Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:05:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EXCEL - formula ...  (Pročitano 4466 puta)
15. Dec 2007, 14:42:44
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Poštovani ,

ako neko može , da mi pomogne oko mog zadatka napravljenog u Excelu , bila bih vrlo zahvalna.
Naime studiram turizam i za zadatak moram u Excelu razviti " model izračunavanja cijena " . Skoro sve sam več napravila ali nikako ne mogu  napraviti pravilnu formulu " VLOOKUP ".

P.S.: Kada se utipka formula VLOOKUP , mora se prikazati cijena , koja je navedena na radnom listu " podatki " .
Nadam se , da nisam zakomplicirala cijelu stvar i da čete razumjeti u čemu je problem.

HVALA unaprijed !

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
seminarska za posl... (112.03 KB)
« Poslednja izmena: 15. Dec 2007, 14:44:13 od sirov burek »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ako sam te dobro razumeo tebi treba kad upises tip gosta da ti izadje cena.
Jedino je problem lokacija, posto formula prepoznaje znakove a kod tebe su isti za svaku lokaciju(zlatni, sreb..), probaj to nekako da razdvojis ili da imas poseban fajl(osoba A) za svaku lokaciju da ne moras svaki put unositi formulu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
New Folder.zip (105.49 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ovo ti je uradjeno sa IF formulom ... u slucaju da ti nije bas u zadatku naznaceno da moras sa sverweis da radis...
ako bas treba s njom, uradicu i na taj nacin.
pozz

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
seminarska za posl... (121.56 KB)
« Poslednja izmena: 15. Dec 2007, 20:40:45 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 

Hvala vam oboma na trudu.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 

Hvala vam oboma na trudu.


Hvala vam još jednom ali imam još jednu molbu. Pošto ču morati profesoru objasniti kako se došlo do formule ( jako je TEŽAK profesor ) , pa bi vas zamolila , da mi objasnite kako ste došli do nje.

Hvala unaprijed !
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
e sad zavisi na koju formulu mislis, ovu IF formulu ja koristim za skroz druge stvari i nisam siguran da razumem kako ona moze ovde da ti posluzi(ustvari razumem ali bi trebala da bude dosta komplikovanija nego sto je marijanammm napisala, ali pazi moguce je da te nisam bas skontao sta ti treba), to bi marijanammm trebala da ti objasni, a za VLOOKUP formulu sam ti manje-vise napisao sve sta bi trebalo pa ti pitaj ako ti nesto ne stima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
 Smile Smile Smile
u excelu postoji help a u njemu informacije o svim funkcijama. malo zdrave logike i help --> visoka ocena. Tako ces ujedno i najbolje da shvatis. Bez muke nema nauke Smiley
« Poslednja izmena: 19. Dec 2007, 23:08:52 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Smile Smile Smile
u excelu postoji help a u njemu informacije o svim funkcijama. malo zdrave logike i help --> visoka ocena. Tako ces ujedno i najbolje da shvatis. Bez muke nema nauke Smiley
u sustini u pravu si ali to pomaze samo ako tacno znas sta trazis, ali ako ti treba nesto i nemas pojima odakle da krenes onda help i nije bas od neke pomoci. 99% ljudi nije toliko stvari koje pisu po forumu naucilo iz helpa nego od drugih ljudi sa raznoraznih foruma, ja sam jedan od tih 99% i u svakom slucaju je lakse i brze pitati nego listati 50 strana helpa da bi MOZDA ubo ono sto ti treba. Uvek postoji neko ko je spreman da pomogne i nadam se da ce tako i ostati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
nemoj tako... ja uglavnom ucim iz help-ova i nikad se nisam pokajao jer pored toga sto trazim, "uz put" naucim jos i gomilu stvari. proces jeste duzi ali je zadovoljstvo vece kad vidis plod svog rada ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Smile Smile Smile
u excelu postoji help a u njemu informacije o svim funkcijama. malo zdrave logike i help --> visoka ocena. Tako ces ujedno i najbolje da shvatis. Bez muke nema nauke Smiley


prije nego što sam otvorila ovu temu pretražila sam help kao što ti kažeš ali tamo nisam našla ono što bi mi pomoglo pa sam tek onda otvorila ovu temu.......

Bez malo muke sigurno nema nauke. ( ali kod ovog predmeta - čitaj profesora -  ima puno muke ........ za najmanju sitnicu je sposoban cijeli razred studenata poslati na 2. rok ispita , a što je najgore svaki dan  uvijek smišlja nešto novo i dodaje nove zadatke ) .
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:05:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.224 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.