Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Karlsruhe [1 - 2] Hannover
37'  [1 - 0]  M. Franz
55'  [1 - 1]  M. Hanke
75'  [1 - 2]  H. Balitsch

Arminia Bielefeld   2 - 2   Eintracht Frankfurt
68'   [1 - 0]   R. Kucera
80'   [2 - 0]   A. Wichniarek
86'   [2 - 1]      A. Meier
89'   [2 - 2]      M. Russ

Duisburg   1 - 3   Wolfsburg
41'   [0 - 1]      M.d.S. Marcelinho
51'   [0 - 2]      A. Madlung
72'   [0 - 3]      S.M. Radu
88'   [1 - 3]   K. Lavric

Hansa Rostock   1 - 2   Nurnberg
17'   [0 - 1]      T. Galasek
26'   [0 - 2]      P. Kluge
62'   [1 - 2]   J.A. Orestes

Hertha BSC    3 - 1   Stuttgart
16'   [0 - 1]      T. Hitzlsperger
51'   [1 - 1]   S. Chahed (pen.)
64'   [2 - 1]   M. Fathi
80'   [3 - 1]   S. Okoronkwo

Schalke   4 - 1   Borussia Dortmund
11'   [1 - 0]   M.J. Bordon
32'   [2 - 0]   C. Pander
59'   [3 - 0]   G. Asamoah
66'   [3 - 1]      N.H. Valdez
78'   [4 - 1]   K. Kuranyi

Werder Bremen   0 - 4   Bayern Munich
31'   [0 - 1]      F. Ribery (pen.)
50'   [0 - 2]      L. Toni
79'   [0 - 3]      H. Altintop
88'   [0 - 4]      A. Ottl

Bajern deklasirao Verder

Fudbaleri Bajerna savladali su Verder u derbiju drugog kola Bundes lige 4:0. Minhenski klub je tako uspeo da zadrži vodeću poziciju na tabeli. Strelci za minhenski klub bili su Riberi iz penala u 31. minutu, Toni u 50, Altintop u 79, i Otl u 88. minutu. Ostali rezultati 2. kola: Herta-Štutgart 3:1 Šalke-Dortmund 4:1 Hanza- Nirnberg 1:2 Duizburg-Volfsburg 1:3 Arminija- Ajntraht 2:2

Bajern je od prvog do poslednjeg minuta održavao potpunu dominaciju na terenu, dok se Verder pokazao kao neobično salb protivnik. već nakon prvog pogotka bilo je jasno da će zadatak Verdera da postigne pogodak biti veoma težak, pošto bremenska ekipa nije imala skoro nijedan šut u okvir gola protivnika. Nakon strašne greške odbrane u 50. minutu, Bajern je lako izdejstvovao kontru, u kojoj je Altintop sjajno dodao loptu do Luke Tonija, koji nije propustio šansu da uveća prednost svog kluba. Dok Verderu ništa nije išlo od ruke, Bajern je izgledao sve razigranije, iz čega je usledila prelepa akcija predvođena spektakularnim driblingom Franka Riberija u 79. minutu, koja je rezultovala golom Altintopa. Taman kad se činilo da se situacija smirila, neverovatan šut Otla sa dvadesetak metara doveo je Bajern do istorijskih 4:0.

U Berlinu se desio veliki preokret, nakon što je Herta, posle vođstva Štutgarta od 0:1, uspela da potpuno preokrene rezultat i dobije utakmicu 3:1.

Hiclsperger je doneo vođstvo Štutgartu u 16. minutu, i to je bio rezultat na poluvremenu. Herta je golom Kaheda iz penala uspela da izjednači u 51. minutu, da bi nakon toga potpuno preuzela inicijativu, i preko pogodaka Fatija u 64. i Okoronkva u 80. minutu.

U Gelzenkirhenu se takođe ispostavilo da je Šalke ipak imao lakši zadatak prostiv gostujuće Borusije. Već u 11. minutu poveli su1:0, nakon odličnog šuta Bordona. U 32. minutu su uvećali vođstvo na 2:0 preko Pandera, i tada je već bilo jasno da Borusija, koja je nastavila da niže žute kartone ( Kovač, Kruška, Vorns, Vajdenfeler). U drugom poluvremenu je samo potvrđena nadmoć domaćina, koji je golovima Asamoe u 59. i Kuranjija u 78. minutu potpuno "razbio" nemoćni Dortmund. Počasni gol za goste postigao je Valdes u 66. minutu.

IP sačuvana

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>

BUNDES: Hamburg maksimalno

Uz moćni Bajern, Hamburg je jedini tim koji posle dva kola Bundeslige ima maksimalan učinak. Do druge "trojke" u šampionatu ekipa Huba Stevensa došla minimalnom pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena.

Gol odluke postigao je Rafael van der Vart u 64. minutu iz penala, koji je dosudjen nakon što je Arturo Vidal igrao rukom u svom šesnaestercu.

Najbolju priliku da izjednači Bajer je propustio samo dva minuta kasnije, kada je nakon centaršuta Bernda Šnajdera, Trankilo Barneta pogodio prečku.

U drugom meču igranom u nedelju Bohum se sa gostovanja u Kotbusu vraća kući sa celim plenom, a sve zasluge za pobedu od 2:1 pripadaju Tomiju Bekmanu.

Centarfor gostiju doveo je u 14. minutu svoj tim u vodjstvo fenomenalnim udarcem sa više od 25 metara, a potom je drugim golom na susretu, tri minuta pre kraja poluvremena, i osigurao trijumf.

Energi je u nastavku napadao u talasima, uputili su domaći fudbaleri mnogo udaraca ka golu Bohuma, medjutim, tek jedna lopta završila je u mreži. Počasni pogodak postigao je Albanac Ervin Skela u 49. minutu.

Arminija - Ajntraht 2:2
(Kučera 68, Vihnijarek 80 - Majer 87, Rus 89)
Šalke - Borusija Dortmund 4:1
(Bordon 11, Pander 31, Asamoa 59, Kuranji 78 - Valdez 66)
Hanza - Nirnberg 1:2
(Orestes 63 - Galašek 16, Volf 25)
Herta - Štutgart 3:1
(Šaed 51p, Fati 67, Okoronkvo 81 - Hiclšperger 15)
Duizburg - Volfsburg 1:3
(Lavric 88 - Marselinjo 40, Madlung 52, Radu 72)
Verder - Bajern 0:4
(Riberi 31p, Toni 51, Altintop 79, Otl 87)

U PETAK:
Karlsrue - Hanover 1:2

TABELA: Bajern 6, Hamburg 6, Šalke 4, Arminija 4, Bohum 4, Ajntraht 4, Karlsrue 3, Herta 3, Duizburg 3, Hanover 3, Nirnberg 3 boda...

Izvor: MTS-Mondo
« Poslednja izmena: 19. Avg 2007, 19:05:32 od odimoski »
IP sačuvana

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)

25.08.2007   15:30    Leverkusen vs Karlsruher
 25.08.2007   15:30    Nurnberg vs Werder Br.
 25.08.2007   15:30    Stuttgart vs Duisburg
 26.08.2007   17:00    Frankfurt vs Hansa
 26.08.2007   17:00    Wolfsburg vs Schalke 04

IP sačuvana
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Bochum 2 - 1 Hamburger SV
45'   [1 - 0]   S. Sestak
83'   [2 - 0]   D. Imhof
86'   [2 - 1]      R.v.d. Vaart (pen.)

Arminia Bielefeld   2 - 0   Hertha BSC
52'   [1 - 0]   I. Masmanidis
90'   [2 - 0]   A. Wichniarek

Bayer Leverkusen   3 - 0   Karlsruhe
20'   [1 - 0]   M. Franz (o.g.)
27'   [2 - 0]   M. Friedrich
35'   [3 - 0]   T. Gekas

Bayern Munich    3 - 0   Hannover
28'   [1 - 0]   L. Toni
69'   [2 - 0]   M.v. Bommel
86'   [3 - 0]   H. Altintop

Borussia Dortmund    3 - 0   Energie Cottbus
44'   [1 - 0]   F. Kringe
70'   [2 - 0]   D. Klimowicz
84'   [3 - 0]   D. Klimowicz

Nurnberg   0 - 1   Werder Bremen
69'   [0 - 1]      M. Harnik

Stuttgart   1 - 0   Duisburg
35'   [1 - 0]   M. Gomez
« Poslednja izmena: 25. Avg 2007, 17:32:38 od latifovich »

Bajern bez greške

Moćna mašina minhenskog Bajerna nastavila je da "melje" rivale i u trećem kolu Bundeslige.

Bavarci su kod kuće na “Alijanc areni” savladali Hanover sa 3:0, a prvi gol postigao je Luka Toni 28.minutu. Italijanski centarfor je nešto kasnije napustio igru zbog povrede, ali to nije omelo njegove saigrače da dovrše posao. Golove su u nastavku susreta postigli još Van Bomel u 69. i Altintop četiri minuta pre kraja. Nakon prva tri kola Bajern ima maksimalnih devet bodova uz isto toliko datih i nijedan primljeni gol.

Prvu pobedu u sezoni ostvario je Verder i to na teškom gostovanju u Nirnbergu. Ekipa Tomasa Šafa slavila je golom Harnjika u 69.minutu. Minimalnu pobedu zabeležio je i šampion Štutgart, kojem je pogodak Marija Gomeza bio dovoljan za tri boda protiv novajlije Duizburga.

Zanimljivo je da gostujuće ekipe u subotnjem terminu 3.kola Bundeslige nisu postigle nijedan gol.

nedelja 26. avgust:

Ajntraht Frankfurt – Hanza
Volfsburg – Šalke

Izvor: Megafonija
« Poslednja izmena: 26. Avg 2007, 21:00:28 od latifovich »