Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:22:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evolucija, rasizam i nacizam  (Pročitano 21314 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Bosch ima centrifugu
Niceov nad -covek je direktno kriv za Hitlerovo nad-nacija ( arijevska rasa ).

Kako je divno kad rasprava dodje u reductio ad Hitlerum fazu.

Prepucavanje oko toga da li je Hitler bio evolucionista ili kreacionista itd... who cares!!!

Zar zluopotrebljavanje neke teorije moze biti argument u raspravi o validnosti iste?! Da li o Hristovom ucenju treba govoriti iz aspekta Krstaskih ratova ili inkvizicije???

Nice i Niceov nadcovek svakako nisu direktno odgovorni za nacizam, kao sto ni Isus nije direktno odgovoran za Krstaske ratove, kao sto ni Nobel nije direktno odgovoran za upotrebu dinamita u ratovanju, i tako dalje u nedogled.

 Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Krajem XIX vijeka, Nijemci su nasli izvrstan izgovor (bar su tako mislili) za svoja kolonijalna osvajanja i ekspanziju. Krajem XIX vijeka, Evropa postaje sve radikalnija po pitanju rasnih razlika i javno se zagovara medurasna borba i unistenje "degenerativnih elemenata" 1884. je objavljena famozna teorija o Lebensraum-u (zivotnom prostoru), koja je, iako suptilnija u tretiranju medurasne borbe, ipak dobro posluzila imperijalistima kao opravdanje za osvajanje i tlacenje rasa. Hitler je tu ideju samo produbio....
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 12:34:53 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Postoje ljudi koji veruju da imaju carsko poreklo ( Bozije ), a postoje i oni koji se , ne birajuci sredstva,
bore da dokazu da smo nastali od majmuna.
Meni licno, vise se svidja prva opcija.

Који ти се предложак свиђа, то је твоја лична ствар. Човек није настао од мајмуна, већ човек и мајмун имају исте претке. И нађен је велики број фосила који тај постепени развојни напредак поткрепљују.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Postoje ljudi koji veruju da imaju carsko poreklo ( Bozije ), a postoje i oni koji se , ne birajuci sredstva,
bore da dokazu da smo nastali od majmuna.
Meni licno, vise se svidja prva opcija.

Који ти се предложак свиђа, то је твоја лична ствар. Човек није настао од мајмуна, већ човек и мајмун имају исте претке. И нађен је велики број фосила који тај постепени развојни напредак поткрепљују.
Panini je sve rekao. Mislim ovim sa "carskim porijeklom" konacno treba pojasniti neke cinjenice i zaustaviti njihovo silovanje Darvina. Cak i ako je covjek direktno nastao od majmuna, on vise nije pripadnik iste vrste. Ako se nesto jednom razdvoji, vise ne sastavlja i ide razlicitim putevima razvoja.... Krecionisti ne mogu da svare cinjenicu da ljudi nisu "pali" iz bozije ruke i da su im majmuni rodaci. A kako bi svarili cinjenicu da sva ziva visecelijska bica vode porijeklo od jednocelijskih organizama?
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 13:59:46 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Niceov nad -covek je direktno kriv za Hitlerovo nad-nacija ( arijevska rasa ).

Kako je divno kad rasprava dodje u reductio ad Hitlerum fazu.

Добра фраза Smile Smile Smile

Citat
Zar zluopotrebljavanje neke teorije moze biti argument u raspravi o validnosti iste?! Da li o Hristovom ucenju treba govoriti iz aspekta Krstaskih ratova ili inkvizicije???

За валидност теорије не, за практичну примену да.
Најзад, ментална слика коју имамо у глави код неког појма мало тога има заједничког са теоријом.
Прва асоцијација на појам "хришћани" пре је понашање истих током две хиљаде година (посебно за некога ко није хришћанин), него оно чему је учио Христос.
Асоцијација на "комунизам" није теорија Карла Маркса или раније и касније утопије (укључујући и хришћанство или Star Trek) него пракса "комунистичких" режима (а заправо ниједна држава није себе звала комунистичком).
Асоцијација на фашизам нису замисли неких Италијана или Португалаца о држави будућности (Estado Novo), или рецимо Бразил Жетулија Варгаса који је ратовао против Немачке, него баш Хитлерова Немачка, па онда сви други диктаторски режими - односно оно најгоре у њима.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Bosch ima centrifugu
Citiracu Karla Marksa kada su ga pitali da li se slaze sa borcima pariske komune koji su sebe nazivali maksistima on je rekao (parafraziram)- ja ne znam sta su oni ali za sebe znam da ja nisam marksista.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Postoje ljudi koji veruju da imaju carsko poreklo ( Bozije ), a postoje i oni koji se , ne birajuci sredstva,
bore da dokazu da smo nastali od majmuna.
Meni licno, vise se svidja prva opcija.

Који ти се предложак свиђа, то је твоја лична ствар. Човек није настао од мајмуна, већ човек и мајмун имају исте претке. И нађен је велики број фосила који тај постепени развојни напредак поткрепљују.
Panini je sve rekao. Mislim ovim sa "carskim porijeklom" konacno treba pojasniti neke cinjenice i zaustaviti njihovo silovanje Darvina. Cak i ako je covjek direktno nastao od majmuna, on vise nije pripadnik iste vrste. Ako se nesto jednom razdvoji, vise ne sastavlja i ide razlicitim putevima razvoja.... Krecionisti ne mogu da svare cinjenicu da ljudi nisu "pali" iz bozije ruke i da su im majmuni rodaci. A kako bi svarili cinjenicu da sva ziva visecelijska bica vode porijeklo od jednocelijskih organizama?



Lepo receno. Samo mislim da je glavna poenta u napadima na Darvina, sta, da ne kazem ko, je potaknuo deo neke vrste krenu drugim putem ? Toliko je povika i hvatanje za medjuvrste, a tome jos u prilog ide cinjenica da je i sam Darvin sam rekao da ako se ne pronadju, njegova teorija pada u vodu. Protivnici Darvina se za to hvataju i drze kao pijan plota.
Ne bezim od toga da je neka sila, bilo visa ili vanzemaljska, iako u nekim razmisljanjima i ona moze biti visa, imala uticaja. Sam pomen te mogucnosti itekako utice na ego. To se u vecini krugova odbacuje. Ali kada se kaze da ce covek mozda u nekoj buducnosti, negde na nekoj planeti podstaci razvoj tamosnje inteligencije, pa otici,to je u redu. Ne kosi se sa nicim. A ti isti potomci te neke vrse ce mozda kroz milion godina reci da je to glupost, kako je neko imao uticaja na njihovu evoluciju.
Mislim da samim razresenjem tog nekog podstreka u evoluiji, biti i razreene mnoge dileme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Postoje ljudi koji veruju da imaju carsko poreklo ( Bozije ), a postoje i oni koji se , ne birajuci sredstva,
bore da dokazu da smo nastali od majmuna.
Meni licno, vise se svidja prva opcija.

Који ти се предложак свиђа, то је твоја лична ствар. Човек није настао од мајмуна, већ човек и мајмун имају исте претке. И нађен је велики број фосила који тај постепени развојни напредак поткрепљују.
Panini je sve rekao. Mislim ovim sa "carskim porijeklom" konacno treba pojasniti neke cinjenice i zaustaviti njihovo silovanje Darvina. Cak i ako je covjek direktno nastao od majmuna, on vise nije pripadnik iste vrste. Ako se nesto jednom razdvoji, vise ne sastavlja i ide razlicitim putevima razvoja.... Krecionisti ne mogu da svare cinjenicu da ljudi nisu "pali" iz bozije ruke i da su im majmuni rodaci. A kako bi svarili cinjenicu da sva ziva visecelijska bica vode porijeklo od jednocelijskih organizama?



Lepo receno. Samo mislim da je glavna poenta u napadima na Darvina, sta, da ne kazem ko, je potaknuo deo neke vrste krenu drugim putem ? Toliko je povika i hvatanje za medjuvrste, a tome jos u prilog ide cinjenica da je i sam Darvin sam rekao da ako se ne pronadju, njegova teorija pada u vodu. Protivnici Darvina se za to hvataju i drze kao pijan plota.
Ne bezim od toga da je neka sila, bilo visa ili vanzemaljska, iako u nekim razmisljanjima i ona moze biti visa, imala uticaja. Sam pomen te mogucnosti itekako utice na ego. To se u vecini krugova odbacuje. Ali kada se kaze da ce covek mozda u nekoj buducnosti, negde na nekoj planeti podstaci razvoj tamosnje inteligencije, pa otici,to je u redu. Ne kosi se sa nicim. A ti isti potomci te neke vrse ce mozda kroz milion godina reci da je to glupost, kako je neko imao uticaja na njihovu evoluciju.
Mislim da samim razresenjem tog nekog podstreka u evoluiji, biti i razreene mnoge dileme.
Ali Darvin se nije bavio porijeklom zivota, vec zakonima po kojima se taj zivot razvija. Vjernici se toga boje, ali Darvin opste, niti porice, niti dokazuje Bozije mijesanje. Za evoluciju to je nebitno...   
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Ali Darvin se nije bavio porijeklom zivota, vec zakonima po kojima se taj zivot razvija. Vjernici se toga boje, ali Darvin opste, niti porice, niti dokazuje Bozije mijesanje. Za evoluciju to je nebitno... 

Да баш тако. И још се није догодило да направе неку чорбу, рокају је муњама и не знам чиме, па изађе нештоп живо.
Такође тврдим да наука не може објаснити сва питања на свету. Не би ни имало смисла.
Какав би био смисао живота у коме и о коме све знаш?!?
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Sony xperia
Citat
Да баш тако. И још се није догодило да направе неку чорбу, рокају је муњама и не знам чиме, па изађе нештоп живо.

Ne bas zivo, ali su stvorene neke aminokiseline.
A to je opet teren za suprotnu stranu. Ako smo mogli mi zasto nebi mogli oni, ili neko drugi.

Citat
Darvin opste, niti porice, niti dokazuje Bozije mijesanje.

Tacno, pokusavao je biti neutralan,samo pazi da neko ne kaze, pa da cekao je koja ce strana prevagnuti i reci jel sam vam rekao.
I sto kazes da je za evoluciju nebitno je  velika istina. Sta evoluciju briga, ali ljudi su jludi, hoce znati ko je u tu istu evoluciju umesao prste.
Zeznute stvari druze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:22:19
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.