Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dogovorena prva vojna vežba NATO-a na teritoriji Srbije  (Pročitano 4912 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
srbija je do sada bila na vise vjezbi sa natom nego sa bilo kim...

250 - 300 vojnika vojske srbije je u svakom momentu u nekoj od mirovnih misija... zajedno sa clanicama natoa...

inace srpski vojnici su i na vjezbi u rusiji ..i to kao jedini gosti-ucesnici...

tako da....
srbija mora da balansira izmedju nato-a i rusije....a i to je zvanicni stav srbije...
ne mozes ti govoriti da si neutralan a samo sa jednom stranom saradjivati i vjezbati i sl...


a inace...samo obukama i  vjezbama se moze steci odredjeno vojno znanje
ali i neka vrsta iskustva....
i samo se tako moze podici nivo borbene spremenosti  ....

i sto bude vise vjezbanja ...i sa jednim i sa drugim..za vojsku srbije je  to bolje ....

a i nato i amerikanci su daleko vise donirali srbiji i novca i opreme... nego rusija...
treba to sve na neki nacin vratiti ....


a inace...znanje ne moze da naskodi....
« Poslednja izmena: 08. Avg 2017, 22:29:02 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876

a i nato i amerikanci su daleko vise donirali srbiji i novca i opreme... nego rusija...
treba to sve na neki nacin vratiti ....

Треба нагласити и то да су НАТО и Американци овде ракетама, санкцијама, немуштом излолацијом и дискриминациом уништили апсолутно све а сада нам дају зеленашке кредите зарад пуког преживљавања.

Објективно Запад нама много више дође него ми њему. Али зато Запад овде влада логиком топуза и терора.

a inace...znanje ne moze da naskodi....

Тако да није ни то лоше имати на уму...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa jebiga, jesu trebali da nas puste da se uzivljavamo nad siptarima u nedogled.?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
mob
Nokia 33-10
nije se niko uživljavao, sprovođene su protivterorističke operacije iste kakve se i dan danas sprovode širom sveta, evo kao u Siriji i Iraku sada npr.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nismo mi amerika ni americki saveznik kao izrael ili turska. Mi ako opicimo po civilima, najebemo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Међутим, главни разлог што су се Срби и Црногорци масовно исељавали са Косова била је неподношљива атмосфера сталне напетости и жестоког притиска који су Албанци вршили на њих . Ситуација се знатно погоршала још почетком седамдесетих година када је дискриминација према Србима и Црногорцима институционализована,  јер су Албанци заузимали најважније положаје у Савезу Комуниста,  у полицији,  судству и државној управи . Не - албанске етничке групе су биле прогањане,  живеле су под сталним претњама,  биле жртве насиља и силовања,  тако да су им животи и имовина били угрожени,  а нису могли да се обрате институцијама система и од њих траже заштиту својих права . Многа документа су објављена на ту тему . Извештаји Helsinki Watch-a и Међународне хелсиншке федерације за људска права (International Helsinki FederationforHumanRights) говоре o чињеници да Срби и Црногорци беже са Косова због застрашивања и претњи,  притисака,  претрпљеног насиља и других тешких повреда људских права,  само због етничке припадности). У оквиру целокупног институционалног система Албанци су спроводили политику дискриминације приликом запошљавања,  изазивали конфронтације на радном месту,  у недоглед одуговлачили административне поступке по питању жалби,  истрага,  издавања разних дозвола,  извршења судских и полицијских одлука . Поред тога,  културна и верска дискриминација огледала се у језичкој дискриминацији . Затваране су школе на српском језику и наметао се искључиво албански обзразовни програм . Средства информисања су заступала само Албанска гледишта . Долазило је и до очигледног рушења и скрнављења српских културних споменика и гробаља,  а насиље је било изразито наглашено према Православној цркви и њеној имовини . Насиље се толико разбуктало да су православне монахиње биле,  не само жртве физичких напада,  него и силовања,  што се догодило монахињама Пећке патријаршије ) Није било тешко предвидети да ће ова атмосфера етничких тензија и свакодневних притисака изазвати свеопште осећање несигурности и страха код Срба и Црногораца .He само да су били систематски изложени дискриминацији,  него нису могли да добију ни правну заштиту од званичних институција власти,  с обзиром да су Албанци држали све у својим рукама . Суочени са безизлазним стањем одлучили су да се организују,  тако да је средином осамдесетих настао значајан покрет Срба и Црногораца на Косову,  који су од савезних органа тражили заштиту,  не само за себе него и за све не - Албанце који живе у Покрајини .

_________________________________________________

На несрећу и српски квислиншки режими се идентично понашају данас према Србима попут дивљих арнаута током ере СФРЈ.
« Poslednja izmena: 09. Avg 2017, 11:39:09 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Jel ti to navodis kao razlog da se albanci isteraju iz svih institucija i kasnije kada ovk pocne sa teroristickim napadima da se sprovodi teror nad civilima?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
srbija je do sada bila na vise vjezbi sa natom nego sa bilo kim...

Разлика је у томе што је ово прва званична у војно још увек неокупираном делу Србије.

Да смо економска колонија Запада је одавно јасно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
mob
Nokia 33-10
Nismo mi amerika ni americki saveznik kao izrael ili turska. Mi ako opicimo po civilima, najebemo

Nije niko opičio po civilima. Bilo je par slučajeva divljanja paravojnih grupa (npr. ubistvo Čekuovog oca), kao i češćie uzimanje civila za živi štit od strane terorista (familija Jašari kao najbolji primer), a masovni zbegovi kreću sa NATO agresijom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 15606
mob
LG Nexus 4
Zar nisu oni dosta vezbali one '99... Mars iz Srbije stoko, neke stvari nikada da se ne zaborave...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.