Tema: Fudbal: Engleska Premier liga 2008/2009  (Pročitano 59956 puta)

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
PREMIJER: Vila ne može da pobedi

Crna serija Aston Vile u Premijer ligi nastavljena je i u 33. kolu. Petoplasirana ekipa engleskog prvenstva u subotu je kod kuće remizirala sa Vest Hemom (1:1) i tako upisala osmi uzastopni meč bez pobede.

Sa tri remija i pet poraza u periodu od 7. februara, Vila je praktično ostala bez šansi da potisne Arsenal sa četvrte pozicije i plasira se u kvalifikacije za Ligu šampiona, što je zimus bila realna mogućnost.

Izabranici Martina O'Nila prokockali su čitav plen u finišu, kada je neopreznost njihove odbrane kaznio zaboravljeni španski golgeter Dijego Tristan i doneo "čekićarima" jedan bod, koji im možda bude koristan u borbi za izlaz u Evropu.

Vila je povela u 11. minutu, preko povratnika u englesku reprezentaciju Emila Heskija, koji je ispratio akciju Džejmsa Milnera i sa pet metara plasirao loptu iza leđa Roberta Grina.

Iskusni napadač je posle pola časa igre mogao da udvostruči vođstvo, ali je Vest Hem spasila stativa. Igrači Đanfranka Zole u drugom delu su zaigrali mnogo angažovanije, a to im se isplatilo pet minuta pre kraja kada je Tristan izjednačio.

Argentinac se nakon odbijene lopte odlično snašao u šesnaestercu gostiju i glavom matirao Fridela sa desetak metara, podsetivši na partije u dresu Deportiva iz La Korunje, dok je španski klub bio redovni učesnik Lige šampiona.

U samom finišu su oba tima mogla do pobede. Potpuni preokret sprečio je Bred Fridel kod pokušaja Luisa Boa Mortea, a sudija Rob Stajls u poslednjim sekundama nije dosudio penal za Aston Vilu, iako je Tomkins očigledno igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Strelci u Engleskoj nisu se proslavili u ovom kolu, pa je na ukupno pet mečeva postignuto isto toliko golova!

Đibril Sise doneo je pobedu Sanderlendu nad Halom, a vredne bodove u borbi za opstanak osvojili su Stouk protiv Blekburna (1:0), kao i Portsmut protiv Boltona.

Istovremeno je Premijer liga dobila novog člana, ekipu Vulverhemptona, koja je u eliti poslednji put igrala 2003/04.

Vulvsi su pobedili Kvins Park Rendžerse rezultatom 1:0 i dva kola pre kraja obezbedili prvo mesto. Za drugu direktnu "vizu" bore se Birmingem, Šefild junajted i Kardif.

Doskorašnji premijerligaš, londonski Čarlton, remizirao je sa Blekpulom i sledeće sezone će se takmičiti u nižem rangu.

Totenhem - Njukasl (14.30)
Mančester siti - Vest Bromvič Albion (16.00)

U UTORAK:

Liverpul - Arsenal (21.00)

U SREDU:

Čelsi - Everton (21.00)
Mančester junajted - Portsmut (21.00)

TABELA: Mančester j. (-2) 71, Liverpul (-1) 70, Čelsi (-1) 67, Arsenal (-1) 61, Aston Vila 54, Everton (-1) 52, Vest Hem 45, Fulam 44, Totenhem (-1) 41, Vigan (-1) 41, Stouk 39, Mančester siti (-1) 38, Bolton 37, Portsmut (-1) 37, Sanderlend 35, Hal 34, Blekburn 34, Midlsbro 31, Njukasl (-1) 30, VBA (-1) 25 bodova.

Izvor: MTS-Mondo

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Spasilac Širer ponovo izgubio

Posle startnog poraza od Čelsija (0:2) i remija u Stouku (1:1), crno-beli su poklekli u gostima kod Totenhema (0:1) u prvom nedeljnom susretu 33. kola Premijer lige i ostali na pretposlednjoj poziciji.

Jedini pogodak na Vajt hart lejnu viđen je u 24. minutu, kada se na pas Luke Modrića, lopta sretno odbila do Markusa Benta, koji je iz drugog pokušaja uspeo da pogodi mrežu Stiva Harpera – 1:0.

"Pevci" su ovim trijumfom stigli do devetog mesta sa 44 boda, dok će klub sa Sen Džejms parka morati mnogo da se pomuči kako bi do kraja prvenstva zadržao premijerligaški status.

Mančester siti je teškom mukom pobedio Vest Bromvič Albion (4:2) iako je posle 20 minuta stekao veliku prednost - 2:0. Robinjo i Nedum Onoha su bili strelci za domaćina, ali je "fenjeraš" uspeo da izjednači golovima Krisa Branta.

Ipak trijumf "građanima" doneli su Brazilac Elano iz jedanaesterca i rezervista Danijel Staridž u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Totenhem - Njukasl 1:0
(Bent 24)

Mančester siti - Vest Bromvič Albion 4:2
(Robinjo 7, Onoha 21, Elano 56, Staridž 90+4 – Brant 37, 54)

U utorak:

U sredu:

Igrano u subotu:

(Kanu 78)

(Lorens 75)

(Sise 45+1)

TABELA: Mančester j. (-2) 71, Liverpul (-1) 70, Čelsi (-1) 67, Arsenal (-1) 61, Aston Vila 54, Everton (-1) 52, Vest Hem 45, Fulam 44, Totenhem 44, Vigan (-1) 41, Stouk 39, Mančester siti 41, Bolton 37, Portsmut (-1) 37, Sanderlend 35, Hal 34, Blekburn 34, Midlsbro 31, Njukasl 30, VBA 25 bodova.

Moderator

Opera 9.63
Runi i Ronaldo pregazili Totenhem

Mančester junajted savladao je Totenhem sa 5:2 u poslednjoj utakmici u subotu u 34. kolo Premijer lige iako je nakon prvih 45 minuta gubio 2:0.

Totenhem je i pored ofanzive Junajteda prvi došao do gola preko Benta u 29. minutu, a samo tri minuta kasnije Modrić je povećao na 2:0. Ipak, Junajted je u drugom delu odigrao fantastično i preko sjajnih Runija, Ronalda i Berbatova potpuno preokrenuo rezultat i došao do nove pobede. Vejn Runi je postigao dva gola i asistirao kod dva, a Ronaldo je takođe dva puta pogodio.

Mančester je tokom celog prvog poluvremena kontrolisao igru i pokušavao da savlada Gomeza ali je Totenhem postizao pogotke. ’Spursi’ su poveli u 29. minutu preko Darena Benta koji je iskoristio slabu procenu Nemanje Vidića i lošu reakciju Rija Ferdinanda i savladao Edvina Van der Sara. Samo tri minuta kasnije ’pevci’ dolaze do drugog gola, nakon što se Luka Modrić sjajno snašao u šesnaestercu i zakucao loptu u gol Junajteda.

Najbolju šansu za ’crvene đavole’ imao je Kristijano Ronaldo u 38. minutu. Portugalac je izveo slobodan udarac iz kojeg je drugi put na meču pogodio živi zid ali uspeo da zahvati odbijenu loptu koja bi završila u desnim rašljama da je nije sjajno zaustavio brazilski golman na golu Totenhema.

U drugom poluvremenu Mančester je krenuo sa tri napadača jer je Karlos Tevez ušao u igru umesto Nanija. Apsolutna ofanziva se isplatila u 57. minutu kada je nakon jedne odlične akcije Karik ušao u šesnaesterac, a golman Totenhema ga oborio i dobio žuti karton. Siguran realizator sa penala bio je Ronaldo koji je šutirao po sredini gola i prevario Gomeza.

Gol Ronalda sa penala kao da je dao krila Junajtedu, a srušio igru Totenhema, jer je domaći tim u narednih deset minuta postigao još tri gola, a dominirao je Vejn Runi. Popularni 'Vaza' je prvo nakon pasa Berbatova ušao u šesnaesterac i loptu poslao kroz noge Vedrana Ćorluke, a pored Gomeza. Minut kasnije Runi je sjajno ubacio loptu sa leve strane, a Ronaldo glavom preokrenuo na 3:2, a Totenhem je potpuno dotukao Runi u 71. minutu svojim drugim golom nakon centaršuta Ronalda. Runiju je šut blokirao Ćorluka ali je Hrvat ipak ušao u gol zajedno sa loptom.

Ipak, Mančester Junajted i Runi tu nisu stali. Osam minuta posle četvrtog gola Runi je ponovo sjajno probio po levoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor gde je Berbatov šutirao glavom, Gomez odbranio, ali je Bugarin iz drugog pokušaja uspeo da postigne gol protiv bivšeg kluba.

Slična utakmice ova dva tima viđena je u sezoni 2001/2002 kada je Totenhem na ’Vajt Hart Lejnu’ na poluvremenu vodio sa 3:0, a Mančester u drugom periodu za svega desetak minuta preokrenuo rezultat i na kraju slavio sa 5:3.

Mančester Junajted je nakon ove pobede zadržao tri boda prednosti nad Liverpulom koji je u 34. kolu takođe zabeležio pobedu. Međutim, 'crveni đavoli' i dalje imaju jednu utakmicu manje u Premijer ligi.

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Venger slavi Fabregasa

Arsenal je rutinskom igrom savladao "davljenika" Midlzbro 2:0 i napravio dobru uvertiru pred meč sa Mančester Junajtedom, u polufinalu Lige šampiona, koji je na programu u sredu.

Junak novog trijumfa Arsnala bio je dvostruki strelac Sesk Fabregas.

Prvi pogodak postigao je posle asistencije Andreja Aršavina. Gol koji je ostavio dilemu jer je u petercu gostuju u ofsajdu bio Niklas Bendtner, koji nije dirao loptu, ali je zasmetao golmanu gostiju Džonsu.

Meč je prelomio drugi pogodak sjajnog Španca, koji je predriblao istrčalog golmana Midlzbroa i doneo jubilarnu 350. pobedu "tobdžijama" u Premijer ligi.

Ovom pobedom tim Arsena Venegera se učvrstio na četvrtoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone, dok je na drugoj strani ekipa Gereta Sautgejta u teškoj situaciji. Do kraja će voditi grčevitu borbu za premijerligaški status.

Njukasl - Portsmut (21.00)

TABELA: Mančester Junajted (-1) 77, Liverpul 74, Čelsi 71, Arsenal 65, Aston Vila 55, Everton 53, Vest Hem 45, Fulam 47, Totenhem 44, Mančester Siti 44, Vigan (-1) 41, Stouk 39, Bolton 38, Portsmut (-1) 37, Blekburn 37, Sanderlend 35, Hal 34, Midlsbro 31, Njukasl (-1) 30, VBA 28.

Premijer liga - najava 35. kola

Mančster Junajted, Nemanje Vidić, u 35. kolu Premijer lige gostuje Midlzbrou koji se nalazi u zoni ispadanja baš kao i Njukasl koji će za rivala imati drugog kandidata za šampiona, ekipu Liverpula.

Čelsi u malom londonskom derbiju dočekuje Fulam, a očekuje se da Branislav Ivanović zauzme svoje mesto u postavi "plavaca". Arsenal gostuje Portsmutu, ali će mislima verovatno već biti na revanš meču polufinala Lige šampiona koji je na programu u utorak. U duelu ekipa iz sredine tabele, Stouka i Vest Hema, bodovi bi više značili domaćoj ekipi koja još uvek nije teoretski obezbedila opstanak, za razliku od duela Vigana i Boltona gde su gostima bodovi od veće važnosti.

"Davljenici" Vest Bromvič Albion i Hal gostuju Totenhemu odnosno Aston Vili i neće im biti nimalo jednostavno da zabeleže pozitivan rezultat u duelima sa boljim protivnicima.

21.00h Aston Vila - Hal

Tabela: Mančester Junajted 77 bodova (meč manje), Liverpul 74, Čelsi 71, Arsenal 65, Aston Vila 55, Everton 53...

Izvor: Sportska Centrala

Opera 9.64
Pobede Junajteda i Čelsija

Fudbaleri Mančester Junajteda i Čelsija zabeležili su pobede u 34. kolu engleske Premijer lige.

'Crveni đavoli' dobili su Midlzbro u gostima 2:0, a Čelsi je pobedio Fulam 3:1 kod kuće. Arsenal je savladao Portsmut na strani 3:0, a Mančester Siti je sa 3:1 nadigrao Blekburn. Vigan i Bolton remizirali su bez golova, a Vest Hem je slavio minimalnim rezultatom (1:0) na gostovanju Stouku. Totenhem je sa 1:0 uzeo sva tri boda protvi VBA. Liverpul u nedelju dočekuje Njukasl.

Junajted je napravio još jedan značajan korak na putu ka odbrani titule, pošto je pogocima Rajana Gigsa i Park Đi-Sunga slavio na Riversajdu. Velšanin, koji je nedavno proglašen za najboljeg igrača sezone, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doveo je goste u vođstvo, a Park je posle dodavanja Runija pogodio suprotni ugao za konačnih 2:0.

Srpski reprezentativac Nemanja Vidić proveo je na terenu ceo meč.

Tim Aleksa Fergusona sada ima šest bodova prednosti nad drugoplasiranim Liverpulom, a Midlzbro je pretposlednji sa 28 bodova.

Na Stamford Bridžu Čelsi je došao do prednosti već posle 60 sekundi, kada je Anelka krunisao timsku akciju 'Plavaca' u kojoj su još učestvovali Maluda i Drogba. Samo tri minuta kasnije izjednačio je Erik Nevland – Aleks je zakasnio da napravi ofsajd zamku, a Norvežanin je smestio loptu ispod Petra Čeha za 1:1.

U 10. minutu Maluda, koji se nalazi u odličnoj formi u poslednje vreme, na asistenciju Drogbe ponovo dovodi ekipu Gusa Hidinka u vođstvo. Uloge su bile obrnute početkom drugog dela igre, kada je Drogba, kome je prethodno poništen regularan gol, posle dodavanja Malude postavio konačnih 3:1.

Bane Ivanović odigrao je celo drugo poluvreme za 'Plavce', koji su se pobedom izjednačili po broju bodova sa Liverpulom, uz meč više.

Niklas Bendtner bio je dvostruki strelac u pobedi Arsenala nad Portsmutom. Prvi gol Danac je postigao nakon katastrofalne greške Dejvida Džejmsa, kome je lopta prošla kroz ruke, a drugi iz penala koji je izundio Aršavin.

Portsmut je od 78. minuta igrao sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton, zbog oštrog faula na Andreju Aršavinu, zaradio Žoel
Pamaro.

Konačnih 3:0 postavio je Karlos Vela, a Meksikanac je samo jedan od mladića koji su igrali za 'tobdžije' na Freton parku – još su nastupili Amauri Bišof, Fran Merida, Mark Rendal i Aron Remzi

Liverpul rutinski, Njukasl na ivici

Fudbaleri Liverpula održali su korak sa Mančester Junajtedom u borbi za titulu prvaka Engleske, pobedom nad Njukaslom.

Liverpul je pobedio crno-bele rezultatom 3:0, golovima Benajuna, Kajta i Lukaša Leive, pa tri kola pre kraja ima tri boda manje od šampiona, uz meč više. Njukasl je veoma blizu ispadanja, jer ima tri boda manje i meč više od Hal Sitija, kluba na poslednjem mestu koje garantuje opstanak u najvišem rangu.

Do kraja 35. kola ostali su mečevi Sanderlenda sa Evertonom (nedelja, 17h) i Aston Vile sa Hal Sitijem (ponedeljak, 21h).

U subotu su pobede zabeležili Mančester Junajted, Čelsi i Arsenal.

Njukasl je ozbiljniji otpor na Enfildu pružao samo u prvih dvadesetak minuta, kada je Peter Levenkrens imao veoma dobru priliku, ali se loše snašao u petercu Pepea Rejne. Liverpul je igrao bez Toresa, a povratnik Džerard, posle četiri propuštena ligaška meča, veoma se trudio i nagrađen je za to sa dve asistencije.

Liverpul je poveo u 22. minutu posle niza grešaka odbrane Njukasla, a strelac Josi Benajun bio je u veoma sumnjivoj situaciji, ali pomoćni sudija nije pokazao ofsajd.

Šest minuta kasnije otpor ekipe sa severoistoka je potpuno slomljen, kada je posle kornera sa leve strane Džerard loptu uputio na četiri metra, gde je doleteo Kajt i glavom gotovo sa zemlje pogodio Harperovu mrežu.

U nastavku dilema nije bilo, a u poslednjih pola sata samo su tri situacije izazvale reakciju sa tribina. Najpre je Džoi Barton sa dve noge pokupio Alonsa i dobio crveni karton u 63. minutu, nešto kasnije Majkl Oven je ušao u igru za Njukasl i dobio ovacije celog Enfilda, da bi u 87. minutu na scenu stupili Brazilci – Aurelio poslao centaršut, a Leiva glavom postavio konačni rezultat.

Do kraja sezone Liverpul ide u goste Vest Hemu i Vest bromu i čeka Totenhem. Da bi došao do prve titule posle 19 godina treba da zabeleži sve pobede, ali i da Mančester Junajted izgubi najmanje šest bodova u mečevima sa Mančester Sitijem, Viganom, Arsenalom i Hal sitijem.

Izvor: B92

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.0.10
Tim kola:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

(78.61 KB, 496x411)

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Kerju raširio krila, pobedila Vila

Aston Vila je izašla iz krize, bar rezultatske, a Hal je upao u još veće probleme posle poslednje utakmice 35. kola Premijer lige.

Pobednika duela na "Vila parku" odlučio je Džon Kerju golom u 34. minutu - 1:0.

Oba tima su utakmicu dočekala posle katastrofalnih serija. Aston Vila je u minula tri kola isto toliko puta remizirala, što je bio boljitak u odnosu na prethodna četiri uzastopna poraza. Ekipa Martina O'Nila nije pobedila u čak devet uzastopnih mečeva.

Tokom te serije su i nestale ambicije o plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ipak, Vila je sada preskočila Everton i domogla se petog mesta na tabeli.

S druge strane, menadžeru Filu Braunu i njegovim izabranicima tek predstoji borba za opstanak. Posle poraza u Birmingemu, što im je četvrti uzastopni (sedam mečeva bez pobede), ostali su na samo tri boda prednosti u odnosu na Midlzbro i Njukasl, ekipe na pozicijama koje vode u Čempionšip.

Muka po Brauna je bila veća od devetog minuta utakmice sa Aston Vilom kada je posle sudara sa Džejmsom Milnerom, povređen Jan Ešbi, zbog čega je morao da napusti igru.