Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Poruke 1512
Internet Explorer 6.0
LG
Kada ne napraviš nikakav skauting, ne pogledaš nijedan meč protivnika, poneseš se tako neprofesionalno, stvoriš i propustiš nekoliko kolosalnih prilika i kao šlag na tortu ne iskoristiš penal ne možeš se nadati prolasku.

Šteta.
Παντα ρει και ουδεν μενει

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Dacia Chisinau [0 - 1] St. Gallen
6'      J.P. Gara

Maccabi Haifa [0 - 2] Gloria Bistrita
13'   [0 - 1]      Tilinca
40'   [0 - 2]      Zaharia

AA Gent [2 - 0] Cliftonville

17'   [1 - 0]   D. Foley
64'   [2 - 0]   D. Foley

Rapid Vienna [3 - 1] Slovan Bratislava
31'   [1 - 0]   S. Hofmann
39'   [2 - 0]   M. Bazina
54'   [3 - 0]   S. Hofmann
89'   [3 - 1]      S. Slovak

Zalaegerszeg [0 - 3] Rubin Kazan
22'   [0 - 1]      V. Volkov
66'   [0 - 2]      V. Volkov
79'      M. Lipcak
80'   [0 - 3]      V. Volkov (pen.)

Slavija Sarajevo   0 - 0   Otelul Galati

Cork City [1 - 1] Hammarby
10'   [1 - 0]   R. O'Donovan
57'   [1 - 1]      C. Healy (o.g.)

Bazina potopio Slovan, Maccabi na rubu ispadanja

Danas je odigrana većina prvih utakmica drugog kola Intertoto Kupa. Obrazac rezultata bio je prilično jednostavan - tko je pobijedio, pobijedio je razlikom koja ga čini ogromnim favoritom u drugoj utakmici. Samo je St. Gallen izvukao pobjedu od jednog gola razlike, no to je ostvario u gostima protiv nemoćne Dacie Kišinjev. Naš Mario Bazina pokazao je kako će i ove sezone biti važan igrač za bečki Rapid.

Derbi dana trebao se igrati između bečkog Rapida i Slovana iz Bratislave. Trebao, jer je Slovan doživio pravi potop. Rapid je krenuo furiozno i stvorio nekoliko odličnih prilika, ali prvi pogodak su postigli tek nakon pola sata igre kada Hofmann na asistenciju Bazine pogađa za 1:0.
Slovan se nije pošteno niti oporavio od toga šoka, a hrvatski igrač u 39. minuti postiže pogodak za 2:0, napravivši praktički sve sam. Početkom nastavka Hofmann postiže i treći gol za 3:0, uvodeći utakmicu u mirnije vode. Da Slovan zadrži kakvu-takvu nadu u prolaz u treće kolo, pobrinuo se Slovak kada je uspio iskoristiti uspavanost obrane Rapida, sam izaći pred vratara Rapida i smanjiti na 3:1. Ipak, po igri prikazanoj u ovom susretu, Slovan nema prevelike šanse za sljedeće kolo, osim ako se u igri značajno ne poprave.
Iznenađenje večeri kreirala je rumunjska Gloria, pokazavši tako da su svi rumunjski klubovi postali europski konkurentni (pratitelji europskih natjecanja sjetit će se rumunjskog Cluja koji je pred dvije godine došao sve do finala Intertoto Kupa). Maccabi je slovio kao favorit, ali ih je gol Tilince ohladio te im je trebalo dosta vremena da se od tog šoka oporave. No, Gloria je ubola domaćina još jednom, neposredno prije poluvremena, kada Zaharia postiže svoj drugi gol u Intertoto Kupu ove sezone za 2:0. U drugom poluvremenu Gloria je znalački održala to vodstvo i na uzvrat u Bistritu nosi ogromnu prednost. A prošle sezone Maccabi je dobivao CSKA Moskvu, Auxerre i Partizan.
Gosti koji su se namirili u prvim utakmicama danas su Cherno More iz Varne i ruski Rubin iz Kazana. Makedonija je uspjevala odigrati kako-tako u prvom poluvremenu, da bi u drugome gosti potpuno preuzeli konce igre u svoje ruke. U 54. minuti, Bachev matira makedonskog vratara Koleva. Nakon toga je Makedonija živjela u nadi za izjednačenjem, koju je u razmaku od tri minute ubio Brazilac u redovima Chernog Mora Marcos da Silva. Konačnih 4:0 postavlja rezervni igrač Stojanov. Rubin Kazan je također predbilježio kartu za treće pretkolo protiv mađarskog ZTE-a. Na krilima trostrukog strijelca Volkova Rusi će morati samo potvrditi ulazak u završno kolo gdje čekaju boljeg iz susreta bečkog Rapida i Slovana iz Bratislave.
Domaće pobjede ubilježili su slovenski Maribor protiv Hajduka iz Kule, Gent protiv Cliftonvillea i ukrajinski Chernomorets protiv Šahtara iz Soligorska. Maribor ima već iskustva u Intertoto Kupu i nisu imali previše problema protiv Srba. Golove su postigli Makriev i Samardžić.
Belgijski Gent je na krilima strijelca Foleya porazio klub iz Sjeverne Irske, Cliftonville, a Chernomorets se vratio poslije iznenađujućeg vodstva Bjelorusa u prvom djelu i preko strijelca hat-tricka Bugaeva postigao pobjedu od 4:2. Šahtar gaji nadu, ali favoriti su ipak Ukrajinci.
Tri susreta u kojima nije bilo pobjednika igrali su Tobol Kostanay i Slovan Liberec, Slavija Sarajevo i Otelul Galati te irski Cork City protiv švedskog Hammarbya. Tobol je opet pokazao da je neugodan za svakog protivnika, vrativši se vrlo brzo nakon što su Česi poveli preko Jana Nezmara, da bi Kazasi izjednačili preko Baltieva. Corky City je poveo rano protiv švedskog Hammarbya preko O'Donovana, da bi autogol Healya donio Šveđanima vrijednih 1:1 čime su oni apsolutni favoriti u uzvratnoj utakmici. Jedinu utakmicu bez golova su odigrali sarajevska Slavija i rumunjski Otelul.

Izvor: SportNet
« Poslednja izmena: 08. Jul 2007, 01:49:41 od dzux_de_lux »

Nedelja 8. jul:

Honka [2 - 2] AaB Aalborg
1'   [0 - 1]      M. Lindström
8'   [1 - 1]   R. Porokara (pen.)
23'   [1 - 2]      R. Prica
30'   [2 - 2]   J. Puustinen

Trabzonspor [6 - 0] Vllaznia
12'   [1 - 0]   E. Martin
32'   [2 - 0]   C. Eris
39'   [3 - 0]   C. Atan
51'   [4 - 0]   S. Balci
57'   [5 - 0]   E. Martin
89'   [6 - 0]   O. Riza

Vetra [2 - 0] Legia Warsaw *
7'   [1 - 0]   L. Severino
45'   [2 - 0]   D. Milosevski

Poljski huligani prekinuli meč Intertoto kupa

Prva utakmica drugog kola Intertoto kupa izmedju litvanske Vetre i poljske Legije prekinuta je na poluvremenu zbog divljanja gostujućih navijača koji su ušli na teren i sukobili se sa pripadnicima specijalne policije.

Vetra je vodila sa 2:0 posle 45 minuta igre, kada su poljski navijači uleteli na teren i pokušali da pokidaju mreže na golovima, lomeći usput reklamne panoe oko tribina. Igrači i zvaničnici utakmice su odmah pobegli u svlačionice, a sudija je odlučio da prekine meč.

Litvanska televizija je kasnije prikazala sukobe huligana sa policijom koja je bila prinudjena da upotrebi suzavac. Lakše je povredjen jedan zvaničnik utakmice, a oko 100 izgrednika je uhapšeno, od kojih je većina kasnije puštena, potvrdila je policija.

Lakše je povredjeno i nekoliko navijača, medju kojima i jedna žena.

Litvanski mediji navode da se posle huliganskog ispada poljskih navijača iščekuje reakcija Evropske fudbalske unije.

(Tanjug)

Prijatelj foruma

Everything that has a begining, has an end

Poruke 1631
UEFA izbacila Legiju iz svojih takmičenja

Evropska fudbalska unija (UEFA) isključila je poljsku Legiju iz medjunarodnih takmičenja posle nereda i žestoke tuče njenih navijača sa policijom tokom utakmice protiv Vetre Viljnus u Litvaniji.

Legiji je zabranjeno da ove i naredne sezone učestvuje u bilo kom evropskom takmičenju (naravno pod uslovom da osvoji mesto koje vodi u Kup UEFA, Intertoto kup ili Ligu šampiona).

UEFA je takodje odlučila i da prekinutu utakmicu registruje 3:0 u korist litvanske ekipe. Vetra se automatski kvalifikovala u 3. kolo Intertoto kupa u kojem će igrati protiv engleskog Blekburna.

Za sada nije poznato da li će se Legija žaliti na odluku UEFA.

Vetra je vodila 2:0 posle prvog poluvremena Intertoto utakmice u nedelju kada je nekoliko stotina navijača poljske ekipe napravilo invaziju na teren i sukobilo se sa policijom. Navijači Legije su u obračunu koristili sve što su imali pri ruci - baklje, flaše, motke.

Policija je morala da upotrebi suzavac da odbije napad navijača Legije.

Šteta na stadionu procenjena je na oko 21.000 evra.

Tokom i posle sukoba policija je uhapsila 26 navijača Legije, a desetorica su odmah puštena. Sud u Litvaniji je u utorak osudio sedmoricu navijača na kazne zatvora izmedju pet i 15 dana, a devetorica su morala da plate kaznu od po 67 evra.

(Izvor : MTS Mondo)

"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

Clan u razvoju

Zodijak Capricorn
Poruke 32
 UEFA isključila je poljsku Legiju iz medjunarodnih takmičenja posle nereda i žestoke tuče njenih navijača sa policijom...
Šta bi trebalo onda sa našim klubovima da bude, da preciziramo, Zvezdom i Partizanom?!
« Poslednja izmena: 11. Jul 2007, 18:26:44 od Lazarevic89 »