Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:53:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Funkcija Excel  (Pročitano 7931 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
pa ovaj nikako da tacno kaze sta hoce nego sve npr.

ako to bas hoces da ti je samo jedno slovo kao sto si napisao K=10

onda uradi ovako: pr.

A1=1
A2=2
A3=K
A4=2
A5=SUMME(A1:A4)+ZÄHLENWENN(A1:A4;"K")*10

sad nisam sigurna, al mislim da je na eng summe = SUMME i ZÄHLENWENN = sumif ... tako nesto ...

То не извршава оно што је он тражио.
Искрено, не знам како то може да се одради.

П.С. summe је на енглеском sum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
ono sto je on napisao se dobija ovako.
a sta je on trazio ja ne znam.
kad se bude pojavio opet nek tacno napise sta trazi.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Jos jedno pitanje vezano za Excel. Kako da Excel odredjeni tekst prepoznaje tj vidi kao broj kao broj?
Na primer: imam niz od nekoliko brojeva koji treba da se saberu, ali medju njima je i tekst GO koji ustvari treba da  predstavlja broj 8.
Nadam se da me razumete sta hocu da vas pitam.
nek ti u celiju bude upisano 8 a ime celije stavi da bude GO u gornjem desnom uglu imas da menjas ime celije Smile najbezbolnije resenje Smile


Ja sada radim plan rada za jednu kompaniju u Uzicu kao seminarski u exelu Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
jos nesto:

najlakse je odustati,kao winex,ne moze,
a ako ja napisem jedno resenje,orfanelin drugo,neko treci trece,lakse ce se doci do resenja,a ne odmah:odustani,ne moze.

@Orf, viel glück und spaß Wink

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
fala  Smile mada ne verujem da ce biti zabavno previse Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


zeljan znanja da bih se pravi pametan...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola e770v
Mozda sam promasio temu ali...
Dali postoji program koji bi skeniran papirni dokumrnt pretvorio u excel tabelu...
Skenirao bih neke fakture na kojima imam kolicinu robe i sifru artikla a ja bih unosio cjene,ili nabudjio da excel to sam nadje na foru cirkularnih pisama i izracuna konacnu cifru.
Nadam se da kontate sta hocu...
Unaprijed hvala Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
Citat
@Orf, viel glück und spaß

molio bih sva muvanja, sve pretnje, sve izjave koje su na stranim jezicima putem pp--a  Smile Smile Smile

@momiska otvori novu temu, lakse je...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 264
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung 
pa ovaj nikako da tacno kaze sta hoce nego sve npr.


Ja stvarno ne znam sta je tu lose sto sam napisao na primer, a i vidi se tacno sta zelim da postignem. Ne trazim da mi se objasni kako se pravi spejs satl, pa da sad trebam da postavljam ne znam kakvo pitanje.

Znaci, zelim da neki tekst u celiji podesim tako da ga formula vidi kao odredjeni broj.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2009, 00:42:53 od mario87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Ja znam kako da uradis obrnuto odnosno da ti u formuli pise slovo a da ocitava broj i to sam ti napisao gore i to sluzi radi lakseg citanja formule ...

To sto ti hoces da uradis nema nikakvog smisla ;s hoces da ti pise GO a da to ustvari bude osmica.... predopostavljam da ima neki laksi nacin da se ovo uradi i saznacu ti ga do kraja sledece sedmice ako ga neko drugi ovde ne nadje Smile

Meni trenutno pada na pamet jedino ovo ako ti je ta celija u kojoj pise "GO" C12 onda u formulu pri koriscenju te celije koristic funkciju =IF(C12="GO",8,0) ili umesto ovog 0 stavis FALSE.... onda ce ti excel vaditi vrednost 8 posto ti stavljas da ti on ocitava vrednost koja je istinita pri zadatoj vrednosti "GO" ako stavis bilo sta osim "GO" on ce napisati false ili 0 Smile


Ovo moze da radi i tako ali kontam da postoji neki laksi nacin Smile


odoh da spavam jebo me kompJter
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
pa problem je da li samo jedan tekst u jednoj celiji (sto bi resila ona formula) ili tekst u vise celija gde ide druga formula.
excel je kompleksan a tvoje pitanje je nejasno,pogotovo sto nije obicna formula koja bi resila problem.
nije problem u tvom primeru,nemoj da se ljutis,ali da bi dobio tacno resenje,moras reci tacno sta radis i za sta ti treba.


orf on hoce samo da sabere a u tom sabiranju Go treba da je 8. u tom slucaju ide formula koju sam napisala. koja se Moze razraditi u zavisnosti sta mu treba. ako je komplikovaniji zadatak.

i on je komentarisao moju recenicu,a ne jel mu pomaze formula.
eto to je hvala na odgovor za pomoc
« Poslednja izmena: 05. Dec 2009, 01:03:23 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:53:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.