Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbal: Prvenstvo Srbije - Meridijan Superliga 2007/2008  (Pročitano 54294 puta)

Pobeda Smedereva, bod Bežanije

U prvim utakmicama trećeg kola Meridijan super lige na dva meča postignut je samo jedan gol. Bežanija je odigrala 0:0 sa Mladosti iz Lučana, dok je ekipa Smedereva na svom terenu savladala Čukarički sa 1:0. Jedini strelac na meču bio je Osmanović u 79. minutu.

Bežanija je posle dva poraza zabeležila prvi bod u sezoni, dok je Mladost i po treći put igrala nerešeno, bez postignutog i primljenog gola.

Smederevu je to prva pobeda u sezoni, dok je Čukarički vezao i drugi poraz.

Preostali mečevi trećeg kola igraju se u nedelju a sastaju se Borac-Napredak, Vojvodina - OFK i Partizan - Banat.

Meč Crvena zvezda – Hajduk odložen je zbog meča kvalifikacija za Ligu šampiona.

IP sačuvana
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Partizan - Banat 4:2 (1:1) Opširnije
Dijara 42', Jovetić 60', Đ. Lazić 70', Moreira 80' - M. Markovski 22', Milošević 83'

IP sačuvana
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Prvenci Čukaričkog i Lučanaca

Prve pobede novajlija, Čukaričkog i lučanske Mladosti u 4. kolu Meridijan Superligi Srbije. Čukarički je na Banovom brdu savladao Banat 2:1, dok je istorijsku i ujedno "najsladju" pobedu lučanska Mladost ostvarila protiv komšije, čačanskog Borca.

Interesantno je da su Čukarički i Mladost ne samo ostvarili prve pobede, već i postigli prve golove u najjačoj srpskoj ligi.

Čukarički je protiv Banata poveo u 23. minutu golom Lazara Popovića, posle asistencije Milana Blažića. Radost "Brdjana" kratko je trajala, jer je Banat posle samo dva minuta izjednačio. Kapiten Banata Željko Milošević najbolje je reagovao posle slobodnog udarca, nadskočio je odbranu Čukaričkog, a u gužvi se najbolje snašao Borisav Mikić koji je sa pola metra ćušnuo loptu u mrežu Isailovića.

Od 32. minuta Banat je igrao sa igračem manje, jer je Nenad Marinković dobio drugi žuti karton.

Ekipa Dragoslava Stepanovića ipak, zasluženo dolazi do trijumfa u finišu meča. U 85. minutu, Svitlica je odlično uposlio rezervistu Bojovića koji u prvom kontaktu sa loptom postiže gol za pobedu.

U komšijskom derbiju, Mladost je savladala Borac golom Aganovića u 31. minutu. Istorijski gol za Mladost u Superligi.

Smederevo je takodje minimalnim reultatom savladao kulski Hajduk, sjajnim golom Vladana Čukića u 65. minutu.

Od 19.30 igraju Crvena zvezda - Bežanija, a u nedelju se sastaju: Napredak - Vojvodina i OFK Beograd Partizan.

Čukić 65'
« Poslednja izmena: 01. Sep 2007, 19:09:47 od kokota »
IP sačuvana
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Zvezda bolja od Bežanije, prvi uspesi Čukaričkog i Mladosti

U subotu po podne odigrane su tri utakmice 4. kola Meridian lige u kojima su do prve pobede u novom prvenstvu došli Čukarički i Mladost iz Lučana.

Beogradska ekipa je kao domaćin savladala Banat, dok je Mladost u Lučanima minimalnim rezultatom pobedila čačanski Borac u derbiju zapadne Srbije.

Fudbaleri Smedereva su na svom stadionu, takođe minimalno, pobedili Hajduk iz Kule  kome je ovo bio prvi poraz u novoj sezoni.

U nedelju su na programu preostala dva susreta 4. kola Meridian lige. Napredak u Kruševcu dočekuje Vojvodinu, dok se u derbiju kola na Karaburmi sastaju OFK i Partizan.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Crvena Zvezda je na svom terenu pobedila Bežaniju i zabeležila drugi prvenstveni uspeh. Strelci za ’’crveno bele’’ bili su Ognjen Koroman i Segundo Kastiljo.

Napredak - Vojvodina 0:1.

Upravo sam dosao sa utakmice. Napredak krs. Vojvodina takodje. Poprilicno pun stadion. Sudija sudio kao da je rodjeni Novosadjanin.

Jovetić "ubio" romantiku!

OFK Beograd je poslednji put pobedio Partizan na svom terenu pre 12 godina. "Romantičari" će morati da čekaju još neko vreme da sruše negativnu tradiciju, jer su crno-beli u derbiju 4. kola Meridijan Superlige Srbije pobedili OFK Beograd 1:0, sjajnim golom Stevana Jovetića u 56. minutu.

Partizan ima maksimalan učinak - četiri kola, četiri pobede. Ali, ono što mnogo više raduje navijače kluba iz Humske jeste vrlo dobra igra crno-belih, atraktivna, sa idejom, puna vica i južnoameričkog šarma.

Kada se na to doda i veliki talenat u liku i delu Stevana Jovetića dobija se novi, moderan Partizan, koji pobedjuje.

OFK se opredelio za nešto zatvoreniju varijantu, pokrivanje prostora, i pokušaje iz kontri preko Stefana Babovića i Kaludjerovića.

Partizan je bolje počeo, pleo je mrežu oko gola Radiše Ilića, a plod takve igre bile su prilike Jovetića i Dijare iz koji je nekadašnji golman Partizana izlazio kao pobednik. Najbolju priliku na meču OFK Beograd je propustio u 40. minutu, kada je posle prodora Andrije Kaludjerovića, Krstičić glavom pogodio prečku, u tom trenutku, praznog gola Partizana.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo. Inicijativa Partizana, steže se obruč oko gola plavo-belih. U 56. minutu, lopta je poslata ka Djordju Laziću, koji je pokušao fudbalski - volejem iz prve, ali je promašio loptu Ona je ipak ostala u njegovom posedu, dodao je Jovetiću, koji posle driblinga pocepao mrežu Radiše Ilića za 1:0!

Nije baš neki poklon za 96. rodjendan, zar ne?

Desetak minuta kasnije, Kaludjerović je proverio budnost golmana Partizana Darka Božovića, koji izbija loptu u korner.

Partizan potom ponovo kreće u nalete. Najbolkju šansu propušta Djordje Lazić koji neometan iskosa sa leve strane šutira u spoljni deo mreže. Mogao je Partizan do kraja da poveća vodjstvo, ali se Jovetiću, Dijari i Moreiri više driblalo, nego što su im se davali golovi.

U svakom slučaju, Partizan okazuje da je u sjajnoj formi i da zasluženo drži lidersku poziciju u prvenstvu.

U drugom meču 4. kola MSL koji je odigran u nedelju u Kruševcu, Vojvodina je u poslednjem minutu pobedila Napredak golom Gojka Kačara.

Ponovo odložen meč Hajduk - Crvena zvezda

Odloženi meč trećeg kola Meridijan Superlige Hajduk Kula - Crvena zvezda mogao, koji je trebalo da bude odigran u nedelju 9. septembra, ponovo je odložen na zahtev Kuljana.

Klub iz Kule obavestio je javnost da je od Zajednice superligaša zatražio odlaganje utakmice zbog obaveza trojice fudbalera tog kluba u reprezentativnim selekcijama.

"Ako je moglo da se udovolji Crvenoj zvezdi, može i nama", kažu u Hajduku.

Meč Hajduk-Crvena zvezda je prvobitno trebalo da bude odigran 24. ili 25. avgusta, ali je na zahtev crveno-belih odložen, jer su imali revanš meč protiv Glazgov Rendžersa i želeli su što bolje da se spreme i odmorniji dočekaju odlučujuću bitku za plasman u Ligu šampiona.

Novi termin odigravanja ove utakmice biće odredjen naknadno.

Kuljani imaju trojicu reprezentativaca u svojim redovima. Savo Pavićević pozvan je u selekciju Crne Gore koja 7. septembra igra sa Švedskom, Ljubomir Fejsa će igrati za "orliće" 8. i 12. septembra, dok Nemanja Bošković brani boje Crne Gore na turniru "Stevan Vilotić Ćele" od 5. do 9. septembra.