos uvek vezan za nju. malcice u pobuni, malcice buneci se i gundjajuci ipak stupi u brak. Dete je priznao kao svoje, a sto je jos vaznije, pokaza se da zapravo nije imao svest o deci, jer ih kasnije u braku nije bilo. A dete bese musko, Mars u majcinom horoskopu mu dade snagu i vitalnost, no nasledivsi gene svog pravog oca, bila je ocigledna karijera umetnika.á I danas i uvek kada gledam razlicite ljubavne price, radosne ili ne, secam se ove. Ne znam koliko sam puta sreo zenu sa tek rodjenim detetom koja se bas tad bese razvodila ili dok gledam nesto sasvim suprotno - porodicu bez dece, bez ljubavi, bez ideala, porodicu koja i dalje nekim cudom opstaje.Hiljade sasvim besmislenih odnosa sudbina, daleko od ideala mladosti ili ma kog ideala, daleko cak i od ma kakvog harmonicnog zivota ľ ipak postoje. I zato sam sve vise siguran u jednu tajnu koja odredjuje pruzanje ruke i zivot. Mi znamo da ljubavnu vezu ne odredjuje ni estetsko, a jos manje sazaljenje ili briga i da ona ne stvara komunikaciju izmedju muskarca i zene. Ljubavni zanos najcesce odredjuje strast, bar kod vecine ljudi svakodnevnice, nesto sasvim zivotinjsko, nagonsko, pa stvara iluziju romantike ili se nekom cini da u zanosu voli strasno. Ali ja sam ubedjen da cak ni ta privlacnost kao baza odnosa, nije primarna. Uvek postoji iza zivotinjiskog i sveg animalnog, nekakvo sveto majcinstvo, koje sve nas bez svesti odredjuje. Ali cak i tog majcinskog mozemo biti svesni, pa onda kada jesmo, tajna i dalje postoji, a ne sloboda izbora. Postoji neki trajniji nagon, koji ukida ne cesto ljubavnu potragu i ideal i koji ne pita svojom apsolutno iracionalnom magijom, coveka i zenu sta to njihova svest u najfinijim oblicima emotivne komunikacije ustvari zeli. Nekakav tajni unutrasnji imperativ prirode mi sledimo. Jer, kada nas zivot izda i kad recimo zena izda sve principe i sve svoje svete ideale, ona u jednom nikada ne moze pogresiti, sto nam bas sav haos zivota stalno dovikuje. Jer nista drugo ne radi ona, verovali mi ili ne vec trazi uprkos svim svesnim delovima sebe i karakternim potrebama svojim, uprkos onog cega je svesna, samo muskarca koji joj moze stvoriti dete. Ali dete, bas onakvo kakvo joj je najperfektnije dato. E bas taj tajni karakter deteta, nespoznatljiv, cak nesvesnom, komunicira negde iznad nase svesti, emocija, znanja, ljubavi. Tu greska nije moguca. Nekada ce dete biti Cezar, a nekada bolesno, ali i kada je bolesno, pa i tada zena duboko u sebi oseca da tako mora biti, upravo priziva onog muskarca koji ce joj takvo dete dati, priziva onog sto ce dati bolesno, a ako je vec to sudbina, onda najzdravije u svom bolesnom obliku. Siroti covek zapravo nista ne zna, a pogotovo ne pada napamet da i to bolesno moze biti jos bolesnije. I zato sve vise shvatam da taj novi zivot, dakle dete, ono koje mora da se rodi, bira i ukida slobodu. Ono bira umesto nas, ponekad mi se cini dok gledam stotine horoskopa i tad mi sve ostalo postaje privid. Snaga zivota sto kroz lik deteta ima svoj najocigledniji izraz i kroz to sto ono mora biti bas onakvo kakvo mora ľ ce odrediti ljubavni zivot, tajno il ne manje tajno nego sto druge ljubavne tajne u sebi kriju. Kao da dete negde, u dubinama nasim, umesto nas bira drugu osobu koja mu moze podariti gene, karakter i oblik zivota, njemu sudjen, nama sudjen, zivota koji ce nas odrediti. Zivot u svojoj ljubavnoj analizi cini se smesnim ili tragicnim, no priroda za to nimalo ne haje. Cini mi se da je priroda apsolutno ravnodusna spram svih nasih ljubavnih jada i muka i bas briga covekovu prirodu za njegove suze, snove ceznju ili strast. Njoj je vazno da ona postoji, da postoji zivot. A sta je drugo priroda, nego deca i sta smo drugo mi, nego ona koja jesmo i ona koja nas danas odredjuju.Snaga i karakter prirode zive u snazi i karakteru deteta, u njegovoj odredjenosti sto se kroz gene i pozicije natalnog horoskopa vide, u vrlo preciznoj odredjenosti koje nismo svesni, tajnoj odredjenosti koja ce odrediti nas. I mozda je sve ovo stvarno uteha za emotivni ideal, no bez obzira na sve, smisao sasvim perfektan postoji. Jer, uprkos svemu, zeleli mi to ili ne, stvaramo najperfektniju decu, perfektnu u smislu, koji nam je kroz astralno genetsko nasledje dato. Tu mi ne odredjujemo nista, a sve sto mozemo je da u casu rodjenja budemo radosni, da u casu zaceca i trudnoce budemo harmonicni s partnerom svojim, da budemo vitalni, svesni i spokojni, nadahnuti verom. Bez sumnje, bez strepnje. Horoskop svakog deteta, ne samo sto otkriva karakter ili zanimanje roditelja, vec kompletnu psiholosku zivotnu situaciju i danas i uvek punu stresa, za koje nas nasa deca, da ne bude takva, bar u casu kada ona nastaju ľ mole.Bas danas nas psiholoskoá ili drugo stanje roditelja, sto ce u casu rodjdjenja deteta ostati zapisano cini smesnim, kad posmatramo sebe kao svadljive, nervozne, uplasene, u sumnji, brigom zatrpani. Mi mozda ne mozemo promeniti haos i muke zivota, mrak ni svetlo koje se danas nazire, ali ipak svescu jedino, samo i uvek, za jedno zrnce mozemo i moramo stvarati svoj pozitivizam svakolik u periodu rodjenja, pa pokusati da zanegiramo kadkad losu genetiku, kadkad nase beznadje, ne tako retko sad, na sta nas nasa deca, a da tog svesni nismo, negde u nama preklinju. Mole se deca u nama sto jos ne postoje, ne samo zarad sebe, vec zarad nas samih, zarad naseg odnosa. Pa cak i dalje mole se da budemo vedri, radosni, u pozitivizmu, kako god da jeste, zarad svoje dece. Za svest bas o ovom sto govorim se mole, za svest koja se cini zapravo jedino vaznom, jer covek ako nesto moze onda je to da dodirnut svescu pokusa da menjajuci bar u odredjenom periodu, ako ne zauvek, sebe ľ omoguci svojim potomcima, da harmonicnijeg karaktera, a time i sudbine budu.I ne zaboravite, da sve sto uradimo, cak cemo nasim praunucima kao dobro ili zlo u amanet ostaviti, ne zaboravite da bas danas, ovog casa stvaramo karakter, pokolenja, sto ce u sebi nositi sve ono sto cinimo i mislimo. I bas ovde, ako smo svesni ovih cinjenica, moramo postati ponovo svesni odgovornosti koju covek uvek pripisuje i prebacuje kada je losa prirodi, a ne svom karakteru, moralu, svesti ili neznanju. A buduca pokolenja su naravno buduca nacija ľ zar ne?
« Poslednja izmena: 25. Jan 2007, 14:55:52 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Sklad, žrtva i tajna


Vec godinama neprekidno radim sa ljudima. Klijenti dolaze svakodnevno, pa iako se saosecam sa problemom drugih, problemi ma kakvi, ma koliko cudesni, me ne iznenadjuju. Zivot kao muka je za mene bio urodjeno stanje stvari, ono sto jeste. I kasnije, ziveci i radeci, bas zato spadam u malobrojne, spadam u one koji retko bivase razocarani. No bez obzira na sve, ja ponekad, pogotovo ovih godina ostajem zacudjen i iznenadjen, uzbudjen. A to je samo onda kada se, vrlo retko, dogodi kakvo istinsko i veliko dobro. Svaka istinska harmonicnost je za mene cudesna, svaki istinski sklad me fascinira. Sklad, pogotovo onda kada iza njega ne stoji zrtva ili onda kada je zrtva privid zelje ili ambicije necije. E sad, mozete zamisliti, koliko je cudo za mene kada sve to nadjem kod nekoliko ljudi - cudesno, a koje sam nasao u jednoj porodici. Skladne porodice kao da su u nekoj misteriji iscezle, kao da ih, ne znam iz kog tajnog razloga, vise nema. Ali pre recimo tri godine, jedna takva porodica, sa svojim pitanjima je sedela ispred mene.Svest bi trebalo da bude uslov medjusobne komunikacije, svest o razlicitosti, svest o razlicitim potrebama, ambicijama, zeljama. Svet je kod njih bila poput kakvog strogog imperativa, bas ovakva kakvu sam je opisao. Ljubav se kod svih mora pojaviti bar u odredjenom periodu, ali svest ne mora nikada. No kod mojih klijenata, ljubav i svest zivehu zagrljeni. Kako oni nemase svoje tacno vreme rodjenja, ja sam sve to posmatrao iz cerkinog horoskopa. Majka Vodolija, otac Blizanac, oboje sa dobrim aspektima Sunca i Urana, Merkura i Urana, on profesor matematike, ona profesor sociologije, filozofije u nekoj gimnaziji u kojoj radise. Ali cerkin horoskop je vec, bar spolja gledajuci, imao u sebi neku zastrasujucu avanturu i patnju mogucu. Ona je Skorpion/Strelac, a Sunce, Mars, Merkur behu u XII u Skorpionu. A u Lavu, Mesec i Saturn, sve u IX i XII u losim aspektima. Laiku astrologu bi ovo bilo vise nego strasno ili jedna ocigledna porodicna katastrofa. Ali opet kazem svest, koja moze da transcendira sve, a tako ce se i dogoditi, pa ce ovaj horoskop postati jedna vrla transcendencija svesti u dobro. Kako je sve u Lavu ono sto simbolizuje oca i kako su to unutrasnji sukobi principa unutar njega, ali i snaga i ambicije uz Mars, Merkur, Sunce u Skorpionu, a kako je dubina neba u Ovnu, a majka Mars i Venera u Strelcu plus receno, onda sve moze biti samo jedan tezak period zivota roditelja ove osobe, za razluku od 99% drugih horoskopa. Kada muka postoji i kada sa njom svest zivi onda se ovo zove dobrovoljna zrtva, a ne osudjena ili nametnuta patnja. Svest od muke radosnu potrebu stvoriti moze. I tek odatle pocinje prica koja ce imati svoju socijalnu dramu, ali i radost zivljenja, jedinstvo i ostvarenje cilja. Oni su imali samo jedno pitanje: hoce li uspeti da ostvare ono sto su naumili. A sta drugo, dok gledamo IX i XII polje, vec da otputuju zarad, kako im se cinilo, ne njihove, vec srece njihovog deteta. A ja sam im rekao da je to izvesno i da eto grada blizu, pored mora, u koji ce oni, dvanaestica, tamo dispozitor Mars, Merkur i Sunce, bolje nego IX glavni gradovi, otici. Jedan mali gradic na obali, govorim. Ali tu je muka, odredjeni oblik patnje se mora ziveti, ali ako je ona dobrovolja i ako patnja ima svoju svesnu pobunu, onda ona gotovo da to nije. Sest aflikcija, Mars i Saturn, Saturn sa Mesecom, Mars sa Suncem, pa sve zajedno 90*. Strasno zar ne! Ali sta je to za jednu vrhunsku svesnost?! I gledam pazljivo, gde ce patnja i muka i zlo kakvo morati da se ostvare. Naravno tamo gde energija Marsa vuce. I otac i majka ce svoje pozornice IX polja i Lava, pozornice sto se katedra zovu, ambicije znjanja, govorim, morati da zrtvuju fizickom radu u kakvoj fabrici. A oni sa prezrivim smeskom, punim pobune, gordosti i dostojanstva, mi bas to govore, da su odlucili da otputuju, samo da bi svojom platom omogucili dostojno skolovanje i radostan zivot svojoj cerki, ciji horoskop gledam. Osetljivi na socijalni haos, na poraz jednog drustvenog i duhovnog nivoa, behu odlucili da ne pristaju na ponudjene uslove, nametnute im ovde, nemogucnost egzistencije i slicno. Malo je ljudi koji imaju osecaj za moralnu duhovnu bedu, osecaj koji zivi i koji strah od egzistencije nije zanegirao, vec ga ucinio spremnim za pobunu kao sto kod njih bese. A ja im govorim da, ako su spremni na tezak fizicki rad, da onda mogu odmah da krenu. I tako se i dogodi. Jedinu srecu behu imali u tome sto im neki bogati Italijan pored Ankone ustupi kucu, zamku nalik, Jupiter u IV. No ipak se u fabriku moralo svakog dana. A u fabrici se po smenama radi, pa nije bogme lako ustajati u 4h ili dolaziti u 6 u jutro kuci. Zimi je to, ma kakvom idealizmu, ipak malcice surovo. Milion drugih bi se vec davno razvelo, milion drugih bi vec davno iskopalo oci jedno drugom, kao sto to narod kaze. Ali njih dvoje behu svesni sebe, svojih potreba, tog da su oboje individue, behu svesni svoje odluke, behu svesni ponizenja i da ulaze u jednu veliku svadju sa zivotom. Svadja sa zivotom, patnja ne mora biti, a njihove svadje, ma koliko ostre, uvek behu u istom casu jos ostrije intelektualne rasprave, intelektualni dvoboj, bez zrnca pristrasnosti ili pritajene mrznje, kako to obicno biva. Kao da ta neprekidna svesnost, zaista ima nadmoc, mislio sam. Ako zaista svesnost jeste. I pre neki dan, eto njih ponovo. Tek su dobili ne znam kakve papire, a u fabriku se mora. Ona vec studira u Firenci i to bogme, ni manje ni vise, nego cistu filozofiju. Profesori su joj rekli cak da im je i cast sto je na njihovom univerzitetu. Ne znam je li najbolja ili medju najboljima, no Ascedent Strelac, a Jupiter trigon Saturn ľ metafizika, pa Mars Merkur u Skorpionu, sta da vam kazem! Zavrsila je prvu godinu. A njih dvoje se smeskaju svojoj pobedi, dok pricaju o fizickim mukama, sto ih dozivese u toj fabrici cipela, dok opisuju svoje ukocene udove i smrznute prste, saosecanje kolektiva juznjackog, kako im sa ljubavlju i toplinom tepaju ôProfesore!ö, dok oni sa bolom u kicmi, uprkos svoj modernizaciji u proizvodnji, se mrtvi umorni vracaju kuci. Ali duh koji ih bese odredio i svest i ljubav, svest sto je njihovo bice, bese zadovoljna. Rugala se svest patnji u svakoj muci i u svakom casu, u svakoj smeni dvoje fabrickih radnika, koji prozivese sav svoj zivot pre toga nad knjigom nagnuti. Vec sam ranije pisao o tome kako je svaka avantura lazna i svaki rizik, iako patnja koja iz njih izlazi nije. Pisao sam i tom kako svaka zrtva svoju samoljubivu tajnu krije i onda kad patnja strasna jeste. I onda je ambicija licna. Zar ne? I zrtvovanje je ambicija. Svaki horoskop i svaka ideja imaju svoje i tajno i metafizicko. I odjednom ja ugledah nesto sto se rugalo s puno ljubavi jednoj ovako istinski lepoj drami i prici dostojnoj svakog postovanja. I zacas mi njihova svest i harmonicnost porodice prestade biti vazna. I upitah ih tog casa: nisu li se uzeleli znanja, skole, pozornice, katedre. A njih dvoje skoro u glas odgovorise da su italijanski naucili perfektno i da sledeci korak mora biti korak na stepeniku kakvog univerziteta. Jesu li se za cas narugali sebi ili mi se bar tako cinilo, ne znam. A ja ih upitah sta misle o tome mozeá li ambicija znanja i onda kada je njihova prirodna potreba, dakle ambicija, zanegirati jednu ovakvu vitesku, porodicnu, pobunjenu, gordu epopeju. A oni se nasmejase i umesto da velicaju svoju zrtvu, odjednom pocese da velicaju znanje. Ne, nikada, negde duboko, nisu osecali da su zrtve svog fizickog rada, iako je cesto u casu umornom, muka sumnje u ispravnost sveg, lebdela nad njima. Svest kao da uzima slavu zrtvi, jer ako je covek svestan patnje i sto je jos vaznije, ako je svestan da je patnja uvek njegova ambicija, koja mu se i u najbolnijem casu grohotom smeje, on pobednik biti mora. Velicina mita sluzi tek kao primer drugima, moralna pouka il hrabrosti kakve. I koliko god covek zeleo da bude ponosan na patnju svog zivota koja delo stvara, na borbu i muku sto radjaju patnju, on je jos ponosniji, ako svestan svesti sto odredi zivot jeste.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Ljubav smisao ne traži


Ljubav se cak gadi i gnusa misli. Kao da je ona neki tajanstveni smisao sam po sebi univerzalniji od ma kakve istine ili istina sama, smisao koji ne trazi da razume sebe. Ljubav hoce samo da zivi, da se siri, a onda da slavi sebe i zivot, da bi potom bila ocajna, da bi bila u brizi. Radja se kao strepnja, a postaje svesna sebe onda kada je zanegirana, pa to osecanje sasvim jasno vidi sebe samo onda kada predmet ljubavi ne postoji, izmice ili ga trenutno nema. Dakle ona je svesna sebe samo dok se nada, samo dok cezne, dok se za samu sebe - ljubav zanosnu, ona moli. Ona je bas takva u svom apsolutnom, onda kada je najuzvisenija. Kasnije u zivotu covek cesto primoran nagonom, krvlju, strascu, nuzno idealizuje ma kakvu stvarnu ljubav koja to ipak nije, nekakvu ljubav daleko od svog ideala. Strah, samoca, pa zivot pun poraza, izgubljenih iscekivanja i nada koje umreti morase.Ali prica ova, iz moje prakse, je nesto sasvim suprotno od onog sto zivot cini, sa tim svetim idealom sto ljubav zovemo. Zivot uvek hoce da je ponizi, ucini realnom, prihvatljivom, pa ona cesto takva i postaje, opterecena majcinskim, strastima seksualnim, strahom od samoce. Zivot ljubav prlja, zar ne. Ali moja klijentkinja ne bese takva. Ona pripadase onim najredjim, kako nam to iskustvo pokazuje kasnije, onima sto ljubiti stvarno znaju. Venera i Neptun u trigonu, a ona podznak Vaga, Venera u V u Ribama, na samom pocetku u konj. sa Suncem na kraju Vodolije, sto za ovo nije vazno, pa za ovakvu osobu reci da moze biti opsednuta, predana ljubavi kao Bogu, ljubavi iz snova etericnoj i strasnoj, koja izmice svakom znanju i svakom razumu jadnom, nije mnogo reci. A Venera ponovo trigon od Marsa u Skorpionu, Marsa sto je kvadrat od Jupitera. Jer ona nuzno mora da ljubi zbog ovog pogresnu vrstu coveka, onog demonu nalik, zavodnika, imoralistu, pobunjenog, gnevnog, protiv svih pravila. Mars je u I polju iz VII naravno, pa on okrenut ka drugima, tezak i sebi i svetu, sto mora na silu da otme sve svakome il zrtvuje sebe, nije vazno, onda kad to treba, no svakako teskom coveku, kao sudbina sveta sto je, teskom svakoj zeni koja opet bas samo takvog sad voleti mora. A Mesec na pocetku Vodolije ona ima, pa tiraniji nigde kraja, ni potrebe za decom il porodicom, sve do casa dok ne srusi sve, dok ne nametne sebe kao neprikosnovenog boga. Takav bese on. Tako ga ja opisah, a ona se slozi.I sta dalje, mislio sam. Mars u I sto je njena snaga, a ona Venera u najboljem aspektu, voleti ga mora, ona to zeli, cak vise od sveg, ma po koju cenu, ma koliko je mucio, kinjio, zlostavljao, verdjao on. Volele su ga i druge zene, jer kada je ovaj aspekt sa Venerom u Ribama, pa u V, onda ih ima vise cak nego sto ih je u masti ili u strahu, osobe u cijem se horoskopu ovo nalazilo. Ali ipak on je zeleo, jer Mars u jedan, nekako posebno nju, posebno mozda, jer samo je ona uvek sa strascu prastala i prihvatala sve, bar hiljadu puta i opet, jos jednom i opet iznova. Trpela bese bes surovi njegov, zene sa kojima ga behu vidjali drugi i jos jedan beskrajan dijapazon moralne u gradjanskom smislu ľ bede. Ali to za nju ne bese vazno.Za njenu svest mozda tek nesto al za njenu ljubav ni malo bas. Sekstil od Merkura Mars ima iz III, pa on takav, kakav jeste svestan bese, bistar, slozismo se ona i ja. Govorio sam joj da on ipak sve razume negde. I tako on pobunjen sa one strane dobra i zla, zakona cak, mlad, tek nesto stariji, a po iskustvu, godina milion od nje, pa on iz siromasne namucene porodice, majke koja bese umrla, a ona otmena intelektualka, strasti nasledjenih, sirokog obrazovanja, Merkur u III, a tu je i konjukcija Mesec, opsednuta umetnoscu, ucenjem, obrazovanjem. I sve sto neprekidno ponavlja, iako govori vrlo razlozno i ono sto odzvanja i lebdi u vazduhu izmedju reci i izmedju nas, da ona njega voli vise od sebe i od Boga cak, ali da ga, bas zato, iako ona nije podbacila ni u cemu u ocekivanjima svojih roditelja, oni i svi drugi, prijatelji, zapravo ceo svet mrzi. O kolika je patnja, uzdise ona, zal dubok i bolan i suze.Ali ja dok gledam ovaj horoskop, ipak sam negde duboko radostan. Znanje mi sapuce da budem miran i da ce sve biti dobro. Sasvim jasno vidim, pa joj govorim reci na koje sam kasnije bio ponosan: da ona ne mora da bira izmedju njega i sveg ostalog sveta izmedju svoje ljubavi svete i svih sila zivota sto ljubavima oduvek prete. I tad pocinjem da je ucim i opisujem ono sto treba da radi. Oslikavao sam svoje prorostvo i nametao nesto sto bi bilo i bez moje svesti koju dadoh njoj ostvareno, samo bolnije mnogo. Prvo joj kazah da ona za te dve godine koje bese provodila sa njim je bas ona koja je te dve godina bila stalno sa njim, za razliku od drugih koje su dolazile, odlazile, otpadale, nove zamenjivale stare, veze i vezice. Samo je ona bila verna svojoj ljubavi iako su sve trpele isto, samo je ona poklanjala sebe bez pitanja, opcinjena, velikih ociju sto netremice zurese u ôdemonaö strasnog, u opsesiju svoju. Sigurno je imala u sebi, mislio sam, vise racia nego bar polovina drugih, ali sta razum jedan snovima moze, ôsta osecanjima sto imaju razloge o kojima razum i ne sanjaö. I poceh da je savetujem. Prvo, govorio sam o njemu hvaleci ga, isticuci, ne njegovu snagu, nego inteligenciju, kako se on cesto o apstraktnim stvarima pita i kakao voli da raspravlja onda kada je miran i spokojan bar na tren, s cime se ona slozi. Molio sam je da mu ponudi neku dobru knjigu, jer sam video jasno da on to mora da prihvati, na sta ona spremno odgovori da on negde ipak postuje i misljenje i znanje i mudrost, iako valjda da bi sebe cinio nedodirljivim, bese bezao od znanja u sebi koje uvek krivnju radja, pa tako snagu slabi. I tada joj rekoh da ako uspe bar jednu knjigu da mu utrapi, onu koja slavi snagu i vitestvo i mudrost, patnju i jad, sva ponizenja bolna, da ce se on promeniti i da ce postati neko drugi, ako to uspe, ubedjen sam da moze da nastavi prekinutu srednju skolu, cak i da zavrsi fakultet. Netremice je zurila u mene, ne verujuci i verujuci u isto vreme. Sta bih je ja savetovao, kakvu bih knjigu preporucio? A ja joj rekoh da bas za svakog uvek postoji na ovom svetu po jedna knjiga koju mora razumeti i koja ce izdici njegovu svest iznad strasti i snage silne. Razmisljao sam, a sad mi se cini da smo gotovo u isti mah i ona i ja uzviknuli pa nema druge knjige ľ sem ôZlocina i kazneö. Ko bi to i da li je ikada iko mogao bolje od Dostojevskog da razume, opravda, otkrije pa da^ vrednost smislu svake patnje i onoj koja cak zlo radja, onoj koja muci coveka samo zato da bi on jednog dana namucio i kaznio sebe. Tajna muke i tajna zla zive u svakom od nas kao i krivnja na koju cemo osuditi sebe.I zamislite, javila mi se posle nekoliko meseci. On je procitao knjigu. Procitao je jos jednom, pa nekoliko puta. Gotovo da vise nije onaj koji bese, to zapravo samo vidi ona iako je spolja prema drugima isti. Mi znamo koliko je ego covekov ali znamo i koliko je covek áskromno bice u casu kad svestan postaje sebe, kad prvi put, iskren sa sobom sebi ľ sebe priznaje. I tad mladost pomoze njima. Ona bese morala da otputuje na postdiplomske u Pariz, a on joj obeca da ce doci za njom. E, Boga mi, da znate, tamo su jos i danas. Cudo se dogodilo, pa kako ne bese okoline, koja je u stvari bila ogledalo njegovog ponosnog, negativnog ega, on zavrsi i skolu i univerzitet. Postade cak cenjen u svom znanju, a proslost ostade na ulicama ovoga grada.Onda kada je neko svestan i spreman da apsolutno zrtvuje i pokloni sebe ľ cudo se dogadja. Jos uvek zive u Parizu i setaju se bulevarima bljestavim i ulicama mracnim, po kojima su tumarali Balzak, Stendal, Viktor Igoů I zamislite jos veceg cuda ľ njihovo dete, sin zapravo, vec od najranijeg doba, sasvim spontano, bez icijeg uticaja je opsednut fundamentalnom tajnom. Kazu da je procitao Sveto pismo, iako nije razumeo mnogo stosta, kada je imao 7 godina. Hoce li mozda da studira teologiju, pita me ona u pismu, ovih dana. Hoce li uvek ovako biti, pitam se ja, kada istinska ljubav i cistota poklone sebe i pruze ruku nekom ko samo tog caa dostojan njih nije. I siguran sam da ce se cudo koje carolija ljubavi u sebi krije, dogoditi ponovo, pa promeniti sve ono sto razum i onda kada je najmocnija svest sam ne moze.                                   
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Beskrajna astrosimbolika


Astroloska simbolika je beskrajna, no nju uvek precizno odredjuju, definisu i priblizavaju potrebi odredjenog ili ma kog fenomena, ne samo pozicija planete u znaku, vec polje u kom se nalazi, aspekti te planete, da li je vladalac ili nije, odnos sa drugim poljima, mogucnosti spram same snage koja se moze izvuci iz svakolikog karaktera licnosti, a ponekad slike sasvim daleke, koje planete stvaraju, slike koje natus nikada ziveti nece, koje pripadaju nekim dalekim ljudima i dalekim predelima, a ipak iz njegovog mikrokosmosa, koje on cak kao mogucnost i ne naslucuje, kao mogucnost sasvim zivotnu u teskim situacijama danasnjice.Kako ovaj casopis pocinje zodijackim znakom Bika, za cas cemo pokazati koliko recimo razlicitosti Mesec moze dati u ovom znaku. Eto recimo, u V polju i u Biku on ce simbolizovati skolu, ali takodje i pekaru od mnostva i od hleba koji raste kao Mesec, jer Bik je hrana i jos i iz drugih razloga, bas kao sto ce prikazivati krupnu, punackiju uciteljicu, nastavnicu, velikih ociju ili opet spanski restoran, cak i italijanski, sa najvecim picama koje ste ikada jeli. Takodje on moze prikazivati sasvim jasno kucu u ravnici, Sremu, Vojvodini, kucu u kojoj se neko rodio, kao i skolu tamo, kao i kucu i skolu kao jedno, jer je Mesec dvojstvo. Pa onda, neko jezero na kakvoj visoravni ili u ravnici, nalik Palickom, ali pod uslovom da opet to bude restoran pored jezera, zar ne, sto je osnovna geografska Meseceva simbolika. A onda moze biti sve zajedno: kuca u ravnici, u kojoj je restoran, pa potom spanski ili italijanski sa velikim porcijama, gde se sluzi obavezno desert i slatko. A sve je to na obali kakvog jezera u kom sedi i gleda u vas, verovali ili ne, bas vasa profesorka iz srednje skole, sto je slikarstvo ili biologiju predavala. Pa jos sa naocarima, ako je Mesec u aflikciji, koje spadaju ako je afliktovan od Saturna, dok se sve to ogleada u vodi, jer Mesec je uvek promena, mnostvo, dvojstvo. Ona jede slatko, a njena su usta velika, naravno zbog Bika i Venere koja ih simbolizuje, a Mesec povecava. I sve je tiho i spokojno, dok se ne pojavi, kako je V polje ľ bina, orkestar sto svira starogradske ili meksicko-spanske melodije ili dok ne zazvoni telefon, ako je Merkur u konjunkciji, u trigonu od Urana pa vi brzoá ne odete sa tog mesta.Meni se uvek slike nizu i ostvaruju i davno sam vec zaboravio da postoje znaci koliko godinama svakodnevno piljim u kosmogram. Suprotno tom ľ Mesec u vatenom Strelcu i V polju, moze biti restoran u inostranstvu i uvek strani restoran i fakultet cak, dalje znanje, vece i dublje.Ali kako je Strelac vatreni znak, taj restoran ce biti mozda pored vestackog jezera. Cesto zato sto vatra Strelac ľ sprzi vodu Mesec, pa rupa ipak ostane, cak rupica, a kad uz to jos dodamo, da su i V polje i Strelac skloni sportu, ni manje ni vise, nego teren za golf, sto je od jezera manjeg u Biku ili jos veceg u Raku, sad rupica u koju lopta mora upasti ľ postalo. Od jezera do rupice i tako u krug, sledeci logiku simbolike - sad sedi profesorka sa univerziteta, zajedno sa vasom majkom, ako su dobri intelektualni aspekti sa Mesecom, koja je predavala na fakultetu. Ako je u konjunkciji sa Neptunom, jedu riblju corbu, piju kafu ili caj, negde u Spaniji, ako dodamo Jupiterove aspekte i slicno.I ovo se danas naravno ne cini vaznim, sve dok vam se ne bude pojavio klijent sa ovakvim aspektom, koji hoce da otvori restoran u inostranstvu, a vi morate da mu kazete gde je bas to najbolje za njega i gde ce on najveci promet imati. Zamislite V polje, pa u Biku - skola, deca, vec ogromna plodnost, a sa Venerom u konjumkciji, bar u 50% slucajeva genetska predispozicija, ne za vise dece, nego kao realna mogucnost radjanja blizanaca se javlja. U Strelcu recimo, plodnost svakako i dece dosta, ali u muskom horoskopu muskarac moze upoznati zenu, cak kada je sa svojom majkom u drustvu u nekom restoranu ili sad u poslasticarnici, zbog Venere. Plodnost koju znate, svakako ljubav koju prepoznajete kao mogucnost i zenu koja ce vam roditi brojnu decu, a zbog Meseca za drugim stolom odatele, Meseca - mnostva, slavna operska pevacica, a za trecim u isto vreme slavna teniserka mlada i lepa, sede i posmatraju jedni druge.A sa Neptunom i Strelcem koji uvek simbolizuje multipliciranog Merkura i Blizance - autoput, odjednom to moze biti kakav skroman restoran pored autoputa ili svakako, jos preciznije restoran pored benzinske pumpe ili vise benzinskih pumpi, koje poseduje ako su dobri aspekti s dispozitorom, neka dalja rodjaka iz porodice negde u Kaliforniji, Kanadi. Lako je u trecem polju u Strelcu ili u Blizancima Mesec pretvoriti u restoran ili u benzinsku pumpu, ali u petom polju to vec teze pada na pamet.A ako su Mesec i Neptun u V polju u Jarcu, vidite li jezero na planini, pa restoran od stakla, bas kao sto je i jezero zaledjeno, jer Saturn zamrzne to malo vode. Kroz prozor posmatrate sad duplu vodu, sto znaci da led mora naprsnuti i zenu kako sedi na klupi obmotanu u toplo, jer Neptun, poput vode i mreze - sve obmotava. Dok gleda u rupu ispod naprsle povrsine leda, seca se mora u kom se nekada mogla udaviti ona ista i strepi kako neko nece videti previd i obmanu, kako astrolozi Neptuna zovu, tu rupu, neko dete- zbog V polja ľ moze upasti.A u Devici u V polju, Mesec i Neptun kad vec pricam, eto Merkurove materije i svih francuskih impresionista, slikara koji nas podsecaju da smo u istom takvom restoranu u Strelcu, u kom Mesec i Neptun, s Venerom ili bez, bili zaboravili da kazemo da je gore iznad glave, visoko iznad, nam se smesila slika Bogorodice s detetom, slika Hristovog rodjenja.I znajte da svako od astrologa bez vizije intuitivnog, logickim sto u astrologiji znaci ľ mogucim spajanjem, sjedinjavanjem simbola moze stvoriti beskrajne slike likova i ambijenata, koji zive u svakom horoskopu i koji ce zbog svoje relativne vaznosti biti tek okrznuti pogledom ili mozda ipak - zivot sam. Prorostvo nije samo vreme u kome se nesto dogadja, nego i ambijent, dakle slike sto u horoskopu zive, slike u kojima ce se odredjeni dogadjaji zbiti.


Izvor
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
krasno maki  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.