Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:23:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Energetski vampiri  (Pročitano 36539 puta)
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Енергетски вампири


Нису ретки људи који су осетили након не тако дуге комуникације са неком особом да су одједном без енергије, непропорционално уморни и исцрпљени. На основу таквих искустава са онима који испијају туђу енергију настала је негативна етикета „енергетски вампир”. Да ли постоје овакви „вампири” и како избећи улогу жртве?

Дата етикета се приписује оним људима који нeмају развијене комуникацијске вештине, траже сталну пажњу, непрестано говоре, причају само о темама и садржајима из свог живота. То су људи који су захтевни за саговорника, али који остају у оквирима пристојности. Њихове социјалне вештине су довољно развијене да не прелазе границу некултурног или неукусног, али ипак нису довољно изграђене да би обраћали пажњу и управљали се на основу суптилних реакција саговорника.

Особа која има развијену емпатију, током комуникације региструје суптилне реакције друге особе и у складу са тим води, преусмерава или прекида комуникацију. Особа која је означена као „енергетски вампир” нема развијену емпатију тако да не региструје ове реакције. Она зато није свесна да дата тема другога не занима, да треба да промени тему, да је време да се прекине комуникација, да се оде кући.

Етикета „енергетски вампир” је веома лоша зато што друге људе дехуманизује и демонизује. Њоме се поставља сцена да дата особа није човек, већ зли вампир, а да је њена жртва добра и невина. У стварности жртва је такође одговорна, јер је она та која дозвољава другоме да јој „пије енергију”.

Типична жртва је особа која није научила да постави границу у комуникацији, било да јасно каже „не” било да је преусмери или прекине. Комуникација је као плес две особе у којој свака од њих има свој део одговорности. Типична жртва не зна како да појача негативни сигнал до оног интензитета који ће „вампир” да примети и уважи. Многе жртве у ствари трпе током комуникације, јер знају да упућују само суптилне и веома снажне сигнале, а недостаје им способност да упућују сигнале средњег спектра. И зато се плаше да би могле да претерају и саме да испадну неуљудне, примитивне или некултурне. Последица је да се одлучују да трпе, а управо је ово трпљење, или подређивање и самоконтрола оно што људе исцрпљује, чини уморним, ствара главобољу или потребу за сном.

Људи без довољно емпатије има много и на другима је да науче да се од њих заштите, да повуку границу у комуникацији. Зато треба научити да се буде асертиван, да се уђе у конфликт са другима, али из позиције самопоштовања и поштовања других. Када особа научи да каже „не” и да захтева нешто од других, тада излази из улоге жртве. На енергетском плану то значи да ће много ређе да се осећа исцрпљено и без енергије.

Извор:Политика




Занимљиво је ово за жртву.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Stavljao na drugoj temi(mada mislim da je u pitanju isti autor koji je pisao i to iz Politike  Smile )

Energetski vampiri su među nama

Psihološki profil "krvopije" koji drugima crpe snagu. Osobe koje se hrane tuđom energijom stalno se žale na život. Njima nije potrebna iskrena podrška, nego - korpa za istresanje đubreta



On ima istančan njuh da na prvu loptu oseti "plen". A, stalno je gladan. Čim namiriše žrtvu, kreće u napad. I, naravno - "ulov" mu je zagarantovan. Iako dejstvuje po uvek istom principu i prepoznatljivog je stila komunikacije, retko kada će ostati bez sveže krvi. On je - energetski vampir, a vi, nadamo se, niste njegova žrtva. Jer, ukoliko ste ikada bili na udaru jedne ovakve "krvopije", onda znate da je bespomoćnost provalija u koju se survavate dok vam on opterećuje um, crpe snagu ili truje telo.

Činjenica je da nas neki susreti, bez presedana, osakate i uskrate za vedrinu. Posle razgovora sa nekim ljudima skače nam pritisak, rađa se bol u grudima, muči nas razdražljivost. Ponekad se osećamo kao da nas je "kamion pregazio", jer se neko igrao sa nama. Taj neko sada vrca od energije, a mi smo ucveljeni i razoružani. Po kom mehanizmu se odigrava ovaj "transfer", koji je psihološki profil energetskog vampira, a kog su mentalnog kova njegove žrtve, tema je za stručnjake. Zato smo u pomoć pozvali psihoterapeuta, dr Zorana Milivojevića, koji nam, odmah na početku, rasvetljava značenje termina.

- Iako postoje razlozi zbog kojih je nastao, izraz "energetski vampir" je nesrećno izabran - smatra Milivojević. - Ovu etiketu dobijaju ljudi koji nemaju razvijen osećaj empatije, odnosno sposobnost da međuljudske situacije sagledavaju iz aspekta druge osobe. Zato stalno traže pažnju, pričaju samo o sebi i ne registruju suptilne signale kojima im sagovornici poručuju da treba da promene temu, prekinu komunikaciju ili odu kući.



Osobe koje se hrane tuđom energijom stalno se žale na život, nikad nisu bez problema, uvek im neko podmeće nogu, konstantno pričaju o svojim bolestima... Istovremeno, ne slušaju druge, prekidaju ih u svakom pokušaju da nešto kažu o sebi i lepim ili ružnim događajima iz svog života. Njima nije potrebno rame za plakanje, iskrena podrška, topla reč, nego - korpa za istresanje đubra. Neko na koga će preneti sve svoje nezadovoljstvo, bez ikakvog reciprociteta. Kada opisuje ove tipove, Milivojević jasno skicira osobe koje su veoma svesne svojih želja i interesa, ali koje zato tendenciozno otpisuju potrebe i osećanja drugih. A, kako to obično biva sa svim lošim stvarima, i ovih "profila" ima u izobilju. Sreću se svuda, a najpogubniji su po članove svoje porodice ili najbliže prijatelje.

- Egocentričnih ljudi koji nisu obzirni prema drugima, ima na svakom koraku. Neki od njih su kao deca bili zanemareni, a neki sasvim suprotno - razmaženi. Ono što ih povezuje jeste nedostatak osećaja za druge. Iz njihove perspektive, ti drugi ulaze u komunikaciju i dobro se u njoj osećaju. Zašto? Zato što im druga strana ne pokazuje da im ta vrsta razgovora ne odgovara. I zato nastavljaju da komuniciraju, dok žrtve sve više trpe, suzdržavaju se, usiljeno se smeškaju i mole boga da se ovaj susret što pre okonča.

Naš sagovornik, međutim, naglašava da svako ima pravo da predloži način komunikacije koji mu odgovara. Na osobi koja se zatekla u ulozi žrtve, koja nema razvijenu sposobnost da kaže "ne", jeste da prestane da bude "energetski zombi". Ona bi trebalo da se suprotstavi, tako što će odnos definisati na svoj način.

- Poznato je da su žrtve oni koji izbegavaju konflikte, umeju samo lepo da se ponašaju i da trpe. Zato nije kriv energetski vampir jer neko ne zna da se odbrani od nesenzibilnog sagovornika, koji u nedogled nastavlja da govori o sebi i svojim doživljajima. Krivica je na onome ko to dozvoljava i ko ne zna da se odbrani od onog ko mu "pije" energiju - objašnjava psihoterapeut.

Osećaj iscrpljenosti posle razgovora sa nekim, trebalo bi da nam bude jasan znak da tu nešto nije u redu. Ako stavimo prst na čelo i dobro razmislimo, shvatićemo da preterano ugađanje drugoj strani, na uštrb svojih potreba, nije normalno. Zašto nekome dozvoliti da nas guši i opterećuje svojim životom, kao da nam je malo svojih briga?! Milivojević kaže da je to zato što neki ljudi pate od nedostatka veštine da se postave i zauzmu za sebe.

- Osobi koja je žrtva nedostaje sposobnost da bude, kako se to u novije vreme stručno govori, asertivna. Ona uvek izbegava direktniji konflikt i ne zna da izgradi granice. Ako je ovaj hendikep ponela iz kuće, može da ga reši razvijanjem socijalnih veština na našem Psihopolis institutu. Važno je samo da uvidi svoj deo odgovornosti i odluči da li želi da i dalje bude "zombi" ili da nauči da na kulturan način, iz pozicije samopoštovanja i poštovanja drugog, definiše komunikacijski odnos. Svako žrtvovanje i mučenje je nepotrebno - naglašava Milivojević.
U koliko god ozbiljan "ćorsokak" da zapadnemo dopuštajući energetskim vampirima da nam zagorčavaju život, dobro je znati da ovo nije konačno stanje. Od nas zavisi da li ćemo nastaviti da se vrtimo u tom krugu pakla ili ćemo potražiti izlaz. Milivojević savetuje da je najjednostavniji način da se pobrinemo za sebe odluka da sa nekim ko nas davi ljubazno prekinemo komunikaciju. Poželjno je da mu damo i izmišljeno objašnjenje.

- Ako je u pitanju osoba s kojom se često viđamo, jer živimo ili radimo zajedno, najbolje je napraviti distancu i prorediti kontakte. Važno je zauzeti i jasan stav šta nam u komunikaciji sa njom odgovara, a šta nam ne prija. Jer, veliki broj ljudi koji dobije informaciju šta druge kod njega iritira, promeni ponašanje. Ukoliko se to ne dogodi, onda nema druge, nego - sasvim se distancirati - predlaže psihoterapeut.

Suština je, dakle, da ljudi koji nam kradu energiju, narušavaju mir, guše inspiraciju, potiru želje i kvare sreću ne treba da budu u našoj blizini. Život je previše kratak da bismo ga na njih trošili.

SOLARNI I LUNARNI TIPOVI

Prema jednoj neformalnoj podeli, energetski vampiri mogu biti solarni ili ekstrovertni i lunarni ili introvertni. Linija razgraničenja je njihova energija. Tako su solarni tipovi žestoki i agresivni, egoisti i sadisti, direktno napadaju i vređaju nas u lice. Njihovi "rivali" su lunarni vampiri, koji važe za ledene glumce. Oni ne psuju, ne galame, neretko su umiljati, ali se zato stalno žale, kukaju o uvek istim problemima, uhode nas i dave glupim pričama. Za njih kažu da su mnogo opasniji.

OD ŠARMERA DO SVAĐALICE

Nisu svi vampiri koji nam kradu energiju istog karaktera. Nasuprot onima koji uvek kukaju i opterećuju nas svojim mukama, postoje tzv. šarmeri - oni koji nas guše stalnim egocentričnim šalama i navodno duhovitim pričama. Svađalice će nas umoriti konstantnim izmišljanjem razloga za raspravu, ali su od njih opasniji oni koji žele da sve konce drže u svojim rukama. U formi su i frustrirani vampiri, koji u svemu vide problem, a ni u čemu rešenje.

KAD "AGRESOR" POSTANE ŽRTVA

I energetski vampir može postati žrtva, upozorava Milivojević. I objašnjava: - On je žrtva demonizacije, jer se proglašava za vampira, pa se u njemu ne vidi čovek. To je pozicija prezira. Demonizacija pomaže osobi koja sebe vidi kao žrtvu da prekine kontakt sa vampirom, pri čemu ne oseća krivicu. Jer, većina nas izbegava konflikte kako ne bismo povredili osećanja drugih i tako se osećali krivim. A, kada su vampiri u pitanju - krivice nema.

Izvor

« Poslednja izmena: 28. Apr 2014, 16:03:20 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Јесте, Миливојевић. Политика је мало то скратила.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
znam ih nekoliko, ajde prva moja komsinica, zena presla 40 godina, troje dece, muz neki  idimi-dodjimi. ona je u stanju da mi prepricava film Smile, u detalje, znaci ovako....i, onda je on krenuo prema vratima, i tada je bilo 6 sati, ne znam tacno dali je bilo 6 ili malo vise, ali tu negde jer jos nije bio mrak Smile, i taman da uhvati za kvaku ona mu rece da ga voli, a sto je bila lepo obucena, opis....imala je crveni cipkani bodi, preko nesto kao ogrtac, ili bade mantil ili mozda neki  kaputic sa sljokicama, i kosu uvijenu u lokne, onako krupne, pa joj napred padaju do ramena, a nazad je mnogo duze, isto crveni karmin....hahahah....znas, one sto ti volis, e, takva boja, a oci ima zelene, pa valjda u Australiji to znaci -lepotica kao crveno - zeleno kontrast....

inace u filmu se radi o ubistvu Smile
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Opet krecem da pricam na temu koja me skoro pa uopste ne interesuje, ali.. cisto da kazem moje misljenje, a to je da se ne slazem sa autorom ovog teksta. Gledaj(te), sve moze da se analizira. Svaki potez, sve sto neko kaze, kako se ponasas, sve.. i mogu da se kladim da bi 85-90% ljudi zavrsilo sa nekim poremecajem, bolesti, ili ovako nekim nazivom kao sto je 'energetski vampir'.

E sada, kao sto i sam kaze (iliti pise) ovaj sto je napisao ovo (iz Lazinog posta), ima ljudi koji jednostavno nemaju taj nivo empatije. Ne shvatam autora, pre svega jer mislim da bi neka osoba koja se slicno ponasa zelela da joj neko kaze - Stani, ne interesuje me to i to, ili nisam raspolozen da pricam sada, ili jos prostije, daj da promenimo temu jer me ne zanima.

Mislim, koliko sam samo puta ja recimo pricao sa nekim o filmovima, i u tome preterivao, dok sam ne stanem i shvatim da to mozda tu osobu smara.. pogotovo preko interneta je zajebano videti, i primetiti kome sta smeta (kada je prica 1 na 1), a ja iskreno vidovit nisam. Barem ne u toj meri..
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Мислим да је важно напоменути да смо сви на моменте енергетски вампири, па да некад и сами себи црпимо енергију. Али, проблем је кад особа то хронично ради, када поред проблема у животу и тужне приче, не постоји ништа.

Ако је неко привремен вампир, ја верујем да би волео да му се скрене пажња, али ови хронични најчешће ту тему којом те црпе схватају као нешто најважније на свету.

Слажем се са аутором да често жртва може да испадне негативна. Ти кажеш промени тему, не интересује ме то, и то контам, ако су у питању опуштеније теме, које те смарају, али шта ако особа не престаје да прича о смрти блиске особе, а која је давније умрла, ако не престаје да ти прича о финансијским проблемима?

Што се тиче мењања теме, нормалне особе ће саме сконтати када нека тема треба да се оконча. Ако некоме причаш нешто десет минута неку причу, и он сем "Мхм" није ништа проговорио, то значи да си вампир, брате. Smile (Не мислим на тебе буквално)  Заинтересована особа ће постављати питања.

А препричавање филмова да ти кажем јесте сморно, али сумњам да спада у енергетски вампиризам.  Smile Или га бар ја не доживљавам тако. Осим ако ниси фанатик па препричаваш десетак филмова за једно вече.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Pa, da budem iskren.. nisam jos upoznao takvu osobu. Ali ako skretanje paznje ne upali, lako se moze 'otkaciti' takva osoba - ne secam se gde, ali sam negde procitao skoro, da je neko tako pricao, i pricao.. i ta druga osoba je samo od jednom ustala, i otisla. Problem resen. Naravno, moze to i bolje, ali.. tako nesto.

Ali onda ima i ono da ako ti je vec neko prijatelj, normalno je da pricate o svemu, pa i onome sto tebe nesto licno ne zanima, i vice versa. Naravno, opet zavisi da l' ima preterivanja i slicno.. elem, odoh sa teme.

Sto se tih tema prica tice, i za to ima leka ako hoce ta osoba da slusa. Ako ne, onda opet skretanje tema, i napomena da preteruju sa nekim boljem skupom reci od ovoga, ili prosto "Izvini, ali mi nije prijatno da pricam o tome."

Ehh, tu vec zavisi da li neko hoce da bude 'polite' (ne mogu sada da se setim Srpske reci), ili ne, pa cisto odgovara vise / pita, i slicno.

Nisam mislio na prepricavanje, slabo to volim.. vec uopste pricu o filmovima ovako, pa sa recimo onog tvog Poaroa, dodjem do Iron Sky.. recimo. Obicno uz onu recenicu, "E to me podseti.." Smile Pa do te mere da i mene po malo smori, a to je pre svega zbog manjka drugih tema..
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Opet krecem da pricam na temu koja me skoro pa uopste ne interesuje, ali.. cisto da kazem moje misljenje, a to je da se ne slazem sa autorom ovog teksta. Gledaj(te), sve moze da se analizira. Svaki potez, sve sto neko kaze, kako se ponasas, sve.. i mogu da se kladim da bi 85-90% ljudi zavrsilo sa nekim poremecajem, bolesti, ili ovako nekim nazivom kao sto je 'energetski vampir'.

Pa, tesko da je energetski vampirizam ako osoba nije hronicna u tome. Tipa da ti svaki dan dolazi i opterecuje te katastrofa pricom. Kao sto sam imao koleginicu koja napravi problem od idenja u kupatilo i svaki put te "udavi" sa svojim problemima toliko da se i ti posle njene price osecas da ti nije ni do cega. Mislim, svako moze da "smara" poneki put pa i najzanimljive osobe nekome nisu zanimljive za razgovor, samo je problem sto ne moze svako toliko hronicno da opterecuje toliko da druga osoba nije nizasta posle takvih razgovora...

Druga stvar je sto bi trebalo da te je generalno briga da bi uopste neko uspeo da te "unisti" sa svojim problemima sto bi znacilo da mozes smarati flegmaticne osobe koliko hoces ali nemas bilo kakvu "energiju" da uopste uzmes posto je i ne trose na tebe pa ih je bas briga i ne opterecuiju se...
« Poslednja izmena: 29. Apr 2014, 04:41:25 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
Lazo, mozes ti da ne smatras prepricavanje filma energetskim vampirizmom, ali probaj da te neko tako umlati i detaljise, ja film prepricam u 10 recenica, znaci, size.Osoba o kojoj sam pisala je u svemu takva....kad mi je jednom prepricavala njeno upoznavanje s momkom koji joj se tad davno svidjao, ja nisam imala snage za dalje razgovore, spavalo mi se Smile, takve osobe nisu svesne da umaraju coveka, a mislim da postoji kod njih i jedna doza gluposti, odnosno da su glupavi, onako ne retardirani, nego glupi.Sustina je da mnogo pricate, a nemate iskustva s takvim osobama, sem @marko284 koji pominje svoju drugaricu.Bez ljutnje najbolje je nepoznavati ovakve ljude, ali ako se diskutuje o tome, kao sto je ova tema namenjena za razmenu misljenja, onda ih treba poznavati.
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Pa, da budem iskren.. nisam jos upoznao takvu osobu. Ali ako skretanje paznje ne upali, lako se moze 'otkaciti' takva osoba - ne secam se gde, ali sam negde procitao skoro, da je neko tako pricao, i pricao.. i ta druga osoba je samo od jednom ustala, i otisla. Problem resen. Naravno, moze to i bolje, ali.. tako nesto.

Sto se tih tema prica tice, i za to ima leka ako hoce ta osoba da slusa. Ako ne, onda opet skretanje tema, i napomena da preteruju sa nekim boljem skupom reci od ovoga, ili prosto "Izvini, ali mi nije prijatno da pricam o tome."

Лепо, само што то нажалост пада у воду, ако имаш енергетског вампира у породици. Од породице не можеш побећи, а да се људи мењају, па углавном на горе, као што рече скоро нека блогерка, шта ли је већ.  Smile

Lazo, mozes ti da ne smatras prepricavanje filma energetskim vampirizmom, ali probaj da te neko tako umlati i detaljise, ja film prepricam u 10 recenica, znaci, size.

Ма кажем ти да сматрам ако неко то константно ради, али пар пута удавити некога филмом, није страшна ствар. Има наде.  Smile




IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:23:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.131 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.