Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Elektronske cigarete su kancerogene?  (Pročitano 988 puta)
27. Avg 2013, 19:23:12
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Elektronske cigarete nisu bezopasne kako ih predstavljaju njihovi proizvođači i mogu da sadrže potencijalno kancerogene elemente, navodi jedan francuski potrošački magazin. 

Elektronske cigarete opasnije su nego što ljudi misle i one mogu uzrokovati rak. Ti zaključci doneseni su nakon istraživanja i testiranja 10 modela e-cigareta.

"One su daleko od bezopasnih uređaja. To nije razlog za njihovu zabranu, ali ih je potrebno bolje kontrolisati", navodi Tomas Lorenso, urednik magazina "60 Million Consumers".

Lorenso je kritikovao određene modele zbog sigurnosnih nedostataka, jer nivo nikotina u tečnosti koja se nalazi u cigaretama može biti smrtonosan za decu. U istraživanju su korišćene najnovije metode za otkrivanje značajne količine kancerogenih molekula u isparenjima cigarete, a koje se do sada nisu primećivale.

"Kod tri od deset modela nivo formaldeihida, koji je kancerogen, bio je blizu onog kod konvencionalnih cigareta", rekao je Lorenso.

U Francuskoj, oko milion ljudi koristi e-cigarete, gde je pušenje na javnom mestu zabranjeno od 2007. godine. U maju 2013. godine ministarka zdravlja Marisol Turen je najavila da će se zabrana pušenja na javnim mestima od sada odnositi i na e-cigarete.

Oko 73.000 ljudi samo u Francuskoj umre svake godine zbog bolesti povezanih s pušenjem.

Za razliku od ostalih evropskih zemalja, broj pušača u Francuskoj je ostao isti, uprkos visokim cenama duvanskih proizvoda i kampanjama za podizanje svesti o štetnosti pušenja.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
gluposti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
autor istrazivanja:
Phillip Morris u saradnji sa Japan Tobacco International...
Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
autor istrazivanja:
Phillip Morris u saradnji sa Japan Tobacco International...
 Smile
Па није да стављају ружину водицу у ту  цигару-а-није-цигара.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Citat
Elektronske cigarete nisu bezopasne kako ih predstavljaju njihovi proizvođači i mogu da sadrže potencijalno kancerogene elemente, navodi jedan francuski potrošački magazin.

Elektronske cigarete opasnije su nego što ljudi misle i one mogu uzrokovati rak. Ti zaključci doneseni su nakon istraživanja i testiranja 10 modela e-cigareta.

Ovo je ziva istina. Ne bih konzumirala tu elektricnu glupost i dzabe da mi daju a ne da je jos kupujem.

Cudo kako nikome nije palo na pamet zasto je ona napravljena.  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
pa sta drugo mozes da ocekujes...od praska ..tj od gole i zive  hemije... Smile
kao oni izdvojili nikotin od stetnih materija...pa samo furnuli nikotin... ..ii ti ga malo duvas... preko komada pvc-a i baterije...i sve okej... Smile

rekao sam ja oma... cim sam to omiriso... i puljnuo malo ...da je to sranje i bolestina ...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
HTC One
Gomila neutemeljenih komentara zasnovanih na "ja ne bih", "ja znam" I "ma to sranje"...

Ne znam samo cemu nova tema kad vec postoji aktivna u kojoj postoji gomila korisnih komentara zasnovanih na cinjenicama. Nemam zivce da iznova odgovaram na pausalne zakljucke zasnovane na argumentu "kako mali Perica zamislja...".

Elem, poruka sa pocetka teme bi trebalo da ide ovde http://forum.burek.com/elektricna-cigareta-je-li-neko-probao-t392816.html a ova da se lokuje.
« Poslednja izmena: 28. Avg 2013, 01:36:14 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Evo u cast dragog na ranera zakljucavamo temu, svako ko spomene bilo sta protiv e cigareta neka se odmah samoubije.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.