Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:54:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde je Bog usred tragedije  (Pročitano 23160 puta)
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
Dozvoli mi da budem polaskana ovim sto si rekao Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Dozvoli mi da budem polaskana ovim sto si rekao Smile
Samo sam ti rekao istinu ( ono sto jeste ), sto znaci da sam ja niko i nista, posto bi ti to rekao svako ko zna
sta je istina, a istina nema vlasnika samo ima korisnike.
A ovde sam samo zahvaljujuci istini koja mi je pomogla da shvatim kako je svaki momenat zivota najlepsi bez obzira kakav je i da li nam se svidja ili ne, ukljucujuci i tragediju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Гдје престаје логика, ту почиње Босна!

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Т250i
Bog je rec, ti vidis reci, spoznala si ih, a one ne postoje u materiji.
Nisam o tome govorila. Nisam mislila bukvalno. Mislila sam na svoje uverenje da delam i govorim onako, po svojoj skromnoj proceni, kako smatram da je ispravno. Ne cinim zlo namerno, ako ga pocinim iz nehata, a to shvatim, trudim se da ublazim posledice i zatrazim oprostaj. Na to sam mislila. Interesantna tema je, kad smo vec u toj prici, da svaki covek kao individua smatra sebe ispravnim i moralnim. Po mom misljenju, nemogucnost ljudskog bica da svoje postupke racionalno sagledava i moralno ocenjuje jeste jedna od najvecih ljudskih slabosti. Kad sudimo o drugima, to se onda drasticno menja.

Raskoljnikov je verovao u Boga, ali je imao svoje tumacenje moralnosti. Ubiti babu i nije bio neki greh. A, savest ga je mucila ipak. Gilgames je nasao travu besmrtnosti, ali mu je ukradena. I nije mu pomoglo sto je bio dve trecine Bog, prevladala je treca - ljudska. Moje bi pitanje bilo, da li treba pokusavati i smemo li se zaigrati ponekad? Vredi li traziti?

Зашто мислиш да сваки човјек себе сматра исправним и моралним? Шта је грижа савјести? Обмана и илузија?

Због чега сматраш да човјек није у стању сагледати своје поступке онаквим какви заиста јесу и , при томе, бити сам себи судија у моралном смислу?

Не мислиш ли да сваки, од Бога разумом обдарен, човјек  има у себи савршену и непогрешиву представу о томе шта је добро а шта зло те да у складу с њом и може дјеловати ? А ако не дјелује, није ли то питање, само и искључиво, његовог личног избора?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
A ovde sam samo zahvaljujuci istini koja mi je pomogla da shvatim kako je svaki momenat zivota najlepsi bez obzira kakav je i da li nam se svidja ili ne, ukljucujuci i tragediju.
Naravno da se slazem. Mislimo slicno, mada, iako me kritikujes, ne bih rekla da ti je ego mirniji od mog. Negiraj, neces me ubediti. Smile
Зашто мислиш да сваки човјек себе сматра исправним и моралним? Шта је грижа савјести? Обмана и илузија?
Light, otvori novu da se rasplinem, da ne upropastim ovu!
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Само је Бог Апсолутан, само ИСТИНА и ЉУБАВ Божанска нису релативни....

Сваки моменат живота јесте најлепши, и треба се радовати свему, треба оставити свој Его, бити отворен за духовни развој, ко Бога нађе истински, ништа неће доживети као трагедију...Онај који сматра да све зна, ништа више не може да научи, ипак, ако жели, не мора знање задржати за себе, већ га преносити другима, јер овде смо да стварамо и помажемо, да ВОЛИМО.. да Бога тражимо, да сабирамо себи Блага за живот вечни, да проживимо онако како ми мислимо да треба, онако како осећамо, и сходно томе делујемо... Али ако Бога тражимо, ми ћемо га наћи, кад га једном нађемо, тражићемо га опет, јер не може се тражити оно што нисмо ни изгубили, а свака душа стреми горе, свако дрво, свако живо биће.. Дакле, ко Господа тражи, наћиће га!




IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Aps, samo se ti raspisi.  Smile

Ima nekih knjiga, koje bi se mogle uklopiti u ovu temu. Kao na primer:

"Iluzije", - autor Ricard Bah
http://forum.burek.com/index.php/topic,293636.290.html

"Osnovni fenomeni ljudskog postojanja", - autor Eugen Fink
"Zasto bog dopusta zlo", - autor A.E.Wilder Smith

i da ne navodom na dalje. Ako smatras da zavredjuje otvoriti temu, samo izvoli.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Eugen Fink - Osnov... (1442.71 KB)
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 10:29:55 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: apstrahovana
Naravno da se slazem. Mislimo slicno, mada, iako me kritikujes, ne bih rekla da ti je ego mirniji od mog. Negiraj, neces me ubediti. Smile
Kako mozemo da mislimo slicno kada "ja" znam da nemam nikakvu kontrolu nad fizickom dimenzijom toga sto daje to "ja".
Da li bi mogla da citiras moje reci koje "tebe kritikuju" ?
Odakle ti ideja da ja imam ego i da ja tebe ubedjujem ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666

Samo sam ti rekao istinu ( ono sto jeste ), sto znaci da sam ja niko i nista, posto bi ti to rekao svako ko zna
sta je istina, a istina nema vlasnika samo ima korisnike.
A ovde sam samo zahvaljujuci istini koja mi je pomogla da shvatim kako je svaki momenat zivota najlepsi bez obzira kakav je i da li nam se svidja ili ne, ukljucujuci i tragediju.
Citat
Mislila sam na to da previse cesto smominjes sebe u prvom licu i previse si siguran u svoje stavove, to moze da lici na cesto citiranu recenicu od strane mene iz filma Djavolji advokat: Sujeta, moj omiljeni ljudski greh! Pritom, da se razumemo, ne mislim nista lose, naprotiv, smatram da si vrlo zanimljiv i da su ti argumenti ispravni. Ali, dopusti mi da mislim drugacije i da ne pokusavam da te ubedim u to. Ja volim da u nesto verujem i da to kazem drugima, ali, volim i da dozvolim drugima da ne misle kao ja. Kad sam rekla da me kritikujes, mislila sam da stavim ovog sto namiguje, al ga ne nadjoh. Dakle, nisam mislila bukvalno, mislila sam da nam se negde misljenja razlikuju. Mislim da si u pravu i da su ti tvrdnje dobro potkrepljene, ali se ne slazem uvek. I vec mi se zavrtelo u glavi od glagola misliti... Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
 pogresna tema za prethodni post.  Greska.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Mar 2010, 22:38:23 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
Ako se sam cuvas i bog te cuva... to je filozofija zivota... a ovi sto ne veruju u boga neka izbace rec bog i stave sta je njima po volji...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:54:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.181 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.