Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:25:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fizika nemogućeg ~ Michio Kaku  (Pročitano 39882 puta)
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
LG Frizider
Везе ја немам о чему вас двојица причате ал имам неки осећај да је Кулиџа одвалио бф-а од живота Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
To svakako  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
Apple iPhone7
... jel' cuo neko za dr. Sergej Sitka ... akademik Ukrajinske Akademije Nauka i Umetnosti ... Smile

jel to onaj sto je gostovao kod nas i pricao o lecenju energetskim poljem tacke

... e, bas taj ... inace, pricao on o jos mnogo toga, samo ga izgleda niko ne slusa ... covek radi stoj na jednoj ruci u 81.-oj godini, pa vi vidite ...  Smile
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
... jel' cuo neko za dr. Sergej Sitka ... akademik Ukrajinske Akademije Nauka i Umetnosti ... Smile

jel to onaj sto je gostovao kod nas i pricao o lecenju energetskim poljem tacke

... e, bas taj ... inace, pricao on o jos mnogo toga, samo ga izgleda niko ne slusa ... covek radi stoj na jednoj ruci u 81.-oj godini, pa vi vidite ...  Smile

trazim tu emisiju al nigde je nema,2x su je davali i uvek sam doso pred kraj
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8

Da li prosto nisi pročitao šta sam napisao, ili nisi razumeo? Evo, citiraću sam sebe: "Standardni model je i dalje jedini upotrebljiv model iako poseduje brojne nekompatibilnosti baš zbog neslaganja sa fizikom makrosveta. Superstring, supergravity i ostale srodne teorije su (još uvek skoro potpuno eksperimentalno neutemeljeni) pokušaji da se ujedine teorije "mikro" i "makro" sveta." Zatim sam dao citat iz Kaku-ove knjige, u kojem, između ostalog, stoji to isto što si sad rekao. A to isto sam i ja rekao (??)


 Smile poshto si i sam priznao da se standardni model ne slaze sa GTR , kao i da ne pruza teorijsku osnovu za putovanje kroz vreme (mada je esplicitno ne zabranjuje  Smile ) , kao i to da vec postoje teorije koje pokushavaju da nadomeste njegove nedostatke - ostaje ppitanje u chemu je problem ?  Smile



Citat

Nije taj problem rešen, već je taj primer iskorišćen da se pokaže da se do konstante dolazi na osnovu uslova normalizacije. Uslov normalizacije je, prosto rečeno, uslov po kojem je verovatnoća nalaženja čestice u datom prostoru  jednaka 1. U posmatranom primeru, to je deo prostora od x=0 do x=a. Drugim rečima, čestica je sigurno tu (verovatnoća njenog nalaženja je 1). To kaže ta formula. Primer koji si linkovao samo koristi ovaj uslov da nađe konstantu A. Nema, dakle, nikakvih "problema normalizacije", to je samo matematički izražen uslov da je čestica sigurno tu, što je i logično jer je jama sa beskonačno visokim barijerama pa čestica ne može da "pobegne" iz nje.

E sad, ja sam ti tražio dozvoljene energije Ψn za talasnu funkciju (gustinu stanja G(E) nisi ni pomenuo), a Ψn ne zavisi ni od vremena niti je kompleksna. Funkcija data na stranici koju si linkovao, sadrži i vreme t i kompleksna je. Kada, pored uslova normalizacije, razviješ formu koja je tamo data, primenom Euler-ovog obrasca ejx=cos(x)+jsin(x), nađeš opšte rešenje jednačine i na njega upotrebiš i početne uslove Ψ(0)=0 i Ψ(a)=0, tek tada dobijaš traženo Ψn koje predstavlja stojeće talase. Pored uslova normiranosti, moraš, dakle, da primeniš i početne uslove Ψ(0)=0 i Ψ(a)=0 da bi dobio rešenje. Koje, btw, još nisam video...



e nije shija nego vrat .  Smile Smile uzmi ti onda izrachunaj psi bez normalizacije  Smile Smile

mali savet za tebe : kad budesh izlazio na ispit nemoj da razvijash funkciju u oblik sa sin i cos nego ostani u kompleksnom domenu jer se tako brze rachuna  Smile .

ono shto ti trazish nije gustina stanja (to je neshto drugo i odnosi se na kontinualne raspodele ) , vec dozvoljena energetska stanja ili kvantizaciju energije . poshto si (kako-tako  Smile ) izrachunao frekvenciju , verujem da ce chak i tebi ovo biti trivijalno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
e nije shija nego vrat .  Smile Smile uzmi ti onda izrachunaj psi bez normalizacije  Smile Smile
Pa to se najčešće tako i radi. Evo: Ψ(x)=A*sin(n*pi*x/a). Normiranje, u ovom slučaju, služi samo za školske zadatke. U praksi, na primer, ovaj najprostiji model se može koristiti da se opiše elektron u tankom (mikronskom) sloju poluprovodnika (npr. Silicijuma). Opšte rešenje jednačine sadrži konstantu koja predstavlja amplitudu talasne funkcije. Ako treba da rešiš školski zadatak, onda koristiš uslov normiranosti. Međutim, u praksi je obično od interesa oblik talasne funkcije, a usvaja se bilo kakva amplituda A, neki broj pogodan za razmatranje ili vizuelizaciju. Ti možeš da nacrtaš oblik Ψ(x) bez obzira da li je funkcija pomnožena konstantom 0,02 ili 7. Oblik je isti. Međutim, da bi uopšte mogao da nacrtaš Ψ(x) moraš je prikazati u realnom domenu, jer x je realan broj (koordinata, dakle dužina, u Silicijumu npr. nekoliko nanometara). Ako ostaviš kompleksnu formu, nema ništa od toga. U praksi je mnogo važnije da se oslobodiš imaginarnog dela funkcije.

mali savet za tebe : kad budesh izlazio na ispit nemoj da razvijash funkciju u oblik sa sin i cos nego ostani u kompleksnom domenu jer se tako brze rachuna  Smile .
Prilično si opterećen ispitima, u svakom drugom postu ih pominješ. To znači ili da si upisao neki truo fakultet, ili, što je mnogo verovatnije, da ti na studijama loše ide. Trebalo ti je dva dana da odgovoriš na post. Očigledno je šta radiš. Prvo riješ po internetu, pa ako ne nađeš tamo, pitaš nekoga ko zna kvantnu. Ali pošto ne može od tebe da napravi instant-znalca, onda su ti odgovori nesuvisli, u stilu gluvih telefona. Do sada nisam video da si bilo šta sam izračunao...

ono shto ti trazish nije gustina stanja (to je neshto drugo i odnosi se na kontinualne raspodele ) , vec dozvoljena energetska stanja ili kvantizaciju energije . poshto si (kako-tako  Smile ) izrachunao frekvenciju , verujem da ce chak i tebi ovo biti trivijalno  Smile
Ne, tražio sam baš gustinu stanja. Taj koga si pitao, rekao ti je da egzaktna gustina stanja može da se definiše samo u kontinualnim raspodelama, dakle tamo gde je broj stanja u svakom "koraku" velik, pa se u statističkoj fizici modeluje kao kontinualna gustina (iako to zapravo ni tada nije), dok se u vezanim stanjima traže energije dozvoljenih stanja. Znajući da nećeš dobiti odgovor koji tražiš (jer se ovo retko javlja u školskim zadacima, ali se koristi u praksi), pitao sam te baš da odrediš gustinu stanja u energetskom prostoru G(E). Da budem sasvim jasan, to jeste približna formula i tačnija je za veće vrednosti Nk (to je broj stanja). Dakle: Nk=dk/∆k, gde je Nk broj stanja, dk je interval a ∆k je korak između dva uzastopna stanja. E sad, mene ne zanima G(k) u k-prostoru, već G(E) u energetskom prostoru. Prilično je jednostavno da se izračuna, to priznajem. A pošto si pomenuo dozvoljene energije, a nisi izračunao čak ni njih, hajde da vidim da li znaš bar to. Ali nemoj sa interneta da prepišeš link na rešenje, već da vidim kako si do tog (trivijalnog) rešenja došao  Smile  Slobodno koristi neki matematički paket (ako umeš), nije suština ovde da pokažeš da znaš nešto malo matematike, već odakle si i kako došao do rešenja. Pri tome, ako budeš koristio mašinu, onda bi trebalo da uradiš realniji, 3D-model. Da li znaš rešenje za njega? Smile
« Poslednja izmena: 29. Jul 2010, 16:56:36 od Coolidge »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Mislim da je mr. Coolidge raskrinkao dotičnog Bf-a , ili mi se čini......  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8

Pa to se najčešće tako i radi. Evo: Ψ(x)=A*sin(n*pi*x/a). Normiranje, u ovom slučaju, služi samo za školske zadatke. U praksi, na primer, ovaj najprostiji model se može koristiti da se opiše elektron u tankom (mikronskom) sloju poluprovodnika (npr. Silicijuma). Opšte rešenje jednačine sadrži konstantu koja predstavlja amplitudu talasne funkcije. Ako treba da rešiš školski zadatak, onda koristiš uslov normiranosti. Međutim, u praksi je obično od interesa oblik talasne funkcije, a usvaja se bilo kakva amplituda A, neki broj pogodan za razmatranje ili vizuelizaciju. Ti možeš da nacrtaš oblik Ψ(x) bez obzira da li je funkcija pomnožena konstantom 0,02 ili 7. Oblik je isti. Međutim, da bi uopšte mogao da nacrtaš Ψ(x) moraš je prikazati u realnom domenu, jer x je realan broj (koordinata, dakle dužina, u Silicijumu npr. nekoliko nanometara). Ako ostaviš kompleksnu formu, nema ništa od toga. U praksi je mnogo važnije da se oslobodiš imaginarnog dela funkcije.


Prilično si opterećen ispitima, u svakom drugom postu ih pominješ. To znači ili da si upisao neki truo fakultet, ili, što je mnogo verovatnije, da ti na studijama loše ide. Trebalo ti je dva dana da odgovoriš na post. Očigledno je šta radiš. Prvo riješ po internetu, pa ako ne nađeš tamo, pitaš nekoga ko zna kvantnu. Ali pošto ne može od tebe da napravi instant-znalca, onda su ti odgovori nesuvisli, u stilu gluvih telefona. Do sada nisam video da si bilo šta sam izračunao...

Ne, tražio sam baš gustinu stanja. Taj koga si pitao, rekao ti je da egzaktna gustina stanja može da se definiše samo u kontinualnim raspodelama, dakle tamo gde je broj stanja u svakom "koraku" velik, pa se u statističkoj fizici modeluje kao kontinualna gustina (iako to zapravo ni tada nije), dok se u vezanim stanjima traže energije dozvoljenih stanja. Znajući da nećeš dobiti odgovor koji tražiš (jer se ovo retko javlja u školskim zadacima, ali se koristi u praksi), pitao sam te baš da odrediš gustinu stanja u energetskom prostoru G(E). Da budem sasvim jasan, to jeste približna formula i tačnija je za veće vrednosti Nk (to je broj stanja). Dakle: Nk=dk/∆k, gde je Nk broj stanja, dk je interval a ∆k je korak između dva uzastopna stanja. E sad, mene ne zanima G(k) u k-prostoru, već G(E) u energetskom prostoru. Prilično je jednostavno da se izračuna, to priznajem. A pošto si pomenuo dozvoljene energije, a nisi izračunao čak ni njih, hajde da vidim da li znaš bar to. Ali nemoj sa interneta da prepišeš link na rešenje, već da vidim kako si do tog (trivijalnog) rešenja došao  Smile  Slobodno koristi neki matematički paket (ako umeš), nije suština ovde da pokažeš da znaš nešto malo matematike, već odakle si i kako došao do rešenja. Pri tome, ako budeš koristio mašinu, onda bi trebalo da uradiš realniji, 3D-model. Da li znaš rešenje za njega? Smile



ne to se najceshce tako ne radi  Smile . zato shto niko nije lud da reshava vishedimenzionalne kompleksne diferencijalne jednachine . umesto toga se pretpostavi oblik psi funkcije u zavisnosti od problema . recimo ,za ovaj tvoj problem sa beskonachnom potencijalnom jamom se pretpostavlja debroglijev oblik talasne funkcije , za neke slozenije blochov i.t.d.  onda se normalizacijom i pochetnim uslovima rachunaju parametri kakvi su amplituda , frekvencija i faza . tu naravno mogu da budu i neke druge relacije u zavisnosti od problema .

ja se zaista izvinjavam shto ne mogu da budem non-stop na netu i da odgovaram na tvoja pitanja  Smile mislim , jasno je meni da tebi gori pod nogama ,ali ...  Smile Smile Smile

raspodela stanja moze egzaktno da se definishe samo u diskretnim sistemima . k je oznaka za talasni broj  ,a ne za ono shto ti mislish . meni lichno ne smeta ,ali mogao bi da imash problema na ispitu (konvencije su konvencije) . inache  , ono shto ti trazish je ili dEn / dn (shto je u ovom sluchaju trivijalno jer je jednako energiji prvog nivoa E1 ) ili dn / dEn shto je takodje trivijalno jer je reciprochno toj vrednosti .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
ne to se najceshce tako ne radi  Smile . zato shto niko nije lud da reshava vishedimenzionalne kompleksne diferencijalne jednachine . umesto toga se pretpostavi oblik psi funkcije u zavisnosti od problema . recimo ,za ovaj tvoj problem sa beskonachnom potencijalnom jamom se pretpostavlja debroglijev oblik talasne funkcije , za neke slozenije blochov i.t.d.  onda se normalizacijom i pochetnim uslovima rachunaju parametri kakvi su amplituda , frekvencija i faza . tu naravno mogu da budu i neke druge relacije u zavisnosti od problema .
Znači, taj što ti objašnjava kvantnu još nije odustao? Bolje ostavi tog čoveka na miru i nađi nekoga da ti namesti yu-slova da se ne mučiš sa engleskom tastaturom.

Kada sam rekao da se "to najčešće tako radi", mislio sam na to da oblik talasne funkcije može da se dobije bez uslova normiranja. To si tražio -- da dam rešenje bez normiranja. U ovom primeru, oblik Ψ(x)=A*sin(n*pi*x/a) sastoji se od konstante A i funkcije sin(n*pi*x/a), dakle funkcije od x. Za dobijanje i prikaz funkcije (što je glavni cilj) nije potreban uslov normiranja (ne mora se određivati konstanta A). To je jasno i ljudima sa srednjoškolskim znanjem matematike: unesi u neki program za crtanje funkciju A*sin(n*pi*x/a) i za bilo koje A ćeš dobijati uvek istu sliku, samo različito razvučenu po vertikali. A ti sada na to odgovaraš: "ne to se tako ne radi, nego niko ne rešava višedimenzionalne kompleksne diferencijalne jednačine, umesto toga se pretpostavlja oblik...". Izvini, a o čemu ti uopšte pričaš? Kakve veze ima pristup, dakle način kako ćeš da rešavaš jednačine sa time da li ti je ili nije potrebno da odrediš konstantu A da bi nacrtao Ψ(x)? Gde ti uopšte vidiš "višedimenzionalni problem" u delu teksta u kome se govori o funkciji samo jedne jedine prostorne dimenzije, konkretno x?

Opet ti je taj, koji ti objašnjava, pomenuo stvari koje ne razumeš, kao što su oblici talasne funkcije koji se pretpostavljaju. Da, naravno, za određene klase problema, na osnovu određenih razumnih pretpostavki, uzima se određeni matematički oblik. Tako se, za sferno simetrične sisteme, uzima da tal. f-ja zavisi samo od jedne koordinate -- udaljenosti od centra sfere (gde se smešta koordinatni početak) i tome slično. Ali ti se samo gađaš izrazima koje ne razumeš ... šta za tebe znači Bloch-ov talas koji se javlja kod periodičnih potencijala? Baš ništa. Samo se gađaš terminima da "zaseniš prostotu"...

ja se zaista izvinjavam shto ne mogu da budem non-stop na netu i da odgovaram na tvoja pitanja  Smile mislim , jasno je meni da tebi gori pod nogama ,ali ...  Smile Smile Smile
Ma ti nisi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ja postavio! Samo si umetnuo link ka Wikipediji i sipao termine koje ti je pomenuo neko ko nešto zna o QM. Nijedno rešenje nisi dao, čak ni za najprostiji problem. Na kraju sam ipak ja napisao to najprostije rešenje za talasnu funkciju u beskonačnoj potencijalnoj jami (prvi primer u udžbenicima QM). Da si bar to znao, do sada bi napisao. Umesto toga, Bloch, de Brolj, Ajnštajn, Pera, Mika, Laza... Veze ti bre nemaš... Smile

raspodela stanja moze egzaktno da se definishe samo u diskretnim sistemima . k je oznaka za talasni broj  ,a ne za ono shto ti mislish . meni lichno ne smeta ,ali mogao bi da imash problema na ispitu (konvencije su konvencije) . inache  , ono shto ti trazish je ili dEn / dn (shto je u ovom sluchaju trivijalno jer je jednako energiji prvog nivoa E1 ) ili dn / dEn shto je takodje trivijalno jer je reciprochno toj vrednosti .

A šta ja to, po tvom uvaženom tumačenju, mislim? Pa naravno da mislim na talasni broj, koji je ovde, pošto je u pitanju materijalna čestica u jami, jednak k=√(2mE)/ħ. Po treći put, tražio sam gustinu stanja u energetskom prostoru. Da ti uopšte razumeš šta je to, ti bi to brzo našao i na Wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Density_of_states
Umesto toga, ti mene ubeđuješ da to ne postoji i da ja "mislim na nešto drugo". Na toj stranici čak imaš i jedan primer:

Međutim, to nije ovaj primer za koji ja tebe pitam. Evo da ti pomognem, kreni od toga da je Nk=G(k)dk=G(E)dE. Već sam ti, maltene, rešio. Ako sada, odavde, ne umeš da nađeš G(E) onda brate ne treba ni "F" od fizike da pominješ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
-  oblik funkcije se kao shto sam rekao dobija reshavanjem kompleksnih duferencijalnih jednachina , ali sam po sebi nema veliku praktichnu vrednost . za tvoj problemcic sa potencijalnom jamom oblik funkcije je vec bio unapred poznat . kod racunanja psi funkcije najvishe se gleda frekvencija (zbog energije ) a i amplituda i faza nisu zanemarljive . to medjutim bez normalizacije ne biva . Smile

- da reshavam umesto tebe zadatke necu  Smile , pogotovu shto svih tih formula ima na netu i mozesh i sam da ih nadjesh .

- da si pazljivije chitao tu istu vikipediju video bi da si postavio formulu za the density of states (DOS) of a system describes the number of states at each energy level that are available to be occupied , a sasvim je jasno iz zadatka da ovde postoji samo jedno stanje po energetskom nivou  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:25:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.