Tema: Fudbal: Liga Šampiona 2009/2010  (Pročitano 59477 puta)
Svedok stvaranja istorije

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.5.2
Istorijski uspeh Apoela, Jovetić uveo Fiorentinu u Ligu šampiona

Uteha za Partizan, ili ne, tek kiparski Apoel je nadoknadio prednost Kopenhagena iz prvog meča i plasirao se u Ligu šampiona, što je najveći uspeh ovog kluba u njegovoj istoriji. Neizvesno je bilo i u Firenci, ali gol Jovetića presudio u korist Fiorentine. Arsenal i u Londonu lako savladao Seltik, a problema nisu imali ni Olimpijakos i Štutgart.

Kopenhagen je u meč u Nikoziji ušao sa prednošću od jednog gola iz prvog meča, ali Kiprani su već posle 18 minuta igre potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist. Kosovski u 2. i Hrisis iz penala u 18. minutu šokirali su goste i najavili  veliki uspeh svog tima. Ipak, neizvesnost i prednost na stranu Danaca doneo je N'Daje samo četiri minuta kasnije.

U finišu prvog poluvremena,  Hrisis postiže svoj drugi gol i ponovo donosi Apoelu prednost od dva gola, koju su izabranici Ivana Jovanovića održali do kraja i ostvarili istorijski uspeh - 3:1.  U ekipi koja je u prethodnoj rundi kvalifikacija nanela veliki udarac srpskom šampionu Partizanu koji se od njega još nije oporavio, napad je ponovo predvodio srpski internacionalac Nenad Mirosavljević.

Fiorentina i Sporting su ponovo igrali nerešeno, ovoga puta 1:1, a presudio je izjednačujući gol Stevana Jovetića u 54. minutu.

Prethodno je goste u vođstvo doveo Mutinjo u 35. minutu. U drugom poluvremenu trener Fiorentine Prandeli ukazao je poverenje crnogorskom reprezentativcu, koje mu se vrlo brzo isplatilo. Podsetimo, prvi meč u Lisabonu završen je rezultatom 2:2.

Arsenal je i bez Fabregasa u revanšu, bez većih problema došao do nove pobede nad timom iz Glazgova, ovoga puta sa 3:1 i ukupnim rezultatom 5:1 obezbedio plasman u Ligu šampiona.

Tobdžije su povele u 28. minutu golom Eduarda iz jedanaesterca, kojim je i okončano prvo poluvreme. U drugom, još dva gola domaćih.

Najpre je Ebue u 53. minutu realizovao sjajnu akciju po levoj strani i sa oko 10-11 metara pogodio mrežu golmana Boruca, a tek što je ušao u igru, Andrej Aršavin je postigao i treći gol, u 74. minutu posle još jedne odlične akcije Arsenala - 3:0. Počasni gol za Seltik je postifao Donati bukvalno u poslednjim trenucima meča.

Kao i Arsenal, lak posao su večeras imali i Olimpijakos protiv Šerifa, odnosno Štutgart protiv Temišvara, ali nisu bili ubedljivi kao tim iz Londona. Grci su prednost od 2:0 iz prvog meča uvećali za još jedan gol, dok su u Štutgartu mreže mirovale, a presudila je pobeda ''švaba'' u gostima prošlog utorka.

Na kraju, podsetimo da su sinoć plasman u Ligu šampiona obezbedili i Lion, Atletiko Madrid, Debrecin, Makabi Haifa i Cirih. Poražene ekipe izborile su direktan plasman u Ligu Evrope.

Internet Explorer 7.0

Celzi, Atletiko i Porto .. bolje je za Partizan sto nisu otisli dalje .. samo bi se vise obrukali.
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter

Kapetan

Poruke 4288
Ni u kojem pogledu nije bolje što nisu otišli ali nema veze  Smile

Bitno je ući u Ligu Šampiona, automatski si doveo 3 jaka evropska kluba na svoj stadion.  Smile

Одличне су групе... Једино ова Г и Х су слабе, али авај...

Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Poruke 7943
Mozilla Firefox 3.0.13
Nokia 6700
ove godien ce biti zanimljiva litga sampiona najivse me interesuje igra reala  Smile