Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:08:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dokumentarci  (Pročitano 68076 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602


https://www.youtube.com/watch?v=hSgowACKv2M

  Preporuka i pozdrav Štuliću Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
planet earth 2, pre deset godina sam bio odusevljen, ali ovo... savrseno, nemam reci
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
    The Death of "Superman Lives": What Happened? (2015) 

>> IMDb <<




  Više ovde http://forum.burek.com/the-death-of-superman-lives-what-happened-2015-t636352.new.html#new
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
                Chuck Norris vs Communism (2015)   

>> IMDb <<

  Više ovde http://forum.burek.com/chuck-norris-vs-communism-2015-t633589.new.html#new

« Poslednja izmena: 26. Dec 2016, 22:57:33 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
planet earth 2, pre deset godina sam bio odusevljen, ali ovo... savrseno, nemam reci
+1
Свих 6 епизода су десетка.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Mein liebster Feind - Klaus Kinski (1999)




  Mein liebster Feind - Klaus Kinski ili u prevodu Moj voljeni neprijatelj K.Kinski je pravo ime za Hercogov dokumentarac koji je u potpunosti posvetio čoveku sa kojim se družio privatno i profesionalno. Hercog koji u dokumentarcu kaže da je za svaku njegovu sedu vlas odgovoran Kinski nimalo ne preteruje u tome. Najbolje od svega je da je dobro znao sa kakvim egomanijakom i primadonom ima posla. Njihovo druženje počinje od detinjstva i to je pored snimanja po Amazonu takođe vredan segment ovog gebijalnog dokumentarca. O tome kako je snimao i šta su sve prrežieli u Amazoniji je priča za sebe. Dovoljno je da napišem kako je Hercog uspeo da čitav brod uz pomoć ljudi i kanapa prebaci preko brda. Ili da napišem kako i koliko su puta Hercog i Kinski radili jedan drugom o glavi.

  Kada bih davao ocene ovo remek delo bi dobilo čisku desetku iz više razloga. Na stranu scene i anegdote sa snimanja ili portret dva prijatelja koja sam bolje upoznao. Ono što je zaista za mene vredno je Hercogov snimak na kom je Kinski sa leptirom. Ubrzo posle toga Kinski je preminuo a Hercogov snimak nije ništa drugo nego njegova posveta ovom nesvakidašnjem prijateljstvu.

  Sve u svemu preporuka.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Jodorowsky's Dune (2013)




  Dokumentarac Jodorowsky's Dune iz 2013 - te godine u svega 90 minuta uspeva da nam ispriča priču iza celokupnog projekta, ali i otkrije značaj najboljeg filma koji nikada nije napravljen za razvoj umetnosti. Žodorovski je posle uspeha svojih bizarnih, hermetičnih i neobičnih filmova prihvatio ponudu koja se ne odbija. Preselio se u Pariz da bi počeo sa radom na filmu Dina. Posao je shvatio ozbiljno a ono što je najbolje od celog tog projekta su njegove ideje i ljudi koje je angažovao. Oni su uspeli da materijalizuju njegove zamisli i na taj način sebe i njega upisali u izabraje čiji je uticaj na SF i umetnost kao takvu bio nemerljiv. Dovoljan je napisati, na primer, Ž.Žiro (Mebijus) koji je autor jednog Bluberija, Džojna Difula iz Inkala koji je poslužio kao mustra za Besonov Peti element.

  Da ne davim, dokumentarac koji je potpisao reditelj Pavič, rađen je u formi intervjua sa Žodorovskim koji u društvu svoga sina priča o radu na filmu koji je snimio Linč. Pored njegovog čeda gostuje švajcarski skulptor koji je ostao poznat kao tvorac Osmog putnika, Refn i mnogi drugi.

  U svakom slučaju, čovek ne mora da bude filmski stručnjak da bi tokom gledanja dokumentaraca uvideo kakav uticaj je imao Žodorovski na filmove poput Dine, Osmog putnika, Blejd Ranera, Terminatora, Ratova Zvezda i mnogih drugih. Pored svega nabrojanog da dodam još i oštru kritiku dotičnog kada opisuje filmsku industriju i ljude koji rade u njoj.

  Sve u svemu, od mene samo preporuka za sve filmofile. I ne samo filmofile.


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:08:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.