Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:32:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Domaci reperi - lose kopije Amerikanaca  (Pročitano 49078 puta)
Clan u razvoju

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Motorola MPx220
ajd malo i ja da se ubacim u ovu diskusiju...

uopšte ne volim ova poređenja strani vs. domaći rep, pa ću samo reći malo i o jednom i o drugom...

uopšte ne mislim da je domaća scena toliko loša koliko se priča ovde, ima i ovde dobrih izvođača, gde pre svih mislim na Marčela... mislim, ova priča kako je on smešan totalno ne drži vodu... mislim, dečko ima super flow, ne ponavlja se, delivery na mestu, inovativan je, najjači storytelling u zemlji (Sveti Bes, Rekvijem), jednostavno ima svoju priču, pogled na život i to fura...
Sledećeg bih izdvojio Škaba, neverovatno harizmatičan leek, duhovit, kreativan, uvek ima neke nove ideje, nije dosadan, isto tako - ne ponavlja se.
Zatim, Bad Copy ekipa - Wikler je fantastičan, neverovatno talentovan lik, (primer : Shappa i Rok Opera), da je ozbiljniji - gde bi mu kraj bio...? Nigrutin - mene lično smara tematika njegovih pesama, no to ne znači da je loš, ja jednostavno ne mogu 60+ minuta da slušam o sarmi, kesi granja, bičarkama, blajvu... ali bih izdvojio Bekama i Ostrugale Pete  Smile, fantastičan freestyler (kontam da sve pesme odradi u jednom dahu, uđe u studijo, oslušne beat, odrepuje šta mu prvo padne na pamet, i eto pesme  Smile), Timbe - poslušajte Kvazi Pazi sa Đusovog HipHopijuma, i sve će vam se reći... željno isčekujem njegov album
idemo dalje... Đus - ja stvarno ne znam šta se s njim desilo, od nekada velikog potencijala srpskog hiphopa, čovek postao najgora komercijala (mislim na Brate Minli), ne ide mi u glavu kako čovek može sa pesama Navika, With all my love, Pobednik, Na ulici, Doživotno MC padne na Brate minli, Priđi mi polako, Kako je u Švici... možda se zajebava, loži dizelaše, skuplja keš, jeftinu slavu... ko to zna...
Struka - šta ja znam, zna da bude dobar tipa : Igra je kurva, Sekund, minut, sat (dosta multija), ali uglavnom smara sa tim PIMP/gangsta fazonom...
Lud - Strukin rep burazer  Smile, dobar su tandem, takođe PIMP/gansta/club ložana, dosta dobar MC (sviđa mi se njegov način repovanja), mada, po meni bolji je kao producent...
V.I.P - prvi album im je bio super (soc/ulica ovo-ono, klasična srpska priča), iz ovog dvojca bih izdvojio Relju kao odličnog MC-a i producenta (iako ima džibersko ponašanje  Smile), Ikac je loš kao MC (nit' skila, nit' tekstova), i čini mi se da je zalutao u celu ovu priču
Shorty - prosečan reper, bio sasvim solidan tandem sa Marčelom (iako su bili truba na live nastupima), zna da "ubode" dobar tekst, solidan skil

od novih snaga istakao bih Flip Flopa i Ministra Lingvistu, posebno Flopa, koji me je dobio pesmama Snovi, Šta ostaje iza, Kad Beograd zaplače...

sad, da se prešaltam na priču o krađi/kopiji - iskreno, ne verujem da baš namerno kopiraju strane repere, više mislim da je to uticaj stranih repera na njihov rad... ne kažem da se to ne dešava (Struka je imao par izleta  Smile), ali ne verujem da im je baš fazon "u, ovo je do jaja, prevešću na srpski"

ajmo malo na strani rep, primećujem da se ovde kao kvalitetni reperi ističu manje-više poznati TV likovi (Pac, Biggie, ODB, Method, Snoop ) koji teško da se više mogu nazvati kvalitetnim, niko da pomene Jedi Mind Tricks, Looptroop, Non Phixion, Cunninlynguists, Dead Prez, Hieroglyphics, Talib Kweli... e, to vam je kvalitetan rep!

nadam se da vas nisam smorio  Smile, pošto sam se ja žešće smorio kuckajući po tastaturi, više volim da pričam  Smile
IP sačuvana
social share
Where do we go? What do we say? What do we do?
Nowhere to turn, nowhere to run and there's nothin new
Where do we go for inspiration?
It's like pain is our only inspiration...

...life is a beatiful struggle...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
proof
"Jedi Mind Tricks, Looptroop, Non Phixion, Cunninlynguists, Dead Prez, Hieroglyphics, Talib Kweli."
O.k. ja gotivim takodje Dead Prez i Taliba, ali znas kada ce ti likovi da imaju sigurnost u glasu koju je imao recimo Biggie, nikad , a mozda ni tad ...
Mislim da su domaci, a i dobar deo stranih repera dosta plasticni, t.j. bez emocija.

Predlazem neke stare stvari, kao primer dobrog repa

Above the law - black superman i gangsta madnes
2pac - keep yo head up
Junior Mafia - realsm of J.M.  i   get money
DMG - prelude to murder
Paris - The days of old
Snoop dogg - Midnight love
Spice 1 - Playa Man
Too short- cocktales

Sto se tice domacih repera koje si spomenuo, samo nabroj tematske pesme koje su napisali i videces da se vrte oko jedne te iste teme, pogotovo Vip i Juice (sada).
Skabo je ocajan mc, nula, nacin pisanja rima, kao da ima 15 godina, a zivi u osamdesetim godinama.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li neko zna tekst pesme brate minli
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da da,dead prez je xtra.
talib isto(gotivna mi je pesma listen,ne znam da li je nova ali ja sam je skoro nabavio)
najbolje matrice po meni imaju shurik'n(francuzi)-predlazem pesme samurai,mon clan....
nisam rekao da su odb i ekipa najkvalitetniji ali ih ja gotivim...
dobri su mi i havoc i prodigy(hell on earth omiljena stvar)
od domacih se zaboravlja na prti bg.imam neke njihove freestylove.extra su a sta tek reci za hedovinu i neserijea Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Sle Jr , svaka cast za shurik'n, covek je objasnio u okviru grupe IAM, a tek solo "samurai" iz 97 godine, posle toga nista nije izdao.
Dodao bih jos NTM i Fonky Family,a trenutno je tamo najpopularniji Booba.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


OGGI PIU' CHE MAI

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 211
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia E72
@Petar 021
Marcelo je licemer jer pljuje odredjenu strukturu ljudi, a da se pritom ponasa isto kao on, samo malo drugacije upakovan.
Mali iskompleksirani seljacic.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Motorola 
Ma Beogradski sindikat je zakon! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@Petar 021
Marcelo je licemer jer pljuje odredjenu strukturu ljudi, a da se pritom ponasa isto kao on, samo malo drugacije upakovan.
Mali iskompleksirani seljacic. Smile

to naravno nije istina. Vidjao sam lika uzivo na nekim mestima u gradu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Motorola MPx220
proof
"Jedi Mind Tricks, Looptroop, Non Phixion, Cunninlynguists, Dead Prez, Hieroglyphics, Talib Kweli."
O.k. ja gotivim takodje Dead Prez i Taliba, ali znas kada ce ti likovi da imaju sigurnost u glasu koju je imao recimo Biggie, nikad , a mozda ni tad ...
Mislim da su domaci, a i dobar deo stranih repera dosta plasticni, t.j. bez emocija.

Predlazem neke stare stvari, kao primer dobrog repa

Above the law - black superman i gangsta madnes
2pac - keep yo head up
Junior Mafia - realsm of J.M.  i   get money
DMG - prelude to murder
Paris - The days of old
Snoop dogg - Midnight love
Spice 1 - Playa Man
Too short- cocktales

Sto se tice domacih repera koje si spomenuo, samo nabroj tematske pesme koje su napisali i videces da se vrte oko jedne te iste teme, pogotovo Vip i Juice (sada).
Skabo je ocajan mc, nula, nacin pisanja rima, kao da ima 15 godina, a zivi u osamdesetim godinama.

sigurnost na glasu... tu si u pravu... mada tu bih još dodao (verovao ti ili ne  Smile) Eminema, čovek kida, njegovi freestyle-ovi me oduševljavaju, ima fantastičan flow, na stranu one škart pesme tipa Without me i sl., čovek kad se uozbilji kida! poslušaj njegovu sa poslednjeg mixtape No Apologies, pokidao je!
Takođe, ako već nisi poslušao, poslušaj Talibovu stvar Where Do We Go sa albuma Quality, ne znam kako da opišem tu stvar... ono je poezija!

Što se tiče VIP-a i Juice sada tu si u pravu - keš, kola, drolje... to je tematika... suvoparno je...

ne slažem se oko Škaba, njegovi tekstovi obiluju zdravim humorom (ako tako mogu to da nazovem), rime se meni sviđaju...

pozz Smile

IP sačuvana
social share
Where do we go? What do we say? What do we do?
Nowhere to turn, nowhere to run and there's nothin new
Where do we go for inspiration?
It's like pain is our only inspiration...

...life is a beatiful struggle...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E kada smo kod BS-a.....kako se zove lik koji peva poslednju strofu u bojnom polju:
I posle silnih primirja,i posle silnih paktova
topuzi u rukama,krvavim do laktova.....jel to marko?? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:32:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.