Tema: Fudbal: Liga Šampiona 2009/2010  (Pročitano 59336 puta)

Poruke 22144
Opera 9.64
Nokia 6260 Slide
LŠ: Šestice Makabija i Kopenhagena

Fudbaleri Levskog, Makabija i Kopenhagena zabeležili su ubedljive pobede na svom terenu u prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Levski je u Sofiji pobedio Santa Huliju iz Andore sa 4:0, a Makabi i Kopenhagen su svoje protivnike ispratili sa po šest golova u mreži. Izraelci su u Haifi deklasirali Glentoran iz Severne Irske, dok je Kopenhagen isto uradio crnogorskom šampionu Mogrenu.

U ostalim mečevima igranim u sredu pobede na svom terenu ostvarili su mađarski Debrecin protiv švedskog Kalmara (2:0), letonski Ventspils protiv Dudelanža iz Luksemburga i predstavnik Bosne i Hercegovine Zrinjski koji je bio bolji od Slovana iz Bratislave.

Remi je viđen u Austriji gde domaći Slcburg nije uspeo da stekne prednost pred revanš protiv Bohemijansa. Domaćin je poveo u 25. minutu golom bivšeg fudbalera Crvene zvezde Milana Dudića, a u 58. minutu Marko Janko propustio je priliku da duplira prednost pošto je promašio penal.

Kazna je stigla već dva minuta kasnije pošto je Ndo izjednačio i postavio konačan rezultat. Poslednjih 25 minuta u domaćem sastavu odigrao je i nekadašnji kapiten Partizana Saša Ilić.

Pjunik Jerevan (Jermenija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:0

Revanši su na programu 21. i 22. jula (prvih devet parova igra se u utorak, preostalih osam u sredu).

Izvor: B92

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.64
Partizan najverovatnije sa Apoelom

Prvak Srbije Partizan igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa pobednikom dvomeča Strejmur (Farska Ostrva) - APOEL Nikozija (Kipar).

U prvoj utakmici Partizan će, ako eliminiše velški Ril, gostovati na jednom od dva ostrva, 28. ili 29. jula, a revanš će biti odigran u Beogradu sedam dana kasnije. Prvu utakmicu drugog kola APOEL je kao gost dobio rezultatom 2:0, a prošle godine kiparska ekipa eliminisala je u kvalifikacijama za Kup UEFA Crvenu zvezdu.

parovi trećeg kola kvalifikacija:

kvalifikacije šampiona

Red Bul Salcburg (Austrija)/Bohemijans (Republika Irska) - Pjunik Jerevan (Jermenija)/Dinamo Zagreb (Hrvatska)
Zrinjski (BiH)/Slovan Bratislava (Slovačka) - Olimpijakos Pirej (Grčka)
Cirih (Švajcarska) - Vit (Gruzija)/Maribor (Slovenija)
Strejmur (Farska Ostrva)/APOEL (Kipar) - Ril (Vels)/Partizan Beograd (Srbija)
Inter Turku (Finska)/Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Slavija Prag (Češka)
FH (Island)/Aktobe (Kazahstan) - Makabi Haifa (Izrael)/Glentoran (Severna Irska)
Ekranas (Litvanija)/Baku (Azerbejdžan) - Levski Sofija (Bugarska)/Sant Hulija (Andora)
Ventspils (Letonija)/Didelanž (Luksemburg) - Makedonija ĐP (Makedonija)/BATE Borisov (Belorusija)
Visla Krakov (Poljska)/ Levadija (Estonija) - Debrecin (Mađarska)/Kalmar (Švedska)
Kopenhagen (Danska)/Mogren (Crna Gora) - Tirana (Albanija)/Stabek (Norveška)

kvalifikacije za ostale
Sparta Prag (Češka) - Panatinaikos (Grčka)
Šahtjor Donjeck (Ukrajina) - Temišvar (Rumunija)
Sporting Lisabon (Porugalija) - Tvente (Holandija)
Seltik Glazgov (Škotska) - Dinamo Moskva (Rusija)

Partizan i Dinamo prošli, Zrinjski i Makedonija eliminisani

U utorak je odigrano prvih devet revanš utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a od ekipa koje su put do treće faze morale da potraže na gostujućem terenu uspeh je ostvario samo Levski, koji je posle 4:0 u Sofiji lako savladao Sant Huliju i u drugom susretu.

Zrinjski se, sa druge strane, nadao prolasku u nastavak takmičenja posle minimalne pobede nad Slovanom u prvom meču, ali je tim iz Bratilsave sa 4:0 pokazao da su ta očekivanja bila nerealna. Očekivano, i makedonski predstavnik je završio sa nadmetanjem na evro-sceni, pošto je BATE ponovo slavio sa 2:0, a pored Partizana od ekipa iz bivše SFRJ plasman u treće kolo obezbedio je zagrebački Dinamo koji je savladao Pjunik sa 3:0.

Segerstrom 15', 17', Berglund 44', Farnerud 55'

Masnim slovima obeležena su imena ekipa koje su prošla u 3. kolo kvalifikacija.

Izvor: Sportska Centrala
Pogledaj profil Twitter

Poruke 29182
Opera 9.10
Rezultati i strelci revanš utakmica trećeg kola kvalifikacija:

Makabi Haifa (Izr) - Aktobe (Kaz) 4:3 (prvi meč 0:0)
Katan 26, Golasa 34, Dvašvili 59, 62 - Averčenko 8, Čičulin 13, Kajrulin 15
Sivaspor (Tur) - Anderleht (Bel) 3:1 (prvi meč 0:5)
Martin 12, Kaman 19 pen, Musa 58 - Van Dam 34
Dinamo Zagreb (Hrv) - Red Bul Salzburg (Aus) 1:2 (prvi meč 1:1)
Papadopulos 47 - Svento 33, Nelis 83
Tvente (Hol) - Sporting (Por) 1:1 (prvi meč 0:0)
Daglas 2 - Patrisio 90+5
Panatinaikos (Grč) - Sparta (Češ) 3:0 (prvi meč 1:3)

Parovi zadnjeg kola za konacan plasman u Ligu Sampiona

FC Sheriff   -   Olympiacos FC   18/08 »   26/08 »
FC København   -   APOEL FC   18/08 »   26/08 »
Celtic FC   -   Arsenal FC   18/08 »   26/08 »
FC Timişoara   -   VfB Stuttgart   18/08 »   26/08 »
Sporting Clube -ACF Fiorentina   18/08 »   26/08 »
Panathinaikos FC   Club Atlético de Madrid   19/08 »   25/08 »
PFC Levski Sofia   -Debreceni VSC   19/08 »   25/08 »
Olympique Lyonnais   -RSC Anderlecht   19/08 »   25/08 »
FC Salzburg   -Maccabi Haifa FC   19/08 »   25/08 »
FK Ventspils   -FC Zürich   19/08 »   25/08 »
_________

Celtic-Arsenal
zasto je zreb morao da bude toliko surov  Smile
Oba tima su tako sjajnoj formi,igraju odlican fudbal tako da je to prava steta za svetski fudbal(ne samo evropski) sto ce jedan morati da ispadne.
Zasto su to uradili,zar nisu mogli da nemeste nesto da se ova dva tima sretnu sa nekim..sabanima,tamo?  Smile
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!

Nokia E71
Upravu si.Sad ce LS da igra ekipa Levskog ili Debrecen umesto Seltika i Arsenala. Smile
« Poslednja izmena: 09. Avg 2009, 21:59:08 od linkoln burows »

"Srce heroja zauvek zivi ne mogu da ga ubiju
Srce heroja kuca vecno samo za Srbiju!"

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.5.2
Kvalifikacije za LŠ: Tobdžije pokorile Glazgov, Poraz Apoela u Danskoj

Arsenal potvrdio klasu protiv Seltika u Glazgovu i stekao veliku prednost pred revanš u Londonu. Pobede u gostima ostvarili i Štutgart i Olimpijakos. Najviše golova u Lisabonu. Minimalan poraz Apoela u Kopenhagenu.

Fudbaleri Arsenala nastavljaju sa odličnim partijama na startu nove sezone. Posle fenomenalne partije na startu Premijer lige protiv Evertona, večeras napravili ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

U najzanimljivijem meču poslednje runde kvalifikacija za Ligu šampiona tobdžije su u Glazgovu savladale Seltik sa 2:0, preko Galasa u 43. i autogolom kapitena domaćih Gerija Koldvela u 71. minutu.

Prvo poluvreme je proteklo bez mnogo izrazitih prilika, ali u zanimljivoj igri. Kada se činilo da će se na poluvreme otići bez golova, Vilijam Galas je iz slobodnog udarca doneo prednost Arsenalu. Sredinom drugog poluvremena, sve nade domaćih da mogu da izbegnu poraz pokopao je njihov kapiten Geri Koldvel, autogolom u 71. minutu, posle oštrog centaršuta Klišija sa leve strane.

Ubedljiv je bio i Štutgart u Temišvaru. Gosti iz Nemačke slavili su takođe sa 2:0, a sav posao su završili već posle pola sata, golovima Gerharta u 28. minutu iz penala i Aleksandera Hleba dva minuta kasnije. Olimpijakos je takođe potvrdio ulogu favorita u Moldaviji protiv Šerifa.

Sporting i Fiorentina su remizirali u najefikasnijem meču večeri- 2:2. Fiorentina je povela već u 6. minutu golom Vargasa, a vođstvo je zadržala do 58. minuta, kada je izjednačio crnogorski reprezntativac Simon Vukčević, koji je odmah zatim i isključen zbog drugog žutog kartona. Ipak, i bez njega, domaći dolaze do preokreta u 66. minutu preko Velosa, ali je izjednačenje timu iz Firence doneo Đilardino u 79. minutu.

Čast domaćina spasao je Kopenhagen minimalnom pobedom nad kiparskim Apoelom od 1:0. Jedini gol postigao je Zdenjek Pospeš u 54. minutu. Ipak, tim koji je eliminisao Partizan u prethodnoj kvalifikacionoj rundi nije bez šansi da u revanšu ostvari istorijski uspeh.

LŠ (plej-of): Lion carski, gosti se radovali

Lion je ostao bez titule pravaka Francuske, ali će i ove sezone biti učesnik Lige šampiona.

Francuska ekipa je jedina koja je pobedila u prvim mečevima plej-ofa za plasman u Ligu šampiona koji su odigrani u sredu uveče, a osim Liona, posao je završio i Cirih.

Velike šanse da idu dalje imaju i Atletiko Madrid, koji je tukao Panatinaikos u Atini, Makabi iz Haife, a vrlo je verovatno da će i Mađari imati predstavnika u Ligi šampiona.

Lion je deklasirao belgijski Anderleht 5:1, a sve je bilo završeno u prvom poluvremenu, kada je francuski tim poveo sa 4:0.

Atletiko Madrid je odigrao iskusno protiv "napaljenog" Panatinaikosa i sasvim zasluženo pobedio 3:2. Španci su imali i 3:1, ali je Leto sačuvao kakvu-takvu nadu atinske ekipe.

Cirih je preslišao Ventspils i to u gostima. Meč je završen 3:0, tako da ne bi trebalo ni postavljati pitanje oko konačnog pobednika dvomeča, odnosno učesnika Lige šampiona.

Mađarski fudbal bi mogao takođe da dobije učesnika Lige šampiona. Debrecin je u Sofiji pobedio Levski 2:1, što je odličan rezultat pred revanš u Mađarskoj.

REZULTATI UTAKMICA ODIGRANIH U SREDU:

Levski Sofija - Debrecin 1:2 (0:1)
/Bardon 51’ - Bodnar 12’, Cvitović 76’/

Lion - Anderleht 5:1 (4:0)

/Pjanić 10’, Lopez 15’p, Bastos 40’, Gomi 42’, 63’ – Suarez 58’/

Panatinaikos - Atletiko Madrid 2:3 (0:1)
/Salpingidis 47’, Leto 74’ - Maksi Rodriges 36’, Forlan 63’, Aguero 69’/

Red Bul Salcburg - Makabi Haifa 1:2 (0:1)
/Cikler 57’ - Gadir 23’, Arbajtman 84'/

Ventspils - Cirih 0:3 (0:1)
/Vonlanten 12’, Egerter 55’, Đurić 75’/

Izvor: MTS-Mondo

Plej-of za LŠ: Prvo veče bez neizvesnosti, het-trik Lisandra Lopeza

Poznato je prvih pet ekipa koje su iz kvalifikacija obezbedile plasman u ovogodišnju Ligu šampiona. Nije bilo ni nagoveštaja neizvesnosti ni u jednom od pet večerašnjih mečeva. Lion, Atletiko, Makabi, Debrecin i Cirih sačuvali i uvećali prednost iz prvih mečeva prošle srede.

Prvih pet revanš mečeva završne runde kvalifikacija za Ligu šampiona nije donelo veća uzbuđenja. Ekipe koje su se plasirale u grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja samo su potvrdile ono što su ostvarile šest dana ranije.

Veče je obeležio sjajni Lisandro Lopez, koji je sa tri gola u Briselu najzaslužniji za još jednu ubedljivu pobedu Liona nad Anderlehtom. Kao i u prvom meču, sve bolji francuski tim stekao je ubedljivu prednost već u prvih 45 minuta, ovoga puta u režiji najvećeg letošnjeg pojačanja Lisandra Lopeza, koji je mrežu domaćih pogađao u 26, 32. i 41. minutu.

U drugom delu, domaći su uspeli samo da postignu počasni gol iz jedanaesterca u  51. minutu, a strelac je bio Suarez.

Atletiko je ponovo bio bolji od Panatinaikosa. Madriđani su večeras na Visente Kalderonu slavili sa 2:0. Poveli su već u trećem minutu autogolom Vintre, posle šuta Dijega Forlana i na taj način odmah stavili do znanja Atinjanima da ne pomišljaju na bilo kakvo iznenađenje. Vintra je u samom finišu prvog dela mogao da se iskupi za autogol, ali je sa dva metra šutirao glavom preko gola.

Gosti su u 71. minutu ostali sa igračem manje, pošto je zbog preoštrog starta nad Asunsaom isključen Đibril Sise. Dvanaest minuta kasnije Atletiko dolazi i do drugog gola, preko Aguera, koji postavlja konačnih 2:0.

Austrijski Salcburg nije uspeo da iznenadi Makabi Haifu posle poraza na domaćem terenu prošle srede. Izraelci su svoj istorijski uspeh ''začinili'' ubedljivim trijumfom od 3:0 i na sjajan način prešli magičnu granicu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Za Salcburg je od prvog minuta nastupio Milan Dudić, dok su Ilić i Rakić šansu čekali sa klupe.

Najveće klupske uspehe večeras su ostvarili i Cirih, koji je u finišu došao do još jedne pobede nad letonskim Ventspilsom od 2:1 i mađarski Debrecin, koji je i drugi put bio bolji od Levskog.

Slavlje u Debrecinu je moglo da počne već posle prvog poluvremena u kome su Mađari postigli oba gola, preko Varge u 13. i Rudolfa u 36. minutu, pa će Debrecin imati priliku da u Ligi šampiona najavi mnogo bolje dane za mađarski fudbal posle dugogodišnjeg tavorenja.

Cirih - Ventspils  2:1 (1:1) - prvi meč 3:0
Anderleht - Lion 1:3 (0:3)  - 1:5
Atletiko Madrid - Panatinaikos  2:0 (1:0) - 3:2
Makabi Haifa - Salcburg 3:0 (1:0) - 2:1
Debrecin - Levski 2:0 (2:0) - 2:1

Sreda (20:45):
APOEL - Kopenhagen (prvi meč 0:1)
Arsenal - Seltik (2:0)