Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:58:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evrovizija 2010  (Pročitano 114218 puta)
20. Jan 2010, 01:20:56
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Tel.Me Your.Number
Bregović komponuje za "Pesmu Evrovizije"
utorak, 19. jan 2010, 16:33 -> 22:13

Autor srpske kompozicije za takmičenje "Pesma Evrovizije 2010" biće Goran Bregović, objavila Radio-televizija Srbije.

Radio-televizija Srbije ekskluzivno je objavila način ovogodišnjeg izbora za "Pesmu Evrovizije 2010" po kome će kompoziciju srpskog predstavnika na tom takmičenju komponovati Goran Bregović.



Kompozitor je biran po sledećim kriterijumima - značajno je autorsko ime u oblasti popularne muzike, svojim umetničkim delovanjem ostvaruje zapažene rezultate, i svojim umetničkim radom garantuje najviše profesionalne standarde. Ovog puta RTS je smatrao da Goran Bregović, apsolutno i statistički odgovara postavljenim kriterijumima.

"Kako je ranije najavljeno, RTS angažuje jednog kompozitora koji će za različite izvođače napisati tri pesme", objasnila je novinarima Duška Vučinić Lučić, pi-ar menadžer RTS. 

"Kada se lepe stvari dešavaju kod nas žao ti je da ne učestvuješ u njima. Ne mogu reči da to znam da radim, ali se stvari tako pokreću. Kada te neko pita - da li znaš, kažeš znam", naveo je Bregović na konferenciji za štampu u holu RTS-a.

Bregović je istakao uspešne nastupe Srbije na "Evroviziji" i rekao da ne veruje da postoji recept kako se piše pesma za to takmičenje jer je svake godine drugačije.

"Pisaću vesele i jednostavne pesme", najavio je poznati kompozitor i dodao: "Odlučili ste se za Bregovića, dobićete Bregovića".

"Srbija ima dobre pevače. Ideja je da napravimo kasting od 10 pevača, pa da vidimo kome najbolje leži pesma. Najviše bih voleo da pesmu izvodi mladi pevač", poručio je Bregović.

Kriza dovela do novog načina izbora kandidata

Do ove godine, naši predstavnici birani su na nacionalnom festivalu "Beovizija". Nakon javnog konkursa i selekcije odabranih kompozicija, na festivalu je glasanjem žirija i publike biran pobednik.

"Beovizija", prvi put održana 2003. godine, tradicionalno je bila jedan od najgledanijih televizijskih šou programa u Srbiji, nekoliko zemalja je putem striminga prenosilo takmičenje, a u satelitskom prenosu gledano je širom sveta.

Zbog posledica opšte finansijske krize, sve zemlje preispituju način izbora kandidata, a nekoliko zemalja već je odustalo od učešća na takmičenju u Oslu.

U nameri da gledaocima omogući da i dalje prate rezultate srpskog predstavnika na najprestižnijem evropskom muzičkom takmičenju, RTS je odlučio da Srbija nastupi, ali da se bitno smanje troškovi nacionalnog izbora.

Shodno tome, UO RTS je krajem 2009. godine usvojio novi pravilnik o izboru predstavnika Srbije na takmičenju "Pesma Evrovizije 2010". Na osnovu usvojenog pravilnika, RTS angažuje jednog kompozitora koji će za različite izvođače napisati tri pesme.

Interpretatore koji će izvesti kompozicije bira kompozitor uz saglasnost RTS-a. Pobednička kompozicija biće odabrana SMS glasovima gledalaca u okviru direktnog programa koji će realizovati RTS.

Osvrt - Srbija na "Pesmi Evrovizije" u poslednjih šest godina

Nakon 12 godina pauze, Srbija se uspešno i zapaženo vratila u veliku evrovizijsku porodicu nastupivši kao zajednica Srbije i Crne Gore 2004. godine. Zemlju je predstavljao Željko Joksimović sa kompozicijom "Lane moje" i osvojio visoko drugo mesto. Naredne godine državnu zajednicu predstavljala je grupa "No Name" osvojivši sedmo mesto. Godine 2006. SCG nije imala svog predstavnika.

Srbija je prvi put samostalno nastupila na takmičenju za "Pesmu Evrovizije" 2007. godine i osvojila prvo mesto zahvaljujući nastupu Marije Šerifović sa kompozicijom "Molitva". Naredne godine takmičenje je održano u Beogradu, okupivši rekordan broj od 43 zemlje učesnice.

Te godine, Eurosong je emitovan u svim zemljama koje su učestvovale, ali i u Australiji, Kanadi, Egiptu, Hong Kongu, Indiji, Jordanu, Koreji, na Novom Zelandu i u SAD-u, iako te zemlje nisu nastupale. Prvi put u Beogradu uvedene su tri takmičarske večeri - dve polufinalne i jedno finalno.

Te godine, zabeležen je i rekord u broju akreditovanih novinara i fanova. Srbiju je u Beogradu predstavljala Jelena Tomašević i osvojila šesto mesto, a 2009. Marko Kon i Milan Nikolić sa pesmom "Cipela" nisu se plasirali u finale.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Tel.Me Your.Number
Takmičenje "Pesma Evrovizije 2010"

Domaćin takmičenja "Pesma Evrovizije 2010" je Norveška, zahvaljujući prošlogodišnjoj pobedi Aleksandra Ribaka, koji je sa pesmom "Fairytail" osvojio rekordan broj glasova u istoriji Eurosonga (387 poena). Iako je Oslo, glavni grad Norveške zvanični domaćin "Pesme Evrovizije 2010", takmičenje će biti održano u "Telenor Areni" koja se nalazi u Baerumu, mondenskom i prestižnom gradu nadomak prestonice.
Prvo polufinalno veče biće održano 25. maja, drugo 27, a finale 29. maja. Na takmičenju "Pesma Evrovizije 2010" nastupiće 39 zemalja, tri manje nego 2009. i četiri manje nego 2008. godine, kada je takmičenje održano u Beogradu imalo najveći broj učesnika u 54 godine dugoj istoriji Eurosonga.
Zamenik gradonačelnika Moskve Valerij Vinogradov predao je evrovizijske ključeve svojim kolegama, Fabijanu Stangu i Paranu Reinsfeltu, predstavnicima gradova-domaćina narednog Eurosonga. Prilikom predaje ključeva, domaćini su predstavili i slogan i koncept ovogodišnjeg izbora - "Share the moment", a 22. marta žrebom će biti određen redosled po kojem će nastupiti zemlje učesnice.

Istorijat i zanimljivosti

Već 54 godine, takmičenje za "Pesmu Evrovizije" je omiljeni evropski televizijski šou program, a ujedno i najgledaniji televizijski format posle "Olimpijskih igara".

Na ovom takmičenju učestvovalo je više od 1.000 kompozicija, a 2006. godine otpevana je i hiljadita pesma. Velika muzička imena poput grupe "ABBA", igračke trupe "Riverdance", Selin Dion, Klifa Ričarda i Hulija Iglesijasa, svoju slavu duguju upravo nastupu na Eurosongu. Gledaoci su pesmu "Waterloo" grupe "ABBA" proglasili najboljom evrovizijskom pesmom svih vremena.

EBU je osnovan 12. ferbuara 1950. godine na konferenciji u Devonu u Velikoj Britaniji, a osnovale su ga 23 nacionalne televizije iz Evrope i Mediterana. Bez prekida, takmičenje za „Pesmu Evrovizije" je emitovano svake godine od 1956. godine, što ga čini najduže emitovanim šou-programom u celom svetu.

Godine 2003. održana je prva "Dečija Evrovizija", kada je "Pesma Evrovizije" slavila svoj 50. jubilej. 2007. godine, Evropa je imala priliku da vidi i prvo evrovizijsko takmičenje u plesu "Eurovision Dance Contest".

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Žena
Poruke 523
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Nadam se da cemo se ove godine malo vise potruditi i poslati mnogo bolju i kvalitetniju pesmu; bio bi red da se tako nesto desi posle proslogodisnjeg neuspeha.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
po mogućim špekulacijama oko učesnika verovatno da nećemo poslati bolju..Verujem da bi na ovoj temi mogle da se vode teme stvarno o Evroviziji 2010 , a ne samo o našem učesniku..Recimo ove godine će Tursku predstavljati jedna vrlo interesantna grupa :
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung 
tesko cemo mi imati pesmu za evroviziju kao sto je bila molitva,ludi letnji ples i lane moje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Poceo kasting za izvodjace

Kasting za izbor srpskog predstavnika na Pesmi Evrovizije u Oslu počeo je u utorak u studiju Gorana Bregovića i trajaće do četvrtka, prenose "Večernje novosti".

"Novosti" još dodaju:

Na preslušavanje pesama pozvano je desetak pevača, a posle toga popularni kompozitor u dogovoru sa ljudima iz RTS odlučiće koja tri izvođača će se naći u finalu 13. marta, kada će biti izabran srpski predstavnik za put u Norvešku.

- Ne želimo da otkrivamo imena kandidata kako bismo ih poštedeli raznih pritisaka - kaže pi-ar RTS Duška Lučić-Vučinić. - Što se pesama tiče, mogu samo da kažem da će to biti Bregović u pravom smislu reči, kompozicije sa bogatim zvukom i fantastičnom produkcijom.

Sa druge strane dnevne novine "Press" prenose sledeće:

Bregin muzički studio, koji se nalazi u njegovoj vili na Dedinju, juče su posetile pop pevačica Emina Jahović, ćerka Željka Samardžića - Minja Samardžić, i finalistkinja muzičkog takmičenja „Ja imam talenat" Marija Lazić!

Tri numere koje je komponovao Brega, a tekst napisala Marina Tucaković, u naredna dva dana otpevaće i „Zvezda Granda" Milan Stanković, pop pevač Željko Vasić i bivši član grupe „Peti element" Marko Vulinović.

- Bregović je juče, u društvu tekstopisca Marine Tucaković, menadžera Rake Marića i predstavnika RTS-a, na sastanak najpre primio Eminu Jahović, za koju mediji tvrde da je glavni favorit za odlazak na „Evrosong". Emina je oko podneva došla u Breginu vilu, u kojoj se zadržala tri sata. Posle nje, pesme su otpevale i Minja Samardžić, koja je prošle godine imala zapažen nastup na „Beoviziji", i Marija Lazić, koja se proslavila učešćem u šouu „Ja imam talenat". Narednih dana Brega će čuti kako njegove pesme pevaju i ostalih sedam kandidata, među kojima su „Zvezda Granda" Milan Stanković, pop pevač Željko Vasić i Marko Vulinović, koji je pre dve godine pevao prateće vokale Jeleni Tomašević na „Evrosongu" - zaključuje neimenovani izvor Pressa.

Ceca, Rada i Aleksandra nisu pozvane

Folk diva Ceca Ražnatović, „Zvezda Granda" Radmila Manojlović i pop pevačica Aleksandra Radović nisu među kandidatima za „Evrosong" iako je Brega ranije izjavio da mu se dopadaju glasovi i harizma ove tri pevačice. Ceca je u nedelju napustila Srbiju i otputovala na odmor na Kipar, a Radovićeva zbog trudnoće nije ni razmišljala o „Evrosongu".

13. marta RTS će emitovati specijalnu emisiju, u kojoj će tri Bregine kompozicije otpevati izabrani kandidati. Pobednika će odabrati gledaoci svojim SMS glasovima.

Izvor Ogae Serbia
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Neke zemlje su vec izabrale svoje predstavnike za ESC...


Za Poljsku u Oslo putuje Marcin Mrozinski sa pesmom “Legenda”





Za Jermeniju nastupa Eva Rivas sa pesmom "Apricot stone"





Dansku ove godine predstavlja Chanée & Tomas N'evergreen i pesma  "In a moment like this"



IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Bosnia & Herzegovina: Bosnia facing Eurovison Exclusion?

The national television company of Bosnia-Herzegovina, PBSBiH, could be facing exclusion from this year’s Eurovision Song Contest over two increasingly escalating issues with the European Broadcasting Union. The most pressing isues for both the broadcaster and the union is the debt owed by PBSBiH to the EBU. In a statement, the EBU’s Director General Ingrid Deltenre said that “viewers in Bosnia-Herzegovina would be denied access to the Eurovision Song Contest and to the World Cup if the EBU’s Member in Bosnia-Herzegovina does not begin making substantial repayments of its debt to the Union over the coming months”.
Ms. Deltenre has also written a letter to the country’s Parliamentarians calling on them to implement a recent media law and said Bosnia-Herzegovina could be isolated from the rest of Europe because of delays in digitalisation. It reads: “A media law in line with European standards came into force on 8 January 2006,” EBU Director General Ingrid Deltenre said in a letter to both Houses of Parliament, copied to the joint Presidency and the Prime Minister. “Unfortunately it has not been implemented and is still being obstructed. This is very damaging to public broadcasting in your country, to the interests of your citizens, and to Bosnia-Herzegovina’s ambitions to join mainstream Europe.”
It is unclear, currently, if this means that Bosnia-Herzegovina would be banned from participating at Eurovision, or if they would just not be allowed to broadcast the event.

Izvor escdaily
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Holandiju ove godina predstavlja Sieneke  i pesma "Ik ben verliefd"





Norvesku, domacina, ove godine predstavlja Didrik Solli-Tangen i pesma  "My heart is yours"






Kipar predstavlja Constantinos Christoforou i pesma "Angel"







IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Brega,po obicaju,nije propustio ni ovu priliku da se svuda utrpa...  Smile

kad vidim jos koga sve oce da plasira...  Smile
idi,bre,covece u onu svoju vilu,sedi i loci rakiju i sviraj gitaru,ili malo i kurcu  Smile ,smorio si vise...  Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 19:21:39 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:58:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.