Tema: Fudbal: ''Jelen'' Superliga Srbije 2008/2009  (Pročitano 55930 puta)

Windows Vista
Mozilla Firefox 3.0.10
Samsung Wave II
Greška u protokolu, Borac u minusu?

Borac iz Čačka mogao bi da bude kažnjen oduzimanjem bodova, a Vojvodina da dobije izgubljenu utakmicu 29. kola službenim rezultatom.

Igrač Borca Igor Grkajac ušao je u igru iako ga nije bilo među prijavljenima a sudija meča Milan Karadžić udaljio ga je sa terena kada je ustanovio grešku administracije Borca, delegata Josipa Ristanovića i četvrtog sudije Svetislava Marušića. Prema propisima Borac će utakmicu izgubiti službenim rezultatom 3:0, a pravilnik predviđa kaznu "do devet bodova" za ovakav propust.

Trener Borca Žarko Đurović rekao je odmah posle utakmice da je predao spisak igrača sa 18 imena, njegov asistent Branko Božović priznao da je pogrešio kada je prepisivao imena a delegat je svoju izjavu predao komesaru za takmičenje Zajednice superligaša.

Komesar za takmičenje Branislav Delić doneće odluke o kaznama a prema Pravilniku meč na osnovu člana 63, tačka 7 može biti registrovan rezultatom 3:0 za Vojvodinu.

Delić je dužan da nadležnom disciplinskom organu podnese prijavu protiv kluba i odgovornih za propust a Čačane najviše brine mogućnost oduzimanja bodova.

snimci agencije Fonet

"Kaznom do devet negativnih bodova kazniće se klub za koji je igrao fudbaler koji po odredbama Pravilnika o takmičenju nije imao pravo nastupanja," navodi se u članu 58 Pravilnika o fudbalskim takmičenjima.

Disciplinski organi Zajednice superligaša odlučiće o kaznama za Borac i njegove predstavnike, a FSS će, najverovatnije, kazniti delegata i četvrtog sudiju.

Čačani su, običnom greškom administracije, došli u priliku da, posle pobede nad drugoplasiranom Vojvodinom, umesto o mirnoj završnici prvenstva razmišljaju o opstanku.

Borac trenutno ima 36 bodova, tri osvojena u duelu sa Novosađanima će izgubiti a eventualni kazneni bodovi doveli bi Čačane u opasnu zonu četiri kola pre kraja takmičenja.

Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
i zvanicno borac je kaznjen oduzimanjem 3 boda, utakmica borac-vosa je registrovana 0-3, takođe i borac ce morati da plati 100 000 dinara
12. Banat ................. 27
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!

Moderator

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
SL: Silovita Voša, rasizam na Brdu

Silovita Vojvodina, pobeda Rada, ali i rasizam njegovih navijača, kao i propuštena šansa Javora da ostane kandidat za Evropu, obeležili su prve utakmice 30. kola Jelen Superlige Srbije.

Vojvodina je deklasirala OFK Beograd 5:1 i čvrsto drži drugu poziciju na tabeli. Mladi tim sa Karaburme došao je u Novi Sad da se nadigrava, nije ni imao izbora, jer mu gori pod nogama, ali Vojvodina je znalački kažnjavala propuste i greške u odbrani "romantičara".

Meč je obeležio Dragan Mrđa, trostruki strelac i sada se izjednačio na drugom mestu na listi najboljih strelaca šampionata sa ukupno 12 golova.

Javor je dugo vodio protiv komšija iz Čačka, ali je Borac uspeo da izbori remi glom Stojčeva šest minuta pre kraja meča. Javor je tako propustio priliku da ostane u igri za plasman u Kup UEFA.

Meč na Banovom brdu, između komšija Čukaričkog i Rada bio je bitan za obe ekipe, a srećniji su teren napustili "građevinari", koji su osvojili ceo plen. Golom Dalibora Mitrovića u 76. minutu Rad je pobedio Čukarički, ali je Mitrović morao odmah da napusti igru, jer je u razmaku od desetak sekundi dobio dva žuta kartona - najpre zbog skidanja dresa prilikom radovanja, a zatim i zbog prigovora sudiji.

Navijači Rada glasno su bodrili svoj tim, ali su ponovo imali rasističke ispade. Na meti United Force bio je napadač Čukaričkog Judžin Sepuja, koga su vređali na rasnoj osnovi zbog čega je meč bio prekinut, pa je nastavljen nakon što su navijači upozoreni da to više ne čine.

REZULTATI 30. kola:

Vojvodina - OFK Beograd 6:1 (2:0)
/Tadić 14' (p), Tumbasević 44, Mrđa 48' i 70' (p), 90', Lazetić 50' - Jevtić 66'/

Ubedljiva Zvezda za mesto u Evropi

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kulski Hajduk rezultatom 3:0 (1:0), u 30. kolu Jelen Superlige.

Zvezda je tom pobedom gotovo obezbedila mesto u Kupu UEFA sledeće sezone, jer tri kola pre kraja sezone ima šest bodova prednosti u odnosu na četvtrtoplasirani Javor. Golove za crveno-bele postigli su Ivan Gvozdenović u sedmom, Nenad Milijaš u 62. i Ibrahima Some u 72. minutu. Pobednički tim je drugo poluvreme igrao sa deset igrača zbog isključenja Koromana.

Zvezdi je u goste u najgorem mogućem trenutku, posle eliminacije iz kupa od drugoligaša iz Sevojna, stigao tradicionalno težak protivnik – Hajduk je prošle sezone igrao na Marakani nerešeno, a ove sezone čak je i slavio u poslednjem kolu jesenje polusezone.

Od samog početka meča Zvezda je krenula žestoko i već posle sedam minuta povela – Mirnes Šišić je imao vremena da se namesti i centrira preko gužve na zadnju stativu, gde je dotrčao Gvozdenović i atraktivnim volejom doneo prednost domaćinu.

Prvo poluvreme donelo je mnogo prilika pred oba gola, poništen gol Šišiću zbog ofsajda (šesti uzastopni meč na kojem je Zvezdi poništen gol), a Hajduk je najbliži golu bio u 38. minutu, kada je Rajovićev udarac pogodio Vraneša, pa stativu.

U poluvremenu se dogodio incident u tunelu, gde su se obračunali Koroman i Dukić. Zvezdin igrač je isključen, a fudbaler Hajduka vidno povređen morao da napusti igru.

Iako je zbog igrača manje debitant Siniša Gogić povukao Klea sa terena, Zvezda je nastavila sa atraktivnom igrom i u nastavku, a na gol je oko pet hiljada navijača čekalo do 62. minutu, kada je Milijaš izveo korner, a niko nije zakačio loptu na putu ka daljem uglu.

Deset minuta kasnije je Some, koji je u igru ušao tek posle drugog gola, iskoristio odbitak od jednog gostujućeg igrača i lako savladao Đuričića.

Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 5000. Sudija: Slobodan Veselinović, pomoćnici: Vladimir Jovanović i Petar Davidović.

Crvena zvezda : Stamenković, Ninkov, Tutorić, Vranješ, Gvozdenović, Isah, Milijaš, Šišić, Koroman, Abubakar i Kleo.

Hajduk Kula: Đuričić, Kozoš, Dukić, Živanović, Trajković, Dojkić, Jovanović, Bogić, Kasalica, Davidov i Rajović.