Tema: Fudbal: ''Jelen'' Superliga Srbije 2008/2009  (Pročitano 56250 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Zvezda izvukla bod na Banjici

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde igrali su bez golova u poslednjem meču 22. kola Jelen Superlige.

Zvezda se remijem vratila na drugu poziciju Superlige na kraju drugog dela, a plasman posle ovog kola određuje raspored ostatka sezone. Partizan završava drugi krug sa 11 bodova prednosti u odnosu na dva rivala, dočekaće Zvezdu u 24. kolu, gostovati Vojvodini kolo posle toga, a u 26. rundi Zvezda čeka Novosađane. U šampionatu sledi dvonedeljna pauza, zbog obaveza reprezentacije.

Meč na Banjici igran je po veoma lepom vremenu i po relativno korektnom terenu, a obeležili su ga inicijativa Zvezde i niz fantastičnih prilika za Rad.

Izvanredne intervencije Saše Stamenkovića i Pavla Ninkova sačuvale su mrežu crveno-belih protiv raspoloženih "građevinara", koji su umalo proslavili 51. rođendan (bio u četvrtak) velikom pobedom.

Od prvog do poslednjeg minuta Zvezda je kontrolisala sredinu terena, ali joj to nije donelo praktično nijednu priliku za 90 minuta.

Rad je, na drugoj strani, do 11. minuta već mogao da vodi 3:0. Saša Stamenković je dva puta zaustavljao Nemanju Andrića u izglednim prilikama, a kada ni on nije mogao da spreči gol posle atraktivnog udarca Marka Ranđelovića, glavu je na gol-liniji podmetnuo Ninkov.

U drugom poluvremenu ništa se nije promenilo – Zvezda je držala loptu i kružila oko zgusnute odbrane domaćina, a na drugoj strani je Stamenković bio na vetrometini.

U 55. minutu Andrija Kaluđerović ulazi u šesnaesterac, ali je pravovremeno startovao Nenad Tomović, pa je udarac prošao odmah pored stative.

Poslednju čistu šansu na meču propušta ponovo Kaluđerović – Mitrović je u 82. minutu poslao loptu u prostor, Tutorić pomogao protivniku, ali je Stamenković pravovremenim istrčavanjem zaustavio dojučerašnjeg napadača OFK Beograda.

Rad je drugi krug takmičenja završio na devetom mestu, po broju bodova poravnat sa Napretkom i sa četiri boda više od Banata, koji je na jedinoj poziciji koja vodi u niži rang.

Utakmicu na Banjici obezbedjivale su jake policijske snage, a navijači Rada su u drugom poluvremenu na rasnoj osnovi vređali igrače Crvene zvezde Džefersona Silvu i Fereiru, prilikom ulaska u igru.

Stadion: Kralj Petar I. Gledalaca: 3500. Sudija: Dragan Krstić, pomoćnici: Milovan Ristić i Milan Korajlija.

Rad: Kahriman, Todorovski, Ranđelović, Delić, Brnović, Andrić, Vuković, Koković, Kaluđerović, Petrović, Radivojević.

Crvena zvezda: Stamenković, Ninkov, Tomović, Tutorić, Pejčinović, Aval Isah, Milijaš, Lazetić, Parker, Abubakar i Kleo.

Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
Pobede Crvene zvezde i Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kod kuće Čukarički, sa 2:1, u 23. kolu Jelen superlige, dok je Vojvodina u Novom Sadu savladala Napredak, sa 1:0.

U ostalim mečevima, Borac je u Čačku bio bolji od Jagodine, sa 1:0, Javor i Rad odigrali su nerešeno, 1:1, a OFK Beograd i Hajduk Kula 0:0.

Zvezda je slavila protiv Čukaričkog golovima Brazilca Klea, koji je najpre doveo domaće u vođstvo u 38. minutu, da bi posle izjednačujućeg gola Bojovića, iz penala na početku drugog poluvremena, postigao drugi i odlučujući gol, u 67. minutu, za konačnih 2:1. Prethodno je Milijaš već u 1. minutu propustio šansu da dovede Zvezdu u vođstvo, kada nije iskoristio penal, posle prekršaja nad Abubakarom.

Rezultati 23. kola:

Crvena zvezda - Čukarički 2:1 (1:0)
Vojvodina - Napredak 1:0 (1:0)
Habitfarm Javor - Rad 1:1 (1:1)
Borac - Jagodina 1:0 (1:0)
OFK Beograd - Hajduk 0:0 (0:0)

U poslednjem meču kola, Partizan od 17 i 30 igra sa Banatom u Beogradu.

Izvor: B92

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Partizan otvorio šampanjac

Partizan je posle osam godina nadigrao Crvenu zvezdu na stadionu u Humskoj ulici, srušio neugodnu tradiciju i čini se obezbedio šampionsku titulu. Crno-beli su u 136. večitom derbiju bili konkretniji i mnogo bolji rival, posebno u drugom poluvremenu i da na golu Zvezde nije bio raspoloženi Saša Stamenković ekipa Čedomira Janevskog bi doživela ubedljiviji poraz.

Partizan devet kola pre kraja ima 13 bodova više od drugoplasirane Vojvodine i 14 bodova više od Crvene zvezde.

Ne računajući duel Čukaričkog i Vojvodine, golgeteri su potpuno podbacili na popodnevnim utakmicama 24. kola Jelen Superlige. Na Banovom brdu je malobrojna publika mogla da bude zadovoljna viđenim u duelu koji je završen bez pobednika. Vojvodina je dosta brzo i lako stekla dva gola prednosti, ali ih je još lakše prokockala početkom drugog poluvremena. "Brđani" su mogli i do preokreta, ali nisu iskoristili svoje šanse i gosti su potom predvođeni raspoloženim Draganom Mrđom ponovo stekli prednost od dva gola. Činilo se da je pitanje pobednika rešeno, ali desetak minuta pre kraja domaći su smanjili rezultat, a onda u četvrtom minutu nadoknade vremena ponovo izjednačili i osvojili bod.

Minimalne pobede kao domaćini zabeležili su Rad, Banat i Jagodina. "Građevinari" su nakon dosta slabog prvog poluvremena u nastavku krenuli hrabrije i to im se brzo isplatilo. Čačani su u završnici meča popravili utisak, ali odbrana domaćina je izdržala sve nalete. Slab fudbal je viđen u Jagodini gde je domaćin do bodova stigao zahvaljujući Vladimiru Đilasu. Gosti sa Karaburme su ostavili bled utisak i zasluženo su doživeli poraz u ovom susretu.

Banat je do (očekivane) pobede nad Hajdukom došao golom iz penala u poslednjim sekundama izuzetno loše utakmice u kojoj za 90 minuta nije viđeno gotovo ništa. Međutim, u nadoknadi vremena je posle kornera dosuđen penal koji je relaizovao Radosavljević i doneo svom timu vredne bodove u borbi za opstanak. Veoma slaba igra viđena je u Kruševcu i Banatskom Dvoru. Napredak i Javor su za razliku od nedavnog duela kada su postignuta čak četiri gola bili potpuno bezopasni pa je najzanimljiviji detalj bio kada je fudbaler Napretka Novković u drugom poluvremenu pogodio stativu.

Rezultati:

Banat - Hajduk 1:0 (0:0)
Radosavljević 90'(pen)

Čukarički - Vojvodina 4:4 (0:2)
Nađ 47'(pen), Sepuja 50', Džiknić 79', Višnjić 90' - Mrđa 4', 75', Tadić 22'(pen), Trivunović 71'

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

(Diara 51, Moreira 70), stadion: "Karađorđe", gledalaca: 6.000.
Žuti kartoni: Fejsa, Tomić, Dijara, Petrović (Partizan), Stošić (Vojvodina).

Vojvodina: Brkić-Stošić, Peković, Lovrić, Kizito-Lazetić (Lakić), Buač, Popović (Trivunović)-Tadić, Aleksić (Djurovski)-Mrdja.

Partizan: Ml. Božović-Stevanović, Djordjević, Gavrančić (Knežević), Obradović-Fejsa, Moreira-Tomić, Ljajić (Petrović)-Dijara, Ilić (Vujović).

U drugom meču dana, Hajduk je kod kuće pobedio Jagodinu, sa 1:0. Jedini gol postigao je Miloš Živanović u 61. minutu. Kuljani su tako završili ispred Jagodinaca posle 25. kola, na 7. mestu sa 30 bodova u odnosu na 28 koliko ima osmoplasirana Jagodina.

Moderator

Opera 9.63
Spasić suspendovan do kraja sezone

Ninoslav Spasić i Aleksandar Veljović, glavni i pomoćni sudija sa meča Vojvodina - Partizan neće deliti pravdu na mečevima Jelen super lige do kraja sezone.

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije u sastavu - Bogoljub Stepanović, Zoran Petrović, Đorđe Žutić, Miroslav Radoman i Staniša Beljin jednoglasno je konstatovala da su Spasić i Veljović načinili greške koje su bitno uticale na konačan ishod, a kazna je suspenzija do kraja sezone, prenosi "Sportski žurnal".

Meč 25. kola završen je pobedom Partizana sa 2:0 (0:0), ali su Novosađani uložili oštar protest na suđenje na pomenutom meču, uz procenu da su im poništena dva gola, oba Mrđe, najpre zbog ofsajda, a zatim i zbog prekršaja u napadu, a ubrzo je usledio i odgovor iz Humske.

SL: Derbi bez publike, Javor u Humskoj

Utakmicama 26. kola nastavlja se takmičenje u Jelen Super ligi. Derbi će, pred praznim tribinama Marakane, odigrati Crvena zvezda i Vojvodina.

Crveno-beli su odlukom disciplinskih organa Zajednice Superligaša kažnjeni jednom utakmicom bez prisustva publike zbog toga što su njihovi navijači, posle 136. "večitog derbija", zapalili više od 1.000 sedišta na stadionu Partizana.

Izabranici Čedomira Janevskog, koji zauzimaju drugo mesto na tabeli, u poslednjem prvenstvenom meču pobedili su Banat sa 3:0, a u sredu i Smederevo (4:1) u četvrtfinalu Lav kupa Srbije.

Ekipa Vojvodine ima dva boda zaostatka za beogradskim crveno-belima, pošto je u prethodnom kolu kao domaćin izgubila od Partizana (2:0).

Novosađani su posle tog meča protestovali jer su smatrali da ih je sudija Ninoslav Spasić oštetio. Nezadovoljstvo čelnika Vojvodine bilo je toliko da su najavili kako u znak protesta neće izaći na teren protiv, ali su ipak odustali od toga.

Vodeći Partizan, koji ima čak 14 bodova više od Zvezde, biće domaćin četvrtoplasiranom Javoru. Ivanjičani su jesenas u Humskoj 1 uspeli da izvuku jedan bod (2:2). Ove sezone je na stadionu Partizana neporažen još samo Rad.

Ekipa Slaviše Jokanovića u sredu se plasirala u polufinale Kupa, savladavši drugoligaša Hajduk iz Beograda rezultatom 4:0. Taj meč obeležio je prvi gol Brazilca Vašingtona za crno-bele na zvaničnim utakmicama, kao i povratak štopera Milovana Sikimića posle šest meseci pauze.

Ekipa Rada, koja se odličnim partijama u prolećnom delu sezone popela na šesto mesto na tabeli, na Banjici će dočekati Hajduk iz Kule.

U direktnom duelu za opstanak sastaće se Napredak - OFK Beograd, "fenjeraš" Banat domaćin je Jagodini, a Čukarički Borcu.

Sve utakmice 26. kola počinju zakazane su za subotu u 16 časova, osim utakmice Crvena zvezda - Vojvodina, koja počinje u 18.00.

TABELA:
Partizan 59, Crvena zvezda 45, Vojvodina 43, Javor 40, Borac 32, Rad 30, Hajduk 30, Jagodina 28, OFK Beograd 28, Napredak 27, Čukarički 23, Banat 22 boda.

Izvor: MONDO
Pogledaj profil Skype Facebook

Derbi Voši, Banat pobegao sa dna

U mečevima 26. kola Jelen Superlige, vodeći Partizan savladao je Javor sa 1:0, dok je Banat došao do važne pobede nad Jagodinom od 2:0 u borbi za opstanak.

Banat je pre utakmice zauzimao poslednju poziciju, ali je pobedom nad Jagodinom prestigao Čukarički koji je remizirao sa Borcem iz Čačka 0:0. U derbiju kola, Vojvodina je pobedila Crvenu zvezdu u gostima, sa 1:0. Napredak je pobedom nad OFK Beogradom prestigao 'romantičare', dok su dve ekipe iz sredine tabele, Rad i Hajduk podelili bodove - 1:1.

Defanzivac Banata Marko Zorić nedvosmisleni je heroj 26. kola JSL. Dva njegova gola, u finišu prvog i na sredini drugog polluvremena, donela su zrenjaninskom klubu tri boda, koja mogu imati odlučujući značaj u borbi za opstanak.

Čukarički je propustio priliku da ostane iznad crte i istovremeno uhvati priključak sa najvećom grupom klubova koje dele samo tri boda, u kojoj se nalaze svi od šestoplasiranog Rada do desetog OFK Beograda.

Romantičari su poklekli pod Bagdalom golom Dušana Martinovića na početku drugog poluvremena. Napredak se tim trijumfom popeo na osmo mesto, ali je i dalje ugrožen, sa samo šest bodova više od poslednjeg na tabeli.

Na Banjici pobednika nije bilo. Golom Aleksandra Jovanovića u samom finišu prvog dela Kuljani su poveli, a Radu je izjednačenje doneo Vladimir Jovančić.

U večernjem terminu, na praznoj Marakani, Vojvodina je boljom igrom stigla do minimalne pobede golom bivšeg Zvezdinog igrača Dragana Mrđe.

Kuriozitet je da je svih sedam golova postignuto između 37. i 69. minuta utakmice.

Vojvodina ubedljiva, Zvezda i dalje padalica

Pet mečeva 27. kola Jelen Superlige odigrano je u sredu popodne i na četiri su pobede zabelžili domaćini. Agonija Crvene zvezde nastavljena je u Ivanjici. Ni treći put u ovoj sezoni "crveno-beli" nisu uspeli da savladaju ekipu Javora koja je gol odluke postigla već u uvodnim trenucima utakmice u kojoj su Beograđani tek u drugom poluvremenu prikazali nešto bolju igru, ali nisu uspeli da je materijalizuju. Rezultat iz Ivanjice išao je na ruku Vojvodini koja je za tri minuta igre u prvom poluvremenu uspela da sa dva gola slomi otpor Banata i učvrsti se na drugom mestu na tabeli. Za igru su posebno bili raspoloženi Mario Đurovski koji je postigao prvi i namestio drugi gol, kao i Dragan Mrđa koji je sa dva gola u završnici osigurao pobedu svom timu. Gosti su uspeli da smanje rezultat početkom drugog dela igre, imali nekoliko šansi, potom su pogodili i stativu, ali su u završnici kažnjeni za promašaje. Pobeda Vojvodine je ujedno odložila i promociju Partizana u šampiona u ovom kolu.

Prednost domaćeg terena očekivano je iskoristio Hajduk u duelu sa Napretkom. Kuljani su bili bolji tokom celog meča i preko svog najboljeg strelca Rajovića su početkom drugog poluvremena došli do pobede nad Kruševljanima koji mogu da budu zadovoljni što su pretrpeli samo minimalan poraz. Nešto neizvesnije bilo je u Jagodini gde je gostovala ekipa Rada. Ovog proleća veoma dobri Vladimir Đilas je doveo domaćina u vođstvo, ali su "građevinari" evrogolom Mitrovića brzo uspeli da izjednače. Međutim, u nastavku je ponovo Đilas stupio na scenu i još jednom ove sezone doneo pobedu domaćinu. Jedinu pobedu u gostima ostvario je Čukarički i pobegao sa začelja tabele. "Brđani" su poveli na Karaburmi, ali je ubrzo usledilo izjednačenje. Činilo se da će se meč završiti podelom bodova, ali je reprezentativac Ugande Judžin Sepuja sa dva gola u ffinišu meča potopio sve slabije "romantičare" čijoj seriji slabih igara nema kraja.