Tema: Fudbal: Prvenstvo Crne Gore  (Pročitano 44464 puta)

Poruke 22144
Opera 9.52
Nokia 6260 Slide
EX-YU: Kiksevi favorita u Crnoj Gori

Vodeći dvojac crnogorskog prvoligaškog karavana vraća se sa ovonedeljne "planinarske eksurzije" sa samo jednim osvojenim bodom – Grbalj je na gostovanju Rudaru poražen (0:1), dok je Budućnost u Bijelom Polju protiv Jezera remizirala (1:1).

Ovakav epilog mečeva na severu Crne Gore iskoristili su Mogren, Zeta i Sutjeska, koji su pobedama na svom terenu učinili neizvesnijom trku za šampionskim naslovom uoči druge faze prvenstva.

Za prvi ovoseznonski remi Budućnosti najzaslužniji je u Bijelom Polju bio vezista Jezera Vučinić koji je u 66. minutu šokirao golmana "plavo-belih" Vujadinovića efektnim lob udarcem. Aktuelni šampion je mnogo bolje otvorio meč i od 19. minuta imao prednost zahvaljujući pogotku crnogorskog reprezentativca Delića.

Iznenađenje u Bijelom Polju sačuvalo je tron Grblju, koji je u derbiju kola poražen od Rudara golom veterana Minića u 78. minutu.

Najuzbudljivija predstava u poslednjoj rundi prvog dela šampionata gledana je u Nikšiću gde je Sutjeska do tri boda stigla golom rezerviste Markovića bukvalno u poslednjim sekundama duela sa Komom (2:1). Zanimljivo, Nikšićani su prvi put u vođstvo na ovom meču stigli nakon samo 39 sekundi igre kada se Adrović upisao u strelce. Jedini gol za Kom postigao je Vlaović iz penala u 43. minutu.

/Milić 13 - Babača 12/

TABELA: Grbalj 23, Budućnost 22, Mogren 21, Zeta 18, Rudar 18, Sutjeska 18, Lovćen 14, Petrovac 13, Kom 12, Jedinstvo 9, Jezero 9, Dečić 6.

Izvor: MTS-Mondo

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.52
CRNA GORA: Zeta "topovska hrana"

Da su prošli "dani slave" nekadašnjeg fudbalskog čuda iz podgoričkog prigradskog naselja Golubovci, definitivno je potvđeno na startu drugog dela prvenstva Crne Gore: Zeta – Jezero 0:2!

Da stvari budu jasnije nedovoljno upućenim u fudbalske prilike najmlađe članice UEFA, Jezero iz Plava je još uvek jedan od glavnih kandidata za ispadanje iz Prve lige u kojoj se prvi put u istoriji takmiči od jesenas i koji kao domaćin igra u susednom gradu...

Drugo veliko iznenađenje u 12. kolu crnogorskog prvenstva priredio je Kom koji je slavio na gostovanju jednom od favorita za titulu, Rudaru iz Pljevalja, sa 2:0.

U preostala tri meča odigrana u popodenvnom terminu slavili su domaćini.

Sutjeska je minimalnim rezultatom pobedila Jedinstvo u meču u kojem je više od 60 minuta imala igrača manje. Petrovčani su u finišu postigli pobedonosni gol za trijumf na svom terenu protiv "fenjeraša" Dečića, dok je Mogren rutinski slavio protiv Lovćena 2:0 i tako na nekoliko časova, preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

Od 20.30 časova Budućnost i Grbalj će pod Goricom u derbiju kola rešavati ko će narednih sedam dana biti lider prvoligaškog karavana.

Tabela:

Mogren 24, Grbalj 23 (-1), Budućnost 22 (-1), Sutjeska 18, Zeta 18, Rudar 18, Petrovac 16, Kom 15, Lovćen 14, Jezero 12, Jedinstvo 9, Dečić 6 bodova.

Ucesnik diskusija

Poruke 56
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Nokia 6300
Koju oni imaju ligu ,nemaju dva normalna kluba Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Clan u razvoju

Poruke 20
Mozilla Firefox 3.0.3
A sta se desilo sa ovom Zetom pa su slabi ovako?

Moderator

Opera 9.52
CRNA GORA: Rafal Mogrena na Bandžovom brdu

Od deset golova postignutih na pet mečeva 13. kola fudbalskog šampionata Crne Gore, čak sedam je viđeno na stadionu pod Bandžovim brdom!

Na žalost domaćih navijača u Rožajama, šest puta je loptu iz svoje mreže morao da vadi golman Jezera pošto je Mogren konačno i na terenu pokazao da od crnogorskih medija nije slučajno dobio epitet "drim tima".

Trijumf Budvana na obroncima Prokletija doneo je i smenu na vrhu tabele, pošto se dojučerašnji lider Grbalj okliznuo na gostovanju Komu. Meč na Zlatici odlučen je u 87. minutu golom rezerviste Karadžića koji je tako kaznio goste za promašene zicere na startu predstave i sredinom drugog poluvremena.

U ostalim duelima subotnjeg programa Lovćen je slavio minimalnu pobedu protiv Petrovca, kao i "fenjeraš" Dečić koji je u u eruptivnoj atmsoferi stadiona u Tuzima do trijumfa doveo svojim debitanstkim prvoligaškim pogotkom omladinac Adis Đoković. U derbiju severa u Bijelom Polju, Jedinstvo i Rudar su odigrali bez golova.

U završnoj predstavi 13. kola sastaju se bivši i aktuelni prvak Crne Gore Zeta i Budućnost. Crnogorski "klasiko" igra se u nedelju od 13 časova.

Rezultati i tabela:

Jezero – Mogren 1:6
(Milonjić 50 - B. Božović 19,41, Gluščević 29, Radulović 65, Zec 77, Ćetković 90)

Tabela:
Mogren 27, Grbalj 24, Budućnost 23, Sutjeska 21, Rudar 19, Zeta 18, Kom 18, Lovćen 17, Petrovac 16, Jezero 12, Jedinstvo 10, Dečić 9.

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Poraz Budućnosti na Trešnjici

Fudbaleri Zete pobedili su podgoričku Budućnost 3:2, u derbiju 13. kola Prve lige Crne Gore.

Gosti iz Podgorice vodili su 2:0 na poluvremenu golovima Đurišića i Bećiraja, ali je domaći sastav u drugom delu preokrenuo i pobedio. Golove za Zetu postigli su Đalac i Ivanović (2). U ostalim duelima 13. runde ubedljiv je bio prvoplasirani Mogren koji je na gostovanju Jezeru pobedio 6:1. Ovom pobedom Budvani su pobegli drugoplasiranom Grblju tri boda, nakon što je ekipa iz Radanovića poražena na gostovanju Komu 1:0.

Posle poraza trener Budućnosti Miodrag Ješić rekao je da je njegov tim propustio priliku da postigne i treći gol kod rezultata 2:0.

„Mogli smo u četiri navrata da povedemo sa tri razlike, ali niesmo u tome uspeli. Prvi gol smo primili iz prekida, što je neshvatljivo. Lopta je sa centra poslata na tridesetak metara, usliedilo je proigravanje iz prve, pa smo praktično iz dva dodira primili gol. Jednostavno, pasivnom i apatičnom reakcijom smo podigli domaće igrače i publiku. I nakon drugog gola koji smo primili imali smo šansi da se vratimo, ali ni to nismo uspeli. Stigao je i treći u poslednjem minutu.

To je ono što je dobro za publiku i fudbal, ali nije dobro za nas. Mi smo protivnika nokautirali, a onda smo ga sami podigli i vratili u igru. Novi igrači koji su ušli trebali su da unesu svežinu, a odigrali su lošije od onih koje su zamijenili. Naš pad je uslijedio nakon prvog gola Zete. Da nije bilo njega sve bi se drugačije završilo“, rekao je trener Podgoričana.

Rezultati 13. kola: Zeta – Budućnost 3:2 (Đalac 64, Ivanović 85, 90+3 - Đurišić 16, Bećiraj 17), Dečić - Sutjeska 1:0 (A. Đoković 73), Jedinstvo - Rudar 0:0, Jezero - Mogren 1:6 (Milonjić 50 - B. Božović 19, 41, Gluščević 30, Radulović 65, Zec 72(p), Ćetković 90+2), Kom - Grbalj 1:0 (Karadžić 87), Lovćen - Petrovac 1:0 (Radunović 57)

Tabela: Mogren 27, Grbalj 24, Budućnost 23, Zeta 21, Sutjeska 21, Rudar 19, Kom 18, Lovćen 17, Petrovac 16, Jezero 12, Jedinstvo 10, Dečić 9

EX-YU: Pljuštala kiša i golovi u Crnoj Gori

Uprkos žestokoj kiši i razvaljenim terenima, 16. runda crnogorskog fudbalskog šampionata donela je najviše golova od početka jesenje polusezone – čak 19 na šest mečeva.

Prosek je pokvario samo meč Grblja i Lovćena (0:0), koji je, da veza između blatnjavih terena i raspoloženja strelaca bude još više kontradiktorna, odigran na tek postavljenom travnjaku stadiona u Radanovićima.

Na rezultatskom planu nije bilo iznenađenja, izuzev meča Sutjeske i Zete kraj Bistrice (1:2), u kojem su bodove odneli gosti. Sastav iz Golubovaca je tako nastavio da ruši imidž nepobedivog domaćina i neubedljivog gosta stican godinama i u nekadašnjoj srpskocrnogorskoj Meridijan ligi.

U trci dva velika favorita za titulu, Mogrena i Budućnosti, razmak je ostao isti kao i nakon prethodnog kola (sedam bodova), pošto su i Budvani i Podgoričani slavili u mečevima sa Petrovcem, odnosno Jedinstvom. Mogren je pod Malim brdom izrešetao mrežu domaćina (4:1), a Budućnost pod Goricom Bjelopoljaca (4:2).

Junak trijumfa Budvana u primorskom derbiju bio je bivši igrač Partizana Marko Ćetković koji u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat sa tri efektna pogotka postignuta za samo 20 minuta.

/Jovanović 40 – E. Lekić penal 87/

TABELA: Mogren 36, Grbalj 31, Budućnost 29, Rudar 28, Sutjeska 24 (-1), Zeta 24, Petrovac 22, Kom 19 (-1), Lovćen 18, Jezero 12 (-1), Jedinstvo 10 (-1), Dečić 10.

Moderator

Opera 9.62
CRNA GORA: Liga bez trave...

Epilog jesenje polusezone fudbalskog šampionata Crne Gore moraće da se sačeka bar još 24 sata, pošto u zakazanom terminu u subotu nisu odigrana dva derbija 17. kola, dueli Petrovca i Budućnosti i Mogrena i Sutjeske.

Razlog otkazivanja mečeva nije teško pogoditi s obzirom na monsunske klimatske uslove na Jadranu minulih dana i poznato stanje fudbalske infrastrukture na crnogorskom primorju – u 13 časova na terenima pod malim Brdom i Lugovima od vode se nije mogla nezreti nijedna travka!

Preostale četiri utakmice 17. kola odigrane su u za nijansu boljim uslovima. Najzanimljivija predstava odgledana je u Tuzima gde je derbi začelja pripao Jedinstvu, iako je domaći Dečić prvi stigao do vođstva i to u 77. minutu.

Iznenađenje kola viđeno je u Ulcinju gde je Jezero iz Rožaja ugostilo drugoplasirani Grbalj i golom Jovovića osvojilo tri boda. Zeta je pobedom protiv Rudara uspela da prekine seriju neuspeha na Trešnjici, baš kao i Cetinjani na Obilića poljani gde je "koplja položio" uvek borbeni Kom.

Uz neverovatan izgled terena u Petrovcu i Budvi, raritet poslednjeg kola jesenje polusezone crnogorskog prvenstva predstavlja i poseta. Na četiri stadiona, naime, "odokativnom" metodom prebrojano je ukupno 150 gledalaca!

Petrovac – Budućnost (odloženo)

TABELA: Mogren (-1) 36, Grbalj 31, Budućnost (-1) 29, Rudar 28, Zeta 27, Sutjeska (-1) 24, Petrovac (-1) 22, Lovćen 21, Kom 20, Jezero 18, Jedinstvo 14, Dečić 10.

Mogren na pauzi sa četiri boda više

Fudbaleri budvanskog Mogrena posle prvog dela crnogorskog prvenstva imaju četiri boda više od podgoričke Budućnosti.

Podgoričani su u nedelju savladali ekipu Petrovca (2:0), a Mogren je na svom terenu izgubio od Sutjeske (1:0) u mečevima koji su, zbog očajnog stanja terena u dva primorska mesta, odloženi u subotu. Budućnost je do desete pobede u polusezoni stigla golovima Bećiraja i Vukovića u poslednjih dvadesetak minuta igre, a Nikšićani su tri boda u Budvi osvojili pogotkom Todorovića.

U subotu se igralo na Cetinju i pored toga što je teren bio potpuno natopljen vodom, Ulcinju, Tuzima i Golubovcima.

Rezultati 17. kola: Petrovac - Budućnost 0:2 (Bećiraj 73, I. Vuković 78), Mogren - Sutjeska 0:1 (Todorović 50), Jezero - Grbalj 1:0 (Jovović 40), Zeta - Rudar 1:0 (Đalac 68), Lovćen - Kom 2:0 (Jablan 56, Nikolić 90+3), Dečić - Jedinstvo 1:2 (Džanović 77 - Papući 79, Arslanović 88)