Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dok se u Srbiji cmizdri zbog ugroženih prava kerova, u Kini ih peku na roštilju  (Pročitano 19043 puta)
22. Jun 2016, 12:39:03
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Srbija :

BG LJUBIMAC Sa mezimcem u javni prevoz - i može i ne?!
M. Rodić , M. Rašić

Da li mezimac sme u javni prevoz ili ne, pravi je "lov u mutnom". Vozači u javnom prevoz pozivaju se na odluke kada im koja odgovara, u zavisnosti da li su lično naklonjeni životinjama, pa tako je uvek lutrija da li će vlasnik sa ljubimcem biti izbačen iz vozila.


I bez vlasnika hteo je da se "prošvercuje" pored kiše

Zeleno svetlo da sa mezimcem ulaze u javni prevoz do kraja novembra dobiće Pančevci, dok su Beograđani još uvek ograničeni u koje doba dana, ali koliko velika životinja im može praviti društvo u vožnji. Privilegovani u oba grada samo su dresirani psi vodiči slepih.

Tako i građani Pančeva za sada u autobus sa svojim najboljim četvoronožnim prijateljem - i mogu i ne mogu! Odluka o držanju domaćih životinja dozvoljava im da u posebnim transporterima prevoze mace i na kratkom povocu pse. Gradski prevoznik pridržava se starijeg podzakonskog akta - Odluke o javnom prevozu, koja to omogućava samo slepim i slabovidim osobama sa specijalno obučenim psima vodičima.

Šupljine u propisima neće biti više, kada zahtev Zore Kolarski iz Društva za zaštitu životinja i prirode "Ekolibrijum", koji je već usvojila lokalna Agencija za saobraćaj, bude i na dnevnom redu Skupštine Pančeva.


Na povcu strpljivo je sačekao svoju stanicu sa vlasnikom

- Podneli smo ovu inicijativu jer su u pitanju dve odluke koje su u suprotnosti. Iako deluje logično da prednost ima noviji propis, u ATP Pančevo na snazi je druga, starija, odluka koja ne dozvoljava ulazak sa ljubimcima - ističe Kolarski i objašnjava da je za mnoge nezgodan odlazak do veterinara, koji je često na drugom kraju grada, a nekada su u pitanju hitni slučajevi.
Konačna odluka da ljubimci u transporterima mogu u autobus trebalo bi da bude ozvaničena  do 30. novembra.

Kada je reč o Beogradu, mnogi vlasnici nisu ni upućeni u propise ili se prave. Zato gotovo svakog dana mogu se videti psi u naručju vlasnika, kako putuju sa jednog kraja grada na drugi.


Pas vodič ima privilegovan status

Odluka o javnom linijskom prevozu na teritoriji Grada Beograda diktira, pak drugačije. Dozvoljeno je unošenje pasa visine do 40 cm i mačaka, ali u posebnom transporteru i to  između 9 i 13, kao i od 18 do 24 sata. Transporter - sanduk, kutija, kavez ili druga čvrsta konstrukcija, mora da bude  primerena vrsti i veličini životinje, obezbeđuje ventilaciju i sigurnost životinja, ali i da onemogućava provlačenje šape, njuške ili bežanje životinja, kao i ispadanje i curenje hrane i otpadaka.

Da ne ugrožava i ne ometa putnike, jedan je bitnijih od uslova, naročtio kada kršenje svake ove odredbe podrazumeva kaznu - 3.000 dinara!

Ako ne u autobus, može u specijalno naručeni taksi

Vlasnici ljubmaca u Pančevu moraće da se strpe još koji mesec za vožnju sa krznenim prijateljem u javnom prevozu. Ako do tada nemaju sopstveni prevoz, sreću mogu da okušaju kod taksista.
- Ukoliko putujete sa životinjama, potrebno je da nam naglasite, a onda ćemo videti sa našim vozačima ko želi da ih preveze - objašnjavaju pančevački taksisti.

Isto tako, za ljubimca stiže specijalno vozilo po narudžbini i u Beogradu.

Blic


Kina :

Festival psećeg mesa počeo u kineskom gradu Julin
Beta | 21. jun 2016. 23:07

Tradicionalni festival na kojem se jede pseće meso počeo je u kineskom gradu Julin uprkos oštrikm kritikama i protestima aktivista za zaštitu prava životnja

Tradicionalni festival na kojem se jede pseće meso počeo je u kineskom gradu Julin uprkos oštrikm kritikama i protestima aktivista za zaštitu prava životnja.

Aktivisti su danas kupovali pse koje su prodavci planirali da ubiju, dok su se lokalni stanovnici žalili da ljudi koji nisu odatle kvare lokalnu tradiciju.

U desetinama restorana širom grada na jugu Kine kolju se kučići i kuva njihovo meso, a na meniju se može naći i meso mačaka. Veruje se da se tokom festivala ubije oko 10.000 kučića, a oni praktikuju ovakvu ishranu kažu da jedenje psećeg mesa tokom leta pomaže da izdrže vrućine i da imaju zdrav metabolizam.

Lokalne vlasti su prethodnih godina pokušavale da se distanciraju od tog događaja, tvrdeći da to nije zvanična svetkovina, a svake godine pre početka festivala šalju policajce, privredne i sanitarne inspekcije.

Procenjuje se da se u Kini godišnje ubije između 10 i 20 miliona pasa zbog njihovog mesa, a festival u Julinu je postao glavna meta kritika i simbol okrutnosti i nedostatka higijene koji su povezani s tom uglavnom neregulisanom industrijom.

Veruje se da su mnogi psi ustvari kućni ljubimci ukradeni od njihovih vlasnika ili pokupili na ulici. Postoji i praksa ubijanja životinja prebijanjem, paljenjem ili drugim bolnim metodama, u uverenju da će teko meso biti ukusnije.

Aktivisti kažu da skupovi koje organizuju širom zemlje kao i poruke i kritike na društvenim mrežama koje postavljaju ljubitelji pasa već imaju efekta. Restorani koji služe pseće meso prinuđeni su da festival organizuju u zatvorenom prostoru i više se ne može videti konzumiranje psećeg mesa na otvorenom u velikim razmerama.









Još slika ovde



Ah ta zla Srbija...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
Nokia 
uf najzeih se sva kad sam videla ove slike  Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 jadni kucici, kinezi su meni gadan narod fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1

Sto se tice Srbije, ne mogu da skontam da u 21 veku ne mozemo da sprovedemo zakon da se dozvoli nasim krznenim zivotinjama da putuju prevozom, sramota.
 
Mada generalno ima svakakvih budala, ljudi one dzukele od americkih stafordskih terijera/pit bulla koji su najkontroverzniji i najopasniji psi na svetu ih setaju po gradu, parkicima gde ima dece bez korpe na ustima, sto je meni strasno.
Okolo seta komunalna polocija koja naravano ne radi sta treba, vec se bavi neki drugim stvarima, uglavnom takva budala bi sa tom dzukelom usla i u autobus, bez korpe jer on smatra da on svoju dzukelu drzi pod kontrolom i da tu nema brige, budale.
Jednog lepog dana kada budu poceli da kaznjavaju ljude koji setaju opasne kuce po kraju bez korpe, mozda dodjemo i do toga da postane normalna stvar da kuce povedes i u autobus, kafic, restoran itd, kao sto se to radi u nekim drzavama, mada sumnjam.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016, 13:49:47 od leonora87 »
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Opasne ili ne, životinje nemaju šta da traže u prevozu, restoranu, prodavnici ili pekari.


Usput, držanje psa unutar restorana i kafića je neprijatnost ne samo za druge goste nego i za samog psa, jer mora da trpi onu dimčugu od cigara.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016, 13:16:57 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 601.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Zivotinje su cistije od ljudi.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung S8 Plus
Opasne ili ne, životinje nemaju šta da traže u prevozu, restoranu, prodavnici ili pekari.


Usput, držanje psa unutar restorana i kafića je neprijatnost ne samo za druge goste nego i za samog psa, jer mora da trpi onu dimčugu od cigara.

Podrzavam. Ako hoces da ga negde vozas stavi ga u svoj auto i vozi. Napraviti samo izuzetak za pse vodice. Da se ja pitam, zabranio bih i drzanje psa u stanu ili bilo gde, gde nema dvorista. To je mucenje zivotinja a ne ovo da li ce uci u pekaru ili ne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Zivotinje su cistije od ljudi.

Nope.

Podrzavam. Ako hoces da ga negde vozas stavi ga u svoj auto i vozi. Napraviti samo izuzetak za pse vodice. Da se ja pitam, zabranio bih i drzanje psa u stanu ili bilo gde, gde nema dvorista. To je mucenje zivotinja a ne ovo da li ce uci u pekaru ili ne

Ja bih to za stan dozvolio ali pod uslovom da se poštuju neka pravila. Kad sam bio u Americi svaki put kad bi jedan mladi pas zalajao u stanu vlasnici bi ga odmah ućutkali i smirili (verbalno i gestikulacijom) jer se za takve stvari tamo dobijaju kazne.


Usput, sve više viđam kerove kako stoje zavezani ispred prodavnica i arlauču dok čekaju vlasnika. Jednom sam video i pudlu koja je bila tako zavezana da ju je povodac skoro pa gušio. Jer jebi ga, vlasnika mrzi da ode do prodavnice, kupi šta mu treba i odnese to kući ko čovek, nego oće da obavi i šetnju kera i kupovinu i plaćanje računa sve u jednome. I onda se dešavaju te situacije da kerovi stoje napolju i smaraju sve oko sebe po 20 minuta a usput i sami pate i prže se na suncu jer je vlasnik sebični imbecil.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016, 13:30:31 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
Samsung SGH-E590
Citat
dok su Beograđani još uvek ograničeni u koje doba dana, ali koliko velika životinja im može praviti društvo u vožnji
Apsolutno podrzavam. Ne vidim zasto ne bi mogao da se uvede ljubimac, normalne velicine, u doba dana kada u autobusu nema guzve... Naravno da pas bude treniran i da se postuju zakoni poput korpe itd.


Mislim da nece mozda da isprlja autobus? Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Jok, opraće ga. Evo kažu da su životinje čistije od ljudi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
Nokia 
Zivotinje su cistije od ljudi.

Nope.

Podrzavam. Ako hoces da ga negde vozas stavi ga u svoj auto i vozi. Napraviti samo izuzetak za pse vodice. Da se ja pitam, zabranio bih i drzanje psa u stanu ili bilo gde, gde nema dvorista. To je mucenje zivotinja a ne ovo da li ce uci u pekaru ili ne

Ja bih to za stan dozvolio ali pod uslovom da se poštuju neka pravila. Kad sam bio u Americi svaki put kad bi jedan mladi pas zalajao u stanu vlasnici bi ga odmah ućutkali i smirili (verbalno i gestikulacijom) jer se za takve stvari tamo dobijaju kazne.


Usput, sve više viđam kerove kako stoje zavezani ispred prodavnica i arlauču dok čekaju vlasnika. Jednom sam video i pudlu koja je bila tako zavezana da ju je povodac skoro pa gušio. Jer jebi ga, vlasnika mrzi da ode do prodavnice, kupi šta mu treba i odnese to kući ko čovek, nego oće da obavi i šetnju kera i kupovinu i plaćanje računa sve u jednome. I onda se dešavaju te situacije da kerovi stoje napolju i smaraju sve oko sebe po 20 minuta a usput i sami pate i prže se na suncu jer je vlasnik sebični imbecil.

Vidi se pre svega da ne znas mnogo o zivotinjama.
Usput bi rekla da nemas ni neku zivotinju licno ti na koju pazis, tvoji roditalji mozda al ti ne.

Rekla bi jos da tvoj drugar GoxyMaster i ti imati pogresnu percepciju sta je za zivotinju mucenje, a sta ne. Ne kazem ja da ljudi ne muce zivotinje, nazalost ima vise ljudi koji ne vole ni sami sebe, a tek zivotinje..
Generelno su amerikanci budale, to je sav komentar koj cu dati, povodom onog komentara gore.
Sto se tice dela gde pricas kako vlasnici pasa oce da obave vise radnja odjednom, ne vidim sta je tu lose? Vidim lose sto on ne moze da povede sa sobom kuce da recimo udje sa njim u radnju. Smile


Citat
dok su Beograđani još uvek ograničeni u koje doba dana, ali koliko velika životinja im može praviti društvo u vožnji
Apsolutno podrzavam. Ne vidim zasto ne bi mogao da se uvede ljubimac, normalne velicine, u doba dana kada u autobusu nema guzve... Naravno da pas bude treniran i da se postuju zakoni poput korpe itd.


Mislim da nece mozda da isprlja autobus? Smile

Najjaca stvar je sto bi meni bilo stvarno gadno da uvedem psa u autobus jer ono,,, meni moji ljubimci spavaju u krevetu  Smile
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Ah, što volim kad vi aktivisti i borci za prava svega i svačega počnete tako ''argumentovano'' da se raspravljate.  Smile

Argument broj jedan : Životinje su čistije od ljudi. LOL  Smile Da ne dužim mnogo s oime, samo ću reći - pa vi ih onda zaposlite da vam u pekari motaju kore i da vas operišu u bolnici!  Smile

Argument broj dva : Ti si protiv davanja svih prava životinjama.Iz toga proizilazi da ti nemaš pojma o čemu pričaš. A iz toga sledi da ti nikad nisi imao životinju. Opet - LOL.  Smile U životu sam dosad imao - 6 tigrica, 1 nimfu, 1 gušterčića, 3 mačke i 1 psa.  I svi su živeli ko grofovi.  Smile A danas, iako trenutno nemam ljubimca u kući, kad god vidim pse na ulici koji nisu agresivni, pomazim ih.  Čak ih toliko često mazim da me ortaci nekad zezaju zbog toga, da su ko magnet za mene. Samo što ja, za razliku od vas licemera i foliranata, nemam nikakav problem da priznam i kažem da iako volim životinje, a posebno pse, to ne znači da ih smatram jednakim ljudima i da oni na kraju krajeva nikad ni neće biti jednaki ljudima jer ne privređuju i ne doprinose zajednici.  Smile

Uostalom, ako mislite da ja nešto grešim, pogledajte u vašu majku prirodu pa uporedite - psi u divljini žive u čoporima. I u tim čoporima vladaju stroga pravila i hijerarhija. Kad neki pas pređe neku granicu ili napravi prestup, za to dobija ugriz po ušima kao prvo i poslednje upozorenje.  Smile I on pamti to dok je živ i nikad ne ponovi istu grešku, a čopor zahvaljujući toj hijerarhiji nastavlja da postoji i da preživljava.  Smile A da je po vašim idejama i fantazijama, ti psi ne bi ni postojali u divljni, jer čopor ne bi ni poživeo dovoljno dugo da oni odrastu, nego bi ih svaki predator rasturio i pojeo za tili čas.  Smile

Isto se dešava i sa psima ljubimcima, koji postanu previše razmaženi upravo zbog manjka discipline i manjka socijalizacije. Oni pomeraju granice i kidišu na svog vlasnika i sve oko sebe, pa pre ili kasnije naiđu na nekog psa koji neće da trpi njihovo kurobecanje i onda završe u operacionoj sali.  Smile Dakle pas bez discipline i granica je nadrljao, bio on u divljini ili u gazdinom domu.  Smile


Tako da opet kažem - manite se tog idiotskog izvrtanja reči i teranja svega u krajnost jer time nećete postići apsolutno ništa.  Smile  Ili dajte valjane argumente zašto životinje treba da imaju ista prava kao ljudi ili odustanite od priče.


Citat
Generelno su amerikanci budale, to je sav komentar koj cu dati, povodom onog komentara gore.

LOL. Pa ti bi prva trebala da budeš ponosna na tu Ameriku. Očigledno nisi pročitala šta sam napisao - vlasnici su verbalno smirivali psa. Jer ne smeju da ga klepe ni novinom po dupetu. Jer se za to ide u mardelj.  Smile Tamo ti je raj za sve vas aktiviste svih vrsta. My safe space, beremo cveće, feminizam, Adam i Steva, multi kulti... To ti je tamo ko dobar dan.

Citat
Rekla bi jos da tvoj drugar GoxyMaster i ti imati pogresnu percepciju sta je za zivotinju mucenje, a sta ne.

Aj se nađemo u kafiću, ja zapalim dimnu bombu i ostavim tebe da sediš u prostoru od 30 kvadrata pa da mi kažeš posle kako ti je bilo. A u slučaju da nisi znala, o poznavaoče životinja, psi od duvanskog dima beže ko od vatre.

Citat
Sto se tice dela gde pricas kako vlasnici pasa oce da obave vise radnja odjednom, ne vidim sta je tu lose? Vidim lose sto on ne moze da povede sa sobom kuce da recimo udje sa njim u radnju.  Smile

Ja ću da kupim tvora i ostavim ga u tvojoj zgradi dok idem do prodavnice. Po tvojoj logici, neće ti smetati.

Najjaca stvar je sto bi meni bilo stvarno gadno da uvedem psa u autobus jer ono,,, meni moji ljubimci spavaju u krevetu  Smile

Još jedan dokaz da se baš razumeš u životinje i njihovu psihologiju.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016, 14:39:31 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.