Tema: Fudbal: Engleska Premier liga 2008/2009  (Pročitano 59615 puta)

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Vidić častio Liverpul

Liverpul je prvi put u poslednjih pet godina savladao Mančester na njegovom bunjištu i učinio prvenstvo u Premijer ligi zanimljivijim. Razlika između dva kluba je sada četiri boda, a Mančester ima utakmicu manje.

Četa Rafaela Beniteza je zasluženo ubedljivo slavila pobedu protiv lidera engleskog šampionata - 4:1. Ovo je i prvi trijumf popularnog Rafe na Old Trafordu otkako je u junu 2004. seo na klupu Liverpula.

Mančester je došao u vođstvo u 23. minutu iz jedanaesterca preko Kristijana Ronalda. Prethodno je golman Rejna bio neoprezan i oborio Korejanca Parka.

Samo pet minuta kasnije je Vidić kumovao izjednačenju Liverpula. Najpre nije glavom intervenisao kod dubinske lopte, posle čega ga je Fernando Tores pretrčao, nadmudrio i lako matirao Van der Sara.

Kerik je zapretio Liverpulu udarcem iz daljine u 42. minutu, a već u sledećem napadu je tim sa Enfilda došao do vođstva. Evra je u šesnaestercu "đavola" oborio Džerarda, a kapiten gostiju je sam preuzeo odgovornost i pogodio.

Drugi deo meča je počeo inicijativom Mančestera, ali Tevez nije iskoristio svoje šanse. Ser Aleks Ferguson je, u želji da promeni situaciju na terenu u 73. minutu izvršio trostruku izmenu i osvežio tim Skolsom, Gigsom i Berbatovim.

To nije donelo rezultat. Već u 76. minutu je Vidić prelomio meč na stranu gostiju. Loše je odreagovao u trenutku kada se lopta odbila do Džerarda, i srušio ga. Isključen je iako nije bio poslednji igrač odbrane Mančestera, a Aurelio je precizno izveo slobodan udarac - 1:3.

U sudijskoj nadoknadi je Liverpul postigao još jedan gol i tako rezultatski potpuno demolirao aktuelnog šampiona. Posle dalekog degažmana Reine, specijalista za golove u kasnoj fazi meča, fantastično je lobovao Van der Sara i potvrdio trijumf Liverpula.

Zoran Tošić ni ovoga puta nije bio u kombinaciji za tim Aleksa Fergusona.

Konačno - Aršavin

Triumfom u Ligi šampiona protiv Rome, Arsenal je čini se dobio na samopozudanju i protiv Blekburna slavio ubedljivo - 4:0. Time se domogao četvrte pozicije, odnosno izjednačio se po broju bodova sa Aston Vilom, koja je u nedelju domaćin Totenhemu.

Osim tri boda Arsenal je dobio i Andreja Aršavina, koji je zablistao sa dva gola.

Vest Hem - Vest Bromvič Albion

TABELA: Mančester Junajted (-1)65, Liverpul 61, Čelsi (-1)58, Aston Vila(-1) 52, Arsenal 52, Everton 48, Vest Hem (-1) 39, Vigan 38, Fulam 37, Mančester siti (-1) 35, Bolton 33, Totenhem (-1) 32, Sanderlend 32, Hal 33, Portsmut 29, Stouk 29, Njukasl 29, Blekburn 27, Midlzbro 27, VBA (-1) 22.

Izvor: MTS-Mondo

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Stoprocentni Hidink!

Ruski selektor Gus Hidink preporodio je fudbalere Čelsija, koji pod njegovim vođstvom imaju maksimalan učinak u engleskoj Premijer ligi.

"Plavci" su protiv Mančester sitija (1:0) zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu i bodovno se izjednačili sa Liverpulom, koji je u subotu protutnjao Old Trafordom (4:1). Sada oba tima imaju četiri boda manje od Mančester junajteda, ali i jednu odigranu utakmicu više.

Jedini gol na Stamford Bridžu u nedelju popodne je postigao Mikael Esijen u 18. minutu.

Frenk Lampard je već u drugom minutu zatresao mrežu "građana" posle centaršuta Esijena, ali je arbitar Majk Rajli prihvatio signalizaciju pomoćnika i poništio gol zbog ofsajda.

Isti dvojac učestvovao je u akciji kod postizanja pobedonosnog pogotka, samo su se uloge asistenta i egzekutora promenile. Lampard je uočio Esijena na ivici šesnaesterca i brzo izveo "slobodnjak". Reprezentativac Gane je iz prve, pomalo nespretno, uhvatio volej, ali je lopta ipak odsela u gornjem levom uglu - 1:0.

U nastavku utakmice, domaćin je konstatno napadao, ređao prilike, od kojih je najbolja bila stativa Brazilca Beletija u 63. minutu. Rezultat je ostao nepromenjen zbog nepreciznosti Čelsijevih napadača, ali i solidnog izdanja gostujućeg golmana Šeja Givena.

U svakom slučaju, "prijateljska molba" Romana Abramoviča da Hidink pomogne i zameni Luiza Felipea Skolarija, urodila je plodom pošto su "plavci" redom srušili Aston Vilu, Vigan, Portsmut i sada Mančester siti.

Jedini remi upisali su u Torinu protiv Juventusa (2:2), ali im on nije teško pao jer su i sa tim rezultatom izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

REZULTATI 29. KOLA:

Čelsi - Mančester Siti 1:0
(Esijen 18)

Aston Vila - Totenhem (17.00)

IGRANO U SUBOTU:

(Ronaldo pen 23 - Tores 28, Džerard pen 44, Aurelio 77, Dosena 90)

(Aršavin 2, 65, Ebue 88, 90p)

(K. Dejvis 45 - Džonson 42, S. Dejvis 56, Kamara 88)

(Žo 18, Leskot 24, Felaini 90 - Šoukros 52)

(Đovani 9 - S. Tejlor 45)

Midlsbro - Portsmut 1:1
(King 90 - Krauč 30)

(Ledbiter 41 - Votson 12, N'Zogbija 45)

U PONEDELJAK:

TABELA: Mančester Junajted (-1) 65, Liverpul 61, Čelsi 61, Aston Vila (-1) 52, Arsenal 52, Everton 48, Vest Hem (-1) 39, Vigan 38, Fulam 37, Mančester siti 35, Bolton 33, Hal 33, Totenhem (-1) 32, Sanderlend 32, Blekburn 30, Njukasl 29, Portsmut (-1) 29, Stouk 29, Midlsbro 27, VBA (-1) 22.

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Stoprocentni Hidink, Vila u padu

Aston Vila je posle dužeg vremena skliznula sa četvrte pozicije, koja idućeg avgusta vodi u kvalifikacije za elitno kontinentalno takmičenje.

Tim Martina O'Nila je na svom stadionu izgubio od Totenhema - 1:2, koji joj se revanširao za septembarski poraz na Vajt Hart Lejnu.

Džermejn Dženas glavom i Daren Bent uklizavanjem, zatresli su mrežu iz neposredne blizine, posle neuspelih intervencija veterana među stativama Breda Fridela. Visoki Norvežanin Džon Kerju uspeo je šest minuta pre kraja da prepolovi vođstvo gostiju, ali do kraja nije pravih bilo šansi za izjednačenje.

(Esijen 18)

Aston Vila - Totenhem 1:2
(Kerju 85 - Dženas 5, Bent 50)

Vest Hem - Vest Bromvič Albion (21.00)

TABELA: Mančester Junajted (-1) 65, Liverpul 61, Čelsi 61, Arsenal 52, Aston Vila 52, Everton 48, Vest Hem (-1) 39, Vigan 38, Fulam 37, Mančester siti 35, Totenhem 35, Bolton 33, Hal 33, Sanderlend 32, Blekburn 30, Njukasl 29, Portsmut (-1) 29, Stouk 29, Midlsbro 27, VBA (-1) 22 boda.

Moderator

Opera 9.63
Nula na Apton parku

Fudbaleri Vest Hema i Vest Bromvič Albiona igrali su bez golova u poslednjoj utakmici 29. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Vest Bromviča je ovim remijem prekinula niz od pet poraza, ali je i pored toga prikovana za dno tabele sa 23 boda. Sa druge strane, Vest Hem je pružio neočekivano lošu partiju na domaćem terenu. "Čekićari" sada imaju 40 bodova i sedmi su na tabeli.

Ostali dueli 29. kola odigrani su u subotu i nedelju, a u centru pažnje bio je duel na Old Trafordu gde je Liverpul savladao Mančester junajted sa ubedljivih 4:1.

Aston Vila – Totenhem 1:2

Na tabeli vodi Mančester junajted sa 65 bodova iz 28 mečeva, drugo mesto dele Čelsi i Liverpul sa četiri boda manje, a iza je Arsenal sa 52 boda...

Izvor: B92

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Liverpul novi lider!

Izraelski reprezentativac Josi Benajun postigao je gol u sudijskoj nadoknadi meča sa Fulamom i Liverpulu doneo pobedu kojom se vratio na vrh tabele!

Tim sa Enfilda ostaće lider najmanje do nedelje popodne, kada Mančester junajted, koji ima dva boda i dve utakmice manje, dočekuje četvrtoplasiranu Aston Vilu.

Fulam je pružio jak otpor favoritu, ali nije uspeo da ponovi podvig iz prethodnog kola, kada su na Krejven Kotidžu pali i "crveni đavoli". Ekipa Roja Hodžsona bila je nadomak boda, ali uz dosta sreće, pošto su igrači Liverpula čak četiri puta pogodili okvir gola!

Andrea Dosena dva puta je udarcima glavom zatresao prečku, Ćabi Alonso iz voleja je takođe pogodio prečku, a Fernando Tores stativu.

Benajun je ušao sa klupe za rezerve desetak minuta pre kraja i pre pobedonosnog gola uspeo da promaši dve dobre šanse. Na kraju ga je lopta "pronašla" u kaznenom prostoru i Izraelac je šutom u gornji ugao doneo "crvenima" zaslužen trijumf.

Čelsi prejak za Širera

Legendarni engleski centarfor Alan Širer nije imao slavan početak na klupi Njukasla.

Čelsi je pogocima Frenka Lamparda i Florana Malude u gostima pobedio "svrake" (2:0) i ostao u trci za titulom, pošto za novim liderom Liverpulom zaostaje tri boda.

Doskorašnji televizijski komentator, koji je najbolji strelac u istoriji Premijeršipa sa 206 golova, postavio je dobru taktiku i nepun sat vremena držao bod u džepu. Onda je usledio "blickrig" londonske ekipe, koja je za samo devet minuta rešila meč.

Prvo je u 56. minutu, posle udarca Nikolasa Anelke, Lampard poslao loptu u mrežu Stiva Harpera, a osam minuta kasnije Maluda stavio tačku na 19. ovosezonski trijumf Čelsija.

Arsenal je zahvaljujući dvostrukom strelcu Emanuelu Adebajoru nadigrao Mančester siti (2:0) i učvrstio se na četvrtoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. To mesto juri i Aston Vila.

Blekburn je napravio preokret protiv Totenhema (2:1) i stigao do važne pobede u borbi za opstanak. Robi Kin iz penala je doveo "pevce" do prednosti, ali su Roversi pogocima Benija Mekartija i rezerviste Andrea Ojera u poslednjih deset minuta osvojili bodove.

REZULTATI 31. KOLA:

Blekburn - Totenhem 2:1 (0:1)
(Mekarti 82, Ojer 89 - Kin 30 penal)

Arsenal - Mančester siti 2:0 (1:0)
(Adebajor 8, 49)

Bolton - Midlsbro 4:1 (2:1)
(Dejvis 8, Kejhil 44, Tejlor 78, Gardner 84 - O’Nil 38)

Mančester junajted - Aston Vila (17.00)

TABELA: Liverpul 67, Mančester Junajted (-2) 65, Čelsi 64, Arsenal 58, Aston Vila (-1) 52, Everton (-1) 48, Vest Hem 44, Vigan (-1) 41, Fulam 40, Mančester siti 38, Totenhem 38, Bolton 37, Stouk 35, Blekburn 34, Hal 34, Portsmut (-1) 33, Sanderlend 32, Njukasl 29, Midlsbro 27, VBA 24 boda.

Supermoderator
Legenda foruma

Zodijak Aries
Poruke 42390
Mozilla Firefox 3.0.8
"Đavoli" ne daju vrh, Everton ubedljiv

Fudblaeri Evertona zabeležili su ubedljivu pobedu nad Viganom u meču 31. kola engleske Premijer lige i učvrstili se pri vrhu tabele.

U derbiju kola Mančester Junajted je teškom mukom savladao Aston Vilu. Aktuelni šampion je oslabljen neigranjem Vidića i Runija uspeo da povede, ali je usledio preokret gostiju iz Birmingema koji su do ovog meča imali seriju od osam mečeva bez pobede. Ipak, u poslednjih 10 minuta viđen je novi preokret i bodovi su ipak ostali na Old Trafordu. Junaci uspeha bili su Kristijano Ronaldo sa dva gola i mladi rezervista, 18-ogodišnji Italijan Makeda, koji je doneo pobedu u nadoknadi vremena.

Rezultati:

Everton - Vigan 4:0 (1:0)
Žo 27', 51', Felaini 47', Osman 61'

Mančester Junajted - Aston Vila 3:2 (1:1)
Ronaldo 14', 80', Makeda 90' - Kerju 30', Agbonlahor 58'

Tabela: Mančester Junajted (meč manje) 69 bodova, Liverpul, Čelsi 64, Arsenal 58, Aston Vila 53, Everton 51, itd.

Izvor: Sportska Centrala
Pogledaj profil Twitter

Moderator

Opera 9.63
Premijer liga - najava 32. kola

Borba za šampionsku titulu u Engleskoj je i dalje veoma interesantna, baš kao i borba za opstanak u ligi. Upravo će dueli timova iz vrha sa onima iz donjeg dela tabele obeležiti ovo kolo. Vodeći Mančester Junajted gostuje Sanderlendu koji je u poslednjih pet kola uzeo samo bod, dok Liverpul dočekuje ekipu Blekburna koja je malo popravila učinak, ali i dalje nije sasvim bezbedna. Čelsi je domaćin Boltonu koji ipak ne bi trebalo da brine za opstanak i bilo bi iznenađenje da bodovi ne ostanu na Stamford Bridžu.

Jedan od ključnih mečeva u borbi za opstanak odigraće Stouk i Njukasl. Domaćin je dobio tri od poslednja četiri susreta i rasterećeniji čeka ovaj meč, dok "svrakama" koje su u poslednjih pet kola uzele samo bod jedino pobeda ostavlja nadu. U još težem položaju je Midlzbro koji takođe mora da ide na pobedu protiv Hala, još jedne od ekipa koja nije sasvim spokojna kada je reč o borbi za opstanak. Po mnogima već otpisani Vest Bromvič gostuje Portsmutu koji bi pobedom napravio značajn iskorak od opasne zone.

17:10h Mančester Siti - Fulam

Tabela: Mančester Junajted (meč manje) 68, Liverpul 67, Čelsi 64, Arsenal 58, Aston Vila 52, Everton 51, itd.

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Makeda ponovo spasio Đavole

Mančester junajted uspeo je da zadrži lidersku poziciju i posle 32. kola Premijer lige, ponovo zahvaljujući Federiku Makedi.

Italijanski tinejdžer (17), koji je u prošlom kolu u sudijskoj nadoknadi vremena dao gol za pobedu nad Aston Vilom (3:2), ovoga puta presudio je Sanderlendu - 2:1.

Ekipa Aleksa Fergusona došla je do trijumfa uz mnogo sreće pošto je Sanderlend bio ravnopravan protivnik, a za pobedu mogu da zahvale i sreći.

Igrao se 76. minut kada je Majkl Kerik raspalio sa 25 metara, a lopta je na putu do gola pogodila Makedu, promenila smer i odbila se u mrežu za vođstvo gostiju - 2:1.

Makeda je tako "ni kriv ni dužan" zabeležio svoj drugi gol u drugom nastupu, i to opet odlučujući.

Pre toga vodeći gol za Mančester postigao je Skols u 19. minutu, a "crne mačke" uzvratile su preko Kenvejna Džonsa u 55.

Ben Foster, kome je Ferguson pružio priliku umesto Van der Sara, loše je procenio let lopte kod centaršuta, pa napadaču Sanderlenda nije bilo teško da je sa dva metra pošalje u mrežu.

Mančester se tako nakon nešto više od dva sata provedena na drugom mestu vratio na lidersku poziciju pretekavši Liverpul, koji je u premijernom meču 32. kola ubedljivo savladao Blekburn - 4:0.

Čelsi je na Stamford bridžu umalo prokockao vođstvo od čak četiri gola protiv Boltona. "Plavci" su vodili 4:0 pogocima Balaka, Drogbe (dva) i Lamparda, ali se njihova igra raspala kada je trener Gus Hidink zamenio poslednju dvojicu.

Gosti iz Boltona uspeli su za samo osam minuta, od 70. do 78, da tri puta zatresu mrežu Čelsija, ali domaći navijači ipak su odahnuli nakon poslednjeg sudijskog zvižduka pošto je na semaforu ostalo 4:3.

I drugi londonski klub iz "velike četvorke" poigravao se sa živcima navijača. Arsenal je gubio na gostovanju Viganu da bi u drugom polvremenu preokrenuo na 4:1, a treći i četvrti gol "tobdžije" su postigle u poslednjem mintutu meča.

Premijer liga, 32. kolo:

Liverpul - Blekburn 4:0
/Tores 5, 34, Ager 83, Ngong 90/

Čelsi - Bolton 4:3
(Balak 40, Drogba 48, 63, Lampard 60 penal - O'Brajen 70, Beshem 74, Tejlor 78)

Midlsbro - Hal 3:1
(Tunčaj 3, Bejts 29, King 88 - Manuči 9)

Portsmut - VBA 2:2
(Kabul 33, Kranjčar 65 - Grining 48, Brant 62)

Sanderlend - Mančester j. 1:2
(Džons 55 - Skols 19, Makeda 76)

Totenhem - Vest Hem 1:0
(Pavličenko 65)

Vigan - Arsenal 1:4
(Mido 18 - Volkot 61, Silvestre 71, Aršavin 90, Bilong 90)

Stouk - Njukasl 1:1
(Faje 33 - Kerol 81)

U nedelju:

Aston Vila - Everton (15.00)
Mančester siti - Fulam (17.10)

TABELA: Mančester junajted (-1) 71, Liverpul 70, Čelsi 67, Arsenal 61, Aston Vila (-1) 52, Everton (-1) 51, Vest Hem 44, Vigan 41, Totenhem 41, Fulam (-1) 40, Mančester siti (-1) 38, Bolton 37, Stouk 36, Blekburn 34, Hal 34, Portsmut (-1) 34, Sanderlend 32, Midlsbro 30, Njukasl 30, VBA 25 bodova.

Moderator

Opera 9.63
PREMIJER: Fulam šokirao "građane"

Mančester siti razočarao je svoje navijače porazom 1:3 od Fulama u poslednjem meču 32. kola engleske Premijer Lige.

Ekipa Marka Hjuza pre početka ove sezone nadala se borbi za vrh tabele, ali "građani" će biti srećni ako se do kraja engleskog šampionata zadrže na sredini tabele.

Navijači na Gradskom stadionu u Mančesteru ponadali su se u 19. minutu, kada je pogodio Ajrlend da će ih njihovi ljubimci konačno obradovati, posle prvenstvenog poraza od Arsenala i Hamburga u Kupu UEFA, ali raspoloženje na tribinama trajalo je do odlaska na odmor.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Fulamu da izjednači, preko Dempsija, zatim je goste u vođstvo doveo Etuhu, da bi Dempsi drugim pogotkom u 83. minutu zapečatio sudbinu najbogatijeg tima na planeti.

Izvanredan meč na Vila Parku odigrali su peta i šesta ekipa na tabeli, Aston Vila i Everton, ali na kraju nije bilo pobednika.

Gostujući tim dva puta je imao prednost od dva gola (2:0 i 3:1), ali je kapiten domaćih Geret Beri iz penala u 66. minutu postavio konačnih - 3:3.

Zanimljivo je da su u prvom delu svi golovi "pali" iz peterca.