Tema: Fudbal: Nemačka Bundesliga 2007/2008  (Pročitano 43616 puta)

Zastava Beograd, Srbija
Opera 9.23
Apple iPhone 3Gs
Remi Šalkea, povreda Krstajića

Fudbaleri Šalkea i Bajera iz Leverkuzena remizirali su u Gelzenkirhenu 1:1 u prvoj utakmici četvrtog kola Bundeslige.

Domaći tim, iako je igrao bez povredjenog kapitena Bordona, uspeo je da ostane neporažen i u četvrtoj utakmici u novom šampionatu.

Reprezentativac Srbije Mladen Krstajić je počeo utakmicu, ali se povredio, pa ga je u drugom poluvremenu zamenio Rodrigez.

Ekipa iz Gelzenkirhena je do vodjstva došla pogotkom Kevina Kuranjija u 45. minutu i tada se činilo da će domačin uspeti da uknjiži drugi prvenstveni trijumf. Ipak, u nastavku utakmice nešto agilnijiji bili su gostujući fudbaleri koji su u 53. izjednačili preko Gekasa i tako obezbedili bod.

Preostalih osam utakmica četvrtog kola igra se u subotu i nedelju, a derbi je duel Hamburga i minhenskog Bajerna.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Opera 9.23
Pantelić strelac, Tošić debitovao

U subotnjim utakmicama četvrtog kola nemačke Bundeslige nije bilo iznenađenja. Verder je uz manje muke došao do bodova protiv Frankfurta, a za tim iz Bremena je debitovao Duško Tošić. Reprezentativac Srbije je pružio vrlo solidnu partiju i zaradio žuti karton. Marko Pantelić je doveo Hertu u vođstvo protiv Volfsburga, ali berlinski tim je tek u finišu meča uspeo da obezbedi pobedu nad "vukovima". Nirnberg je sa igračem manje uspeo da se domogne boda na gostovanju Kotbusu.

Jedinu pobedu u gostima je ostvarila Borusija i to u Roštoku protiv Hanze koja ostaje jedini tim bez osvojenog boda. Najubedljiviji je bio Duizbirg kojem je nekoliko minuta sredinom drugog poluvremena bilo dovoljno da razbije Arminiju. Najuzbudljivije je bilo u Hanoveru gde je domaćin protiv Bohuma prokockao dva gola prednosti, ali je na kraju ipak slavio.

Rezultati:

Duizburg - Arminija 3:0 (0:0)
Tiago 63', Išijaku 68', 70'

Kotbus - Nirnberg 1:1 (1:0)
Serensen 15'(pen) - Volf 85'

Hanover - Bohum 3:2 (2:1)
Hanke 12', Rozental 36', Hašemijan 71' - Behman 44', Maltric 66'(pen)

Hajnal 54'

Tabela: Bajern 10 bodova, Bohum, Arminija, Ajntraht i Verder 7, itd.

16.09. (ned) 17:00  Volfsburg - Karlsrue

One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Opera 9.23
Katastrofa Verdera u Dortmundu

Borusija iz Dortmunda nastavila je sa odličnim partijama i posle pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2008. "Milioneri" su na premijeri 5. kola Bundes lige pred 75.000 gledalaca deklasirali Verder rezultatom 3:0 i to je posle dva startna poraza njihova treća pobeda zaredom.

Jedan od tri predstavnika Nemačke u Ligi šampiona, koja počinje u utorak i sredu, položio je oružje već u prvom poluvremenu, u razmaku od samo deset minuta. Hrvat Mladen Petrić bio je strelac u 22. i 32, a Argentinac Dijego Klimovic u 29. minutu.

U drugom poluvremenu su tempo i kvalitet igre znatno opali, pa je vredno pomena samo isključenje Verderovog "rezerviste" Leona Andreasena u samom finišu. Reprezentativac Srbije Duško Tošić odigrao je ceo meč na poziciji levog beka i dobio žuti karton u 63. minutu zbog oštrog starta na Petriću.

Borusija je sa devet bodova izbila na drugo mesto, iza Bajerna koji je sakupio deset, ali velika je verovatnoća da će se u nedelju uveče, po kompletiranju kola, spustiti koju poziciju niže.

Verder ostaje na sedam osvojenih bodova i tokom vikenda može očekivati pad sa sedme pozicije koju zauzima trenutno. S obzirom na povrede Fringsa, Borovskog, Vomea i Frica, trener Tomas Šaf ima puno razloga za zabrinutost uoči gostovanja Real Madridu.

uživo 17.00

U prošlom kolu Duisburg je deklasirao Arminiju sa 3-0 na domaćem terenu. Kao i obično glavnu ulogu je odigrao Ishiaku, fenomenalni napadač koji je uz dva pogotka razigravao svoje saigrače u stilu pravog plejmejkera. Trener Bomer je zadovoljan učinkom svog tima, ali će pred ovaj duel imati problem sa sastavom jer čak deset igrača nisu u protokolu zbog povreda. Zbog toga je primoran na razne rotacije pa će Tifferta i Georgieva sa bočnih pozicija morati da stavi na sredinu dok bi nedovoljno oporavljeni Lavrić mogao da zaigra po boku. Velika euforija je zahvatila navijače Duisburga, pa će oni sigurno biti dvanaesti igrač neprekidnim navijanjem na ovom susretu. Posle četiri kola učinak Duisburga je polovičan kako na domaćem tako i na gostujućim terenima, tj. ima po pobedu i po poraz, bez i jednog remija do sada, baš kao i njihov protivnik ove nedelje.
Hertha je pre dve nedelje stigla i do druge pobede pred svojim navijačima. Ovoga puta je stradao Volfsburg koji je i pored dobre igre ipak izgubio sa 2-1. Marko Pantelić je vrlo efektnim golom glavom doneo prednost svom timu, što je inače bio i njegov prvi gol u novoj sezoni. Trener Favre je pri nerešenom rezultatu pred kraj meča uveo mladog Nigerijca Okoronkwoa koji mu se na najbolji način odužio i to evrogolom u 90 minutu. Interesantno je da Okoronkwo svake nedelje posećuje crkvu i ubeđen je da ga Bog čuva od povreda kao i da je zaslužan za njegove dobre partije. Trener Herthe se nada da će se njegovi igrači vratiti nepovređeni sa internacionalnih utakmica kako bi mogao u punom sastavu da nastupa u Duizburgu i na taj način pokuša da osvoji prve bodove van Berlina. Cubukcu, Lustenberger i Gang su igrači koji i na prethodnim mečevima nisu nastupali zbog povreda koje im još nisu u potpunosti zalečene pa i ove nedelje nisu u stanju da pomognu svom klubu.
Domaći tim odlično igra pred svojom publikom i to vrlo efikasno, pa će se potruditi da i na ovom meču ostvari sličan učinak. Hertha loše igra u gostima ali moraće od početka da krene ofanzivno da joj se ne bi ponovila priča iz prva dva gostovanja. Oba kluba će u ovaj meč ući rasterećeno, jer su na sredini tabele tako da možemo očekivati otvorenu utakmicu sa dosta golova.

Wolfsburg vs Karlsruher
uživo 17.00

Volfsburg je u prošlom kolu poražen u Berlinu rezultatom 2-1. Hertha je povela u prvom poluvremenu i stvarno je bila bolji tim u tom delu meča Ne znamo šta je trener Magath rekao svojim izabranicima, ali u drugom poluvremenu bila je to totalno drugačija ekipa koja je stvorila veliki broj prilika. Dejagah je uspeo da postigne izjednačujući pogodak i na taj način se osveti Herthi koja ga je letos prosledila u njegov sadašnji klub. Magath nije mogao da veruje kada je pred kraj meča njegov tim uspeo da primi gol koji zaista nije mogao da se brani. Posle nesrećnog poraza Volfsburg će imati priliku da stigne do prve pobede na domaćem terenu ove nedelje kada će ugostiti Karlsruher. Trener Magath će u ovom meču ukazati priliku novom napadaču Grafiteu koji će zaigrati od starta, kao i mladi Josue koji je odslužio kaznu zbog crvenog kartona. Rikardo Kosta, Santana i Platins nisu u mogućnosti da nastupaju na ovom meču zbog povreda.
Karlsruher je napravio podvig pre dve nedelje kada je pred domaćom publikom uspeo da minimalnim rezultatom slavi protiv aktuelnog šampiona Stuttgarta. Iako je Stuttgart na tom meču napadao, posle jedne divne kombinacije mladi Iashvili je svojim trećim pogotkom u sezoni savladao golmana Schafer-a. Trener Becker je prezadovoljan dosadašnjim učinkom svoje ekipe, pa je za ovaj duel najavio vrlo ofanzivnu formaciju. Franz je pod znakom pitanja za ovaj meč i ako se ne bude u potpunosti oporavio njegovo mesto u odbrani zauzeće Stoll, koji bi onda po prvi put bio među startnih jedanaest u Bundesligi. Među povređenim igračima su još i Orahovac, Dick i Buck.
Ova dva kluba se nisu susretala dugi niz godina u Bundes ligi, ali je interesantno da od svih duela u Volfsburgu gosti su samo jednom uspeli da slave. Domaći tim će juriti prvu pobedu kod kuće i sigurno će mu u tome pomoći i vatreni navijači koji se takođe nadaju prvom trijumfu na njihovom stadionu. Karlsruher dolazi rasterećen i sigurno se neće braniti, pa bi veliki broj golova na ovoj utakmici mogao vrlo lako da bude postignut.

Izvor: Kladionicar

Duizburg - Herta 1:2 (0:0)