« Poslednja izmena: 15. Sep 2009, 00:48:19 od trstra »

Moderator

Opera 9.64
LŠ: Partizan u drugom kolu sa Rilom

Fudbaleri Partizana sastaće se sa velškim Rilom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Prvi meč će se odigrati u Velsu 14. ili 15. jula, dok je revanš sedam dana kasnije u Beogradu. Derbijem drugog kola mogao bi se smatrati duel Debrecin - Kalmar, a 'crno-beli' su izvukli protivnika koji sigurno nije prejak i koji igra u državi do koje je lako doći. Budvanski Mogren u prvom kolu igra sa Hibernijanom sa Malte, ako pobedi, ide na Kopenhagen.

Zagrebački Dinamo se sastaje sa Pjunikom iz Jerevana, Zrinjski će igrati sa Slovanom iz Bratislave, a Makedonija iz skopskog predgrađa Đorče Petrov sa prošlogodišnjim učesnikom Lige šampiona, ekipom BATE Borisov iz Belorusije.

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.64
Ril - šampion Velsa

Fudbaleri Partizana sastaće se u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa prvakom Velsa Rilom.

Ril je prvenstvo Velsa završio na prvom mestu sa 90 bodova ispred Lanelija sa 83 i Nju Seintsa sa 71 osvojenim bodom. Klub je osnovan 1882. godine i igra na Belvju stadionu koji prima 3.800 gledalaca. Ril je do sada osvojio dve titule prvaka Premijer lige Velsa, prvi put u sezoni 2003-2004, dok je Kup Velsa osvojio ukupno četiri puta.

Ril je jedan od osnivača fudbalske lige Velsa 1890. godine, ali se povukao već naredne godine. Dve godine kasnije, klub menja ime u Ril Atletik i postaje jedan od osnivača fudbalske lige severnog Velsa. Ril Atletik se 1898. udružio sa Ril Taunom i prešao u englesko-velško takmičenje poznato pod imenom ’Kombinacija’.

Do Drugog svetskog rata, Ril je osvojio titulu Velške nacionalne lige za sezonu 1925-26. Priključenjem Češirskoj okružnoj ligi, počinje jedan od najuspešnijih perioda u istoriji kluba. Posle Drugog svetskog rata, Ril je osvojio titulu dva puta, 1948. i 1951, kao i dva Kupa Velsa.

Nakon što je Češirska okružna liga rasformirana 1982. godine, ril je postao član Severnozapadne okružne lige, odakle su se plasirali u Severnu premijer ligu već naredne sezone.
Stadion "Belvju"

U sezoni 2003-2004. klub je osvojio Premijer ligu Velsa, čime je obezbedio učešće u kvalifikacijama za Ligu Šampiona. Protivnik Velšanima bio je letonski Skonto koji je slavio ukupnim rezultatom 7:1.

Sezone 2005-2006. Ril je zabeležio svoju prvu pobedu u nekom evropskom takmičenju, savladavši litvanski Atlantas sa 2:1 u kvalifikacijama za Kup UEFA. U revanšu je bilo 3:2 za Litvance, ali je Ril prošao dalje zbog više golova u gostima. Ril je takođe postao prvi velški klub koji je prošao u drugu rundu evropskih kvalifikacija još od Bari Tauna 1996. godine. U drugoj rundi norveški Viking bio je uspešniji ukupnim rezultatom 3:1.

Ril je učestvovao u kvalifikacijama za Kup UEFA i 2006-2007. godine i tada je poražen već u prvoj rundi od litvanske Suduve.

Prošle sezone klub je poražen u prvoj rundi Intertoto Kupa od irskog Bohemijansa sa ukupnih 9:3.

U sadašnjem sastavu Rila nastupa povremeni reprezentativac Velsa, centarfor Nil Roberts, kao i dva bivša mlada reprezentativca, Metju i Deni Vilijams.

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.64
LŠ: Remi u San Marinu

Prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između prvaka San Marina i Andore završena je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Ekipa Sant Hulije povela je na gostujućem terenu pogotkom Ćinosa u 42. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Mateo Andreini u 75. minutu. U drugoj utakmici prvog kola crnogorski Mogren je kao gost savladao ekipu Hibernijansa na Malti (2:0) a revanši su na programu 7. i 8. jula.

Pobednik dvomeča Tre Fjori - Sant Hulija igraće u drugom kolu sa bugarskim Levskim, bolji iz duela Hibernijans - Mogren će se sastati sa Kopenhagenom.

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u takmičenje će se uključiti i prvak Srbije Partizan. 'Crno-beli' igraju sa prvakom Velsa, ekipom Rila.

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.64
Ril bez glavnog trenera na Partizan

Alan Bikerstaf, trener Rila, neće voditi velšku ekipu u mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona protiv Partizana.

Ekipu će voditi pomoćni trener Osijan Roberts, a Bikerstaf neće biti u mogućnosti da sedi na klupi Rila zbog porodičnih obaveza. Problem je nastao kada je Bikerstaf dobio pogrešne datume kvalifikacionih mečeva drugog kola. „Veoma sam razočaran što neću biti tamo, ali ova obaveza je dogovorena veoma davno“, rekao je Bikerstaf.

„Ne postoji niko bolji od Osijana da vodi ekipu, ima bogato iskustvo i igrači ga poznaju i poštuju“, dodao je Bikerstaf.

Ril je u međuvremenu odigrao prijateljsku utakmicu sa niželigaškim Denbaj Taunom i slavio je sa 4:1.

Prvi meč između Partizana i Rila igra se u Velsu, 14. jula.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 06. Jul 2009, 12:12:08 od Enis - Mafija »

Moderator

Opera 9.64
LŠ: Santa Hulija u drugom kolu

Fudbaleri Santa Hulije iz Andore plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

U revanš meču prvog kola Santa Hulija je sa predstavnikom San Marina odigrala nerešeno, 1:1, a pošto je identičan rezultat bio i u prvoj utakmici igrani su produžeci. U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa su o plasmanu u narednu rudnu odlučivali penali. Domaći igrači bili su uspešniji u izvođenju jedanaesteraca i sa 5:4 su prošli u narednu rundu.

Santa Hulija povela je u 39. minutu golom Moreire, a nakon što je igrač gostiju Simončini zbog drugug žutog kartona isključen u 60. minutu činilo se da će predstavnik Andore lako do drugog kola. Ipak, osam minuta pre kraja nadu gostima sa San Marina dao je Kanareca.

Pored ovog duela, u prvom kolu kvalifikacija na programu je još jedan duel. Predstavki Crne Gore Mogren u sredu gostuje ekipi Hibernijana na Malti nakon pobede od 2:0 u prvoj utakmici u Budvi.

LŠ: Mogren lako sa Maltežanima

Fudbaleri Mogrena iz Budve plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Hibernijans iz La Valete 4:0.

Budvani su slavili i u prvom meču na Malti (2:0). Dva gola postigao je Petar Grbić, a po jedan Božo Milić i Marko Ćetković. Naredni rival Mogrenu biće danski Kopenhagen, prvi meč na programu je 14. ili 15. jula u glavnom gradu Danske, a revanš nedelju dana kasnije u Crnoj Gori.

Mogren nije najbolje počeo meč i u prvih 30 minuta viđena je inicijativa gostiju sa Malte, a već posle 50-ak sekundi Božović je bio primoran da izbacuje loptiu sa gol-linije.

Kamen sa srca pao je navijačima Budvana kada je Milić dao vodeći gol u 41. minutu, a sve je definitivno bilo rešeno kada je Grbić u 45. minutu iskoristio smušenost protivničke odbrane i duplirao prednost.

U drugom poluvremenu Mogren je rutinski priveo meč kraju – Ćetković je nakon lepe akcije povisio na 3:0, a konačni rezultat postavio je Grbić na asistenciju Pejovića u 81. minutu.

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.64
LŠ: Dinamo u Jermeniji

Pored duela Ril-Partizan, u utorak se igra još četiri duela druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Najzanimljivije bi trebalo da bude u Jermeniji gde zagrebački Dinamo gostuje tamošnjem Pjuniku. U ostalim mečevima koji se igraju u utorak Makedonija na svom terenu dočekuje BATE Borisov, predstavnik Farskih Ostrva Strejmur igra protiv Apoela iz Nikozije, a litvanski Ekranes igra protiv azerbejdžanskog Bakua.

Preostali mečevi igraju se u sredu, a revanši su na programu 21. i 22. jula.

Kopenhagen (Danska) – Mogren (Crna Gora)
Levski Sofija (Bugarska) – Santa Hulija

Izvor: B92

Mozilla Firefox 3.0.11
Ubedljiva pobeda Partizana u Velsu

Fudbaleri Partizana savladali su u Velsu ekipu Rila sa 4:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. "Crno-beli" su susret rešili golovima Mladena Krstajića, Klea, Dijare i Nenada Đorđevića.

Partizan je od samog početka presing igrom stavio domaćinu do znanja da je u Vels došao da bi pobedio. Nakon solidnog šuta Moreire sa tridesetak metara u 11. minutu, domaćini su istog igrača šest minuta kasnije neoprezno zaustavili na ivici kaznenog prostora. Povratnik u Partizan Mladen Krstajić uzeo je loptu u ruke i razornim šutem pod prečku Velšana doveo "crno-bele" u vođstvo od 1:0. Dok su igrači Rila još dolazili k sebi, Partizan je već u sledećem napadu, u 18. minutu povisio na 2:0.

Brana Ilić je nakon prodora po desnom krilu uputio oštar centaršut ka Kleu kome nije bilo teško da na zvaničnom debiju pokaže treneru Slaviši Jokanoviću kako će predstavljati pravo pojačanje za klub. Sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, ništa se značajnije nije dešavalo, međutim nakon "projektila" sjajnog Ilića u prečku, lopta je došla do Nemanje Tomića koji ju je driblingom prosledio do Dijare, a ovaj u mrežu - 3:0.
Igrači Partizana su puni samopouzdanja ušli i u drugo poluvreme, koje su u pojedinim trenucima koristili čak i za dodatna uigravanja ekipe. Konačan rezultat 4:0 postavljen je u 69.minutu kada je Nenad Đorđević nakon kornera, udarcem glavom još jednom obradovao navijače Partizana. Revanš meč u Beogradu odigraće se 21. jula.

Ril - Partizan 0:4 (0:3)
Stadion: "Bel vi"
Gledalaca: 1.700
Sudija: Sezar Munjiz Fernandez (Španija)
Partizan: M.Božović, Stevanović (Knežević), Đorđević, Gavrančić, Krstajić, Tomić (Vujović), Petrović, Ilić, Moreira, Dijara, Kleo (Bogunović)
Ril: Kendal, Nejlor, Horan, Strong, Stons, Konoli, Oven, Holden, Li, Hant, Roberts

EB Strejmur (Farska Ostrva) - APOEL (Kipar) 0:2
Makedonija ĐP (Makedonija) - BATE Borisov (Belorusija) 0:2