Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia E71 Kinez
Remi u Kuli

Fudbaleri Hajduka i Javora iz Ivanjice igrali su u Kuli nerešeno 1:1, u poslednjoj utakmici 18. kola Jelen Super lige.

Gosti su tako propustili priliku da se učvrste na trećem mestu na tabeli i iskoriste činjenicu da je Crvena zvezda juče osvojila bod u duelu sa Partizanom. Fudbaleri Javora dobro su počeli utakmicu u Kuli i već u osmom minutu došli su u vodjstvo pogotkom igrača sredine terena Nikole Simića.

Nakon primljenog gola ekipa Hajduka krenula je sa ofanzivnijom igrom, što joj se isplatilo u 21. minutu, kada je Milan Davidov doneo izjednačenje.

U 68. minutu odbrambeni igrača Javora Goran Dragović zaradio je crveni karton, ali fudbaleri Hajduka u završnici utakmice nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost na terenu.

Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Miljan Mutavdžić u Malmeu

Vezni fudbaler Javora Miljan Mutavdžić nastaviće karijeru u švedskom Malmeu.

Mutavdžić je u petak uveče otputovao u Švedsku na lekarske preglede i tokom vikenda bi trebalo da potpiše ugovor sa petnaestostrukim prvakom Švedske u transferu vrednom oko 420.000 evra.

"Uspeli smo da angažujemo mladog vezistu. Pregovori u Beogradu trajali su nekoliko dana. Nadam se da će Mutavdžić biti veliko pojačanje za nas", izjavio je direktor Malmea Hase Borg.

Mutavdžić je proveo 4 sezone u Javoru, a prošle godine debitovao je u dresu reprezentacije Srbije, u prijateljskoj utakmici protiv Poljske i od tada je zabeležio još jedan nastup za državni tim.

Partizanu derbi u Ivanjici, Zvezda ubedljiva protiv Napretka

Subotnje utakmice 19. kola Jelen Superlige odigrane su po veoma jakoj kiši i na terenima koji su više ličili na oranice. Ipak, viđeno je dosta golova, a zabeleženi su očekivani rezultati. U derbiju kola u Ivanjici viđen je prilično slab fudbal, ali "crno-beli" su opravdali očekivanja i preko Lamina Dijare, koji je meč počeo sa klupe za rezerve, uspeli da osvoje tri boda i nastave put ka odbrani titule. Crvena zvezda je bila ubedljiva protiv Napretka koji se dobro držao i pretio na "Marakani", ali nakon primljenog gola je potpuno stao i mogao da doživi i ubedljiviji poraz u utakmici u kojoj se u pobedničkom sastavu pojavilo nekoliko debitanata.

Dobru formu u prolećnom delu sezone potvrdio je Čukarički. "Brđani" su bili sigurni protiv Hajduka, a junak pobede bio je reprezentativac Ugande Judžin Sepuja koji je postigao oba gola. Kuljani su prikazali veoma slabu igru uspevši da stvore samo jednu pravu priliku za 90 minuta i da iz nje postignu gol. Jagodina je najavila bolje dane pobedom nad Banatom. Predvođeni razigranim Vusljaninom, Jagodinci su u dosta tvrdoj utakmici uspeli da povedu golom Milana Perića u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, a u nastavku da potvrde pobedu golom sa "bele tačke" kojem je prethodilo isključenje gostujućeg kapitena Stojanoskog. Imali su Zrenjaninci priliku da ublaže poraz, ali Stević je u nadoknadi vremena sa penala pogodio prečku.

Partizan nastavlja sa pobedama, Zvezda druga

U sredu su odigrane utakmice 21. kola Jelen Superlige na kojima je uglavnom viđen slab fudbal. Vojvodina je još jednom razočarala svoje pristalice, ovoga puta porazom na domaćem terenu protiv Rada. Novosađani za 90 minuta gotovo da nisu izveli nijedan pristojan napad i zato ne čudi što su po završetku meča ispraćeni zvižducima sa terena. "Građevinari" su se bez problema branili da bi na kraju pomalo neočekivano došli i do pobede zahvaljujući golu Teodorovića. Hajduk je ekipu Banata ugostio u Apatinu i uzeo samo bod. Nakon brzog vođstva Kuljani su uglavnom držali konce igre u svojim rukama, no pred kraj meča Zorić je udarcem glavom uspeo da donese bod gostima koji ipak ostaju poslednji na tabeli.

Uspon forme potvrdio je Napredak koji je slavio na Banovom brdu. Kruševljani su do bodova došli uz dosta sreće pošto je defanzivac "brđana" Višnjić nespretno savladao svog golmana i doveo ekipu Čukaričkog u nezgodan položaj pred nastavak sezone. Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, Javor je uspeo da povede protiv OFK Beograda. Od tog trenutka utakmica je postala znatno interesantnija, bilo je šansi na obe strane, ali rezultat je ostao nepromenjen i bodovi su ostali u Ivanjici. Gosti sa Karaburme su u završnici susreta tražili penal posle igranja rukom, no sudijska pištaljka se nije čula.

Partizan je do pobede u Jagodini došao golom Brane Ilića sedam minuta pre kraja meča. Od početka je bilo jasno da domaća ekipa ima samo jedan cilj, a to je odbrana svog gola. Međutim "brava" Jagodinaca je popustila pred totalnom ofanzivom "crno-belih" u sam smiraj meča.

Zvezda je iskoristila novi kiks Vojvodine i pobedom nad Borcem probila se na drugo mesto na tabeli. Crveno-beli nisu bili ubedljivi, posebno ne u prvom poluvremenu, ali su u nastavku golovima afričkog tandema Abubakar - Parker, došli do pobede.