Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Istina je, kao i uvek, negde između. Niti mu treba jebati mater niti ga treba gledati kao Boga jer je malo bolje od drugih šutirao loptu i jurio za istom. Njegova stvar na čije grobove ide, moja ako mi se to ne dopada. A ne dopada mi se izjava koju je dao, prema samom činu odlaska na grob sam ravnodušan.
Pukovnik Vojske Srbije Dragan Mesarović i predsednik fudbalskog kluba Crvena zvezda Svetozar Mijailović potpisali su saradnju o besplatnom ulasku pripadnika Vojske Srbije na utakmice Crvene zvezde.
Pripadnici Vojske Srbije moći će, uz vojnu knjižicu, da preuzmu besplatne ulaznice za mečeve Superlige kao i utakmice u Kupu Srbije na blagajnama stadiona „Rajko Mitić“.
Načelnik odeljenja za civilno-vojnu saradnju Vojske Srbije pukovnik Dragan Mesarović nije krio zadovoljstvo povodom lepog gesta našeg kluba.
- Danas je lep dan za sve članove Vojske koji su ljubitelji fudbala, naročito navijače Crvene zvezde, koji će već od utakmice sa Radom u petak imati priliku da budu Zvezdini gosti što znači da će besplatno moći da gledaju i uživaju u fudbalskim majstorijama našeg najboljeg kluba. Mi smo do sada imala veoma lepu saradnju sa Zvezdom koja je intenzivirana u prethodnih godinu dana kroz posete jedinicama Vojske Srbije, kao i obilaske muzeja Crvene zvezde. Posebno bih istakao prethodne dve akcije koje smo organizovali u poslednjih mesec dana. Prva je poseta omladinaca Crvene zvezde i druženje sa vojnicima koji su na odsluženju vojnog roka u centru za obuku kopnene vojske u Požarevcu, kao i poseta prvotimaca gardi Vojske Srbije i 204. vazduhoplovnoj brigadi. Ove posete su značajne za nas, pre svega podizanja sportske kulture pripadnika Vojske, a smatram da su značajne i za rukovodstvo Crvene zvezde u smislu negovanja tradicija i poštovanja patriotizma kao jednog od uslova motivacije. Zahvalio bih se rukovodstvu kluba Crvena zvezda na ovoj akciji i da poželim da ostala sportska društva i klubovi prate ovaj lep primer – izjavio je pukovnik Mesarović.
И Војска Србије је дужна да извршава наређења
« Poslednja izmena: 16. Okt 2019, 19:29:33 od Odbojkaš »