Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:58:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Francuska kuhinja  (Pročitano 21863 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Curka nadevena kestenom


1 ćurka
40 kestenova
600 grama svinskog buta
200 gr mlevenog sala
2 čaše konjaka
so
Biber
najkvirc
slanina
 

Kupite mladu, uhranjenu ćurku, dobro iscedjenu. Oljustite pripremljeni kesten, spustite ga u hladnu vodu. Kuvajte. Čim voda provri, oljuštite i skramu, tako da kesten ostane beo. U drugoj vodi kuvajte kesten 15 minuta. Dok se kesten bari sameljite na vodenici za meso, svinjski but i to dva puta. Dodajte 200 g očišćenog i samlevenog sala. Sve dobro izmešajte, i nalijte sa dve čašice konjaka. Posolite, pobiberite. Dodajte najkvirc. Lagano izmešajte sa kuvanim kestenom, pokušajte da se kesten ne raspadne. Ovim nadevom napunite ćurku. Ćurku obavijte slaninom, uvežite kanapom, i zavijte je u papir za pečenje. U pleh stavite rešetku ili daščice, tako da ćurka prilikom pečenja ne leži na samom plehu. Tako spremljenu ćurku pecite dva sata. Sa pečene ćurke skinite hartiju i slaninu. Pa je pecite još dok ne dobije rumenu koricu. Pri sečenju ćurke, odvojte belo meso. Njega sečete dužinom na sto tanje režnjeve. Stavite na oval i služite posebno.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Krem Ramverze


6 kašika šećera
3 jajeta
1/2 l mleka
1/2 šipke vanile
kompot od kajsija
 
U šerpu zapremine 1 l, stavite tri kašike šećera. Stavite na laganu vatru i karamelizujte šećer. Čim se šećer istopi šerpu okrećite da karamel pokrije celu šerpu (dno i zidove), pa ostavite da se hladi. Prokuvajte mleko sa parčetom vanile. A tri žumanceta i tri kašike šećera penasto umutite. Od belanaca napravite upola umućeni sneg, pa ih tada sastavite sa žumancima i sve promešajte. Na ovu masu lagano sipajte mleko koje vri, dobro mešajte pazeći da se jaja ne zgrušaju. Sada celu masu sipajte u šerpu sa karamelom, pa stavite u rernu i to u jednu veću šerpu u kojoj vri voda. Pecite pola sata. Ostavite u istoj šerpi da se hladi na ledu. Zatim izručite na stakleni tanjir. Oko krema poređajte polovine kajsija iz kompota. Hladni krem izneti i služiti.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pes a La Melba

6 žumanaca
6 kašika šećera
3/4 l mleka
šipka vanile
1 dl slatke pavlake
maline (ili šumske jagode, breskve...)
maraskino
2 kašike prah šećera
obaren i oljušten badem
 

Napravite sladoled od vanile. To je masa žutog krema koja se pravi na sledeći način: Umutite 6 žumanaca i šećer, penasto. Skuvajte mleko, sa šipkom vanile, pa ključalo mleko postepeno sipajte na umućena žumanca. Vratite na štednjak i lagano miksirajte dok krem ne provri. Skinite sa vatre i mešejte dok ne provri. U rem dodajte jedan dl umućene slatke pavlake i to promešajte. Treba da stoji u zamrzivaču dok se stegne. Dok se sladoled steže napravite voćni pire. Njega možete napraviti tako što ćete ispasirati voće i dodati 2 kašike prah šećera, ako je od jagoda ili malina. Od bresaka se pravi tako sto se ukuva gust sirup od šećera, oljušti 10 bresaka, prepolovi, odstrani koštica. Breskve se stave u sirup i preliju čašicom maraskina. Pred služenje smrynuti krem stavite u caše, preko njega breskve, pa pire i na kraju šlag. Ukrasite obarenim, oljuštenim i isečenim bademom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pita sa krompirom

Testo:
250 gr brasna
140 gr margarina
1,5 dc vode

Nadev:
600 gr krompira
300 gr praziluka
glavica crnog luka
100 gr sitno seckane slanine
4 kasike belog vina
1,5 dcl pavlake
3 zumanceta
1 kasika seckanog persunovog lista
malo ulja
so, biber


Umesiti testo: umesiti brzo brasno i margarin, dodati pola kasicice soli i naznacenu kolicinu hladne vode. Ostaviti na hladnom. Vazno je da se testo ne lepi.
Krompir ocistiti i tanko naseci, kao i luk. Praziluk prodinstati na malo ulja, dodati i seckanu slaninicu. Posoliti, pobiberiti, dodati persunov list i vino, te sve pomesati sa krompirom.
Razvuci testo na okrugli pleh i podici testo i uz valovite ivice kalupa, tako da padaju i preko suda. Upotrebiti dve trecine testa. Staviti nadev, ivice testa podici i privuci ka sredini pitice. Od ostatka testa napraviti okrugli poklopac, kojim se prekriju ovi prikupljeni krajevi testa te tako ceo nadev bude pokriven. Na sredini poklopca napraviti mali otvor. Testo premazati zumancetom.
Peci na 200° C 10 minuta. Zatim kroz otvor uliti 2 zumanceta pomesana sa pavlakom. Peci piticu dalje oko 30 minuta.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Grašak sa povrćem
 

Potrebno je za 4 porcije :

1.   5 manjih glavica crnog luka,
2.   5 zelenih listova salate,
3.   1 kašika maslaca ili margarina,
4.   1 šolja vode,
5.   1/2 kašikice mešanog
      sušenog začina,
6.   1 paketić smrznutog graška
      (300 g),
7.   malo soli i bibera,
8.   1 kockica šećera,
9.   2 ravne kašikice gustina.

Oljuštiti luk i iseći ga na osmine. Oprati zelenu salatu i izrezati je na duguljaste komade. Pirjaniti luk i salatu na maslacu ili margarinu, dodati malo vode i mešanog sušenog začina. Pirjaniti 5 minuta. Dodati smrznuti grašak, so, biber i kockicu šećera. Poklopiti i pirjaniti 3 minuta. Gustin razmutiti sa 1/3 šolje hladne vode. Dodati uz stalno mešanje povrću i prokuvati. Grašak začiniti i servirati uz teleće pečenje, pikantne omlete sa slaninom, pečene piliće ili uz pečenu plovku.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Piperada
 

Potrebno je za 4 porcije :

1.   100 g sirove šunke,
2.   2 zelene ili crvene paprike,
3.   2 glavice crnog luka,
4.   2 čena belog luka,
5.   2 velika zrela paradajza,
6.   2 kašike ulja, so, biber,
7.   1 kašikica majčine dušice,
8.   8 jaja.

Šunku i dobro oprane i očišćene paprike iseći na duguljaste komade. Iseckati oljušten beli i crni luk. Paradajz spustiti na trenutak u vrijuću vodu i svući kožicu. Prepoloviti paradajz, izvaditi semenke, a zatim ga iseći na duguljaste komade. Propržiti šunku na zagrejanom ulju i izvaditi je. Dodati crni i beli luk i papriku i pržiti 10 minuta. Dodati paradajz i začine i sve pirjaniti još 50 minuta. Ulupati jaja. Poklopiti i pirjaniti još nekoliko minuta. Na kraju posuti seckanim komadićima šunke.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Ratatu sa kobasicom
 

Potrebno je za 4 porcije :

1.    400 g žute paprike,
2.    1 plavi patlidžan,
3.    2 tikvice,
4.    400 g krompira,
5.    400 g luka,
6.    2 kašike maslinovog ulja,
7.    4 čena belog luka,
8.    konzerva paradajza u
       komadima (850ml),
9.    250 ml supe, so, biber,
10.  4 kobasice,
11.  1 kašika seckanog bosiljka ili
       kašičica sušenog.

Oprati i očistiti povrće. Oljuštiti krompire i luk i iseckati ih, kao i ostalo povrće, na krupne kocke (oko 4 x 4 cm). Zagrejati ulje i propržiti luk. Dodati ostalo povrće, sem krompira i pržiti 3 minuta. Iseckati beli luk i staviti u šerpu. Dodati zatim paradajz, supu, malo soli i bibera. Krčkati oko 25 minuta. Oko 5 minuta pred kraj, dodati kobasice isečene na kolutove i začiniti bosiljkom. Vreme pripremanja oko 45 minuta.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ala ih mrzim, ala ih mrzim, ala ih mrrrziiiiiiiiiiiiimmmm.... zbog svog onog sira .. i svega Smile hocu i ja Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
File a la Strazbur

goveđi file (biftek)
guščija džigerica
aspik
so i biber
zacini po ukusu
 
Goveđi file očistite od žilica i masnoća. Dobro ga operite, posušite kuhinjskom krpom, pa ga dobro utrljajte začinima, naka odtoji pola sata. Ispržite goveđi file tako da iznutra ostane roze boje. Prženi file ohladite i isecite na lepe tanke režnjeve. Na svako iseceno parče filea stavite režanj ispržene guščije džigerice. Svaki režanj preliti sapikom. Pa kad se aspik stegne. Isecite tako da svaki komad bude iste veličine. Sada uymite činiju i ređajte parče uz parče filea sa stegnutim aspikom, tako da izgleda da je file u celini a ne seceni. Ostavite da se ponovo malo stegne. Pa ga onda celog prelijte upola stegnutim aspikom, jer će se tek tada podjednako file glazirati. Preostali stegnuti aspik isecite na sitne kocke i njime ukrasite okolo celog filea.
 

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Francuski krompir s jajima




Sastojci

1 kg krompira
100 grama margarina
4 tvrdo kuvana jaja
glavica proprženog crnog luka
1 čaša kisele pavlake (200 grama)
100 grama struganog parmezana
1/2 kašike brašna
2-3 kašike prezle
so, biber i aleva paprika po ukusu
malo sitno seckanog peršuna

Način pripreme

Obaren i ohlađen krompir iseći na kolutove. U podmazan vatrostalan sud staviti polovinu krompira, naređati kolutove jaja, iseckan peršun i luk. Prekriti krompirom.

Izmešati pavlaku, parmezan, brašno, so, biber i alevu papriku po ukusu i preliti preko krompira. Posuti prezlom i grudvicama margarina. Peći u dobro zagrejanoj rerni 10-15 minuta. Služiti kao glavno jelo uz sezonsku salatu.

Moj predlog je da pre toga poslužite ekspres paradajz čorbu.

Vreme pripreme: 45 minuta


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:58:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.