Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Фертилитет и демографски трендови  (Pročitano 7957 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26

Питање за милион јуана: Зашто земље са белом популацијом имају изражени јудео-либерални систем?! Smile

 to jeste vazno pitanje ,a odgovor zahteva da se pre svega odgovori na pitanje : zashto je bela rasa dozvolila jevrejsku infiltraciju ?

 mislim da odgovor pre svega lezi u tome shto arijevski chovek neguje sistem chasti i samilosti , koji je npr mnogo manje izrazen kod zute rase . zato bi bilo teshko zamisliti da jevreji zavladaju npr kinom - mada i to pokushavaju ...  Smile


Citat
Са друге стране, у Европи се не види шта је делотворно пошто су економске стимулације већ дате... Шта још може да се учини??? Smile

 odgovor je lak bash onoliko koliko ga je teshko sprovesti u delo - srushiti postojeci sistem , izvrshiti rasno chiscenje , evropa evropskim narodima   Smile

Citat

Најзад, и повећа се стопа у неким земљама. Рецимо у Ирској, Француској и Уједињеном Краљевству је бар пристојна. Има анализа на линку који сам дао на почетку, сада да не понављам...#


povecana jeste ,ali ne-belog stanovnishtva  Smile. mislim da je vec pomenuto da se u francuskoj radja vishe arapskih beba nego belih.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Мислим да сам ја поменуо ту чињеницу да се рађа више муслиманчића у Француској, а извор ми је онај текст Латулипа на који сам ставио линк. Како то касније нисам видео другде, мало сам скептичан да ли је то тако...
Али има довољно показатеља - три "најбоље" европске земље су изразито католичка и "млада" (у смислу да су однедавно постали богатији) Ирска, и Британија и Француска. Британија и Француска имају највише имиграната на својој територији. Италија и Шпанија, које немају толико много легалних имиграната (бар нису имале до пре неколико година) су на зачељу.
Источније земље као Пољска, Мађарска, Чешка, Бугарска или Украјина наравно да немају неку цифру неевропских имиграната. И тамо је стопа рађања очајна. Узгред, Пољској не вреди католичанство јер је типична пост-комунистичка земља у којој се идеологија (па и религија) испољава углавном као лицемерје.

Што се тиче промене система, и ја сам за то, наравно не за неку расну обнову (јер видимо да је бела раса по себи исцрпљена). Оно што заправо треба мењати, а то не може "одозго", па не иде ни тек тако свесном акцијом, је култура (у смислу Шпенглера)... Замислимо неког Римљанина који се, видевши да је његова антика рекла своје, окреће источном начину размишљања. То је било наминовно, и природно. Оно што се не може рећи, ни споља, па ни изнутра је како су то тачно људи доживели. Неко ко то посматра споља, посебно после много година, не може описати то преобраћење "пагана" у хришћанство или неку другу религију. Онај ко се сам преобратио, или можда борио против тога - није објективан.

Најзад, што се тиче утицаја јеврејства - прво је широм беле расе прихваћена јудео-хришћанска религија (то је једини исправан назив). Онда је поглед те религије више пута мењан. Прво је мењана у складу са античким појмовима, али је задржала "арапски" (Шпенглерова категоризација култура) поглед на свет. Међутим, од хиљадите године после Христа, на северу Европе настаје нова фаустовска религија. Она има практично своје хришћанство (католичанство и протестантизам) и постаје глобална, али само белом човеку својствена. Русија (и њој блиске земље као Србија) је посебан случај, јер фаустовска култура гуши нову културу, са новим хришћанством (Достојевски) које тек треба да настане.
Оно што је за ову анализу битно је да фаустовска култура (као и свака пре) пролази кроз фазе свог развоја. Сада је у терминалној фази. И то је једноставно тако. У домену ове културе се не може учинити ништа. Старење се може само одлагати, не и победити. А после старења долази смрт - за коју важе иста правила. Није ово са белом кугом ништа ново - Стари Рим је пролазио кроз исту фазу депопулизације. Египат је вероватно имао исте проблеме, сасвим могуће Арапи и стари Кинези (мада су неки други догађаји тамо то вероватно прекрили).

Дакле једна култура нестаје и бива замењена другом. Са становишта индивидуалног, па и неког колективног идентитета, ако он може надживети једну културу, промена и прихватање новог би била логично решење. Култура која је нестала као активна, опстаје и даље кроз артефакте и кроз колективно памћење и начин живота заједница - кроз расу, крв и тло, али онако како је описао Шпенглер (примера ради неки антички обичаји и даље живе широм Средоземља)...
« Poslednja izmena: 09. Maj 2008, 15:56:07 od Duh Sekire »
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26

Што се тиче промене система, и ја сам за то, наравно не за неку расну обнову (јер видимо да је бела раса по себи исцрпљена). Оно што заправо треба мењати, а то не може "одозго", па не иде ни тек тако свесном акцијом, је култура (у смислу Шпенглера)... Замислимо неког Римљанина који се, видевши да је његова антика рекла своје, окреће источном начину размишљања.

bela rasa nije uopshte iscrpljena  Smile . kad bi uzeo nekog tek rodjenog , zdravog dechaka ili devojchicu bele rase i vaspitavao ih kako treba - opet bi dobio onakve ljude koji su  sposobni da vladaju planetom i uzdizu ljudski duh.

Citat
Неко ко то посматра споља, посебно после много година, не може описати то преобраћење "пагана" у хришћанство или неку другу религију. Онај ко се сам преобратио, или можда борио против тога - није објективан.

propast rimskog carstva nije nastao zbog toga shto je rimska religija bila losha - nego upravo suprotno - zato shto su rimljani svoje gradjanstvo povheli da dele ne-rimljanima (uglavnom zbog novca) i da usvajaju shtetne ideologije - medju kojima je i hriscanstvo . a nepotrebno je ponavljati da su vecina tih ideologija bile - semitskog porekla  Smile

Citat
Најзад, што се тиче утицаја јеврејства - прво је широм беле расе прихваћена јудео-хришћанска религија (то је једини исправан назив). Онда је поглед те религије више пута мењан. Прво је мењана у складу са античким појмовима, али је задржала "арапски" (Шпенглерова категоризација култура) поглед на свет. Међутим, од хиљадите године после Христа, на северу Европе настаје нова фаустовска религија. Она има практично своје хришћанство (католичанство и протестантизам) и постаје глобална, али само белом човеку својствена. Русија (и њој блиске земље као Србија) је посебан случај, јер фаустовска култура гуши нову културу, са новим хришћанством (Достојевски) које тек треба да настане.

hriscanstvo je uvek bilo - religija gubitnika ,odnosno kako je rekao dejvid lejn : stari zavet - knjiga pastira , novi zavet knjiga ovaca  Smile .

to shto je hriscanstvo menjano i prilagodjavano beloj rasi ne znachi mnogo - otrov ostaje otrov , neki je jachi ,neki slabiji .

 inache to hriscanstvo po dostojevskom je najgora bolest  Smile ,jer bi od belog choveka napravilo poniznu i beskorisnu zivotinju - uvek u strahu od boga i nemocnu pred neprijateljem.



Citat
Дакле једна култура нестаје и бива замењена другом.

 kultura nije toliko bitna . vazan je bioloshki opstanak rase , jer kultura nastaje kao umni produzetak rase . ddanashnja kultura je "bolesna" upravo zato shto je bela rasa u problemu . dakle ako bela rasa ozdravi , sigurno ce nastati nova , bolja i bogatija kultura.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2008, 21:41:51 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
kad bi uzeo nekog tek rodjenog , zdravog dechaka ili devojchicu bele rase i vaspitavao ih kako treba - opet bi dobio onakve ljude koji su  sposobni da vladaju planetom i uzdizu ljudski duh.

Али колико се то често догађа? Ја говорим о колективном, не о личном... И црнца можеш да васпиташ како треба, и вероватно би показао високе резултате. Можда би била мања вероватноћа да се то догоди, али не значи да се не би догодило, уз можда више труда.
Наравно, и Јеврејин би могао да се одгаји на начин који неко сматра исправним. Узгред, Јевреји се много и не разликују од других белаца.
Најзад, шта је раса? Шпенглер каже да је то лично својство... Онда раса има колико и људи. Мени се рецимо не свиђају плавушани као што је Ђилас. Ако сам према некима расиста, према таквима сам Smile
Делују ми такви као грингоси, односно Јенкији... Smile

Citat
Неко ко то посматра споља, посебно после много година, не може описати то преобраћење "пагана" у хришћанство или неку другу религију. Онај ко се сам преобратио, или можда борио против тога - није објективан.

propast rimskog carstva nije nastao zbog toga shto je rimska religija bila losha

Јесам ли ја рекао да је лоша? Нисам.
Та религија, тачније: поглед на свет није била лоша, него је рекла своје. Једноставно, као што неки старац није лош, али му се свеједно лижи смрт.
И онда бог више није био везан за место, али је био свугде. Није био више идеално тело, него нека унутрашња суштина. Нису више били битни подвизи који стварају хероја, него пророчке визије и мучеништво. Није више била пресудна "лепота", него "истина" (наводници јер то су релативни појмови). Разлику два погледа на свет је најбоље изразио Пилат својим питањем "Шта је истина?"
Да није било хришћанство, било би нешто друго, али то овде није тема.

Овде је тема да је западна цивилизација, или фаустовска култура, рекла шта је имала. Па у тој култури више и не постоји жеља за неким циљевима, за нечим што би бар било форма у којој се култура испољава. Народи те културе могу животарити (мада можда на нивоу који би друге и даље опчињавао) до доласка неке нове културе - што се можда већ и догађа. Сада њихову историју пишу Други Smile
А белци ће, верујем, опстати, само у много мањем глобланом значају.

Уосталом и Хитлер је рекао да будућност припада народима Истока!
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
[
Али колико се то често догађа? Ја говорим о колективном, не о личном... И црнца можеш да васпиташ како треба, и вероватно би показао високе резултате. Можда би била мања вероватноћа да се то догоди, али не значи да се не би догодило, уз можда више труда.
Наравно, и Јеврејин би могао да се одгаји на начин који неко сматра исправним. Узгред, Јевреји се много и не разликују од других белаца.

 pa vidish ,nisi u pravu . Smile crnca bi mogao lepo da vaspitash i da on postane - dobar crnac . i to je uglavnom to - pribliziti se maximumu nechijih potencijala .a potencijali crnca su manji od potencijala belca .

 jevreji nisu belci.moja je procena da oni u svom genetskom kodu nose izvesnu kolichinu zla - odnosno da su nekako prirodno skloni egoizmu i raznim devijacijama . naravno ,moguce je da se varam ,ali praksa pokazuje da je najbolje jevreje drzati dalje od belaca .

Citat
Најзад, шта је раса? Шпенглер каже да је то лично својство... Онда раса има колико и људи. Мени се рецимо не свиђају плавушани као што је Ђилас. Ако сам према некима расиста, према таквима сам Smile
Делују ми такви као грингоси, односно Јенкији... Smile

pa vidish nije . tebi se mozda ne svidjaju plavi ljudi zato shto u sebi nosish tursko-mongolski kod i osecash prirodnu odbojnost prema ljudima svetlijeg tena . to i jeste sushtina rasnog sukoba - ljudi podsvesno favorizuju one slichne sebi ...


Citat
Овде је тема да је западна цивилизација, или фаустовска култура, рекла шта је имала. Па у тој култури више и не постоји жеља за неким циљевима, за нечим што би бар било форма у којој се култура испољава. Народи те културе могу животарити (мада можда на нивоу који би друге и даље опчињавао) до доласка неке нове културе - што се можда већ и догађа. Сада њихову историју пишу Други Smile


 zapadna kultura getea (ili ako hocesh fausta) odavno ne postoji , kao shto nije postojala ni u doba rimljana ili krstashkih ratova . ona je bila odraz jednog vremena koje je proshlo . nova kultura moze da nastane ,a moze i da ne nastane - ali to ipak najvishe zavisi od toga da li ce bela rasa da opstane.

 ukoliko zhuta rasa bude zavladala svetom - kultura nece nastati ali ce biti zamrznuta . to je jasno svakom ,pa chak i samim kinezima - sve ideologije koje su vladale kinom su doshle sa zapada .  chak sam sklom mishljenju da bi kinezi - u svojoj pragmatichnosti  Smile - sachuvali odredjen broj belih ljudi da im sluze kao "intelektualni robovi" i inovatori ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Kako je izgledala populaciona karta sveta po rasama u doba Stare Grčke? Evropa severno od Mediteranske zone je bila slabo nastanjena (Šumadija"Predeo šuma) Dok je u Indiji i Kini postojala civilizacija sa milionskim gradovima, predkolumbovska Amerika je takođe imala brojno stanovništvo sa ogromnim gradovima. Stara Atina je u doba svog vrhunca imala 50 000 st. Brojčano nemerljivo veća Persija nije mogla da porazi Stare Grke usprkos brojnim pohodima. Grci su pali kao narod upravo onda kada su postali previše brojni u doba Vizantije, malobrojni Turci Osmanlije su Vizantiju ubrali ko zrelu krušku. Turci Osmanlije su postali veoma brojni pa su ih malobrojni Balkanski hrišćani i Beduini porazili. Beduini su postali previše brojni i potpuno zavisni po pitanju hrane (nafta se ne može jesti!)

Treba li još primera?
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Treba li još primera?

Треба!
Имаш ли пример где у демократији одлучује мањина?
Ниси можда за демократију? Па добро, можда "Европа" почне да валоризује методе Ратка Младићи  и најзад нам се извини. Smile
Такође ниси навео пример где старци освајају читаве земље, или бар успешно бране своју. Да, било је случајева да малобројно становништво учини свашта. Рецимо Викинзи... Али да мала група стараца и цивилизацијски размажених ствара чуда над много бројнијим Smile
Иначе, Турци уопште нису били малобројни. Турци Османлије су били само један клан, а још су Селџуци бацили Византију на колена код Маницкерта 1071. Тада је Византија била многобројна као конгломерат различитих култура - Европа и Сједињене Државе су сад тако многобројни. Већина византијских војника су такође били Турци (углавном пагани и несторијанци) који су издали чим су се други Турци позвали на братство између њих.
Што се тиче Османлија чудо је како су успели да се наметну другим клановима - Караман, Ак Којунлу, Каракојунлу и још неки, а касније и Арапима. Требало је много среће да се то уради после битке код Ангоре 1402. Међутим, кад су заузели Цариград огромне масе муслиманског становништва признале су их као своје лидере.

tebi se mozda ne svidjaju plavi ljudi zato shto u sebi nosish tursko-mongolski kod i osecash prirodnu odbojnost prema ljudima svetlijeg tena .

Е ово ће ми потпис кад будем имао више времена за форум.
Можда ми неки предак Џингис Кан, као и милионима других људи Smile

Citat
ukoliko zhuta rasa bude zavladala svetom - kultura nece nastati ali ce biti zamrznuta . to je jasno svakom ,pa chak i samim kinezima - sve ideologije koje su vladale kinom su doshle sa zapada . 

Наравно да култура и идеологија нису исто Smile
Што се тиче идеологије, ту си у праву. Али све идеологије су западни (фаустовски) изум. Код старих Грка, рецимо, могло се причати о појединачним стоицима, али никако о стоицизму. Такви појмови нису постојали.
Монотеистичке религије ("арапска" култура) имају много сличности са савременим идеологијама, али им фали световни центар - оно ein fuerer, ein volk, ein Reich, eine Europa
То се јасно види по томе да католичка црква има папу, док муслимани немају "централног" муфтију, па ни калифи нису имали толиког утицаја, осим они први...
А што се Кинеза тиче, њихов "небески мандат" нема много заједничког са западним идеологијама, мада постоје сличности у погледу на свет. Кина је иначе у много чему била испред Европе, па је Европа користила њена достигнућа не само техничка, него и организациона. Марко Поло је рецимо рекао да је тамо био "у будућности". Али то је све друга тема.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.