2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Ko će biti šampion?
Spanija
70.6%  (12)
Rusija
29.4%  (5)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EvroBasket 2007 - Spanija  (Pročitano 45680 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung 
Novicki pobedio Hrvatsku u borbi za peto mesto


HRVATSKA je na kraju ipak izgubila utakmicu za 5. mjesto na Europskom prvenstvu u Španjolskoj od reprezentacije Njemačke (80:71) i tako će ovo natjecanje završiti na 6. mjestu.

Iako je ovo najbolji plasman naše reprezentacije u posljednjih 15 godina na velikim natjecanjima, omjer pobjeda i poraza  od 3:6 nikako ne može biti zadovoljavajući i ostaje osjećaj da su naši mogli napraviti puno više u nekim utakmicama.

Jedna od tih utakmica je definitivno i ova protiv Njemačke, pošto su naši u 17.minuti imali sjajnu igru i golemih 16 koševa viška. Tada se događa još jedna karakteristična hrvatska crna rupa, viđena već u utakmicama protiv Grčke, Latvije i Izraela, i Nijemci rade nevjerojatnu seriju od 44:19 u sljedećih četvrtinu i pol.

Nowitzki, koji u prvih 7. minuta nije ubacio koš iz igre, se raspucava i do kraja nam ubacuje 31 koš, uz 12 skokova i 4 asista. To ne bi bilo tako tragično, da naši igrači nisu gotovo nonšalantno promatrali Nowitzkog kako iz napada u napad praktično sam dobiva utakmicu i puni naš koš.

U našim redovima najefikasniji je bio Marko Banić sa 16 koševa, 3 skoka i 2 asista, dok je Popović uz solidan šut za tri poena, zabio 14 i tome dodao 2 skoka i 1 asist.

Iako su naši jučerašnjom pobjedom protiv Francuza već osigurali predkvalifikacijski turnir za OI u Pekingu i time ostvarili cilj koji je bio zacrtan prije odlaska u Španjolsku, cjelokupni dojam Hrvatske na Eurobasketu bi bio puno bolji da smo pobijedili Nijemce i prvenstvo zaključili sa 4 pobjede i 5. poraza. Ovako je pošteno zaključiti da nam je dosta nelogičan sustav natjecanja išao na ruku i da su nas samo povremeni bljeskovi i sreća doveli do 6. mjesta i najboljeg rezultata još od 1995 i bronce iz Grčke.

Hrvatska - Njemačka   71:80

Tijek utakmice
Početne petorke:
Hrvatska: Ukić, Tomas, Rozić, Banić, Kasun
Njmačka: Hamman, Okuluja, Green, Femerling, Nowitzki

Prva četvrtina

Hrvatska je krenula sa dosta neuobičajenom petorkom i čini se da je Repeša odlučio isprobati neke nove kombinacije u posljednjoj utakmici prvenstva. Nijemci su krenuli u svom uobičajenom sastavu u kojem su kretali i obično na dosadašnjem Eurobasketu.

Naši su od početka krenuli dosta raspoloženo, pa već u 3. minuti imamo prednost od 9:7. Kako je u pitanju revijalna utakmica, obrane su dosta porozne i dosta se lako zabijaju koševi.

6. je minuta u tijeku. Nijemci su sa par dobrih akcija uspjeli stići našu prednost i izjednačiti rezultat. Sada je 11:11. Odmah u sljedećem napadu, Ukić odlično aisistira za Banića, koji nema težak posao zabiti za ponovno vodstvo naših.

Obje momčadi za sada igraju zonu, što više odgovara našima koje dobro služi šut. 3. minute prije kraja prve četvrtine Ukića je zamjenio naš prvi "play" Zoran Planinić, a također je ušao i kapetan Nikša Prkačin.

Nijemci gotovo svaki napad igraju na Nowitzkog, koji se pokušava izvući na stranu i izboriti situaciju jedan na jedan. Na sreću naših, najbolji strijelac prvenstva, za sada dosta promašuje, a naši centri dobro kontroliraju skok.

8. je minuta. Nakon brzog protoka lopte Nijemaca, Jagla se našao sam na šut i zabio tri poena. Njemačka je tako smanjila na samo 2 koša zaostatka. Odmah iz sljedećeg napada Nowitzki ponovno zabija otvoren šut i rezultat je izjednačen, 16:16.

Hrvatska radi mini-seriju 5:0, Prkačina i Marka Popovića( koji je ušao čas prije) i naši ponovo imaju znatniju prednost minutu prije kraja prve četvrtine.

Zadnje su sekunde prve četvrtine. Planinić je odlučio čekati zadji trenutak i iz situacije jedan na jedan je izborio prekršaj. Nakon slobodnih bacanja, Popović se spretno dočepao lopte i uspio u zadnjoj sekundi zabiti još 2 poena za 25:16. Ovim rezultatom je završila prva četvrtina.

Druga četvrtina
Repeša je na parket poslao nisku petorku u sastavu Planinić, Rozić, Prkačin, Popović i Kus, dok su Nijemci krenuli ponovno sa startnom petorkom.
 
Druga je minuta u drugoj četvrtini, Popović dva napada za redom zabija tricu (ukupno 3/4) i Hrvatska odlazi na +11, što je naša najveća prednost u ovoj utakmici. Nowitzki je i dalje jako rezerviran sa samo 4 koša i 2 skoka za 7 minuta koliko je proveo na parketu.

Barać se odvažio gađati tricu, ali pogađa tek prvi obruč, što iskorištavaju njemačkii igrači i  iz kontra napada prvim košem iz igre Nowitzkog koji smanjuju na 31:22.

Planinić nakon sjajnog prodora pod koš i izborena dva slobodna bacanja uspjeva pogoditi i diže našu prednost na velikih 11 razlike.

U 5. minuti druge četvrtine Kasun radi već svoj 3. prekršaj nad Nowitzkom, koji zabija oba bacanja i smanjuje rezultat na 9 razlike za Hrvatsku.

Hrvatska je sjajno odigrala ovaj period i sa dva kontra napada Ukića i Tomasa povećala na, do sada najvećih, 39:24.

Ukić je nakon promašaja Nijemaca imao priliku tricom još više povećati prednost, ali promašuje otvoreni šut.

Igra se dosta otvoreno i praktično bez obrana, što obilno iskorištava Nowitzki sa svojih 5 koševa u seriji(3+2) i smanjuje na, za Njemačku podnošljivih, 11 razlike.

Zadnje su 2 minute druge četvrtine. Na parketu su ponovno Rozić i Popović. Rozić promašuje iz solo akcije za dva, a Nowitzki iz sljedećeg napada pogađa još jednu tricu i još više otapa našu prednost. Sada je 42:34.

Hrvatska je definitivno u napadačkoj krizi posljednjih par minuta, a Nijemci rade seriju od 10:0 i samo je +6 za nas. Rozić uspjeva iz jedne naše brze kontre prekinuti post u napadu i prvo poluvrijeme završava sa 44:36, +8 za Hrvatsku.

Treća četvrtinaNowitzki je u prvom dijelu ubacio čak 18 koševa, a na njemu je već napravljeno 6 prekršaja. Sljedeći strijelac u njemačkoj momčadi je Jagla sa 5. U našim redovima  je najefikasniji Marko Popović sa 11, dok je koš manje zabio Banić. U probleme sa prekršajima je vrlo rano upao naš prvi centar Kasun pa će ga Repeša vjerojatno čuvati za posljednju četvrtinu.

Naši su krenuli sa petorkom Planinić, Barać, Banić, Rozić i Kus.

Hamann je vrlo spretno ukrao našima prvi napad i uz Planinićev prekršaj zabio koš i dodatno bacanje. Rezultat je 44:39.

Nowitzki je nezaustavljiv. Preko ruke Banića zabija još jednu tricu (21 koš) i smanjuje na samo 5 razlike.

Hrvatska je dosta nervozno ušla u treću četvrtinu. U napadu smo izgubili ideju, a Njemci sve više pritišću uz vrlo raspoloženog Nowitzkog.  Na sreću, Kus zabija tricu i vraća nas na odličnih 9 razlike.

4. je minuta treće četvrtine. Njemci rade 6:0 iz tri napada i smanjuju na samo 4 razlike.

Planinić se u sljedećem napadu zabija kao šilo pod koš i polaže uz dodatno slobodno, koje nažalost promašuje. Na cijelom prvenstvu Planinić ima manje od 60 % sa linije slobodnih bacanja.

Igra se i dalje bez obrana i dosta neoganizirano na obje strane, što bolje odgovara Nijemcima i Nowitzkom.

3 minute prije zadnje četvrtine, Nowitzki još jednom pogađa i Njemačka se sasvim primakla našima. samo je 2 ralike. Nowitzki igra sam protiv naših i za sada je zabio već 27 koševa uz šut od 8/11 iz igre.

Sama je završnica 3. četvrtine, Tomas radi faul na Demirelu i nakon 2. slobodna bacanja Nijemci prvi puta vode u utakmici, 58:57.

Imamo posljednji napad, ali Popović se zapetljao i gubi loptu. Ovim rezultatom završava treća četvrtina.

Četvrta četvrtina

Uoči posljednjih 10. minuta, naši su u minimalnom minusu.

Demirel dvicom otvara posljednju četvrtinu i Njemci odlaze na 3 razlike. Naši gube loptu u napadu i iskusni Okulaja iz polu kontre polaže za 5 razlike Nijemaca.

Naši su se potpuno raspali i od +16 koje su imali u 17. minuti došli na -5. Repeša je pozvao minutu odmora, već nakon prvih 30 sekundi ove četvrtine.

Planinić krade loptu i nakon brze tranzicije polaže za naš prvi koš u posljednjem dijelu. Rezultat je trenutačno 62:59 za Njemačku.

Planinić je prezuzeo igru u svoje ruke i odigrao sa prkačinom pick and Roll za samo - 1 naših.

Istek je 3. minute, Demirel pogađa u posljednjim trenucima njemačkog napada tricu. Odmah u sljedećem napadu Njemačka iiz kontre i zabija još dva i evo nas već na -7.

Hrvatska je neprepoznatljiva. Green je zabio još jednu tricu i naši gube sada već 9 razlike. Od našeg najvećeg vodstva (17.min) Nijemci su napravili seriju 44:19.

5. minuta prije kraja Nowitzki još jednom pogađa preko Banića. Ovo je njegov 28 koš.

Četri i pol minute je do kraja utakmice. Nakona našeg još jednog lošeg napada, Gareth zabija svoju prvu tricu i sve je manje nade da bi se naši mogli vratiti u utakmicu.

Nakon Kusovog faula, Okulaja zabija oba slobodna i Nijemci su ponovno pobjegli na 9 razlike.

Rozić radi nepotrebne korake i čini se da ovo kraj. Ostalo je samo minuta i pol do kraja.

Nowitzki zabija tricu sa 8 metara i stavlja točku na i. Ovo je njegov 31. koš. Rezultat je 78:69 za Njemačku, a samo je minuta do kraja.

Hrvatska je izgubila sa 80:71(-9) i tako smo ipak 6. na Europskom prvenstvu u Španjolskoj.

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Hoi Polloi

Zodijak
Pol
Poruke 573
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung D780
Ljudi evo na jutjubu. Pogledajte filmic od vremena 4:10 Ne moze se opisati sok koji su Spanci pretrpeli tako da je bolje pogledati snimak.



A evo i slike iz filmica.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

slika.JPG
(15.4 KB, 450x338)
« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 14:13:53 od latifovich »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 807
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson K800i
Bravo Rusi!! Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

U zdravom hardveru zdrav softver


Jbg. Anceloti treba da se zabrine da mu igraci do proljeca ne poumiru od starosti  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
TAKO SE TO RADI

Nikola Lončar jedina svetla tačka na Evropskom prvenstvu.

Išlo je lagano, jer sam igrao protiv polovine igrača, znam im kretnje, vrline i mane. U početku sam džse trudi da budem što ozbiljniji, posle smo se Šarenac i ja opustili i umereno šalili – kaže ko-komentator RTS
Počelo je spontano, trajalo je do kraja jer su reakcije bile fantastične. Naš bivši reprezentativac Nikola Lončar bio je najbolji srpski igrač na Evropskom prvenstvu u Španiji.

Kao stručni konsultant RTS, uz komentatora Slobodana Šarenca, prenosio je mečeve EP kvalitetnije nego što je iko mogao i da pretpostavi. Vrlo stručno i analitično, a uz sve to i duhovito...

- Krenuli smo potpuno neplanirano. Došao sam u Granadu da gledam naše – objašnjava Nikola. - Šarenca znam sto godina, pa me je pozvao da mu budem stručlni konsultant tokom prenosa Srbija – Grčka. Onda sam sa njim komentarisao i protiv Izraela. Pošto su reakcije bile pozitivne, dogovorili smo se da budem konsultant do kraja EP, pošto ionako živim u Madridu i svakako bih dolazio na utakmice. Šareni mi je izvadio akreditaciju, i to je to...

Izbacivali ste zanimljivosti u rafalima, da li ste se pripremali za prenose?

- Iskreno – nisam. Sve mi je išlo lagano jer bar polovinu igrača dobro poznajem i igrao sam protiv mnogih od njih. Znam im kretnje, vrline i mane... Nisam profesionalac, ne pričam ono lopta ide gore, lopta ide dole, ali sam sa stručne strane dovoljno potkovan.

Šta ste, iz stručnog ugla, videli novo na EP?

- Ništa specijalno. Jedino me je iznenadilo koliko jedan trener može da utiče na ekipu, kao što je bio slučaj sa Davidom Blatom. To je potpuno upečatljivo, o njemu trenutno priča cela košarkaška Evropa. Kada je reč o igračima, niko nije bio otkrovenje, dominirali su iskusni i provereni. Možda jedino Krijapa, koji nije imao minutažu u NBA...

A razočarenje?

- Definitivno Grci. Osim što su mogli do boljeg rezultata, očekivao sam mnogo bolju igru. Razočarali su me, naravno i naši, i ne samo mene... Ali, o tome smo već pričali u Granadi, ne bih se vraćao...

Posle finalnog meča pozdravili ste prijatelje, rodbinu i vaše Kragujevčane...

- Dosta ljudi me je zvalo, slali su mi SMS poruke, među njima i neki bivši saigrači, ali neću da kažem koji. Svi su me hvalili, bili oduševljeni. A meni su ti prenosi stvarno bili laki, pravo zadovoljstvo.

Tako je i delovalo.

- Da, u početku, možda prva dva prenosa, trudio sam se da zvučim što ozbiljnije. Posle smo se malo opustili, dobijali i neke informacije vezane za privatne živote evropskih asova.

Većinu je oduševio vaš smisao za humor. Prosečan gledalac ne zna da ste svojevremeno i kao igrač bili glavni za atmosferu. U tome vas je pratio i kolega sa RTS Šarenac.

- Rekao bih da smo se umereno šalili.

Rusi su šokirali Španiju, bila je to tužna noć na Iberijskom poluostrvu.

- Nisam ni sam očekivao takav ishod. A Španci su sve spremili, kompletno slavlje, a onda su bili potpuno potopljeni... Slušao sam ih posle na radiju, baš su bili utučeni. Štampa ih hvali, pišu da su heroji i sa srebrom. Svi su ih terali posle utakmice da idu na taj trg na slavlje, ali čini mi se da nisu otišli. Igrači su bili svesni da su morali da uzmu zlato, da im se 6takva prilika neće ukazati možda nikad više. Propustili su životnu priliku. Gasol je već rekao da će za nacionalni tim igrati još na Olimpijskim igrama u pekingu, Garbahose verovatno neće više biti zbog povreda...

Bilo je jasno da ste u finalu navijali za Špance?

- Živim u Španiji i normalno je da navijam za njih. Zbog još veće popularizacije košarke, a malo i zbog sebe i svog budućeg posla. Hoću da budem menadžer ili trener nekog kluba, tražim posao i nudim se...

Kada ovo pročitaju, možda se jave neki klubovi iz Srbije.

- Ne, ne bih se vraćao, jer su kod nas mnogi odnosi neregulisani. Ipak, svaku ponudu ću razmotriti sa poštovanjem – zaključuje Nikola Lončar.


Izvor: Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Loncar legenda   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung i5700 + D880
Vaistinu legenda. Jeste da je imao mali milion lapsusa (uglavnom kod izgovaranja prezimena igraca) ali se videlo da se covek razume u samu igru a i dobro se uklopio sa Sarenim,koji je meni isto legenda,pozitivna budaletina Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1869
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.21
Masho, udaj se za mene.... Smile Smile

@Falzone

Uvek zaboravim da ti kazem - cool avatar... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Falzone. . .Paul Falzone?? Ne to je Rooooon Jeremyyyyyyy  Smile

A Sareni me malo umarao sa onim ak47 . . .svaku tekmu kaze zasto je ak47 . . . ako ga neko ne pita,onda se sam pita"a znate li zasto je kirilenko ak47"  Smile , i smarao je sa tatalukasom -jel vredi 3 miliona pa jel vredi 3 miliona. . . pa ne vredi niko ae cuti vise. . .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
Po meni Sarenac treba da vodi one emisije po Sibiru, to mu mnogo vise lezi, a da kosarku ostavi nekom drugom ko zna da vodi... Loncar je uvek bio likcina!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
cek cek zar to nije memedovic??  Smile meni su njih dvojica isti . . .

Citat
Masho, udaj se za mene
Jel ovo Loncar odvalio ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.142 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.