Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:17:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 27 28 30 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dr. Zoran Djindjic  (Pročitano 37255 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Dokazi, ljudi, dokazi...

Ah da, i dalje se veruje Slobinom dnevniku u 19:30...  Smile

Mozda bi nam danas bolje bilo u ekipi Severna Koreja/Belorusija/Kuba???

I jos nesto, koga mrzi da cita bolje da ne pise nista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 203
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung X 460
Stvarno vas ne razumem... On je osoba koja je uvek znala shta radi... Ajde mi recite shta sadashnji premijer moze da uradi????!!! Nishta!!!!!!!!!!!!! Djindjic je pazio na Srbiju!!!! Srbija ni ne zasluzuje takvog choveka!!!!!! I obratite paznju: koncert Metallice bio je kada je Djindjic bio premijer...
IP sačuvana
social share
Dum spiro spero- dok dishem (zivim) nadam se!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ko odustaje zaslužuje neuspeh!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 867
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone 3G
Ma, naj bitinije je da se sada sjajno!! U zemlji cveta kriminal - ponnovo! Ali, nema veze, to su fini mladi ljudi i to im je sigurno jedini greh iz mladosti!! Stvarno vise namam sta da pricam sa takvim ljudima!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dobro, evo i dokaza Wink. U clanku "After The War In Serbia Is Over" koji je objavio Njujork Tajms 8. maja 1999. godine pise:

Citat
"If the signing of a peace agreement brings an end to the war and Slobodan Milosevic remains in power, this tragedy and violence will continue"
"Ako potpisivanje mirovnog ugovora okonca rat, a Slobodan Milosevic ostane na vlasti, tragedija i nasilje ce se nastaviti" (moj prevod)

Ovaj clanak su zajedno potpisali Djindjic i Djukanovic, i tu je jasno iznet stav da bombardovanje ne treba prekidati dok se ne svrgne Milosevic. Da neko ne bi rekao da se radi o Zlobinoj propagandnoj masineriji, evo linka gde se vidi deo tog teksta (onaj bitan deo): http://query.nytimes.com/gst/abstract.html?res=F40F12FA34580C7B8CDDAC0894D1494D81&incamp=archive:search a isto imas i ovde: http://amsterdam.nettime.org/Lists-Archives/nettime-l-9905/msg00118.html
 
A sada evo i nesto jos gore (napisacu prevod na srpski uz bitne delove, u zagradama):
 
Citat
Deusche Presse Agentur - GmbH
dpa 990503: (16:47)
======================================================
Milosevic opponent predicts Belgrade will concede soon
======================================================

Tel Aviv (dpa)

A former mayor of Belgrade has predicted that Milosevic would concede
defeat in two to three weeks and said NATO airstrikes on Yugoslavia were
proving very effective. (Bivsi gradonacelnik BG-a kaze da ce Milosevic biti porazen za 2-3 nedelje jer su NATO vazdusni napadi veoma efikasni)

In an interview with the Israeli newspaper Haaretz, Milosevic opponent
Zoran Djindjic said ground forces would not be needed to make Milosevic
accept NATO's demands in the conflict.

Djindjic said he based that assessment on the changing language coming
from the Belgrade leadership, which was becoming more and more similar to
that being used by the international community.

"At the moment it is only the terminology which is changing, but that
is the way it usually is under communism," he said.

Djindjic said any invasion of Kosovo by NATO ground forces would create
an international crisis.

"The sole logical thing to do is to continue with air strikes
which are being very effective," he said. ("Potpunao logcna stvar je da se nastave vazdusni napadi, koji su se potvrdili kao veoma efikasni." - kaze Djindjic) (!!!!!)

Living conditions for he people of Serbia were getting very obviously
worse. Within two weeks, electricity and gas supplies were likely to collapse,
Djindjic said, and Milosevic would then no longer be in a position to
resist NATO's demands. ("Za dve nedelje rezerve struje i benzina ce nestati" - kaze Djindjic - "i Milosevic nece vise biti u poziciji da se suprotstavlja NATO-u.")

Trenutno sam nasao link samo link na nemackom (ovo na engleskom sam sacuvao na svom racunaru ali slobodno nadjite nekog ko zna nemacki, videcete da je gotovo u rec isto): http://www.jusos.org/jusotament/jus030599.htm
Ima mnogo vesti na stranici, potrazite ovu:
Citat
Serbischer Oppositioneller: Kriegsende nah, Bodentruppen unnötig

Tel Aviv (dpa) - Der serbische Oppositionspolitiker Zoran Djindjic sieht ein baldiges Ende des Kosovo-Krieges auch ohne den Einsatz von Nato-Bodentruppen. Der israelischen Tageszeitung "Haaretz" (Montag- Ausgabe) sagte Djindjic, in "zwei bis drei Wochen" werde Präsident Slobodan Milosevic die Forderungen der Nato akzeptieren.

Djindjic stützte seine Einschätzung auf einen veränderten Sprachgebrauch der Belgrader Führung, der immer mehr Ähnlichkeiten mit dem der internationalen Gemeinschaft aufweise. "Im Moment ändert sich nur die Terminologie, aber so ist es üblich im Kommunismus." Djindjic warnte vor einem Einmarsch von Nato-Bodentruppen im Kosovo, da dies eine internationale Krise zur Folge hätte. "Das einzig Logische ist die Fortsetzung der Luftangriffe, die sehr effektiv sind." Für die serbische Bevölkerung verschlechterten sich die Lebensbedingungen zusehends. Innerhalb von knapp zwei Wochen werde die Versorgung mit Strom und Gas zusammenbrechen, sagte Djindjic. Dann sei Milosevic nicht länger in der Lage, sich den Forderungen der Nato zu verschließen.

Nesto veoma slicno imate i ovde: http://www.ifs.tuwien.ac.at/~andi/somlib/data/standard_1999/ghsom/files/19990504.20.HTM

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia the best
Djindjic je uvek bio realan i kad je bio na vlasti i pre toga.Zbog toga ga narod nije voleo,jer smo uvek verovali u bajke.Ne razumem se u politiku niti me to zanima,niti sam clan ni jedne od partija.Bila bih u DS da je Djindjic ostao ziv.Ovako se ne pronalazim u nijednoj partijskoj ideologiji. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ko odustaje zaslužuje neuspeh!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 867
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone 3G
Navikli smo na muljacinu, a kad onda treba da se prmenis da bi funkcionisao u svetu oko tebe, e to ne valja, mi smo najpametniji, mi ubijamo ljude koji zele da ostvare neki boljitak...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Ajde sad svi ,mislim sta je moglo da se nadje na netu tu vam je pred nosom znaci budite realni ,kakav god da je Djiki bio ,i kakav god mi mislili on je to rekao i tu nema sta vise da se prica,kad nadjete nesto slicno na netu u njegovu odbranu (po pitanju Kosova,i nastavka logicnog bombardovanja SRJ) da nije to rekao,ili da su ove stranice lazne (naravno uz neki dokaz) mozemo da nastavimo diskusiju.A ovo dokazi dokazi dokazi ......tu vam je pred nosom pa ko hoce da veruje neka veruje ,a ko nece i ko kaze da to nije tacno kako Marniko kaze dokaz dokaz...
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 291
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6233
Ima li sta netacno u izjavamo koje ste naveli? Nema, sve je istina. Okrutno je, ali je istina koja zna da boli. Ne znam kakvu kaznu (nisam toliko domisljat) bih odredio rukovodstvu NATO za sve neduzne ljude koje su pobili, osakatili i unesrecili jer mislim da skidanje Milosevica sa vlasti nije vredno nijednog zivota koji je izgubljen u bombardovanju. Ali isto tako mislim da njegovo odrzavanje na vlasti nije vredno zivota koji su izgubljeni a za taj gubitak je Milosevic licno odgovoran. Koliko bi jos mrtvih bilo da je taj ostao na vlasti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Potpunao logcna stvar je da se nastave vazdusni napadi, koji su se potvrdili kao veoma efikasni."
Sta tu ima da bude tacno ili netacno? Kakva je to "istina koja boli"?
Tu se Djindja ne bavi nikakvim cinjenicama koje mogu biti tacne ili netacne, vec iznosi svoj stav da bombardovanje treeba nastaviti, njemu je sasvim logicna stvar da se bobbarduje jedna suverena drzava, da se ubijaju civili, zene i deca, kolone izbeglica, mostovi, autobusi i vozovi puni civila, samo da bi se tamo neki Milosevic skinuo sa vlasti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 291
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6233
@deckard

Molio bih diskusiju bez katastrofiziranja i pogresnog interpretiranja bilo cijih reci.

Ja sam rekao sta mislim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 27 28 30 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:17:51
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.