Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:40:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li znate ko su Goranci?
Da.
62.7%  (32)
Ne.
7.8%  (4)
Povrsno,zelim da znam vise.
29.4%  (15)
Ukupno glasova: 51
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gora i Goranci  (Pročitano 38293 puta)
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
Restelica: Ministarstvo za KiM uputilo pomoć porodicama nastradalih

Ministarsvo za Kosovo i Metohiju uputilo je danas hitnu pomoć od 2 miliona dinara porodicama nastradalih od lavine koja je pogodila selo Restelica na Gori.

U saopštenju Ministarstava za KiM dostavljenom KIM radiju navodi se da je ovaj novčani iznos samo najhitniji deo pomoći.

“Ministarstvo za Kosovo i Metohiju nastaviće da kontinuirano pruža neophodnu pomoć porodicama nastradalih i meštanima sela Restelica.Od početka ove velike tragedije konstantno su u kontaktu sa predstavnicima EULEKS-a, KFOR-a i lokalne samouprave, kako bi se meštanima sela Restelica ukazala adekvatna i efikasna pomoć”, ističe se u saopštenju.

Ministartsvo za Kosovo i Metohiju porodicama poginulih u snežnoj lavini izražava duboko i najiskrenije saučešće.

Vlada Srbije i Ministartvo za KiM učiniće sve kako bi se sanirala materijlna šteta, pomoglo porodicama nastradalih i meštanima Restelice.


KIM Radio

Danas ce se u 16h obaviti sahrana nastradalih.
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
Данас је настављена потрага за још једним чланом породице Река у Рестелици.

-----------------------------------------------------

У једној појати између Рестелице и Зли Потока већ два дана је затрпано 5 особа. Они су живи и неповређени а ускоро почиње њихово спасавање.


Pripadnici KFOR-a helikopterom pokusavaju da im dostave hranu o otpocnu spasavanje.
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.46
mob
Motorola 
Daj Bože da izvuku nesrećne ljude...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
Vladika Teodosije uputio saučešće porodici Reka

Episkop raško-prizrenski Teodosije izrazio saučešće porodici postradalih u lavini u mestu Restelica.

Povodom teške tragedije u selu Rastelica na Gori, na jugu Kosova i Metohije, gde je od lavine postradalo deset članova porodice Reka, vladika Teodosije u ime sveštenstva, monaštva i vernika izrazio je saučešće rodbini postradalih i narodu Gore.

U razgovoru sa predstavnicima goranske zajednice vladika Teodosije je rekao da je tragedija porodice Reka sve duboko pogodila i ponudio pomoć Eparhije pogođenima ovom nesrećom.

KIM Radio

Kao sto je i receno,danas je sahranjeno 9 clanova porodice Reka,sahrani je prisustvovalo 4000 ljudi,vecina je morala po izuzetno teskom i opasno terenu da prepjesaci 8 km.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2012, 21:48:39 od Goranac-jaci nego ikad!!! »
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
EULEKS izrazio saučešće povodom tragedije na Gori

Vršilac dužnosti šefa EULEKS-a Endi Sparks, povodom tragedije koja je zadesila porodicu Reka u Restelici je izjavio saučešće porodicama preminulih i u ime EULEKS-a ponudio pomoć.

“Ono što se dogodilo u subotu ujutro u opštini Dragaš je bila strašna tragedija. U ime EULEKS-a ja bi želeo da izjavim svoje duboko saučešće porodicama onih koji su poginuli. Naše misli su sa njima. EULEKS je spreman da pomogne na bilo koji način, svojim resursima i svojim osobljem”, rekao je Sparks u pisanoj izjavi dostavljenoj KIM radiju.

On je takođe uputio podršku spasilačkim ekipama i svima onima koji su uključeni u spašavanju.

“Ja bih takođe želeo da izrazim svoju podršku spasilačkim službama i svima onima koji su uključeni u borbu protiv teških vremenskih uslova”, dodao je Sparks.

KIM Radio.

IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Stipendija za preživelu devojčicu


Beograd/Dragaš -- Po nalogu predsednika Tadića, Narodna kancelarija predsednika Republike pomagaće petogodišnju devojčicu Asmiru Reku, jedinu preživelu u tragediji u Restelici.


Narodna kancelarija će Asmiru stipendirati do njene 18 godine, rečeno je večeras Tanjugu u Tadićevom kabinetu.

U snežnoj lavini koja se u subotu obrušila na 12 kuća u mestu Restelica, u opštini Dragaš, stradala je skoro cela porodica Reka - od 11 članova desetoro je poginulo, od kojih je devet pronađeno, a za telom mladića Seldina Reke se još traga.

Petogodišnja Asmira Reka pronađena je živa i oporavlja se u bolnici u Prizrenu.
Sahranjeni nastradali članovi porodice Reka

Na seoskom groblju u Rastelici danas je sahranjeno devet članova porodice Reka, poginulih u snežnoj lavini.

Koordinator za saradnju sa medijima u opštini Gora Nazim Mehmedi, izjavio je Tanjugu da je sahrani tragično stradalih prisustvovalo oko 3.000 ljudi, mahom stanovnika ovog područja.

Lavina je pokrila desetak kuća u ovom selu, od kojih su samo dve bile naseljene, i u kojima je živelo 11 osoba. Lavina koja se obrušila na kuće visine je oko 10 metara, a prečnika 500 metara.

Ministarstvo za Kosovo i Metohiju uputilo je danas hitnu pomoć od dva miliona dinara porodicama nastradalih od lavine koja je pogodila selo Restelica kod Dragaša i porodicama poginulih izrazilo duboko saučešće. Žaljenje zbog tragičnog događaja izrazili su najviši kosovski zvaničnici, a na Kosovu je danas proglašen dan žalosti.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
Hvala Bogu da si se oglasio,covjece!!!
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Izgleda da je porodica drcno odjebala stipendiju Narodne kancelarije  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N95
Pogan izrod uvijek izrod ostaje  Smile

IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Породица Река: Нећемо Тадићеву помоћ, довољна нам је помоћ наше државе
   PDF    Штампа    Ел. пошта
среда, 15. фебруар 2012.

Породица Река из села Рестелица у општини Драгаш одбила је понуду председника Србије Бориса Тадића да Народна канцеларија стипендира петогодишњу девојчицу Асмиру, преживелу у тешкој несрећи која је однела десет њених чланова.

Представници породице Река су у изјави за КТВ рекли да им је довољна помоћ њихове државе.

Подсећамо, у снежној лавини која се прошле суботе обрушила на 12 кућа у месту Рестелица, у општини Драгаш, страдала је скоро цела породица Река. Од 11 чланова породице десеторо је погинуло, а девојчица је једина преживела тешку несрећу.

Након породичне трагедије, по налогу председника Бориса Тадића, Народна канцеларија председника Републике донела је одлуку да помаже петогодишњу девојчицу Асмиру до њене 18 године.

(Блиц)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:40:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.