Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Издата дозвола за рушење зграде бившег МУП-а  (Pročitano 715 puta)
04. Okt 2016, 02:37:16
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Издата дозвола за рушење зграде бившег МУП-а


Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове Града Београда издао је дозволу за рушење зграде бившег савезног МУП-а у Улици кнеза Милоша, изјавио је градски менаџер Горан Весић.

"Власник те зграде и инвеститор, који ће на овој локацији градити стамбено-пословни комплекс, почиње са рушењем зграде већ сутра", рекао је Весић.

Додао је да ће рушење трајати скоро шест месеци због оштећења зграде у бомбардовању, велике количине грађевинског материјала које треба изнети са локације, као и да се не би реметио свакодневни живот грађана који живе у околини.

Весић наводи да ће Београд најкасније до марта усвојити план детаљне регулације за тај комплекс, како би до краја априла били створени услови за изградњу стамбено-пословног комплекса, саопштено је из Градске управе.

"Желим да истакнем да смо са инвеститором постигли договор да уреди и одржава парк који се налази између ове зграде и 'Мостара', чиме ће Београд добити дивну зелену оазу. Ако томе додамо да ћемо 2018. године бити у прилици да радимо реконструкцију Улице кнеза Милоша са подземном гаражом у једном нивоу испод улице, јасно је да ће овај део града изгледати потпуно другачије", рекао је Весић.

Он је додао да је нова инвестиција у главни град, у оквиру које ће бити изграђено више десетине хиљада квадрата, доказ да је Београд постао најатрактивније место за инвестирање у овом делу Европе.

Весић је подсетио да су пре две и по године, када је садашња градска власт изабрана, затечена три велика градилишта у Београду, а да данас само град има 61 градилиште поред више десетина градилишта приватних инвеститора.

"Београд се после много година поново развија и постао је град кранова. Инвестициони бум у Београду доказ је успешности економске политике владе премијера Александра Вучића, као и да инвеститори верују да је Србија стабилна земља у коју могу да инвестирају свој новац", поручио је градски менаџер.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.116
Uvek navijam da te rusevine dobiju nekavu upotrebnu vrednost, kakva god ona bila.

Zuti su je gajili kao i ostale objekte za koje nisu mogli da dobiju amnovnu dozvolu sta sa njima.

Vise me je smorilo da svakom strancu objasnjavam otkud rusevina u centru grada a da ne pljucnem po alijansi  Smile

Tako da svesrdno pozdravljam ovu avangardu.
« Poslednja izmena: 04. Okt 2016, 02:49:51 od Arijada (drugi profil) »
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Slažem se.

Meni je ta zgrada uvek bila kul, sećam je se dobro i iz perioda pre bombardovanja, bila mi je nekako moćna a i misteriozna. Posebno mi se dopadao ulaz, koji je jeste brutalistički i prost, ali je meni tad delovao baš impresivno. Tako da mi je s jedne strane žao što mora da se ruši. Al s druge strane, bolje i da se sruši pa da se napravi nešto novo, korisno i produktivno, nego da stoji kao ruglo na samom prilazu centru grada.

A i ranije sam se bojao da ne naprave neku nakazu na tom mestu, ali sad kad razmislim, s obzirom na to da je na ćošku i da oko nje nema puno zgrada, šta god da naprave opet će izgledati bolje nego ova sadašnja ruševina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
Napravice novi kurac od ovce. Eno nova zgrada prekoputa glavne poste pa ne sluzi nicemu, ne znam uopste da l je ista krenulo van limba sto se tice vlacnicke strukture.

Uostalom novi trzni centar je uvek kul sazidati..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Istina. Ali ta zgrada preko puta Skupštine je već gotova i stoji dobro obezbeđena. Tako da su efekti vremena(propadanja) i vremenskih prilika minimalni. I jednog dana će moći da se useli i osposobi bez mnogo opravki i radova. U odnosu na onaj parking koji ja pamtim (i onaj u nivou iz 90ih i onaj montažni Fast Park iz 2000ih) meni je ovo bolja i lepša namena tog prostora.


Inače da se razumemo, i ja ne volim rušenje starih zdanja, posebno ako su velika, kvalitetna i lepa. I još ako ih zamene moderne nakaze koje se nikako ne uklapaju u okolinu... I svi na forumu znaju da sam protiv nepromišljenog zidanja tržnih centara jer oni društvu za svakih 10 uzetih dinara vrate tek 1. Ali ima slučajeva, kao što je ovaj, kada je bolje srušiti nešto što em ružno izgleda em ničemu ne služi, i napraviti nešto novo što može da donese korist. A ponekad čak i da ispadne lepo (kao ova prekoputa Skupštine).  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Пре месец два беше, започели су рушење и оне касарне у Земуну што је зврјала напуштена од бомбардовања...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Citat
Uvek navijam da te rusevine dobiju nekavu upotrebnu vrednost, kakva god ona bila.

Arijada, dolaze nova vremena, a ti ostajes u dobu jure  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.