Poruke 22144
Opera 9.52
Nokia 6260 Slide
"Petarda" na Ješićevom debiju pod Goricom!

U svom prvom meču na kormilu Budućnosti Miodrag Ješić je u potpunosti ispunio obećanje dato nakon dolaska u podgorički klub, da će njegova ekipa igrati za dušu navijača, po sistemu "za gol više".

U šestoj rundi fudbalskog prvenstva Crne Gore, naime, pod Goricom je viđeno više golova nego na svim ostalim prvoligaškim terenima, a na sreću tifoza "plavo-belih" tresla se uglavnom mreža gostiju: Budućnost – Petrovac 5:1.

Taman koliko je bilo potrebno za prvi ovosezonski izlazak "plavo-belih" na čelo tabele!

Kanonadu aktuelnog prvaka Crne Gore otvorio je Ivan Vuković u 40. minutu, a praktično u prvom sledećem napadu u listu strelaca upisao se i "karioka" Marinjo. Nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu pobednik je bio i definitvno odlučen pošto je Vuković još jednom "torpedovao" mrežu Primoraca.

Petrovčani su preko Divanovića u 64. minutu, na trenutak, ublažili vođstvo domaćina i pokazali da su u goste šampionu stigli kao drugoplasirani tim na tabeli.

Domaćin se, međutim, brzo vratio u stari ritam i u 76. minutu efektnim pogotkom Delića ponovo stigao do tri gola prednosti. U trenutku kada su zavese već počele da se spuštaju tačku na goleadu Podgoričana stavio je najbolji igrač crnogorskog šampiona Fatos Bećiraj.

Uzbudljivo je bilo i u okršaju Sutjeske i Mogrena u kojem je domaćin preokrenuo rezultat u poslednjih desetak minuta. Budvani su poveli golom kapitena Gluščevića u 10. minutu i do finiša uspešno čuvali vođstvo. U 83. minutu Nikšićani su golom Zvicera iz penala izjednačili, da bi u poslednjim trenucima regularnog dela meča evrgogolom Durakua iz slobodnog udarca stigli i do trijumfa.

Na ostalim terenima gledane su mnogo nesadržajnije predstave, posebno u predgrađu Podgorice na Zlatici, gde se mreže u okršaju Koma i Lovćena nisu ni tresle.

U meču Rudara i Zete koji bi do prije dva meseca zasluživao epitet derbija, domaćin je slavio minimalac zahvaljujući pogotku Ranđelovića u 28. minutu, a isti epilog imao je i susret Jednistva i Dečića u Bijelom Polju, gde je domaćin slavio golom Drndara u 38. minutu.

Grbalj – Jedinstvo

Tabela: Budućnost 12, Rudar 12, Sutjeska 12, Mogren 11, Petrovac 10, Grbalj 10 (-1), Kom 7, Jedinstvo 7, Zeta 7, Dečić 6, Lovćen 4, Jezero 1 (-1).

Izvor: MTS-Mondo

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Znači ovaj mondo kad ne bi nešto usr'o...

Sutjeska - Mogren 2:1

Tabela: Grbalj 13, Budućnost 12, Rudar 12, Sutjeska 12, Mogren 11, Petrovac 10, Kom 7, Jedinstvo 7, Zeta 7, Dečić 6, Lovćen 4, Jezero 1.

CRNA GORA: Debakl Ješićevog tima na Cetinju

Fudbaleri Lovćena uspeli su da u devetom kolu fudbalskog šampionata Crne Gore sruše negativnu tradiciju u duelima sa ekipom podgoričke Budućnosti.

Cetinjani su pred svojom publikom rezultatom 3:0 savladali plavo-bele, prvi put posle gotovo četiri decenije. Tim sa Obilića poljane poslednji trijumf u duelu sa Podgoričanima ostvario je daleke 1970. godine, kada su oba tima nastupala u Drugoj ligi SFRJ - grupa Jug. Tada je rezultat bio 2:0 a oba gola postigao je današnji sportski direktor Budućnosti Mojaš Radonjić.

Dan uoči utakmice strateg budućnosti Miodrag Ješić istakao je da bi osvajanje boda na Cetinju bio neuspeh, dok o porazu nije želeo ni da razmišlja, a kamoli govori. Od najavljivane ofanzive i dobre igre nije bilo ništa, pa su Cetinjani dominirali u svim elementima igre i zasluženo uknjižili treću pobedu pod vođstvom Miodraga Profe Radanovića.

Poraz Budućnosti na Cetinju pružio je priliku fudbalerima Grblja da se vrate na lidersku poziciju. Tim iz Radanovića je pobedom na gostovanju u Petrovcu, ponovo zaposeo vrh prvoligaške tabele.

Zahvaljujući inspirisanom Ratku Zecu u duelu sa ekipom Koma, fudbaleri Mogrena uspeli su da dođu do novog trijumfa. Omaleni napadač koji je u prvoj postavi zamenio reprezentativca Nikolu Vujović, dva puta se upisao u strelce i uz to "oterao" iz igre Rogošića, koji je u 29. minutu skrivio najstrožiju katnu i zaradio crveni karton.

Svoje pravo lice konačno su pokazali i fudbaleri Zete koji su rezultatom 4:1 savladali ekipu Jedinstva iz Bijelog Polja. Uoči ovog kola klupu Zete napustio je Mladen Vukičević, a trenersku palicu privremeno je preuzeo sportski direktor kluba.

Odlična fudbal igrao se u Nikšiću, gde je domaća Sutjeska savladala Rudar iz Pljevalja 3:2.

U poslednjem susretu devete runde crnogorskog šampionata u nedelju od 15 časova snage će odmeriti Jezero i Dečić.