Tema: Evropsko prvenstvo za mlade, Portugalija 2006  (Pročitano 17129 puta)

Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
Opera 8.50
Apple iPhone 6s
61 Minut - 1:0 za Nemacku
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook

Opera 8.50
Kraj 1:0 za nemce.. ovo nije dobro pocelo..

Samsung
koja bezvoljnost u igri, pa ovi nemci su se 3x više trudili od naših. Izgleda da je i njih stigla referendumska groznica.

u drugom poluvremenu samo jedan dobar i tečan napad koji se doduše završio ofsajdom - ali ovo je prava slika i prilika našeg fudbala.

prava tuga za gledati.
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.

Utorak, 23. maj 2006. 21:24

Reprezentacija Srbije i Crne Gore poražena je od Nemačke rezultatom 0:1 (0:0), u utakmici prvog kola Grupe A Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Strelac sjajnog pobedonosnog pogotka za Nemce u 61. minutu je bio vezni fudbaler Borusije iz Menhengladbaha Eugen Polanski. On je "suvim listom" sa oko 25 metara udaljenosti pogodio sam levi ugao Stojkovićevog gola, iskoristivši nepažnju čuvara koji su ga ostavili potpuno samog.

Plavi posle primljenog gola nisu imali ni morala, ni umeća da krenu u organizovanije i odlučnije napade, pa su na kraju doživeli zaslužen poraz u okršaju od kog su svakako očekivali makar jedan bod.

Ostaje da se vidi šta naši mladi fudbaleri mogu da isprave u preostale dve utakmice prve faze, u kojima će se sastati sa domaćinom Portugalom (četvrtak) i Francuskom (nedelja), ekipama koje "na papiru" imaju kvalitetnije sastave od Nemačke.

Premijerni meč šampionata odigran je po lepom i sunčanom vremenu u mestu Barseloš, pored Portoa, pred desetak hiljada gledalaca. Selektor SCG Dragan Okuka izveo je na teren očekivani sastav, pošto se ispostavilo da je napadač Lećea Mirko Vučinić spreman da nastupi, uprkos povredi kolena koja ga muči još od utakmice poslednjeg kola italijanskog prvenstva.

Jedina nepoznanica bilo je drugo mesto u defanzivnoj liniji sredine terena, gde je Dejan Milovanović dobio prednost u odnosu na klupskog druga iz Crvene zvezde Milana Milijaša.

Iako nisu pružili posebno nadahnutu partiju, plavi su u prvih 45 minuta bili očigledno bolji tim, a dve najizglednije prilike za gol vidjene su u šesnaestercu Nemaca.

Posle jedne od mnogobrojnih lopti koje su na sredini terena osvojili naši vezni igrači, Simon Vukčević je u 34. minutu prošao po levom boku, imao je ispred gola slobodne Vučinića i Boška Jankovića, ali je nemački golman Mihael Rensing pravovremeno reagovao na njegov nedovoljno dobar centaršut i stigao do lopte pre dvojice reprezentativaca SCG.

Nepun minut kasnije plavi su imali još bolju priliku. Marko Lomić je uputio dijagonalni pas sa leve strane, Vučinić je lukavo propustio loptu kroz noge, a ona je na oko 15 metara iskosa stigla do usamljenog Boška Jankovića. Rezervni čuvar mreže minhenskog Bajerna krenuo mu je u susret, bacio se i imao sreću da ga lopta posle šuta Jankovića po zemlji pogodi u noge i odbije se u polje.

Izvor:MTS-Mondo

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype

Posle primljenog gola - propast

Prvu dobru šansu u nastavku opet je imala ekipa SCG, i to preko Vučinića, čiji je slobodan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, Rensing krajnjim naporom izvadio iz ugla.

Medjutim, to je otprilike bilo sve konkretno što su Okukini izabranici učinili na ovom meču. Da li zbog umora, plavi nisu više bili u stanju da drže loptu u nogama, izostali su opasni kontraudari iz prvog poluvremena, pa se lopta sve češća nalazila na polovini naše selekcije.

Upravo iz takve, nedovoljno otresite igre, proistekla je i situacija iz koje je Polanski postigao opisani gol. Okuka je posle 0:1 pokušao da razdrma svoj učmali tim, odmah je umesto Jankovića uveo Milana Purovića, a ubrzo i Milijaša umesto Milovanovića, medjutim, te promene nisu imale konkretnijeg efekta.

Štaviše, Štefan Kisling je u 66. minutu iz izgledne pozicije šutirao pravo u Stojkovića, da bi novopečeni golman Nanta 12 minuta kasnije na bravurozan način zaustavio šut Kristijana Ajglera iz neposredne blizine.

Poslednji trzaj predstavljalo je ubacivanje Ivana Todorovića umesto Simona Vukčevića, koji je do iznemoglosti "davio" loptu, medjutim, osim nekoliko dugih lopti i individualnih akcija robustnog Purovića, nije bilo ni nagoveštaja opasnosti po golmana Nemačke.

SCG: Stojković - Ivanović, Biševac, Stepanov, Lomić - Krasić, Milovanović (od 68. minuta Milijaš) - Basta, Janković (od 64. Purović), Vukčević (od 76. Todorović) - Vučinić.

NEMAČKA: Rensing - Folc, Sinkjevič, Matip, Fati - Leman, Polanski (od 65. minuta Kastro), Šulc, Hilbert (od 90. Brzenska) - Kisling, Rafael (od 77. Ajgler).

Zvezda u usponu

Dan je tmuran,ja mamuran...

Poruke 1224
Zastava srbija
Opera 8.51
HTC
a jeste li gledali francusku i portugalce?teska srca moram da kazem da nam se nepise dobro... Smile Smile

EP U21: Francuzi bolji od domaćina

Utorak, 23. maj 2006. 23:34

Reprezentacija Francuske pobedila je u Bragi Portugal rezultatom 1:0 (1:0), u drugoj utakmici prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

"Trikolori" su do pobede nad domaćinima turnira došli zahvaljujući golu Džimija Brijana u 41. minutu utakmice. Žilien Fauber je izveo slobodan udarac, a Brijan je u duelu sa centarhalfom Portugala Ronaldom uspeo da zahvati loptu malo glavom, malo ledjima. Ona je u visokom luku udarila donji deo prečke i odbila se u mrežu pored začudjenog golmana Bruna Valea.

Portugalci su nastavili da napadaju, ali veoma jalovo, tako da je organizovana odbrana Francuza poštedela golmana Stiva Mandandu većih iskušenja.

Ovakav rezultat ne odgovara ni reprezentaciji Srbije i Crne Gore, koja je na otvaranju šampionata poražena od Nemačke sa 0:1 i u narednom kolu će se suočiti sa motivisanim protivnikom, koji će takodje morati da se "vadi".

Takmičenje na EP nastavlja se u sredu, kada će na programu biti utakmice prvog kola Grupe B. Sastaće se Ukrajina - Holandija od 18.15 časova i Italija - Danska od 20.45.

23. maj 2006

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore izgubila je u utorak od Nemačke sa 0:1 na otvaranju Evropskog prvenstva u Portugalu.
Jedini gol je postigao Eugen Polanski u 62. minutu kada je snažnim i preciznim šutem sa 20-ak metara savladao golmana SCG Vladimira Stojkovića.
"Plavi" će takmičenje na Evropskom prvenstvu nastaviti 25. maja utakmicom protiv domaćeg Portugala, a tri dana kasnije odmeriće snage sa Francuskom.

Izvor: Novosti
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."

Moderator

Opera 8.52
Samsung
24/05/2006 | Izvor: B92
EP (U21): Okuka najavio promene

Od izveštača B92 iz Portugalije Aleksandra Stojanovića

Selektor Dragomri Okuka najavio je promene u timu pred odlučujuću utakmicu na Evropskom prvenstvu protiv domačina Portugalije.

Okuka je veoma razočaran pristupom igri i na konferenciji za štampu rekao je da niko iz ekipe nije ispao zbog lošeg poteza ili zato što nešto nije uradio dobro, već samo zbog toga što nije pružio ono što se od njega očekivalo u smislu želje i htenja.

Biševac i Stepanovi koji su bili na konferenciji za štampu takodje su veoma razočarani. Oni su izjavili da je veoma važno što pre zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se narednoj. Fudbaler Crvene zvezde je naredni meč sa Portugalom okarakterisao kao „finalni za nšu reprezentaciju“ jer ukoliko ne ostvare dobar rezultat mogu da se spakuju i vrate kući.

Stepanov i Biševac su retki igrači iz postave koji su opravdali očekivanja u porazu od Nemačke, medjutim, kako je ocenio selektor Okuka „Bilo nas je premalo da se suprotstavimo Nemcima“...

Fudbaleri su razgovarali pre utakmice sa Nemačkom, očekuje se da će to učiniti i pred duel sa Portugalcima, ali se jedino promenom pristupa igri može doći do boljeg rezultata-

Oba igrača smatraju da su naredni protivnici plavih na EP i favoriti za osvahanje turnira, što znači da našu ekipu čekaju daleko teže utakmice od one koju su na startu izgubili.

Medjutim, svi su saglasni u jednom, a to je da ukoliko ovaj sastav promeni pristup igri može daleko, i pored teške situacije u kojoj se našao.

Okuka je najavio promene, ali nije želeo da govori o imenima koja „ispadaju“. Za tim će konkurisati Rnić,Tošić i Burzanović.

Utakmica sa Portugalijom igra se u četvrtak od 20 i 45, a sve karte su naravno rasprodate. Portugalci su izgubili prvu utakmicu od Francuske takodje 0:1 i očekuje se da i oni prikažu mnogo više protiv „plavih“. Utoliko će taj meč biti neizvesniji i teži.

Izvor: B92-Sport