Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DRAMA:Policija uhapsila 20 vernika koji štite manastir od potapanja  (Pročitano 6873 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
HTC One
Nevernice, ti nisi iz Valjeva, znaci tisina tamo.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Samsung SGH-E590
ganderoleg ocigledno nije vernik SPC...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 600.8.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Чак да је и тако, шта то тебе има да се дотиче?

У суштини, цела ова прича око цркве тебе и теби сличне (а који нису из Ваљева) треба да дотиче отприлике као потапање хинду храма у индијској држави Утар Прадеш.

Али комесарски гени и жеља за преваспитавањем "реакционарних елемената" су изгледа јачи, зар не?  Smile

Komesara nisam imala, osim ako ne mislis na komesare SPC... prc  Smile

I vec je objasnjeno da to vise nije crkva.

Doduse, vi obozavatelji totema i ikona ne shvatate razliku... ali boze moj... kao svako pravo dete komunizma koje mora da tvrdi da su bas njegovi patili represiju jer su slavili slavu (buuuuuullllshiiiit), cisto da bi dobio taj neki oreol mucenistva...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
што би рекле колезе Енглези... иф ју донт вонт еј саркастик енс'вр, ден донт аск еј стјупид квешчн...
Ако ћеш тако, онда ништа... Smile


Али мислим да цела суштина ове расправе код неких нема везе са научно технолошким прогресом (и то још код нас), већ управо у терању ината тим верницима, пакосним, подмуклим и злобним наслађивањем над њиховим очајањем и незадовољством, зар не?

Зато се неки  толико цимају око ове теме и лекцијаше и спрдају се око нечега што нема везе са њима, уместо их боли туки...

И да, немој молим те као неки други овде да ми говориш о томе како званична СПЦ стоји на истој страни као држава, јер ће она одувек то радити, радиће и тако ради још негде од 1944 кад је успостављена "контрола". Мислим кад сам Вучко присуствује седницама синода:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1334268/Zajedni%C4%8Dki+interes+dr%C5%BEave+i+crkve.html



П.С

Узгред, мислим да је скоро сигурно да ће црква бити потопљена, тако да не знам чему толико убеђивање овде о погрешности протеста верника? Онај ко је чврсто одлучио да изведе неку деструкцију ће у њој пре или касније успети, поготово кад је тај неко моћнији од онога који ту деструкцију покушава да спречи. Проблем је то што неко ту деструкцију покушава да представи као морално исправну одлуку и да вређа тај отпор ма колико очајнички и вероватно узалудан био.

П.П.С

Komesara nisam imala, osim ako ne mislis na komesare SPC... prc  Smile


Једино ако ти је предак био поп Зечевић.

Мислиш на оне које сматраш преварантима, лоповима и експлоататорима? Па лепо је што то признајеш, јер ивер не пада далеко од кладе.  Smile

Али смо већ видели да пишеш небулозе.

Твоји били титови офанзивци (све неки фин, поштен и радан свет), а којима су комунисти све одузели после рата, да би после ти титови офанзивци све то обновили после рата парама које су им одузели ти комунисти за које су се борили да дођу на власт. Па си мало родом избеглица из Хрватске, па мало стара Београђанка којој је баба оставила стан у центру, зависно од тога шта си писала овде на форуму и у које време, колико се сећам твојих писанија и небулоза.

I vec je objasnjeno da to vise nije crkva.

А ти и теби слични интелектуални гиганти сте јако стручни да објашњавате другима шта је шта... Smile


Doduse, vi obozavatelji totema i ikona ne shvatate razliku... ali boze moj...

Занимљиво, по овоме испада да си ти неки протестант? Или можда муслиман?

kao svako pravo dete komunizma koje mora da tvrdi da su bas njegovi patili represiju jer su slavili slavu (buuuuuullllshiiiit), cisto da bi dobio taj neki oreol mucenistva...

О чему ти то причаш, какве све то има везе са мном и са оним што причам овде?

Али добро, мораш примењивати покварене штакорске методе, када ти логика трокира.  Smile


« Poslednja izmena: 05. Sep 2015, 02:25:28 od ganderoleg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Због дужине моје предходне поруке и прегледности текста, морам да напишем ову поруку која се темом надовезује на предходну. Стога се унапред извињавам модераторима.

Дакле, овде је суштина о потапању дела историје и споменика културе, који такође за неке људе има и верско-симболичан значај. Та суштина је би требала да буде јасна сваком поштеном човеку без обзира да ли верник или атеиста.

Ја сам лично против било какве деструкције објеката од историјског и културног значаја, било да се ради о древном Гамзиграду, остацима Сирмијума, разним другим остацима римских и предримских паганских споменика и налазишта, древним православним црквама или историјским џамијама. Лично сам био против напада на Бајракли џамију у Београду (иако сам донекле разумевао узрок за напад, као одговор на погром на Космету, што свакако није оправдање), јер се ради о важном историјском споменику и објекту од верског значаја.


Стога, се овде не ради о никаквој пристрасности са моје стране. Сам проблем овде не чине верници, нити атеисти као такви. Проблем је болесна психопатологија и двоструки стандарди извесних домаћих снобовско - уображених елитистичких либералних хипстер елемената, српског порекла, дубоко искомплексираних људи који своју "еманципацију" од друштва и народа у коме се налазе и од религије сопствених предака доживљавају као страствено негирање и симболичко понижавање истих, препуно пакости и лудачке злобе, и који навијају за сваку штету, насиље и разарање усмерено против њих, уместо да их једноставно више не буде брига за те ствари. Хајде добро извесна екипа са овог форума (која је више симболички представник тог тренда), али је проблем што такве патолошке личности заузимају скоро све битније институције код нас. А још на њих се надовезује примитивна, лакома, поводљива и полуписмена екипа покупљена са разних страна и преко партијских и рођачких веза.

Као резултат је процес самоуништавања који се испољава на свим ступњевима друштва.

« Poslednja izmena: 05. Sep 2015, 02:01:21 od ganderoleg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Hrast, pa bazilika, pa sad ovo i sve u ime "progresa". Sistem koji polako Srbiji i Srbima oduzima sve, unistava kulturu, tradiciju, spomenike, svest, duhovnost, sam zivot u Srbiji, koji stavlja Srbiju u kolonijalni polozaj, u stvari, sve ovo radi da bi odrzao "progres"? Pitanje je ciji progres i u cije ime se sprovodi taj "progres"?

Jednostavno, nerma tih para kojima se ovako nesto sme dopustiti, ovo nisu stvari koje smeju da zavise od novca (hahaha, nemoj nas, Kristal, zasmejavati!). Kada se na Kosovu unistavaju srpski manastiri, onda je to mnogima problem, divljastvo, a kada se to radi na srpskoj teritoriji (mada je i to pitanje koliko je srpska teritorija), onda je to "progres", koji ce nekom da "poboljsa zivot". U oba slucaja, Siptari to rade zbog njihovog "progresa", a u ovom slucaju se to radi u ime Njegove svetosti - profita, takodje vrste "progresa".

Nas iz krize izvlaci seca hrastova, unistavanje/zatrpavanje bazilike i potapanje manastira, od necega se mora poceti!!1!!2

"Malograđanin prihvata gubitak osnovnih ljudskih i građanskih prava da bi mogao da mu se povećava potrošački standard. Za njega je kapitalistički poredak prihvatljiv sve dotle dok mu pruža mogućnost da „uživa“ u trošenju i uništavanju. Zapravo, malograđanin aktivno učestvuje u stvaranju totalitarne države i totalitarnog društva koje se zasniva na tome da je sam, na kapitalistički način uslovljeni, život postao teror nad čovekom. U na kapitalistički način degenerisanom čoveku gomila se sve veće nezadovoljstvo koje se sve više ispoljava kao destruktivna manija koja je usmerena protiv svega što je živo. Umesto potrebe za pravednim i slobodnim svetom, dominira potreba za uništavanjem i to upotrebom sve razornijih tehničkih sredstava.  Ljubodrag Simonovic

Buduci da se gospoda iz SPC-a ne oglasavju povodom ovoga, kao da se radi o rusenju i unistavanju budistickog hrama u nekoj zabiti u Aziji, a ne o njihovoj sferi interesovanja, buduci da ne pozivaju na "humanost", kao u slucaju sa "Migrantima", moze se zakljuciti ko je tu kome podredjen i ko koga kontrolise.

"Kapitalizam uništava čoveka kao duhovno biće. Religija je sve manje duhovna potreba a sve više bekstvo iz kapitalističkog ništavila i izraz straha od nestanka. U savremenom kapitalizmu pozivanje na „boga“ je, zapravo, jedan od načina na koji malograđanin lišava sebe odgovornosti za uništavanje sveta.
 
Religija je nekada služila kao sredstvo za razvoj kapitalizma (protestantizam), da bi postala oruđe za obračun s duhovnošću i životom. Uprkos tome što kapitalizam uništava duhovnost, crkve čine sve da se on sačuva. One preživljavaju tako što odbacuju humanističko nasleđe religije, koje pruža mogućnost za uspostavljanje kritičkog odnosa prema kapitalizmu i za duhovnu integraciju čovečanstva, i postaju deo mehanizma kapitalističke reprodukcije i kao takve laičke institucije koje koriste religiju da obogotvore privatnu svojinu i klasni poredak."
Ljubodrag Simonovic
« Poslednja izmena: 05. Sep 2015, 04:00:52 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Samsung Galaxy S2
Atensn hors.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Због дужине моје предходне поруке и прегледности текста, морам да напишем ову поруку која се темом надовезује на предходну. Стога се унапред извињавам модераторима.

Дакле, овде је суштина о потапању дела историје и споменика културе, који такође за неке људе има и верско-симболичан значај. Та суштина је би требала да буде јасна сваком поштеном човеку без обзира да ли верник или атеиста.

Ја сам лично против било какве деструкције објеката од историјског и културног значаја, било да се ради о древном Гамзиграду, остацима Сирмијума, разним другим остацима римских и предримских паганских споменика и налазишта, древним православним црквама или историјским џамијама. Лично сам био против напада на Бајракли џамију у Београду (иако сам донекле разумевао узрок за напад, као одговор на погром на Космету, што свакако није оправдање), јер се ради о важном историјском споменику и објекту од верског значаја.


Стога, се овде не ради о никаквој пристрасности са моје стране. Сам проблем овде не чине верници, нити атеисти као такви. Проблем је болесна психопатологија и двоструки стандарди извесних домаћих снобовско - уображених елитистичких либералних хипстер елемената, српског порекла, дубоко искомплексираних људи који своју "еманципацију" од друштва и народа у коме се налазе и од религије сопствених предака доживљавају као страствено негирање и симболичко понижавање истих, препуно пакости и лудачке злобе, и који навијају за сваку штету, насиље и разарање усмерено против њих, уместо да их једноставно више не буде брига за те ствари. Хајде добро извесна екипа са овог форума (која је више симболички представник тог тренда), али је проблем што такве патолошке личности заузимају скоро све битније институције код нас. А још на њих се надовезује примитивна, лакома, поводљива и полуписмена екипа покупљена са разних страна и преко партијских и рођачких веза.

Као резултат је процес самоуништавања који се испољава на свим ступњевима друштва.



 Да ли си био против уништавања споменика из периода другог светског рата који су подизали комунисти и њихова деца а који су масовно рушени током деведесетих? Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Због дужине моје предходне поруке и прегледности текста, морам да напишем ову поруку која се темом надовезује на предходну. Стога се унапред извињавам модераторима.

Дакле, овде је суштина о потапању дела историје и споменика културе, који такође за неке људе има и верско-симболичан значај. Та суштина је би требала да буде јасна сваком поштеном човеку без обзира да ли верник или атеиста.

Ја сам лично против било какве деструкције објеката од историјског и културног значаја, било да се ради о древном Гамзиграду, остацима Сирмијума, разним другим остацима римских и предримских паганских споменика и налазишта, древним православним црквама или историјским џамијама. Лично сам био против напада на Бајракли џамију у Београду (иако сам донекле разумевао узрок за напад, као одговор на погром на Космету, што свакако није оправдање), јер се ради о важном историјском споменику и објекту од верског значаја.


Стога, се овде не ради о никаквој пристрасности са моје стране. Сам проблем овде не чине верници, нити атеисти као такви. Проблем је болесна психопатологија и двоструки стандарди извесних домаћих снобовско - уображених елитистичких либералних хипстер елемената, српског порекла, дубоко искомплексираних људи који своју "еманципацију" од друштва и народа у коме се налазе и од религије сопствених предака доживљавају као страствено негирање и симболичко понижавање истих, препуно пакости и лудачке злобе, и који навијају за сваку штету, насиље и разарање усмерено против њих, уместо да их једноставно више не буде брига за те ствари. Хајде добро извесна екипа са овог форума (која је више симболички представник тог тренда), али је проблем што такве патолошке личности заузимају скоро све битније институције код нас. А још на њих се надовезује примитивна, лакома, поводљива и полуписмена екипа покупљена са разних страна и преко партијских и рођачких веза.

Као резултат је процес самоуништавања који се испољава на свим ступњевима друштва.



Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Да ли си био против уништавања споменика из периода другог светског рата који су подизали комунисти и њихова деца а који су масовно рушени током деведесетих? Smile

Да, апсолутно. То је такође део наше историје, ма колико ја лично мислио лоше о њима.

Мада је иронија, а говорим о стварима које сам видео, да неки који су јуче били за рушење тих комунистичких споменика, су пре тога сами били страствени комунисти, па после страствени антикомунисти, да би сада били страствени либерали који поново страствено величају тај комунизам који су пљували не тако давно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.