Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dipl psiholog  (Pročitano 16996 puta)
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
I jesi li se promenio???
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 44
je81ga .. i ja sam imao planove .. nisu bili nesto veliki ..
ali rodjen sam tu gde sam i ovom vremenu .. i taj zivot nisam mogao da
imam sa psyholoskim profilom koji imam ..
morao sam da se menjam 100 % .. a ja to nisam hteo .. i eto sad ..
tu sam gde sam .. i dalje mislim da sam u pravu ..

Kad smo vec kod filozofiranja, sta li je ovo?

Razlika izmedju diletanata i strucnjaka je najvise u tome sto strucnjaci nece davati odgovore ako nemaju dovoljno informacija za jasnu sliku (dijagnozu) dok diletanti uvek imaju resenje za sve. A to sto tim "resenjem" jos vise zbune osobu koja ima problem - bas ih briga. Da li se nesto kaze u tom "odgovoru" ili su samo uopstene fraze??
Znam da forumi i sluze da bi ljudi caskali i iznosili misljenja, a ne za naucne rasprave, ali vodite racuna i o efektima praznih prica na one koji stvarno imaju probleme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
I ja cesto imam unutrasnje borbe. Tako da se cesto slicno osecam, ali to je kazu od puberteta. Pa dokle vise taj pubertet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
@ loverboy .. nisam .. bila je iskljuciovo moja odluka ..
    mozda nisam nista dobio .. ali nisam ni izgubio ..
    sto je u ovim vremenima mozda i najvaznije ..
@ mastan .. za vecinu problema u zivotu nije potreban psiholog vec
    prijatelj .. drug .. neko iskren .. sa kim ces da podelis probleme ..
    neko ko ce da te saslusa sta imas da kazes .. u postu loverboya
    sam mozda prepoznao neka moja razmisljanja i strahove iz mladjih
    dana i smatrao sam potrebnim da odredjena iskustva podelim sa njim.
    A sto se efekata tice izgleda da si se naljutio zbog 'filozofije na delu'.
    Napisah i opet ponavljam - nista licno !!!
    Vise necu ovde postovati ali cu pratiti ovu temu ...
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 44
Nisam se naljutio, ne mogu da me naljute price na forumu... Ali sam reagovao jer si svojom porukom jos vise zabunio loverboy-a, umesto da mu pomognes! Ti ga nisi saslusao, kao sto kazes da prijatelji treba da cine, vec si ispisao (za njega) jos vise destabilizirajuce recenice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 44
A kad sam se vec upustio u ovu blagu polemiku da kazem jos nesto: To uvrezeno misljenje da ljudima za najveci broj problema nisu potrebna strucna lica (psiholozi, psihijatri) vec prijatelji ima puno negativnih posledica. U nasem drustvu se poseta psihologu smatra potvrdom da je neko lud pa se masovno izbegava. Ali se zato misljenja raznih "prijatelja", tetki, drugarica, komsija itd (pa cak i nadrilekara i vidovljanka) prihvataju samo zato sto su navodno dobronamerna. Cak i da jesu uvek dobronamerna (u sta sumnjam) takvi saveti mogu osobu sa problemom zestoko da kostaju i da joj zakomplikuju situaciju! Verujte mi kad ovo kazem jer meni u savetovaliste najcesce dolaze oni koji su prvo na sebi primenili sve te dobronamrene savete svojih prijatelja pa kad im se problem toliko zakomplikovao i produbio da su pomislili da su poludeli (i pomirili se sa tim) onda su se odlucili da pitaju za strucno misljenje.
Zato apelujem na sve da ako imate nekog kome zaista zelite da pomognete, da ga ne zbunjujete raznim iskustvima (svojim i tudjim) nego da ga uputite strucnjaku, i da mu objasnite da nije nista strasno traziti takvu vrstu pomoci!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Tu se slazem. Ja bih isao kod psihijatra ali nemam para za to a i nisam produzio osiguranje tako da ne mogu da se lecim. A bas sam sinoc pao s bicikla mislim da sam nesto polomio - ali jebiga, moram da sedim i cekam da prodje.[/u]
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 44
Loverboy, koliko imas godina kad ti treba osiguranje? Ako si iz Zrenjanina, kao sto pise, tamo ima psihologa koji bi ti besplatno pomogli, a ni psihijatrijski pregled ne kosta mnogo (koliko je meni poznato 150 din).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Pa ako znas pricaj gde to moze za dz?? Imam 20 godina sad cu 21. Samo reci gde moze? Morao bih to da uradim. Ipak ne mogu to sam da resim. Previse je jak problem.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Citat
Razlika izmedju diletanata i strucnjaka je najvise u tome sto strucnjaci nece davati odgovore ako nemaju dovoljno informacija za jasnu sliku (dijagnozu) dok diletanti uvek imaju resenje za sve. A to sto tim "resenjem" jos vise zbune osobu koja ima problem - bas ih briga. Da li se nesto kaze u tom "odgovoru" ili su samo uopstene fraze??


@ mastan (burek ?)  kao dipl.psiholog trebaLo bi da podržavaš mišljenje da POSTOJI rešenje za sve situacije- samo ga treba pronaći. to je jedno, a drugo: imam utisak da gledaš svoje "pacijente" kao da su mala deca, neodgovorna i površna - kao da ne primećuješ da su "klinci" jaako napredni. Šta je sa onim "Što ga pre čovekom smatraš, pre će od njega čovek postati"?
nemoj da se naljutiš, ali čini mi se da dipl.psiholozi uglavnom greše jer nemaju imaju malo poverenja u svoje "pacijente". Možda im nisu odmah potrebna kolica, možda su im samo potrebne štake? i to na kratko?

Citat
Verujte mi kad ovo kazem jer meni u savetovaliste najcesce dolaze oni koji su prvo na sebi primenili sve te dobronamrene savete svojih prijatelja pa kad im se problem toliko zakomplikovao i produbio da su pomislili da su poludeli (i pomirili se sa tim) onda su se odlucili da pitaju za strucno misljenje.
ovo mi se jakoo dopalo... ti pričaš o nezrelim ponašanjima na relaciji ODRASLI- DETE, a prijatelji i rođaci uglavnom uzimaju ulogu RODITELJA i ako identifikuješ da je problem baš tu onda možeš da učiš DETE da se ponaša kao ODRASLI, i da zahteva tRetman na relaciji ODRASLI-ODRASLI i da prevazilazi odnos RODITELJ- DETE.moje lično mišljenje (ili iskustvo) je da to ne treba da bude tako opasno kao što izgleda:
Citat
Znam da forumi i sluze da bi ljudi caskali i iznosili misljenja, a ne za naucne rasprave, ali vodite racuna i o efektima praznih prica na one koji stvarno imaju probleme

da li se ovo odnosilo na one koji imaju probleme(a ko ih nema), ili na one koji IMAJU PROBLEMA?
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.