Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojčici iz Doboja drugari iz osvete objavili smrtovnicu na Fejsbuku  (Pročitano 7280 puta)
17. Nov 2009, 13:11:55
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Porodica Petričević iz Doboja bila je zaprepašćena kada je na Fejsbuku ugledala smrtovnicu svoje ćerke Anje (14).
Čitulja Anje Petričević iz Doboja osvanula je na fejsbuku iz osvete.


SVETOSAVCI Postavili su je njeni školski drugovi kako bi je "kaznili" zbog "kritika" u spomenaru. Njeni drugovi čak su na Fejsbuku osnovali i grupu "Svi koji ne vole (mrze) Anju Petričević", posle čega su počeli i fizički napadi na ovu učenicu osmog razreda dobojske osnovne škole "Sveti Sava".
Anjin otac Vjekoslav kaže da je sve počelo kada je spomenar u kojem je Anja, zajedno sa još jednom drugaricom, prokomentarisala osobine svojih školskih drugova, dospeo u ruke njenih drugova iz razreda koji su odlučili da joj se osvete preko Fejsbuka.
On objašnjava da je grupa iz Anjinog iz razreda na Fejsbuku napravila stranicu koja je ubrzo postala mesto za iznošenje gneva u obliku bizarnih komentara, slika i poruka koje su direktno ugrozile Anjinu privatnost, a nakon objavljivanja smrtovnice i njen život.
"Kada mi je ćerka pokazala sadržaj stranice i smrtovnicu, moja supruga i ja nismo mogli da dođemo k sebi. Odmah sam nazvao razrednog starešinu, koji se i lično uverio u naše navode. Dogovorili smo se da u ponedeljak razgovaramo sa direktorom i da taj dan Anja ne ide u školu.
Želeo sam da se taj problem prevaziđe, ali Anja je fizički napadnuta prvog dana dolaska u školu. Obećao sam joj da će sve biti u redu, a ona me već na prvom odmoru uplakana pozvala da je vodim kući, jer su je drugari udarili nogom i pljuvali", kaže za isti list Vjekoslav.
On dodaje da je o svemu obavestio Centar za socijalni rad u Doboju kao i policiju, ističući da ga je najviše zabolelo kada je Anji izrečena ista kazna, kao i učenicima koji su pozivali na njen linč.
"Svi su kažnjeni privremenim smanjenjem ocene iz vladanja, ali boli činjenica da je i moja Anja sankcionisana istom merom! Za učenika koji je postavio smrtovnicu, Anja je u svom spomenaru napisala da je tvrdoglav i zbog toga joj je smanjena ocena iz vladanja!
Smatram da je ovde zakazao kontakt između učenika i razrednog starešine koji je morao pravovremeno da bude upoznat sa ovako krupnom stvari i da to na vreme spreči", kaže Vjekoslav, dodajući da se nada da se ovakve stvari u budućnosti neće dešavati nijednom roditelju ni učeniku i da njegova Anja neće biti meta nekog novog revolta drugova iz razreda.
Direktor OŠ "Sveti Sava" Rajko Grabovac kaže da je, nakon što je čuo za ovaj slučaj, odmah na razgovor pozvao desetak učenika koji su pisali komentare i postavljali slike na Fejsbuk.
"Potvrdili su mi da su učestvovali u pisanju komentara protiv Anje i postavljanju smrtovnice, ali sam mišljenja da deca nisu bila upućena u to kakve teške posledice objava takvih tekstova može da prouzrokuje.
Zajedno sa njihovim roditeljima konstatovali smo da se takve pojave moraju zaustaviti i sankcionisati. Sve je odmah uklonjeno sa Fejsbuka, a roditelji učenika koji su postavili smrtovnicu i Anjin otac su se međusobno izvinili jedni drugima.
Deca su zabrinuta i izrazila su kajanje što su se uopšte prijavljivali na stranicu takvog sadržaja uz obećanje da to više neće činiti", rekao je Grabovac. Roditelji učenika koji su oformili i koristili Fejsbuk stranicu sa uvredljivim sadržajem, sa kojima su novinari kontaktirali, izrazili su žaljenje što su njihova deca bila deo ovog događaja i lično su uputili izvinjenje porodici Petričević.

Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Sad ce neko pametan da se nadje i kaze: "Sloboda za male skotove!"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
 Lako je kriviti decu. Ovo su posledice svih oblika nasilja prema najosetljivijima koji onda iskaljuju bes jedni na druge pod najrazličitijim izgovorima. Sistem je bolestan do srži i ako hoćemo neke promene ne treba da kooperiramo sa njim.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 3220
Mala batina je iz raja izasla  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia N95-2 & 5800
Mala batina je iz raja izasla  Smile

Nije to dzabe receno...Mene je keva lemala samo tako i evo, ispao sam kolko tolko normalan...A gledam ovu decu danas.... ccc....
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mnogo se palite . uvek je bilo dece koja se na neki nachin ne uklope u sredinu i ostala deca ih "mrze" . dobro se secam koliko je ratova bilo oko tih spomenara i leksikona  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
 Mali info za tebe Bf-i hića je dobijao batine od ćaleta,tukao ga je kaišem 24/7  (vidim što je batina iz (j)raja izašla Smile )

 
Mala batina je iz raja izasla  Smile
Moje saučešće tvojoj (budućoj) deci.

Mala batina je iz raja izasla  Smile

Nije to dzabe receno...Mene je keva lemala samo tako i evo, ispao sam kolko tolko normalan...A gledam ovu decu danas.... ccc....
I ti da primiš moje iskreno saučešće za svu pogubljenost ovoga sveta  Smile

 Ala lupetate  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
HTC One
@Tax, nevaspitanje i bezobzirnost dece nikako nije plod zavere  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
evo taxtexa nisu tukli pa vidimo kako je fin mladic.  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Sony 
jedna luda , za koju sam ja cuo , je sama sebi napravila grupu R.I.P......(i njeno ime).... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.