Poruke 22144
Opera 9.26
Nokia 6260 Slide
Remi Bajerna, još jedan poraz Verdera

Ako je suditi po rezultatima subotnjih utakmica 26. kola Bundes lige u kojima su vodeće ekipe kod kuće pretrpele poraze ili na gostovanjima do boda stizale pogocima u finišu mečeva, ove sezone očekuje nas uzbudljiva završnica nemačkog prvenstva, bar kada je u pitanju borba za drugu i treću poticiju – mesta koje vode u Ligu Šampiona.

Bajern je na gostovanju u Nirnbergu osvojio je bod zahvaljujući izjednačujućem pogotku Lukasa Podolskog u 81. minutu utakmice, dok je Hamburger na svom terenu do remija stigao u finišu meča golom koji je postigao Gerero.

Bajer Leverkuzen je kod kuće izgubio od Ajntrahta koji se ovom pobedom umešao u borbu za vrh tabele, dok je Verder porazom na domaćem terenu protiv Duizburga definitivno potvrdio da se nalazi u dobokoj krizi.

Šalke nije uspeo da osvoji sva tri boda na gostovanju u Karslrueu, ali je ekipa iz Gelzenkirhena može biti zadovoljna i bodom obzirom na rezultate ostalih vodećih timova.

Rezultati 26. kola:

Bohum – Borusija (D) 3:3 (3:2)
Hamburger – Arminija Bilefeld 1:1 (0:0)
Karlsruer – Šalke 0:0
Bajer Leverkuzen – Ajntraht Frankfurt 0:2 (0:1)

Hanover – Štutgart

Tabela: Bajern 54, Hamburger 47, Šalke 45 , Bajer Leverkuen 44, Verder 44, Ajntraht Frankfurt 42, Štutgart (-1) 41, Volfsburg 40, itd.

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.26
Van Gaal umjesto Bilića na klupi HSV-a?

Trener AZ Alkmaara Louis van Gaal na kraju sezone napušta klub a nova bi mu destinacija gotovo sigurno trebala biti Hamburg, koji je za trenera želio i Hrvatskog izbornika Slavena Bilića.

Van Gaal je, nakon što ih je odbio Slaven Bilić, najveći kandidat za klupu HSV-a.

Nizozemska televizija NOS prenosi kako Louis van Gaal, sigurno napušta klupu AZ Alkmaara, bez obzira što mu ugovor ističe tek 2010. godine. Klub je, u samo jednoj sezoni, od kandidata za naslov prvaka Nizozemske i odličnih nastupa u kupu Uefa, spao na borbu za opstanak, pa su čelnici AZ-a izgubili strpljenje s Van Gaalom.

U Hamburgu su, nakon što ih je naš izbornik Slaven Bilić obeshrabrio izjavama kako će potpisati i bianco ugovor s HNS-om, odlučili potražiti drugu opciju koja bi trebala zamijeniti sadašnjeg trenera, također Nizozemca, Huuba Stevensa.

A kao najbolji izbor ukazao im se upravo 56-godišnji Van Gaal koji je u dva navrata vodio Barcelonu i Ajax, a bio je i izbornik Nizozemske od 2000 do 2002.

Skela 41', 62'(pen) - Mineiro 21'

Tabela: Bajern 54 boda, Hamburger 47, Šalke 45, Leverkuzen i Verder 44, Štutgart i Ajntraht 42, itd.
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Preokret Kotbusa protiv Herte

Ni Marko Pantelić ne pomaže Herti. Posle poraza prošle nedelje u Berlinu od Šalkea 2:1, Herta je ponovila isti učinak ove nedelje na gostovanju Energi Kotbusu.

Za razliku od duela protiv Šalkea, kada su Gojko Kačar i ostali jurili minus dva, ovog puta Herta je vodila 1:0, ali je Albanac Ervin Skela sa dva gola napravio preokret. Ovo je druga pobeda Kotbusa u poslednjih devet kola i ukupno peta u sezoni za beg sa dna tabele.

U drugom nedeljnom meču Bundes lige, Štutgart je na gostovanju u Hanoveru uzeo samo bod. da je pobedio aktuelni šampion Nemačke je mogao da se uključi u borbui za Ligu šampiona, jer je vodeća petorka u subotu zabeležila razočaravajuće rezultate.

Ovako Štutgart je sa 42 boda na deobi šeste pozicije sa Ajntrahtom. Ove dve ekipe dva boda dele od pozicija četiri i pet.

Izvor: Mondo
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!

Moderator

Opera 9.26
Energi slavio u Duizburgu

U prvoj utakmici 26. kola Bundes lige, fudbaleri Energija su u petak uveče na gostovanju savladali Duizburg i pobegli iz zone ispadanja na tabeli. Jedini pogodak za ekipu iz Kotbusa postigao je Albanac Ervin Skela u uvodnim minutima meča.

Nakon 16. ovosezonskog poraza u domaćem prvenstvu, Duizburg je i dalje na poslednjem mestu s istim brojem bodova kao Nirnberg koji se nalazi na 17. poziciji.

Izvor: Megafonija
« Poslednja izmena: 05. Apr 2008, 00:38:26 od Enis - Mafija »

Moderator

Opera 9.26
Bundesliga: Werder pobijedio Herthu, a Stuttgart HSV

NOGOMETAŠI posljednjeplasiranoga Nürnberga slavili su na gostrovanju kod Eintrachta u Frankfurtu 3-1, dok je Arminia na svom terenu golom u 91. minuti dobila Karlsruher 1-0.

Rezultati su to 27. kola njemačke nogometne lige, u kojem su tri od dotad četiri posljednjeplasirane momčadi ubilježile pobjede.

U derbiju začelja Energie je u petak kao gost pobijedio Duisburg 1-0.

Nürnberg je do sva tri boda u Frankfurtu došao u ekscesnim uvjetima. Sudac utakmice Peter Gagelmann u 30. je minuti prekinuo utakmicu nakon što su navijači Nürnberga ubacili nekoliko baklji u teren.

Dvoboj je bio prekinut punih dvadeset minuta pri rezultatu 1-1. Nastavljen je nakon reakcije specijalne policijske postrojbe koja je riješila problem na tribini s gostujućim navijačima.

Pauza je više korristila gostima, koji su golovima Vitteka i Misimovića odnijeli iz Frankfurta sva tri boda.

Arminia je pak do sva tri boda došla pobijedivši Karlsruhe u Bielefeldu 1-0. Nakon katastrofalne pogreške gostujućeg vratara, domaći je napadač Kampantais koljenom gurnuo loptu u mrežu. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade.

Najviše je golova palo u Wolfsburgu, gdje su domaći slavili pobjedu nad Hannoverom 3-2. Junak utakmice bio je mladi njemački reprezentativac Ashkan Dejagah, koji je dva gola zabio te asistirao Marcelinhu. Dejagahu je za oba gola pak asistirao bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko.

Od hrvatskih nogometaša u 27. su se kolu u Berlinu sučelili Šimunić (Hertha) s Klasnićem i Vranješom (Werder). Gosti su slavili 2-1 prekinuvši seriju od tri prvenstvena dvoboja bez pobjede (porazi od Duisburga i Wolfsburga, remi protiv Arminije).

Šimunić je u Herthinu sastavu odigrao svih devedeset minuta. Klasnić je počeo za goste i izišao u 59. minuti, dok je Vranješ u igru išao šest minuta prije kraja utakmice.

Bundesliga, 28. kolo:

Schalke – Hansa 1-0 (Altintop 52)

Bielefeld – Karlsruhe 1-0 (Kampantais 90+1)

Stuttgart – HSV 1-0 (Hilbert 20)

Wolfsburg – Hannover 3-2 (Dejagah 20, Marcelinho 30, Dejagah 71 / Bruggink 28, Štajner 79)

Hertha – Werder 1-2 (Andre Lima 10 / Rosenberg 1, Borowski 73)

Eintracht – Nürnberg 1-3 (Fink 3 / Charisteas 18, Vittek 49, Misimović 83)

Izvor: Index

Mozilla Firefox 2.0.0.13
LG L5 II
Sreća uz "milionere"

Triler-meč odigrali su u Dortmundu Borusija i Bajer Leverkuzen, a sreća je ovog puta bila na strani "milionera". Bajern sa desetoricom pobedio Bohum 3:1.

Do dva minuta pre kraja, Bajer iz Leverkuzena imao vođstvo posle poklona golmana domaćih Ciglera, ali je u poslednjih nekoliko mnuta (računajući i sudijsku nadoknadu), Borusija napravila čudesan preokret.

Bajer je došao u Dortmund ozbiljno poljuljan posle debakla na svom terenu u Kupu UEFA protiv Zenita (1:4).

U 51. minutu činilo se da će "farmaceuti" naplatiti ceh od "milionera". Golman Cigler je u 51. minutu napravio glupost, sličnu onoj koju je golman OFK Beograda Radiša Ilić učinio u meču protiv Čukaričkog. Na jednu vraćenu loptu, Cigler je trebalo samo da je izbaci daleko u polje, ali mu je ona prešla preko noge i kao na tacni je poslužio napadača Bajera Kislinga koji je bio nemilosrdan egzekutor.

Pokušavala je Borusija, za koju je od prvog minuta igrao i Antonio Rukavina, da kroz sredinu probije bedem Bajera. U 79. minutu Frej iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogođa stativu, što je bio nagoveštaj izjednačenja.

Frej je u 88. minutu uspeo da ono što mu stativa nije dala deset minuta ranije, a delirijum na "Vestfalenu" nastao je u 93. minutu. Najpre je Frej glavom pokušao, ali je golman Bajera Adler maestralno odbranio. U nastavku akcije, posle kornera, lopta dolazi na levicu Dedeu, koji jakim udarcem, kroz šumu nogu, vara Adlera.

Borusija je tako prekinula crnu seriju od pet mečeva bez pobede.

Bajern se dugo mučio sa Bohumom koji je od 4. minuta vodio 1:0, ali je ipak sa desetoricom, uspeo da preokrene i zabeleži trijumf od 3:1.

Golovima Lusija u 31, Franka Riberija u 74. minutu iz penala i Lela u 88. minutu, Bajern je upisao novu, planiranu pobedu. Bajern je ceo jedan sat igrao sa igračem manje, pošto je Mark van Bomel za samo osam minuta dobio dva žuta kartona i u 27. minutu morao je da napusti teren.

Bavarci drže čelnu poziciju Bundeslige sa 57 bodova, devet više od Šalkea.

Poruke 29583
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Najbolji tim 27. kola Bundes lige (4-4-2)

Dva pogotka Ivana Klasnića, Duisburg šokirao Hamburg

Odigrano je 6 utakmica 28. kola Bundeslige. U derbiju, Werder je u Bremenu deklasirao Schalke 5-1, a zadnja dva gola na utakmici postigao je Ivan Klasnić...

Iako je odigrao samo posljednjih pola sata utakmice, naime, u 60. minuti ušao je u igru umjesto Rosenberga, hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić postigao je dva gola, čime je dokrajčio momčad Schalkea. To mu je pošlo za rukom već drugi puta ove sezone. Dva komada zabio je i Bayeru u 17. kolu, posljednjem prije zimske stanke, također u Bremenu.

Werder 5-1 Schalke: Dva pogotka Klasnića

Klasnić je prvi puta poentirao u 76. minuti, kada ga je lijepo proigrao Diego, a Killer je malo iskosa s lijeve strane precizno pogodio pored nemoćnog Neuera. Drugi Klasnićev gol, u 89. minuti, ukupno peti u sezoni, bio je još ljepši. Dobio je loptu sasvim iskosa s desne strane, prodao lažnjak Krstajiću i ušao s loptom u kazneni prostor, te svladao Neuera.

Prva četiri pogotka na ovoj utakmici bila su postignuta glavom. Strijelci su bili Baumann, Sanogo i Rosenberg za Werder, dok Kuranyijev gol za smanjenje na 2-1 u 41. minuti nije puno pomogao Schalkeu, za čiji sastav nije kandidirao ozlijeđeni Ivan Rakitić.

Jurica Vranješ je, pak, cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve u Werderu, koji je ovom pobjedom prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede protiv Schalkea u međusobnim susretima u Bundesligi, te ga preskočio na 2. mjestu na ljestvici. Werder sada ima 50, a Schalke 48 bodova.

Iznenađenje kola priredio je Duisburg, koji je u gostima pobijedio posrnuli HSV s 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je bosansko-hercegovački nogometaš Ivica Garlić u 54. minuti.

U domaćem sastavu nije bilo ozlijeđenog Ivice Olića, a Bojan Vručina ostao je svih 90 minuta na klupi kod gostiju. To je već druga uzastopna gostujuća pobjeda Duisburga, koji se bori za ostanak u ligi. Dvije runde ranije, pobijedili su i Werder u Bremenu.

HSV je, pak, odigrao već četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede, a ovim je neočekivanim porazom umanji izglede za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu, koja je u gostima kod Bochuma odigrala neodlučeno, 1-1. Nakon što su Berlinčani poveli u 28. minuti golom Skacela, izjednačujući gol domaćina postigao je iz blizine u 42. minuti Yahia, kojeg Šimunić nije stigao na vrijeme zatvoriti ili blokirati.

Važne bodove u borbi za ostanak osvojio je i Energie, koji je na svom terenu pobijedio Arminiju 1-0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Albanac Skela, koji se prometnuo u junaka momčadi koju vodi slovenski trener Bojan Prašnikar.

Naime, ovo je treća uzastopna pobjeda Cottbusa, u prethodna dva kola pobijedili su kod kuće Herthu 2-1 i u gostima Duisburg 1-0, a sva četiri pogotka postigao je upravo Skela! Ukupno je na 7 golova u prvenstvu.

Mario Cvitanović odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, Stiven Rivić je igrao do 68. minute, a Ivan Radeljić od 89. Kod gostiju je Andre Mijatović odigrao svih 90 minuta.

Hansa je također ostvarila iznimno važnu pobjedu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, svladavši u gostima Karlsruhe s 2-1. Najveće zasluge pripadaju dvostrukom strijelcu Bartelsu. Hannover je na svom terenu pobijedio Eintracht 2-1, a pogodak za tri boda postigao je Schulz u 89. minuti.

Nürnberg 1-0 Wolfsburg: prekid

Čak sat vremena trajao je prekid u poluvremenu utakmice Nürnberga i Wolfsburga prije nego je susret prekinut zbog natopljenog terena i teške kiše, zbog čega će puno nezadovoljniji biti pretposljednji domaćini koji su golom Saenka vodili sa 1-0.

Sudac Jochen Drees je zbog natopljenog terena na poluvremenu odlučio prekinuti prvi dvoboj 28. kola njemačkog prvenstva, kod vodstva domaćina od 1-0...

Jaka kiša je pretvorila travnjak u veliku lokvu, zbog čega je dodavanje lopte po tlu postalo nemoguće. Utakmica se poništava, te će novi termin biti određen naknadno.

Pretposljednji Nürnberg je poveo u 35. minuti, nakon što je udarac Saenka prošao kroz ruke vratara gostiju Benaglia.

Prije toga, Wolfsburg, koji drži sedmo mjesto na ljestvici, nije iskoristio jedanaesterac – udarac Marcelinha s bijele točke obranio je Blazek.

Werder – Schalke 5-1 (Baumann 16, Sanogo 33, Rosenberg 59, Klasnić 76, 89 / Kuranyi 41)
Bochum – Hertha 1-1 (Yahia 42 / Skacel 28)
Energie – Arminia 1-0 (Skela 51 - 11m)
Hannover – Eintracht 2-1 ( Pinto 35, Schulz 89 / Russ 27)
Karlsruhe – Hansa 1-2 (Freis 70 / Bartels 30, 84)
HSV – Duisburg 0-1 (Grlić 54).

Izvor: Nogometni - Magazin

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.