9.   K. Kuranyi              FC Schalke 04       10
10.   Z. Misimovic              FC Nürnberg      10

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Tandem menja Slomku

Umesto smenjenog Mirka Slomke fudbalere Šalkea će predvoditi Mike Biskens i Juri Mulder, obojica bivši igrači kluba iz Gelzenkirhena. Oni će voditi ekipu na preostalih šest utakmica Bundeslige, a po završetku sezone uprava kluba će potražiti dugoročno rešenje.

Biskens i Mulder su bili članovi Šalkea 1997. godine kada je tim iz Gelzenkirhena osvojio Kup UEFA, a debitovaće na novom poslu u utorak protiv Kotbusa.

Kraj sezone za Vajdenfelera

Golman Borusije iz Dortmunda Roman Vajdenfeler propustiće utakmicu sezone svog tima. 27-godišnji čuvar mreže je u nedelju protiv Bajerna povredio ligamente desnog kolena i neće moći da brani u finalu Kupa Nemačke u kojem će, narednog vikenda, protivnik Borusije ponovo biti Bavarci.

Za Vajdenfelera je zbog teške povrede ova sezona završena.

Izvor: Sportska Centrala

Poruke 29583
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Najbolji tim 28. kola Bundes lige (3-4-3)

Klasnić strijelac za pobjedu Werdera, Olić promašio, a Šimunić skrivio 11-erac

U 29. kolu nogometne Bundeslige, hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić postigao je svoj šesti gol ove sezone za pobjedu Werdera na gostovanju kod Hanse 2-1...

Nakon što je postigao dva pogotka u prošlom kolu protiv Schalkea (5-1), Klasnić je nastavio s izvrsnim igrama i zabio za pobjedu Werdera.

Poveo je Werder fantastičnim dalekometnim udarcem Torstena Fringsa s nekih 22 metra u lijevi gornji kut vratiju Hanse. Fringsu je to prvi pogodak u Bundseligi ove sezone. U 76. minuti Hähnge je izjednačio, ali samo pet minuta kasnije u kaznenom prostoru Hanse srušen je Frings i dosuđen je jedanaesterac za Werder. Naldov udarac s bijele točke obranio je vratar Wächter, ali Klasnić se izvrsno snašao na odbijenu loptu i pospremio ju u mrežu. Jurica Vranješ u igru je ušao u 85. minuti umjesto Fringsa.

U utakmici između Herthe i HSV-a u Berlinu koja je završila neodlučeno hrvatski reprezentativci nisu baš briljirali. Josip Šimunić skrivio je jedanaesterac nad Guyom Demelom, nakon čega je Ivica Olić propustio realizirati udarac s bijele točke. Olić je puknuo pokraj lijeve vratnice i zamijenjen je u 76. minuti utakmice.

U Gelsenkirchenu je Schalke torpedirao Energie 5-0 uz fantastična četiri pogotka Kevina Kuranyija. U redovima Energieja svih devedeset minuta odigrao je Mario Cvitanović, Stiven Rivić je zamijenjen u 45. minuti, a Ivan Radeljić odigrao je drugo poluvrijeme.

Bundesliga, 29. kolo:

Hansa – Werder 1-2 (Hähnge 76 / Frings 57, Klasnić 82)
Hertha – HSV 0-0
Schalke – Energie Cottbus 5-0 (Silva-ag 31, Kuranyi 38, 41, 59, 81)

Bayern     -   Stuttgart     27.04/ 17:00
« Poslednja izmena: 16. Apr 2008, 22:36:28 od Enis - Mafija »

Nirnberg beži sa dna

U ponovljenoj utakmici Bundeslige između Nirnberga i Volfzburga zabeležen je isti rezultat koji je glasio i u trenutku prekida.

Podsetimo, utakmica je prekinuta u petak prošle nedelje pošto je monsunska kiša tokom poluvremena u potpunosti učinila teren neupotrebljivim. Nirnberg je i tada vodio sa 1:0, a do istog rezultata došao je i golom Kolera u ponovoljenom susretu.

Ovom pobedom Nirnberg se utekao sa poslednjeg na 17. mesto tabele i nalazi se na samo dva boda od zone spasa. Eventualnom pobedom u narednom kolu nad 15-plasiranom Arminijom, Nirnberg bi mogao u potpunosti da izađe iz zone ispadanja.

Nirnberg - Volfzburg 1:0 (0:0)
Koler 78'

"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Bundes liga: Ajntraht i Borusija podelili bodove

U prvom susretu 30. kola Bundes lige, fudbaleri Ajntrahta i dortmundske Borusije su u petak uveče u Frankfurtu odigrali nerešeno. Domaći su došli u vođstvo na startu drugog dela igre, ali su ’’milioneri’’ iz Dortmunda samo pet minuta kasnije izjednačili.

Ajntraht se ovim remijem izjednačio po broju bodova sa sedmoplasiranim Volfsburgom, dok se Borusija popela na sigurno 12. mesto.

Eintracht F. - B. Dortmund  1 - 1  (1:0)

B.Köhler 46', Kuba 51'

Izvor: Megafonija
« Poslednja izmena: 26. Apr 2008, 01:09:21 od Enis - Mafija »

Moderator

Opera 9.26
Povratak Ivana Rakitića na teren, Schalke slavio kod Hamburga

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić vratio se na travnjak nakon 36 dana pauze. Podsjetimo kako je Rakitić ozlijedio ligamente gležnja lijeve noge 20. ožujka...

Schalke je pobijedio na gostovanju Hamburg 1-0 ranim pogotkom Kevina Kuranyija već u drugoj minuti. Iz hrvatske perspektive najveći događaj na utakmice se dogodio u 75. minuti kada je Ivan Rakitić zamijenio Halila Altintopa, te je odigrao posljednjih petnaest minuta.

Ivica Olić je za domaćina odigrao do 79. minute, ali nije imao zapaženijih reakcija pred suparničkim golmanom Neureom.

Werder je odigrao šokantnu utakmicu na gostovanju kod Karlsruhera, a završilo je bez pobjednika 3-3. Ogled je bio prepun obrata, pa je tako domaćin poveo 1-0, Werder je okrenuo na 2-1, pa je Karlsruhe ponovno poveo 3-2, da bi Werder na kraju ipak uspio dohvatiti bod. Inače, Werder je preko Rosenberga postigao pogodak i za 4-3, ali je poništen zbog zaleđa.

Upravo je Rosenberg zamijenio u 65. minuti Klasnića koji dotad nije ostvario ništa osobito u sastavu iz Bremena.

Neodlučeno je odigrala i Hertha kod Hannovera (2-2), a Josip Šimunić je odigrao cijelu utakmicu. Isti je rezultat postignut u derbiju začelja, ogledu Nürnberga i Arminije, a za goste je cijeli ogled odigrao Andre Mijatović.

Energie je došao u posljednjim minutama do pobjede 2-1 protiv Hanse uz dva pogotka u posljednjih osam minuta. Dvostruki asistent je bio Skela, a domaćin je cijelo drugo poluvrijeme odigrao s igračem manje, zbog crvenog kartona Mitreskog.

Za Energie su cijelu utakmicu odigrali Mario Cvitanović i Stiven Rivić, dok je Ivan Radeljić ušao u 35. minuti.

U prvoj utakmici 30. kola njemačke nogometne lige Eintracht i Borussia Dortmund u Frankfurtu su odigrali 1-1. Domaći su poveli golom Köhlera u 46. minuti, da bi na 1-1 pet minuta kasnije izjednačio Poljak Blaszczykowski na asistenciju Kruske.

Borussia je bila bolja momčad većim dijelom utakmice pruživši još jednu dobru partiju nakon finala Kupa prošlog vikenda.

Hrvatski reprezentativci Mladen Petrić i Robert Kovač odigrali su svih devedeset minuta. Petrić je u 54. minuti propustio krasnu priliku pogodivši oštrim udarcem glavom domaćeg vratara Prölla ravno u ruke, a udarac koji je lijevom nogom uputio u 77.minuti s dvadesetak metara udaljenosti prohujao je tik uz lijevu vratnicu gola domaćeg golmana.

Kruska je samo dvije minute prije no što je asistirao za izjednačujući gol krasnim volejem uzdrmao gredu Prölla.

Bundesliga, 30. kolo:

Bochum - Duisburg 1-1 (Šestak 84 / Niculescu 27)
Karlsruhe - Werder 3-3 (Freis 15, 59, Kapllani 67 / Diego 23, Ozil 30, Sanogo 86)
Hamburg - Schalke 0-1 (Kuranyi 2)
Energie - Hansa 2-1 (Rost 82, Rangelov 90 / Cetkovic 16)
Hannover - Hertha 2-2 (Bergen 19-ag, Štajner 26 / Chahed 55-11m, Pizczek 67)
Nürnberg - Arminia 2-2 (Mintal 30, Saenko 39 / Wichniarek 47, Bollmann 60)
Eintracht – Borussia 1-1 (Köhler 46 / Blaszczykowski 51).

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.