Partizan
49.6%  (68)
Ukupno glasova: 137
1 2 4 5 ... 27
Tema: Fudbal: Prvenstvo Srbije - Meridijan Superliga 2007/2008  (Pročitano 54292 puta)

Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!

Kuljani krenuli trijumfom

Kuljani su bili konkretniji i što je najvažnije dva puta su uspeli da matiraju golmana gostiju, dok gosti ni iz najizglednijih prilika nisu uspeli da postignu pogodak.

U vođstvo su Kuljani došli u 36. minutu. Mladi reprezentativac Ljubomir Fejsa je povukao loptu sa svoje polovine, u solo prodoru prevario nekoliko igrača Napretka, da bi ga na oko 25 metara od gola oborio Gogić, zbog čega je dobio žuti karton. Slobodan udarac je izveo Igor Kozoš, velemajstorski, prebacio je živi zid i lopta je odsela u gornjem desnom uglu nemoćnog Stamenkovića.

U drugom poluvremenu igrači Napretka su krenuli na sve ili ništa. Uvođenjem Bojana Stamenkovića trener gostiju Mladen Dodić je uneo dosta živosti u svoju ekipu pa je Stamenković već u 49. minutu stvorio priliku svom napadaču Iliću, koji je međutim oklevao i Bulatović je izbio loptu u korner. Već u 50. minutu drugi korner za Napredak. Izvodi ga Srećković, upućuje centaršut pred gol Kuljana, a sa četiri – pet metara Brazilac Da Silva ne uspeva da je ubaci u mrežu.

I za ova dva promašaja gosti su brzo kažnjeni. Već u 51. minutu kada je omaleni igrač Hajduka Radivojević prihvatio loptu na 25 metara udaljenosti od gola gostiju, odlučuje se na udarac, lopta je ka svom putu ka golu zakačila centarhalfa Napretka Mijatovića, promenila smer i odsela u mreži. Stekavši ovu sasvim solidnu prednost fudbaleri Hajduka su svesno prepustili inicijativu gostima vrebajući priliku iz kontranapada, pa tako beležimo 60. minut kada je usledila kontra domaćih tri na jedan. Vasiljević je nosio loptu, na drugoj strani su je očekivali Perić i Radivojević, ali je Vasiljević loše centrirao pa je prilika propala.

Romantičari uzeli meru lavovima na Vračaru

Pred otvaranje sezone prštale su kurtoazne izjave iz oba tabora, ali na terenu nije bilo tako. Viđena je rovovska borba za svaki pedalj trave. Prva deonica je završena najnepopularnijim rezultatom – bez golova. Možda mogu momci sa Bežanije da žale za drugim minutom kada se sudija nije oglasio posle diskutabilnog prekršaja u petercu nad Isidorovićem. Ravnotežu na sredini terena promenio je Babović u 15. minutu kada je iskosa s desne strane sa oko 16 metara šutirao pod prečku, ali je Bojan Pavlović intervenisao poslavši loptu u korner Uzvratili su igrači Bežanije u 34. posle ubacivanja lopte iz kornera, koju je idealno uputio Vukajlović na glavu Pavlovića, čiji je udarac bio izblokiran. Poslednju interesantnu situaciju zabeležili smo u finišu, u 42. minutu kada se prvo Rakić, posle istrčavanja golmana Ilića, našao pred golom Pavlovića, koji je ispucao loptu do Isidorovića, a ovaj se našao u identičnoj situaciji, ali je Radiša Ilić bio oprezan.

Drugi deo utakmice je doneo i golove. Najlepšu akciju videli smo u 62. mintuu koju su brzo izveli romantičari a učestvovali Novaković i Rakić, ali je Babović zakasnio na drugoj stativi. Prednost gostima doneo je Novaković u 74. minutu posle izvedenog slobodnog udarca Babovića, nisu lavovi uspeli pošteno ni da se konsoliduju, a u 84. minutu je na semaforu pisalo 0:2. Sve je sam uradio Kaluđerović, dobio je loptu na levoj strani, ušao u šesnaesterac i plasirao loptu u suprotan ugao. Dva minuta kasnije opet se oprobao Kaluđerović ,šutom izdaleka, ali ovoga puta neprecizno. I kad su svi očekivali poslednji zvižduk sudije Jeknića najstrožu kaznu nad Osmanovićem skrivio je Nuhi. Siguran sa bele tačke bio je Vukajlović za konačnih 1:2. Još jednom su se u prilici našli romantičari u poslednjem 92.minutu utakmice, ali šut mladog Krstičića sa pet metara završio je u rukama golmana Pavlovića.

Gosti iz Lučana odoleli u Smederevu

Prvu šansu su imali gosti, tačnije Srđan Pjevač. Posle greške Popovića šutirao je ali je Radanović bio na mestu. U četvrtom minutu Kasom povratnom loptom upošljava Radosavljevića koji šutira sa 11 metara, ali je golman Mišić krajnjim naporima loptu poslao u korner. Malo kasnije Mudrinić odlično izvodi korner s desne strane, lopta je išla pod samu prečku, Mišić je još jednom dobro intervenisao i loptu izbacio u korner.Polovinom prvog dela igre Mudrinić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je lopta išla pravo u golmana Mišića. U 37. stopostotna šansa za goste. Posle greške odbrane domaćih, loptu je prihvatio Mijajilović, imao je prazan gol, šutirao je sa 16 metara, ali je lopta otišla pored leve stative golmana Radanovića.

U nastavku igre bledo izdanje domaćih igrača. Prvu šansu u 46. imao je Zečević. Posle odličnog centaršuta Kasoma sa desne strane, šutirao je glavom, ali je lopta završila u naručju golmana Mišića. Od 72. minuta gosti su preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata pripretili, prvo preko Jeremića koji je šutirao sa deset metara, ali je Radanović odbranio, da bi zatim Mijajilović pokušao solo prodorom, ali je samo iznudio korner. Minut posle toga Milošević je odlično šutirao, ali je lopta otišla iznad prečke.

Partizan potpuno zasluženo trijumfovao u Novom Sadu

Velika, i potpuno zaslužena pobeda Partizana, u derbiju 1. kola Meridijan super lige u Novom Sadu. Izabranici Miroslava Đukića suvereno su pregazili Dunav kod Srpske Atine i još jednom pokazali kolika je šteta što im je uskraćeno pravo da igraju u evropskim kupovima. Vojvodina borbena i istrajna, ali juče realno slabija od gostiju iz Beograda. Domaći tim kao da je potpuno zbunio strašan pritisak Beograđana u prvih deset minuta igre. U tom periodu gosti su imali dve izgledne prilike, ali je Pekarić u 6. minutu uspeo da izblokira opasnog Diaru, da bi samo minut kasnije, na pet-šest metara od svog gola, od tamnoputog napadača gostiju za delić sekunde bio brži golman Kahriman.

U nastavku, pritisak gostiju je malo popustio, pa se činilo da su se puleni Milovana Rajevca pribrali i da će da uspostave ravnotežu na terenu. Tako je izgledalo sve do 28. minuta, kada je izuzetno agilni i juče veoma nadahnuti Jovetić postigao, kako se kasnije ispostavilo, gol koji je odlučio ovaj meč. Prethodno je izvanredni Obradović prošao po levoj strani i izuzetno dobro centrirao, a dugokosi napadač glavom zahvatio loptu koja je najpre pogodila prečku, a potom se od noge nemoćnog Kahrimana odbila u mrežu.

Shvativši da je vrag odneo šalu, trener Vojvodine je odmah na početku drugog poluvremena izmešao karte i u igru uveo Markovića i Miroslava Milutinovića, umesto indisponiranih Lerinca i Šarca. Pošto je Marković preuzeo centralnu ulogu na sredini terena, u špic napada premešten je borbeni Kačar, što je u 54. minutu umalo dalo rezultat. Posle centaršuta Markovića, Kačar je uspeo glavom loptu da uputi ka golu, ali je Rukavina bio oprezan i izbacio je u korner. Posle udarca iz ugla, u prilici je bio i defanzivac Stošić, ali je, neometan, sa 15-16 metara, šutirao visoko iznad gola.

Partizan je svoju priliku čekao iz kontri, a jedna zaista školska viđena je u 60. minutu. Loptu izbačenu iz šesnaesterca gostiju je, na ivici kaznenog prostora domaćih, veoma vešto je prihvatio Diara, sjajno pronašao Jovetića, ali je bomba koju je ovaj uputio išla pravo u Kahrimana. Devet minuta kasnije Jovetić je ponovo bio sam pred golmanom domaćih, ali je njegov šut zaustavila desna, da bi u 83. minutu, posle odličnog centaršuta Rukavine sa desne strane, šutirao glavom i pogodio i levu stativu Kahrimanovog gola.

17:30h Banat - Vojvodina
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Supermoderator
Legenda foruma

Zodijak Aries
Poruke 42390
Opera 9.23
Čukarički - Partizan 0:3

Fudbaleri Partizana ostvarili su drugu pobedu u Meridijan superligi, pošto su kao gosti bili bolji od Čukaričkog rezultatom 3:0. Golove za 'crno-bele', na ovoj utakmici u bordo-plavim dresovima, postigli su Moreira u 24, Jovetić u 28. i Lazetić u 90. minutu. Posle dva kola Partizan ima svih šest bodova, dok Čukarički iz mečeva sa večitim rivalima nosi jedan bod. Iako su

Meč na Banovom brdu počeo je nepovezanom igrom obe ekipe, u kojoj su se bolje snašli domaći. Najbolju priliku za Čukarički u tom periodu propustio je Blažić, koji je pogodio stativu.

Partizan je sredinom poluvremena preuzeo inicijativu i brzo stigao do vođstva, kada je posle lepe akcije u 24. minutu precizan bio Moreira.

Otpor domaćina slomljen je samo tri minuta kasnije – po boku je prošao Đorđe Lazić, a posle njegove asistencije gol je postigao Jovetić.

U nastavku igralo se mnogo mirnije, a dve dobre prilike za Partizan propustio je Dijara, jednu na briljantno dodavanje Moreire.

U finišu Čukarički ponovo ima sjajnu priliku, a Lazar Popović je atraktvnim udarcem pogodio stativu.

Nadoknada vremena već je počela kada je Lazetić, koji je u igru ušao nekoliko trenutaka pre toga, pogodio je mrežu za konačnih 3:0.

Čukarički Stankom: Isailović, Ninkov, Poledica, Višnjić, Tubić, Perić, Ćulum, Blažić, Dobrašinović, Popović, Marjanović.
Partizan: Božović - Rukavina, Rnić, Mihajlov, Obradović - Mitrović (od 80. Stanić), Đ. Lazić (od 80. P. Lazić), Moreira, Tošić - Jovetić, Diara (od 89. Lazetić).

Napredak bolji od Bežanije

Fudbaleri Napretka pobedili su Bežaniju rezultatom 1:0 u drugom kolu Merdijan Superlige. Jedini gol postigao je Predrag Pavlović u 55. minutu. U Lučanima golova nije bilo u duelu Mladosti i Hajduka iz Kule. Partizan je kao gost savladao Čukarički 3:0. U petak su fudbaleri OFK Beograda pobedili čačanski Borac 2:0. Od 19.30 Crvena zvezda se sastaje sa Smederevom. Poslednji meč kola u nedelju igraju Banat i Vojvodina.

JESTROVIC OD PONEDELJKA U ZVEZDI

Prema navodima agencije Beta, FK Crvena zvezda dobice u ponedeljak znacajno pojacanje, obzriom da ce ugovor sa "crveno - belima" potpisati Nenad Jestrovic.

Sampion Srbije ima velikih problema sa realizacijom na pocetku sezone pa ce nekadasnji reprezentativac nase zemlje predstavljati znacajno pojacanje.

Ipak, Jestrovic nece imati pravo nastupa u revans utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu sampiona protiv Glazgov Rendzersa.

Karijeru je zapoceo u OFK Beogradu, nakon cega je igrao za Bastiju, Mec, Muskron i Anderleht, da bi poslednje dve godine proveo u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u ekipama Al Ajina i Al Nasera.

MSL: Bez pobednika u vojvodjanskom derbiju

Poslednja utakmica drugog kola Meridijan Super lige izmedju Banata i Vojvodine okončana je podelom bodova 1:1.

Pred nešto malo manje od dve hiljade gledalaca na stadionu u Karadjordjevom parku, poveli su domaći u 19. minutu, a strelac je bio Igor Stojaković iz penala.

Sudija Dragan Krstić pokazao je na "kreč" nakon što je kapiten Novosadjana Nino Pekarić u šesnaestercu nepropisno zaustavio Mitrovića.

Poraz Voše u malom vojvodjanskom derbiju uspeo je da spreči, a ko drugi do najbolji strelac Novosadjana Ranko Despotović. On je posle odličnog proigravanja Buača matirao Pustinjakovića u 54. minutu.

Banatu je ovo bio prvi nastup ove sezone, pošto je njihov meč prvog kola sa Borcem iz Čačka odložen za septembar.

(Kaludjerović 19, Krstičić 80)

TABELA: Partizan 6, OFK Beograd 6, Hajduk Kula 4, Crvena zvezda 4, Napredak 4, Mladost 2, Banat (-1) 1, Vojvodina 1, Smederevo 1, Čukarički 1, Borac (-1) 0, Bežanija 0 bodova.

Izvor: MTS-Mondo

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype

Zasto se ljutite na ogledalo kad vam je lice ruzno

Poruke 1880
Zastava Srbija
SonyEricsson K-750i
Odložen meč Hajduk - Crvena zvezda
Utakmica trećeg kola Meridijan Superlige između Hajduka i Crvene zvezde koja je trebalo da se igra u subotu u Kuli odložena je za 9. septembar. Crvena zvezda je želela da se meč odigra u petak kako bi ekipa imala više vremena da se posveti pripremi utakmice sa Glazgov Rendžersima 28. avgusta, ali taj termin nije odgovarao Kuljanima koji imaju trojicu igrača u reprezentativnim selekcijama. Zato je dogovoreno da se meč pomeri za nedelju, 9. septembar.

Кад си био дете мало комшија те силовао, јасно је ко дан волиш партизан!!!
Звезда је живот, све друго су ситнице!!!