Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EU od januara vraca nase azilante - Srbija nespremna da primi 150.000 povratnika  (Pročitano 24255 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
A verovatno su ti svi ljudi i krivi za bombardovanje? Da, da. Da su oni ostali sigurno bismo odbranili zemlju. Smile
Kada su bezali i trazili azil nisu mislili kako ce ostalima koji ostaju da zive u Srbiji bioti. Vodili su racuna o sebi i porodicama-i to je za njih ok. Ali su pri tom pljuvali Srbiju samo da bi dobili azil. E jbg sada treba oni koji su kusali kasu time sto su preziveli sve ovo u Srbiji da ladno gledaju one koji su otisli jer su mislili da ce im biti b0olje. I bili im je je jer je socijalna pomoc koju su primali kao azilanti bila dovoljna uz rad na crno za mnogo bolji zivot no nama u Srbiji.
Pogotovu nisam za prijem sipaca- moze natrag - imas dokumenta Srbije e onda potpisi da ti je Srbija maticna drzava a ne Albanija i onda moze u suprotnom - mars u Albaniju. KIo ih hebe da ih primamo a oni sutra da ratuju protiv nas.
A cigosi ( joj izvinite gospoda - Romi - tuzice me neka NVO za uvredu sto kazem cigosi jer ih tako svi zovu i oni sami sebe tako zovu) su posebna prica. Oni uz siptare cine najvecu polpulaciju koja ce se vratiti. Mnogo dece je tamo rodjeno i zivelo a ne zna da govori Srpski -jedva par procenata njih zna. I akkvi su oni sada povratnici u Srbiju- kakvi su to azilanti kada su tamo ziveli od prosnje i slcnih unosnih poslova a ovde ce na grbacu nasu - socijalno i nacionalno ugrozeni pa da im se daje socijalna pomoc?
A vecina od njih moze da kupi sta hoce - ali bagra naucila da samo prosi.

I koga onda ovde primati i zasto i kako resiti taj problem a da se ne svali preko ledja iovako dosta osiromasenog Srpskog naroda??????????????????????????
ja mislim da ce cigani ovde da donsu kesh od prodatih kuca. dakle, gomila kapitala...doduse, ima da izgrade pun k... onih kuca sa belim orlovima, da se anstane u BG-u i od njega napravejos vecu 'selendru'
ali, hocu da kazem, ne mora sve da bude tako lose...postoji i dobra strana toga.

ali, vama ce to doci kao pojacanje...
to je onaj najgori sloj laznog nacionalizma koji furaju radi opravdanja svojih grehova i skrivanja komplexa
Кеш од којих продатих кућа? Враћају нам олош без премца, циганију и шиптарију. Те дрипце нема пас за шта да уједе, има да нам се попну горе на грбачу од ових испод Газеле. Smile

Какве су то куће са белим орловима??? Smile
pa ne znam bash..
ja kad god vidim dobru bembaru sa plavom tablicom i D na njoj u njoj vidim srpskog cigana sa sve ufrckanim brkovima...
takvi dolaz43e odande da glume burzuje nacionaliste...
takvi su puni kesha...
radili najgore poslove i stekli belu kucu sa zmajevima, avovima, i konjima koju ce u nuzdi da prodaju pa ovde istu da naprave...a time nasa gradjevinska preduzeca profitiraju a i drzava..
tako ja to gledam...ne znam za ovo, nisam 100% siguran...samo mi se cini logicno...
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610

ja kad god vidim dobru bembaru sa plavom tablicom i D na njoj u njoj vidim srpskog cigana sa sve ufrckanim brkovima...
takvi dolaz43e odande da glume burzuje nacionaliste...
takvi su puni kesha...
radili najgore poslove i stekli belu kucu sa zmajevima, avovima, i konjima koju ce u nuzdi da prodaju pa ovde istu da naprave...a time nasa gradjevinska preduzeca profitiraju a i drzava..
tako ja to gledam...ne znam za ovo, nisam 100% siguran...samo mi se cini logicno...

Malo je takvih sa bembarama i merdzama. Vecina je lezilebovica.Ovde ce da kukaju kako su ugrozeni sto su cigani (opet ja -romi) a tamo zabole sve zato sto su cigani-ajde brajko pa kukaj kod ludih Srba.
Ko ih *ebe i cisgose i sipce -kada su trazili azil nisu nas pitali -koj k...c ce nam sada na grbaci. Zar i oni da ne placaju struju i duguju po 100-tinak hiljada dinara   -jlete bogati oni su socijalni slucajevi pa nemaju love.
A prodjite kroz cigansku malu u blo kom geradu kada je neko veselje-pa oni vise klope i pica potrose no mi obicni ljudi.
Oni i dalje zive od danas do sutra i za klopu i pice a drzavi - ko je sisa .Nista se ne placa a u stvari placamo svi mi za njih.
mars u Dojcland i sikter tamo gde ste trazili azile!
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Sporazumom o readmisiji u Srbiju se iz Evrope vraća 100.000 osoba
Povratnici nemaju ni posao ni smeštaj
Autor: N. Erac | 08.09.2007 - 09:02

Potpisivanjem sporazuma o readmisiji 18. septembra očekuje se da u Srbiju brzo bude vraćeno oko 100.000 njenih državljana koji nemaju neophodna dokumenta za ostanak u zemljama Evropske unije.

Sporazum predviđa i finansijsku pomoć zemalja zapadne Evrope zemlji u koju se vraćaju povratnici, ali osim prava na privremena dokumenta i ishranu u narodnim kuhinjama, Srbija nije obezbedila smeštaj za te ljude, već se uglavnom oslanja na dobru volju njihovih rođaka i spremnost da ih prihvate.
- U javnosti se govorilo o 100.000 do 150.000 povratnika, a realan broj je približno oko 100.000 državljana Srbije koji trenutno nemaju pravni osnov za boravak u zemljama zapadne Evrope. Naših državljana ima najviše u Nemačkoj, zatim u Austriji, Švajcarskoj, Danskoj i Italiji. Najbrojniji su Romi i čine oko 60 odsto, pa muslimani, Bošnjaci, Srbi i ostali, Aškalije, Egipćani i drugi. Oni će putni list, putnu ispravu u jednom pravcu koju su dobili, moći da koriste kao ličnu kartu prvih trideset dana - kaže Zoran Panjković, savetnik za pomoć i zaštitu ugroženim migrantskim grupama u Službi za ljudska i manjinska prava Srbije.
On dalje objašnjava da će im putni list omogućiti zdravstvenu i socijalnu zaštitu, kao i obrazovanje dece. Hraniće se u narodnim kuhinjama, a ukoliko u mestu njihovog prebivališta ne postoji narodna kuhinja, otvoriće se nove za veće grupe. Problem onih koji nemaju gde da stanuju tek treba rešavati.
- Istina je da manji deo zaista nema gde da stanuje, a rodbina može da ih prihvati ukoliko hoće - kaže Panjković.
Objašnjavajući da je Srbija dugo iščekivala potpisivanje sporazuma o readmisiji i viznim olakšicama kao jedan od uslova za dobijanje bele šengenske vize, Rasim Ljajić, ministar za socijalnu politiku, pretpostavlja da će povratnici dolaziti u Srbiju u etapama i manjim grupama.
- Ne treba mistifikovati i stvarati neku dramatičnu situaciju u vezi sa povratkom ovih ljudi. Procene o broju povratnika su samo orijentacione. Drugo, oni se neće vratiti odjednom. Kada smo pregovarali, uvek smo insistirali da to bude postupno i ja verujem da će biti postupno. Najveći problem su Romi, ostali uglavnom imaju gde da se smeste. Romi će realno biti problem i to sve zavisi od ekonomskih mogućnosti zemlje. Ja ne mogu sada da kažem da ćemo svima praviti kuće i stanove. To je nerealno, ali ćemo raditi na tome. Ukoliko budemo gradili stanove za socijalne slučajeve, povratnici će imati prioritet. Krajem devedesetih, imali smo 500.000 izbeglica. Oni se kasnije snađu, ali to ne prijave. Prema zvaničnim statistikama, 108.000 Roma živi u Srbiji, a njih je prema procenama Romske organizacije 400.000 do 500.000. Povratnici jesu briga države, ali, nažalost, nisu jedini sa nerešenim stambenim problemom - kaže Ljajić.

Prisilna deportacija kao izuzetak
Sporazum o readmisiji sa Evropskom unijom predviđa i određenu finansijsku pomoć zemalja zapadne Evrope državama u koje se vraćaju povratnici. U Službi za ljudska i manjinska prava smatraju da se lako može dogoditi da prisilno deportovanih ne bude više od 1.000 do 1.500 godišnje, kao i nešto više dobrovoljnih povratnika. Holandija i Luksemburg neće izručivati emigrante dok prethodno preko nevladinih organizacija u Srbiji ne provere uslove i mogućnosti za život ovih ljudi u mestima u koja će biti vraćeni. Tek posle ovakve provere, emigranti sa njihove teritorije biće uvedeni u sporazum o readmisiji.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
   
  07. oktobar 2007.
NEĆE IH NIKO
Iz zemalja Evropske unije u Srbiju će narednih meseci biti vraćeno najmanje 60.000 ljudi, uglavnom Roma s Kosova
BEOGRAD - Najmanje 60.000 ljudi, uglavnom Roma s Kosova i Metohije, biće narednih meseci iz zemalja Evropske unije vraćeno u Srbiju! Njihov povratak ugovoren je u okviru Sporazuma o viznim olakšicama i readmisiji, koji je naša država potpisala s EU.

Da stvar bude još interesantnija, Romi s Kosova neće biti vraćeni u južnu pokrajinu, jer Srbija prilikom zaključivanja Sporazuma nije pregovarala o teritoriji Kosmeta, s obzirom na to da je ono pod administrativnom upravom UN, već će po svoj prilici biti naseljeni na području tzv. uže Srbije. Vojvođanski Mađari odlučni su, naime, da spreče naseljavanje Roma u Banat i Bačku, jer to, kako tvrde, narušava etničku strukturu, što je nedopustivo.

Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Ištvan Pastor zatražio je od ministra unutrašnjih poslova Srbije Dragana Jočića zvanično objašnjenje zbog čega policija u Banatu i Bačkoj popisuje prazne kuće.


  TODOROVIĆ: ŠTA S ALBANCIMA?

Visoki funkcioner Srpske radikalne stranke Dragan Todorović smatra da naše vlasti prihvataju sve što se od njih traži, bez ikakvih obaveza koje bi i druge strane imale prema Srbiji.
- Postavlja se pitanje kakva je situacija sa državljanima Albanije koji su 1999. godine došli na Kosovo i Metohiju. Šta je s izbeglicama ih Hrvatske, koje još uvek ne mogu da se vrate na svoja ognjišta? Naše vlasti ne prezentuju probleme koje ima Srbija, kako bi se na bazi reciprociteta dogovorili oko prihvatanja naših građana - naglasio je Todorović.
   
 
 

- Kad je reč o prihvatanju pretežno romske populacije iz inostranstva, država mora povesti računa o dva ustavna principa koja se kose jedan s drugim. Jedan je sloboda nastanjivanja, a drugi je zabrana promene nacionalne strukture stanovništva na pojedinim teritorijama kao što su Banat i Bačka u Vojvodini, gde je ona dodatno pogoršana i promenjena - naglasio je Pastor.

Istovremeno, predsednik DSVM Andraš Agošton zatražio je od Vlade Mađarske da obrati pažnju na sprovođenja readmisije u Srbiji.
Direktor vladine Službe za ljudska i manjinska prava Petar Lađević kaže da je potrebno izraditi državnu strategiju o readmisiji, kojom će, između ostalog, biti propisano to gde će povratnici biti upućivani i smeštani.

- Pojedine inicijative, poput Agoštonove, najpristojnije rečeno, odišu predrasudama i urušavaju naše dosadašnje i predstojeće napore - rekao je Lađević.
Potpredsednik Svetskog parlamenta Roma Dragoljub Acković kaže da se mora hitno rešiti ustavna nelogičnost vezana za član koji zabranjuje promenu etničke strukture.

- To se nikako ne može odnositi na Rome, i ja takvo shvatanje smatram zloupotrebom Ustava od strane ljudi koji to ne bi smeli da rade. Mislim, pre svega, na lidere iz Vojvodine. Pitanje readmisije je veoma bolno za romski narod. Ljudi koji su godinama živeli u nekim "normalnim" uslovima, sada se vraćaju u zemlju koja ne može da im obezbedi apsolutno ništa. Ni posao, ni socijalna davana, ni bilo kakav stan. Problem je tim veći što njihova deca, od kojih su mnoga rođena u zemljama zapadne Evrope, govore samo jezik sredine u kojoj su godinama živeli i na kome su se obrazovali. Oni srpski jezik ne znaju, a romski, i ako znaju, malo im može koristiti. Škole im ne priznaju svedočanstva škola iz kojih su došli i najčešće ih ovde upisuju u nekoliko razreda niže. Na primer, ako je dete šesti razred, upisuju ga u četvrti - ističe Acković.

IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
ma kakva vojvodina dobicemo 60.000 shiptarskih cigana koji ne znaju rec srpskog jezika u sred beograda. ljudi ovo nije za salu, najebali smo skroz. nek idu na kosovo medju svoje, pa tih 60.000 hiljada za 10 godina bice 120.000. katastrofa  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
ma kakva vojvodina dobicemo 60.000 shiptarskih cigana koji ne znaju rec srpskog jezika u sred beograda. ljudi ovo nije za salu, najebali smo skroz. nek idu na kosovo medju svoje, pa tih 60.000 hiljada za 10 godina bice 120.000. katastrofa  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Obrati se "narodnoj kancelariji" godpodina Tadica. Smile

Naravno da nije sala.To se ne radi slucajno.Sve ima svoj cilj.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
izvini za ovakve dogovore glavni krivac je vlada, ali necu mnogo da pametujem posto ne znam zasto nisu preusmerili te ljude na kosovo. uostalom to je jos 60.000 ljudi vaseg glasackog tela
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
izvini za ovakve dogovore glavni krivac je vlada, ali necu mnogo da pametujem posto ne znam zasto nisu preusmerili te ljude na kosovo. uostalom to je jos 60.000 ljudi vaseg glasackog tela
Kojeg naseg tela,covece?
Pa nisam ja Ciganin,niti sam Siptar.A,ti niti znas za koga ja glasam,niti znas za koga glasaju Cigani.

Vlada kriva?Slazem se.Ali,ko podrzava ovu vladu,odnosno ko daje instrukcije i pritiska stanovnistvo pred izbore da se odluci za ovakvu "konstruktivnu" politicku opciju koja samo nanosi stetu?I zasto vlada nije imuna na ovako katastrofalna resenja po Srbiju koja direktno ugrozavaju opstanak zemlje?
Odgovor na ova pitanja daje i odgovor zasto se upumpava tolika masa ljudi kojima,realno,ovde nije mesto.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
Citat
I zasto vlada nije imuna na ovako katastrofalna resenja po Srbiju koja direktno ugrozavaju opstanak zemlje?

Zato sto su sabani sta drugo da ti kazem, ali veruj mi i radikali da su na vlasti prihvatili bi ih oberucke. Vucic s vremena na vreme ponavlja kako voli cigane, mislis da bi se usprotivio dovodjenju istih  Smile
U ovavim situacijama kritikujem vladu isto koliko i ti..
To jeste problem sto su oni nasi gradjani iako bi svi voleli da im vidimo ledja.
Skupo ce nas kostati ova "korektnost" prema manjinama a to vazi za sve stranke.
« Poslednja izmena: 08. Okt 2007, 02:38:45 od boki282 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
nesto ne kontam s obzirom da zapad i siptari non stop spominju neke gradjane kosova zasto ove cigane odozdo koji bi po svom mjwestu boravka isto trebali biti "gradjani kosova" ne posalju na to kosovo Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.