Srbija i Crna Gora - Litvanija 3:2 (1:0)

Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora dzux_de_lux (Vreme: 26. Mar 2008, 23:46:17)
« Poslednja izmena: 29. Nov 2007, 23:12:16 od dzux_de_lux »

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook

Bosna i Hercegovina – Belgija 1:1 (0:1)

Mlade fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Belgije igrale su na Grbavici nerešeno, u utakmici 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2006. godine. Belgijanci su poveli golom Martensa u 30. minutu, a izjednačio je Ibričić iz penala, devet minuta pre kraja utakmice.

Posle današnjih mečeva tabela 7. grupe kvalifikacija izgleda ovako:

1. SCG 16, 2. Belgija 15, 3. Španija 14, 4. Litvanija 7, 5. BiH 7, 6. San Marino 0.

Beta

Mlada fudbalska reprezentacija SCG vratila se na čelo kvalifikacione grupe za plasman na Evropsko prvenstvo, pobedom nad Litvanijom 3:2. Meč je odigran u Novom Sadu.

Na ruke našoj selekciji išao je rezultat utakmice između Bosne i Hercegovine i Belgije, koja je završena rezultatom 1:1. Belgija sada ima 15 bodova, iz 7 utakmica, jedan više od Španije.

Igrač utakmice nesumnjivo je bio napadač Crvene zvezde Milan Purović. Zahvaljujući njegovim golovima “plavi” su izbili na čelo grupe, posle ne preterano ubedljive partije.

SCG je povela u 21. minutu posle Lazovićevog centaršuta i Purovićevog gola.Izjednačio je Milan Stepanov evro-autogolom u 46. minutu, a na novu prednost domaćini su čekali do 53. minuta, kada je ponovo precizan bio Purović.

Bivši fudbaler Budućnosti u 69. minutu povećao je prednost “plavih” u situaciji, kada je mogao i da asistira Danku Lazoviću. Ipak, posle samo četiri minuta očajna reakcija odbrane SCG posle kornera pomogla je gostima da smanje na 3:2, golom Pilibaitisa sa peterca.

U poslednjih dvadesetak minuta Stojkovićevom golu pretili su i litvanski, ali i naši igrači, novim nespretnim intervencijama, ali srećom po selekciju SCG, promena rezultata nije bilo.

Beta

Selektor SCG Dragan Okuka izjavio je da je meč bio onakav kakav je i očekivao – težak i neizvestan.

"Iznenađujuće lako smo davali golove, ali smo ih isto tako lako i primali. Ipak, posle ove pobede biće nam daleko lakše da igramo u Španiji, mada ću, bez obzira na današnji rezultat, od igrača i u utorak tražiti maksimum", rekao je Okuka na konferenciji za novinare.

Selektor Litvanije Vitalijus Stankevičijus rekao je novinarima da je iznenađen odličnom igrom fudbalera iz špica napada SCG, posebno nastupom Milana Purovića.

"Lazovića sam poznavao od ranije, međutim, Purović je za mene veliko otkrovenje. Bez obzira na poraz, nisam nezadovoljam, jer smo dnas pokazali da sa reprezentacijom SCG možemo da igramo ravnopravno i u fudbalu, a ne samo u košarci", rekao je novinarima Stankevičijus.

Narednu utakmicu reprezentacija SCG igraće u utorak protiv Španije, kada se u tim vraćaju suspendovani Boško Janković i Marko Lomić.
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

HTC One X
Svaka cast Purovicu, odigrao je fenomenalno... treba Zenga da obrati mnogo vecu paznju na njega.

A onaj Stepanov bolje da je igrao u napadu, bolji lob nisam skoro video Smile
Pogledaj profil WWW Twitter

Okuka: "Bolja igra protiv Španije"

Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore Dragan Okuka izrazio je uverenje da će njegova ekipa u predstojećem susretu sa Španijom igrati mnogo bolje nego u meču sa Litvanijom pre dva dana u Novom Sadu.

Okuka je na konferenciji za novinare rekao da je zadovoljan pobedom od 3:2 nad Litvancima, kao i pojedinim segmentima u igri njegovog tima, ali je istakao da "ima mnogo toga što je potrebno popraviti u duelu sa Španijom".

"Siguran sam da ćemo u utorak igrati mnogo bolje. Španija je protivnik koji vam dozvoljava da igrate, a mi smo ih već jednom pobedili. To su uvek dobre utakmice koje motivišu igrače. Iako je Španija kvalitetniji tim od Litvanije, siguran sam da će nam biti daleko lakše da igramo protiv njih", rekao je Okuka.

Reprezentacija SCG će protiv Španaca biti jača za Boška Jankovića i Marka Lomića, koji su preskočili meč sa Litvancima zbog žutih kartona. Okuka je naveo da još nije poznat definitivan spisak igrača koji će otputovati u Španiju, jer se na povrede žale Slobodan Rajković, Igor Todorović i Lazar Popović, i njihov nastup je neizvestan. Mladi napadač Crvene Zvezde Milan Purović, strelac sva tri gola u meču sa Litvanijom, ocenio je da će reprezentaciji SCG biti lakše nego domaćoj selekciji, koja mora da pobedi.

"Verujem da ćemo daleko ozbiljnije shvatiti tu utakmicu nego ovu protiv Litvanije, da ćemo pojačati koncentraciju u odbrani i veznom redu i da ćemo iz kontranapada uspeti da ugrozimo Špance. Gledali smo njihov meč protiv BiH i videli da nisu neranjivi", rekao je Purović.
On je zamolio novinare da "stave tačku" na njegov navodni sukob s kapitenom Dankom Lazovićem, ističući da izmedju njih dvojce nije bilo nikakve svadje.

"Debitant sam u reprezentaciji i Danko me je prihvatio kao brata. On je mnogo iskusniji od mene, napravio je internacionalnu karijeru i ja
u njega gledam kao u boga. Na toj utakmici nije bilo nikavog sukoba, on mi je samo uputio jedan savet zbog koga sam mu veoma zahvalan", rekao je Purović.

Selekcija SCG u ponedeljak ujutro putuje u Španiju. "Plavi" će istog dana odraditi i jedini trening, u vreme odigravanja utakmice (18 sati).

Posle sedam odigranih kola u 7. kvalifikacionoj grupi za odlazak na Prvenstvo Evrope, selekcija SCG je u vodjstvu sa 16 bodova. Belgija je na drugom mestu sa 15, dok trećeplasirana Španija ima 14 bodova.

Španija - SCG 2:0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore poražena je u Araunjesu od vršnjaka iz Španije rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

"Plavi" su od 23. minuta igrali sa igračem manje, jer je isključen Todorović. Ipak, do poluvremena su uspeli da održe nerešen rezultat.

U nastavku Španci stižu do pobede golovima Andresa Inieste. Barselonin junior u 66. minutu je pogodio mrežu iz penala, a trinaest minuta kasnije postavio ej konačan rezultat.

Španija je ovom pobedom došla na prvo mesto grupe sa 17 bodova. Selekciju SCG, koja ima 16 bodova, verovatno očekuje pad na treće mesto, pošto . Belgija je trenutno treća sa 15 bodova, a u toku večeri dočekuje San Marino.

Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Unbelievable!

Poruke 1481
Zastava Beograd
HTC Diamond 2
auuu... koji smor... valjda tjemo protji dalje... greota bi bilo da ne prodjemo sad kad imamo tim koji se ladno moze boriti za medalju...
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...

In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Poruke 6523
HTC Touch Cruise
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore poražena je u Aranhuesu od vršnjaka iz Španije rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

"Plavi" su od 33. minuta igrali sa igračem manje, jer je isključen Todorović, zbog dva žuta kartona. Ipak, do poluvremena su uspeli da održe nerešen rezultat.

Belgija sada vodi u grupi sa 18 bodova, posle pobede od 5:0 nad San Marinom. Španija je ovom pobedom došla na drugo mesto sa 17 bodova, a selekciju SCG je treća, sa bodom manje.

“Plavi” su na teren izašli sa namerom da čuvaju svoj gol i prete protivniku iz kontranapada, što nije dobro funkcionisalo ni u situaciji 11 na 11. Zapravo, samo su čudesne odbrane Vladana Stojkovića sačuvale mrežu našeg tima, posebno u finišu poluvremena, kada je, posle odbranjenog Gabijevog šuta, golman Zvezde uspeo da zaustavi i Ljorentea.

Posle niza prilika za domaćina odbrana SCG popušta u 66. minutu, kada je Milijaš srušio Iniestu, a igrač Barselone sâm doneo prednost “Furiji”. Španci se posle toga povlače, koristeći brojčanu prednost, ostavivši u napadu tandem Kepa – Iniesta.

Niesta u 79. minutu donosi Špancima dvostruku prednost – ne samo da su obezbedili tri boda, nego sada i u međusobnom skoru imaju 2:1 protiv naše selekcije. Odlučujuća utakmica za plasman na EP igra se u sledećem kolu, kada Španci gostuju Belgiji. U poslednjem meču Španci igraju sa San Marinom, koji su pobedili 14:0 u Almeriji. “Plavima” predstoji meč kod kuće sa BiH i gostovanje u Litvaniji.

Španija: Moyá; Murillo, Melli, Jarque, Peña; Gabi, Zapater (Kepa 48’); Cesc (Vitolo 83’), Gavilán, Iniesta; Llorente (Héctor Font 73’).

SCG: Stojković; Ivanović, Biševac, Rajković, Lomić; Milijaš, Todorović; Janković (Radović 68’), Lazović, Trišović; Purović (Perović 46’).