Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:22:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evolucija, rasizam i nacizam  (Pročitano 21310 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Citat
Ali Darvin se nije bavio porijeklom zivota, vec zakonima po kojima se taj zivot razvija. Vjernici se toga boje, ali Darvin opste, niti porice, niti dokazuje Bozije mijesanje. Za evoluciju to je nebitno... 

Да баш тако. И још се није догодило да направе неку чорбу, рокају је муњама и не знам чиме, па изађе нештоп живо.
Такође тврдим да наука не може објаснити сва питања на свету. Не би ни имало смисла.
Какав би био смисао живота у коме и о коме све знаш?!?

Poznati Milerov eksperiment iz 1953. Od 20-tak aminoliselina potrebnih za zivot, on je u laboratoriji dobio oko desetak... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Yes
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.01
Krajem XIX vijeka, Nijemci su nasli izvrstan izgovor (bar su tako mislili) za svoja kolonijalna osvajanja i ekspanziju

nisu nemci nashli izgovor za osvajanja: svaka osvajachka vojska (narod) u istoriji su trazili vishe za sebe ,a kako to najceshce bia to je moralo da se uzme od drugih . da amerikanci (belci) nisu poubijali indijance ,oni bi josh lovili bizone ,ali mi ne bi mogli da pokrenemo ovu temu jer ne bi bilo kompjutera (ili bi bili josh na nivou kartica Smile)

 jednostavno ,evolucija je prirodni zakon koji se potvrdjuje u praksi kako zivotinja tako i kod ljudi : jachi opstaju ,slabiji nestaju Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Ajd ako mogu ispricati jedno svoje razmisljanje. Mislim da se ne kosi ni sa naukom
ni sa religijom.
Milonima godina evolucija je radila i radi svoj posao. Doslo se do vrste koja hoce objasniti evoluciju,
svemir, njegovo postojanje, i dali ce nestati. Tehnoloski napredak joj omogucuje da se oslobadja teskih, pa sve laksih fizivkih napora.
Nema potrebe za fizickom snagom. Kroz taj energetski kanal prolazi sve manje energije. Sve je vise zapostavljen, sto dovodi do atrofiranja misica.
Prolaze hiljade godina. Nositi bespotrebno toliko telo, postaje tesko, i nepotrebno. Slabi delovi se zamenjuju umetnim. Intelektualni kanal nadvladava nad seksualnim.
Nema potrebe ni za njim kada su naucili kako stvoriti zivot. Sta ce im telo. Sve sto imaju nose u glavi, a da bi mozak radio opet su potrebne masine za njegovo opskrbljivanje.
Zasto ne prebaciti misli u kompjuter. To i ucinise. Mogli su setati tim unutrasnjim elektronskim svemirom, brodovima ici svugde po vanjskom svemiru. Skakati s zvezde na zvezdu.
Ali i sam brod i sam kompjuter su opet imali ogranicenja. I dalje su sputani. Kako bi bilo upisati misli u svetlost, u energiju. To i ucinise.
Bili su slobodni, bez ogranicenja u vremenu i prostoru. Mogli su biti u bilo kom delu vremena, prostora. Gledati zvezde iznutra, posmatrati atome ....
A onda neko pozeli da stvarno oseti materiju. Njene moci, iskustva koja bi mogao imati u integraciji sa njom. I onda se desi pad. U nekom uzavrelom moru,
na nekoj planeti prepunoj vulkana, desi se maleno praznjenje. Bese zavrseno spajanje. Udahnuta trunka zivota. I sve ispocetka, a oni koji ostadose u svetlu,
sada paze, i pomazu i pokazuju povremeno put kojim se treba ici, da bi se opet doslo do njih.

Samo me ne pitajte, a ko ili kada je bio prvi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Ajd ako mogu ispricati jedno svoje razmisljanje. Mislim da se ne kosi ni sa naukom
ni sa religijom.
Milonima godina evolucija je radila i radi svoj posao. Doslo se do vrste koja hoce objasniti evoluciju,
svemir, njegovo postojanje, i dali ce nestati. Tehnoloski napredak joj omogucuje da se oslobadja teskih, pa sve laksih fizivkih napora.
Nema potrebe za fizickom snagom. Kroz taj energetski kanal prolazi sve manje energije. Sve je vise zapostavljen, sto dovodi do atrofiranja misica.
Prolaze hiljade godina. Nositi bespotrebno toliko telo, postaje tesko, i nepotrebno. Slabi delovi se zamenjuju umetnim. Intelektualni kanal nadvladava nad seksualnim.
Nema potrebe ni za njim kada su naucili kako stvoriti zivot. Sta ce im telo. Sve sto imaju nose u glavi, a da bi mozak radio opet su potrebne masine za njegovo opskrbljivanje.
Zasto ne prebaciti misli u kompjuter. To i ucinise. Mogli su setati tim unutrasnjim elektronskim svemirom, brodovima ici svugde po vanjskom svemiru. Skakati s zvezde na zvezdu.
Ali i sam brod i sam kompjuter su opet imali ogranicenja. I dalje su sputani. Kako bi bilo upisati misli u svetlost, u energiju. To i ucinise.
Bili su slobodni, bez ogranicenja u vremenu i prostoru. Mogli su biti u bilo kom delu vremena, prostora. Gledati zvezde iznutra, posmatrati atome ....
A onda neko pozeli da stvarno oseti materiju. Njene moci, iskustva koja bi mogao imati u integraciji sa njom. I onda se desi pad. U nekom uzavrelom moru,
na nekoj planeti prepunoj vulkana, desi se maleno praznjenje. Bese zavrseno spajanje. Udahnuta trunka zivota. I sve ispocetka, a oni koji ostadose u svetlu,
sada paze, i pomazu i pokazuju povremeno put kojim se treba ici, da bi se opet doslo do njih.

Samo me ne pitajte, a ko ili kada je bio prvi.
Isto to je mislio i Artur Klark u svoje 4 "Odiseje"... Smile Ustvari, sve je isto ko' sto je stari Arti napisao....
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 17:21:21 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Da, moze se reci da su mi njegove odiseje podsvesno ostale, i izgradio u toj istoj podsvesti moguci i mozda za mene najprihvatljiviji model. Jedino me razocarao sa cetvrtim delom. Kao da nije znao sta ce dalje, ili je nekako morao da umuva americku inteligenciju i nepokornost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Da, moze se reci da su mi njegove odiseje podsvesno ostale, i izgradio u toj istoj podsvesti moguci i mozda za mene najprihvatljiviji model. Jedino me razocarao sa cetvrtim delom. Kao da nije znao sta ce dalje, ili je nekako morao da umuva americku inteligenciju i nepokornost.
Da, za hiljadu godina ljudi su trebali vec da putuju brzinom svjetlosti, a kod njega najvece dostignuce je mozdana kapa... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Jbga druze izgleda da mu staklena kugla bila u kvaru.  Smile Smile
Eon gore eon dole, nebitno ako se sami sjebemo svojim igrackama. Tada bi i evolucija krenula mozda drugim tokom, na bubasvabe ne utice radioaktivno zracenje. Sigurno bi nam se nasli naslednici i njima pruzila prilika. Ko zna sta je iza coska.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 6630
Citat
За Дарвина не знам, али знам поуздано да су се расисти позивали на његову теорију еволуције.

Pa sličan slučaj bio je i sa Ničeom , neki su pravili paralele između Hitlera i Zaratustre .
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Citat
За Дарвина не знам, али знам поуздано да су се расисти позивали на његову теорију еволуције.

Pa sličan slučaj bio je i sa Ničeom , neki su pravili paralele između Hitlera i Zaratustre .

Kao i sva nova, revolucionarna otkrica u nekoj oblasti, tako je i teorija evolucije unijela mnogo pometnje u tadasnje shvatanje svijeta i zivota, i otvorila prostor za njeno slobodno i neadekvatno tumacenje......... Svako vrijeme nosi odredjene bolesne ideje i stavove, a njihovi zastupnici u svemu sto ih okruzuje nalaze uporiste i dokaze za tacnost svojih pogresnih predstava... Nove teorije poput teorije evolucije su jos uvijek bile nedovoljno proucene i objasnjenje tako da je svako mogao da, slobodnim tumacenjem, nadje potvrde svojih stavova.... Za rasiste je bilo neophodno da nadju naucnu potvrdu za svoje stavove, a Darvinova teorija im se ucinila kao idealna za to.

Slicna je stvar i sa nacistima, neophodno je bilo naci nekog velika nauke ili filozofije koga ce smatrati za svoga ideologa.. Niceova sesta je bila nacista pa je poslije njegove smrti mijenjala pojedine njegove zapise, a od kuce u kojoj je umro napravila je muzej i nastojala da on njega nacini nacistickog ideologa(taj muzej je posjetio i sam Hitler)......
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:22:14
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.