2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Ko će biti šampion?
Spanija
70.6%  (12)
Rusija
29.4%  (5)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
1 ... 29 30 32 33 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EvroBasket 2007 - Spanija  (Pročitano 45675 puta)
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
Naravno. Pogotovu ako taj t.z.v. strucni savet koji bira selektora se nijednom nije okupio u punom sastavu, a i izbor za selektora im je bio sjajan - narocito sa Sakotom i Mokom - mukom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
Drago mi je zbog Rusa, iako ni u snu nisam očekivao od njih zlato  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Nema kako placu spanci ali evo Holdenovog suta za pobedu

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

large_h.jpg
(64.75 KB, 480x360)
« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 00:50:00 od latifovich »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Rusija novi šampion Evrope!


Reprezenativci Rusije novi su evropski šampioni. Oni su u veoma uzbudljivom meču i pored dosta problema tokom utakmice uspeli da savladaju domaćina šampionata Španiju rezultatom 60:59. Najefikasniji u ekipi Davida Blata bio je Kirilenko sa 17 poena i 5 skokova, Ponkrašov je postigao 10, a junak finalnog meča Džej Ar Holden 8. Na drugoj strani Kalderon je meč završio sa 15 poena, a Pau Gasol je zabeležio dabl-dabl učinak od 14 poena i isto toliko skokova.

Španci odlično počinju meč, konkretno Rudi Fernandes i Kladeron, a pošto Rusi nisu imali pravo rešenje za zonsku odbranu domaćih, rezultat je već posle 4 minuta iznosio 15:4. Kao i na svim mečevima ruske reprezentacije Holden i Kirilenko dobrom igrom u napadu smanjuju prednost, a u korist Rusima išla je i promena odbrane sa zone na zonski presing. Međutim, kada je krilo Jute je ušlo u problem sa faulovima prouzrokavanim direktnim duelom sa Pau Gasolom, oslabila je do tada poprilično loša igra Rusa u odbrani tako da se na mali odmor otišlo sa duplom prednošću "Crvene furije" (22:11).

Aleksej Savrašenko je donekle uspostavio ravnotežu pod koševima, pronašao rešenje za Gasola i nekoliko puta dobro ispratio bekove, pa su "baćuške" uspele da smanje zaostatak na podnošljivih 6 poena. Ali, usledile su tri trojke, po jedna Kalderona, Gasola i Himenesa, tako da su se Španci ponovo odlepili na "sigurnih" 11 poena viška. Možda tajni adut Davida Blata na finalnom meču, Ponkrašov je uneo određenu agresivnost u defanzivi i sa nekolliko važnih poena bio inicijator nove serije Rusa. Druga četvrtina završila se za Ruse odličnih 3 poena manjka. Igra Rusa u prvom poluvremenu nije bila na toliko visokom nivou koliko se može zaključiti iz rezultata. Razlog tako male prednosti Španaca leži u očajnom šutu za dva (4 od 20), koji je ipak donekle nadomešten sjajnom realizacijom van linije 6,25, pošto su pogodili 7 trojki iz 12 pokušaja.

U trećoj četrvtini, viđena je slična situacija kao i na početku meča. Kalderon je otvorio četvrtinu trojkom, Rusi su ispunili bonus već posle nepuna tri minuta, a najveći problem za Davida Blata bio je i četvrti faul Andreja Kirilenka. Međutim, izlazak Kirilenka iz igre otvorio je prostor za Ponkrašova. Mladi bek je pogodio trojku, zabeležio dve dobre asistencije (Savrašenku na zicer i Hrijapi za tri), tako da su Rusi i pored brojnih problema prišli na tri poena zaostatka.

Početak poslednje četrtine, izgledao je kao i početak novog meča. Pašutin je već u prvom napadu pogodio za tri, a Holden prodorom donosi "baćuškama" prvu prednost na meču.

Ali, nepogrešivim šutem za tri poena, Španci dolaze do novog preokreta. Hrijapa je posle neokoliko odlično odigranih odbrana na Gasolu, ipak izgubio bitku sa Špancem. U dva uzastopna napada, Gasol je prozrokovao prvo četvrti, a zatim i peti faul ruskog krila.

Sve je išlo na ruku Špancima. Na dva minuta do kraja Gasol je pogodio uz faul Džej Ar Holdena. Madrid je počeo sa slavljem, ali Rusi se nisu predali. Prvo su odigrali odličnu odbranu, zatim je Nikita Morgunov postigao važne poena. Dobra odbrana odigrana je i u sledećem napadu, Holden je ukrao loptu Gasolu, i teškim šutem posle finte pogodio na 2 sekunde do kraja.

Poslednji napad odigran je na Gasola. Krilni centar Španaca je primio loptu na 5 metara od koša i iz okreta promašio šut za pobedu.

Zanimljivo je da koš Holdena dosta podseća na poslednje finale koje su Rusi odigrali 1993. godine u Nemačkoj, kada su ostali bez titule poenima Hansija Gnada (sada asistenta Davida Blata).

Litvancima bronza, Grci bez medalje

Reprezentacija Litvanije osvojila je bronzanu medalju na EP u Madridu, pošto je savladala dosadašnjeg prvaka Evrope Grčku sa 78:69. Najefikasniji u ekipi koja je doživela samo jedan poraz u Španiji, bio je u subotu neprimetni Kšištof Lavrinovič sa 19 poena, po 13 su imali Kleiza i Šiškauskas. U ekipi Grčke Zisis daleko najbolji sa 23 koša, Dikudis 10, Papalukas 8
Posle izjednačenog početka utakmice, sredinom druge deonice Litvanci serijom od 11-2 pri vodjstvu Grka od 29-28 stižu do prve osetnije prednosti od 39-31 i na veliki odmor odlaze sa 41-34.
Medjutim, na startu treće četvrtine raspoloženi Zisis (4 poena) uz trojku Dijamantidisa vraća Grčku u igri (bilo je 41-44), ali onda u dva vezana napada Kleiza pogadja dve trojke i svom timu ponovo donosi komotnu prednost od 52-44.
Od tog trenutka Litvanija je imala punu kontrolu nad utakmicom, iako je u poslednjem minutu treće ćetvrtine Vasilopulos pogodio trojku i približio svoj tim na 54-59.
U poslednjoj četvrtini vidjeno je puno promašaja, jedna blokada Dijamantidisa, a jasaitis novom trojkom ponovo podiže prednost svog tima na 58:67, a posle nove trojke Šiškauskasa bilo je jasno da će Grci kući bez medalje.

Litvanija - Grčka 78:69

Litvanija: Kaukenas 5, Macijulis 3,D.Lavrinović 6 i 5sk,Šiškauskas 13 i 5 sk,Songaila 2,Jasaitis 6,Kleiza 13+8sk, K.Lavrinovič 19+3sk,Jasikevičijus 11 + 5 as.
Grčka: Zisis 23,Papalukas 8,Burusis 4,Spanulis 2,Dikudis 10+4sk,Tsartsaris 7,Diamantidis 7+7sk+4as,Papadopulos 0,Kakiuzis 0.


Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1869
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.21
Pa mnogo bi im bile 2 titule za jedan dan... Smile
Nisam verovao, ali mi je neverovatno drago... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
Za sad sam samo ovo nasao...  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

111.jpg
(51.89 KB, 217x344)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
Kirilenko: "Bili smo mnogo bolji"

Košarkaška reprezentacija Rusije osvojila je titulu prvaka Evrope u šokantonom finišu finalnog meča sa domaćinom Španijom. Ekipa koja nije važila za velikog favorita da osvoji zlato, stigla je do velikog trijumfa potpuno zasluženo koševima Holdena dve sekunde pre kraja i šokirala 15 hiljada Španaca u dvorani, ali i milione u zemlji koja se pripremala na dvostruko slavlje, posle zlata odbojkaša u Moskvi:


PEPU HERNANDES

“Nismo osvojili titulu to je sport I tako se ponašaju sportisti. Mislim da je naša čitava grupa odradila odličan posao, odlično smo pripremili tim, tim je uvek igrao na maksimalnom nivou, tako je bilo i ovog puta. Bili smo tim koji može da se nosi sa svakim. Ipak morate da znate kako da se ponašate i kad pobeđujete i kad gubite”.

O dramatičnom porazu:

“Možete da zamislite kako se mi osećamo. Specijalno bih se zahvalio svima koji su bili uz nas. Tužni smo zbog toga što nismo ispunili nadu svih Španaca. Osvojili smo titulu prvaka sveta i čitava Španija je očekivala da ćemo biti i prvaci Evrope. Dobro je da u Španiji pričamo o košarci i dobro je da je to nešto što je ova država prihvatila. Mislim da je za nas najbolja stvar što su nas i ostale države prihvatile i što svi misle da imamo odličan tim.

Budućnost ovog tima:

“Tim mora da prati određenu liniju. To smo projektovali sa ovim timom. Sa zlatom na SP i srebrom na EP idemo u pravom smeru. To je ono što smo dugo očekivali. Svi se popravljamo, čak i igrači od 33 godine igraju bolje u reprezentaciji. Nastavićemo da radimo stvari za košarku”.

O vodjenju ekipe:
”Nije bilo previše euforije. Bilo je kritičnih momenata. Trudio sam se da igrači stalno budu na zemlji. Da budemo spremni za takmičenje. Naravno da ću misliti na greške, neću samo čupati kosu. Mi treneri moramo biti samokritični i moramo napraviti analizu svega što se dogodilo na ovom evropskom prvenstvu. Moramo ići napred i mislim da ćemo u tom smeru nastaviti”.

VIKTOR HRIJAPA

“Veoma je dobar osećaj jer je ovo prva zlatna medalja. To je najvažnija stvar, mnogo je bilo dobrih timova, jako takmičenje, možda jače od olimpijskih igara. Bilo je teško igrati protiv domaćeg tima, znali smo da možemo da ih pobedimo. Samo je bilo bitno da odigramo onako kako je trener tražio od nas. Loše smo otvorili, ali smo se kasnije vratili. Španski tim je igrao dobro, ali smo ih pobedili. To je to”.

O najbitnijoj utakmici na šampionatu:

“Svi smo verovali od početka da možemo da odradimo dobar posao. Sve je išlo na našu stranu, na kraju smo stigli da se borimo za medalje. Najbitnija utakmica bila je protiv Francuske. To je bio ključ”.

O toku utakmice:

“U jednom trenutku utakmice igrači pomisle da mogu da odrade sve, ali trener je tu da sve to kontroliše. Ovo nije individualan sport. Na kraju smo se oslobodili pritiska, počeli smo da igramo kolektivno i onda je sve krenulo na našu stranu. Bilo je potrebno odigrati igru kakvu je trener tražio od nas. Na poluvremenu je bilo samo 3 poena. Trebalo je samo tada da radimo posao. To smo pomislili i nastavili smo da radimo dobar posao. Holden je pogodio šut, mogao je da promaši. Dali smo sve od sebe da pobedimo i to se na kraju isplatilo”.

ANDREJ KIRILENKO

“Veoma sam uzbuđen što smo pobedili Španiju na njihovom terenu. Ne što smo pobedili petorku, nego 15 hiljada navijača. Više smo želeli pobedu. Španci imaju odličan tim, ali smo mi večeras bili mnogo bolji”.

O problemima tokom utakmice:
”Bilo je teško jer sam brzo dobio dva faula. Ovde su drugačija pravila i često mi se sviraju neki falulovi koji su dozvoljeni u NBA, zato neki put uđem u problem. Ovde je pet faulova, tamo šest. Želeo bih da izbacim nepotrebne faulove, ali bih istakao da smo mi tim koji je spreman da igra bez mene. To je prava ekipa, svi mogu da nadoknade moj izostanak”.

O istorijskom uspehu za Rusiju:
”Ovo je moj najveći uspeh u karijeri. Ovo je najbolji tim u kome sam ikada igrao. To su moji najbolji drugovi. Zajedno smo rasli, učili, trenirali kod istih trenera. Viktora znam 10 godina, neke 15 godina imam veliku želju uvek da igram za Rusiju. Osvojili smo zlato i zato smo najsrećnija deca na svetu”.

O treneru Davidu Blatu:

”David Blat je odličan trener, sjajno smo sve postavili i pomagali se međusobno. Nekada je bilo problema, razgovarali smo sa njim. On je neki put nas pitao. To je važno da postoji ta vrsta komunikacije, da uvek pronađete izlaz i svake situacije i zato ga pozdravljam”.

DAVID BLAT

Andrej Kirilenko je MVP šampionata i superzvezda ovog tima, ali:

”Viktor Hrjapa je bio jedan od najbitnijih članova našeg tima. Andrej Kirilenko je bio najspektakularniji, ali je Viktor bio ključ našeg uspeha”.

Želeo bih da se zahvalim igračima koji su odlični ljudi kao što su i dobri igrači. Lakše je da radite košarku kada imate takve igrače. Ovo je bila velika borba Davida protiv Golijata. Igrali smo protiv zveri i uspeli smo da pobedimo. Na početku nismo krenuli sjajno, ali je bilo bitno da ostanemo u igri, da bi oni osetili pritisak i nas. Igrali su pred 15.000 ljudi, to je bilo veliko očekivanje i znali smo da možemo do pobede.

Zahvalio bih se Sergeju Tarakanovu koji je bio naš organizator, kao i ostatku stručnog štaba. Tarakanov je višestruki olimpijski šampion i mnogo nam je pomogao. Ovo je prva titula prvaka Evrope Rusije koju simbolizuje otvaranje granica i način na koji su pretvorili organizaciju. Drago mi je da sam bio član te organizacije, nisam sam, sjajan štab. I veoma sam srećan što sam deo istorije.

Morgunov: “Danas je u Moskvi naša odbojkaška reprezentacija izgubila od Španije u finalu Evropskog prvenstva. Ovo je slatka osveta” rekao je Morgunov.

Preko hiljadu navijača španske reprezentacije i pored poraza aplauzom je ispred hale dočekalo svoje igrače, koliko će navijača dočekati ruske reprezentativce u Moskvi, ostaje da se vidi…

Priredio/la: IK, IV

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1869
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.21
A i ovo je prilicno slabo.... Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

genImage.jpeg
(12.23 KB, 450x193)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC one s
bravo za Rusiju, mada se vise radujem porazu Spanaca nego pobedi Rusije, Spance ne mogu da podnesem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung 
 16. 09. 21:30     Španija - Rusija    59 : 60     Finale

 16. 09. 19:00     Grčka - Litvanija    69 : 78     Za 3. mesto

 16. 09. 16:30     Nemačka - Hrvatska    80 : 71     Za plasman od 5. do 8. mesta

 16. 09. 14:00     Slovenija - Francuska    88 : 74     Za plasman od 5. do 8. mesta


Eurobasket 2007 Final Standings

1. Russia   
2. Spain   
3. Lithuania
   
4. Greece   
5. Germany   
6. Croatia   
7. Slovenia   
8. France
   
Places 9-16

 Italy   
 Portugal   
 Israel   
 Turkey   
 Serbia   
 Latvia   
 Czech R.   
 Poland


Malo statistike:


  POENA PO UTAKMICI

1.     Dirk Novicki (Nemačka)    24.0 

2.     Toni Parker (Francuska)    20.1 

3.     Hidajet Turkolu (Turska)   19.2 

4.     Milan Gurović (Srbija)    19.0 

5.     Pau Gasol (Španija)    18.8 

6.     Andrej Kirilenko (Rusija)    18.0 

7.     Luboš Barton (Češka)    16.3 

8.     Kristaps Janičenoks (Letonija)    15.5 

9.     Marko Belineli (Italija)    15.5 

10.     Jirži Velš (Češka)    15.0


 SKOKOVA PO UTAKMICI

1.     Andris Bjendris (Letonija)    10.0 

2.     Janiv Grin (Izrael)    9.3 

3.     Darko Miličić (Srbija)    9.3 

4.     Dirk Novicki (Nemačka)    8.7 

5.     Andrej Kirilenko (Rusija)    8.6 

6.     Filip Dilevic (Poljska)    8.0 

7.     Viktor Hrijapa (Rusija)    7.8 

8.     Memet Okur (Turska)    7.7 

9.     Radoslav Nesterovič (Slovenija)    7.6 

10.     Luboš Barton (Češka)    7.3 


 UKUPNO ASISTENCIJA

1.     Šarunas Jasikevičijus (Litvanija)    50 

2.     Jaka Lakovič (Slovenija)    39 

3.     Meir Tapiro (Izrael)    30 

4.     Viktor Hrijapa (Rusija)    29 

5.     Toni Parker (Francuska)    25 

6.     Zoran Planinić (Hrvatska)    25 

7.     Masimo Buleri (Italija)    24 

8.     Hose Manuel Kalderon (Španija)    23 

9.     Ramunas Šiškauskas (Litvanija)    23 

10.     Andrej Kirilenko (Rusija)    22


UKUPNO UKRADENIH LOPTI

1.     Andrej Kirilenko (Rusija)    20 

2.     Viktor Hrijapa (Rusija)    19 

3.     Zoran Planinić (Hrvatska)    14 

4.     Jaka Lakovič (Slovenija)    13 

5.     Ramunas Šiškauskas (Litvanija)    13 
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 29 30 32 33 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.198 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.